wojtek45-1 10.12.08, 14:15 Szanowni Profesorowie, Dziękuje Wam za ratowanie honoru Torunia, który stał się symbolem niezbyt pięknych ideologii, reprezentowanych przez capo di tutti capi fra rydzyka. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kijwoko Re: Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 10.12.08, 15:04 Ja kiedys znalazlem zdjecia jak honoru torunia bronili anarchizci: poland.indymedia.org/pl/2006/01/17889.shtml Odpowiedz Link Zgłoś
gajane4 Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 10.12.08, 15:41 Przyznał sie przed faktem, czy był zmuszony potwierdzić informację - to zasadnicza różnica, mtaka sama jak czy był nagabywany przez SB, czy donosił. Inna sprawa ilu donosicieli było w tym środowisku? O tym, że w UMK jest bagno, "muwiło się" już w latach 70 i 80. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: wojtek45-1 10.12.08, 16:07 wojtek45-1 napisał: > Szanowni Profesorowie, > Dziękuje Wam za ratowanie honoru Torunia, > który stał się symbolem niezbyt pięknych ideologii, reprezentowanych przez > capo di tutti capi fra rydzyka. Tobie slowo "honor" pomylilo sie ze slowem "humor", komuszku!!! Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 10.12.08, 16:09 "Murem"???! Hm, maja te wyobraznie w GW!!! Odpowiedz Link Zgłoś
persjan Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 10.12.08, 16:39 Zobacz wynki głosowania 48:7. Odpowiedz Link Zgłoś
shroeder1970 Re: Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 10.12.08, 21:39 48 : 7 Hehe pewnie tylko tych 7 nie kontaktowało się z SB :D Odpowiedz Link Zgłoś
gilbert.grape Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 10.12.08, 19:22 Teraz powinni ujawnić się następni (jeszcze kilka wydziałów zostało) i czekać na rozgrzeszenie środowiska. Coś mi jednak mówi, że na ochotnika nie zgłosi się nikt. Odpowiedz Link Zgłoś
elegancja_francja Dobrze ze dano mu szanse 10.12.08, 20:30 W srodowisku naukowym PRL duzo bylo przeroznych postaw, n.p.: 1) szmata ktora donosila na innych zeby awansowac/wyjezdzac za granice 2) czlowiek niewynny, ktoremu komunisci robili kolo tylka przy pomocy SB 3) obslizgly "spryciarz" ktory popieral Solidarnosc, ale i komunistow, zeby awansowac i wyjezdzac za granice Odpowiedz Link Zgłoś
da.wi581 Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 10.12.08, 21:41 ,,Wynik głosowania dokładnie odzwierciedla procent zwolenników PiS i Radia Maryja w radzie - powiedział nam z przekąsem jeden z członków rady." Wynik głosowania dokładnie odzwierciedla procent byłych SB-eków w radzie - napisał trzeźwo czytelnik - może byc? Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 11.12.08, 02:12 Wynik glosowania 48-7potwierdza tylko smutna prawde o niesamowitej przewadze donosicieli orac ich sluzalcow nad ludzmi szlachetnymi. Torunska astronomia i fizyka musialy byc ogniskiem kablownikow. Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 Re: Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 11.12.08, 09:27 I bardzo dobrze. Czas przeciwstawić się kaczorowej histerii ropętanej by wymiatać wszystkich i wszystko tylko nie ubeków, którzy zmuszali do współpracy. Brawo panowie naukowcy. Gratuluje odwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
alt.69 Re: Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 11.12.08, 10:47 trochę to nie w temacie... ale żeby rozliczyć "ubeków" trzeba by zapytac o nich tych podobno "złamanych" i "przymuszonych" do współpracy... tych, którym współpraca "złamała" życie i kariery... chcesz rozliczyć ubeków - zapytaj TW o to, kto ich "przymuszał" i kto ich "łamał" a do tematu powtórzę co już napisałem tutaj: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=71&w=88052964&v=2&s=0 Rada Centrum Astronomii postanowiła i sprawa zamknięta. Jednak mi pozostaje pewien niedosyt i wynika on w zasadzie tylko z jednego. W tym krótkim tekście brakuje mi jednak odniesienia się przez Szanowną Radę do oceny charakteru czynów Pana profesora, o których była mowa i na tym forum. Członkowie Rady, będąc nie tylko naukowcami ale także wychowawcami młodzieży zwrócić uwagę powinni na charakter czynów Pana profesora i jednoznacznie je ocenić. W innym przypadku studenci otrzymują jasny sygnał – możesz w młodości popełnić czyn nieetyczny (różna jest jakość nieetycznego postępowanie – można popełnić plagiat, przespać się z wykładowcami czy wreszcie donieść na kolegów) dzięki któremu uzyskasz możliwość wchodzenia po szczebelkach uniwersyteckiej drabiny szybciej od innych, i nie spotka cię za to żadna kara, najmniejsze upomnienie ani ostracyzm środowiska. I tylko tego mi brakuje – krótkiego stwierdzenia, że nie wykluczamy Pana profesora ze swojego grona POMIMO tego, że jego czyny były wątpliwe etycznie. I nie chcemy, by studenci odnieśli wrażenie, że akurat te – przed laty w dramatycznych być może okolicznościach – czyny profesora stanowiły wzór do naśladowania dla każdego, kto chce poświęcić się naukowej karierze. Stało się – nie odwrócimy historii a Pan profesor nie stanie więcej przed tak trudnym wyborem, jak przed laty, ale przed innymi etycznymi (tak wiem, mniej dramatycznymi) wyborami staną studenci. Im trzeba dać jasny sygnał, że nieetyczne zachowanie jest złe i nie będzie dla niego żadnego pobłażania i nie jest to i nie może być dziś (tego uczyć powinni akademiccy nauczyciele) sposób na wspinanie się po szczeblach naukowej kariery. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: muvon200 11.12.08, 15:00 muvon200 napisał: > I bardzo dobrze. Czas przeciwstawić się kaczorowej histerii > ropętanej by wymiatać wszystkich i wszystko tylko nie ubeków, którzy > zmuszali do współpracy. Brawo panowie naukowcy. Gratuluje odwagi. Jestes w bledzie. Byli ludzie, ktorzy powiedzieli "nie" - i chwala im za to! Niestety, dzis - w czasach triumfu klamstwa i chamstwa zyja oni w zapomnieniu, a nawet w pogardzie. Co do ubekow - to masz racje. Nie rozumiem jednak dlaczego obarczasz Kaczynskich ochrona ubekow. Nieladnie tak robic. Dobrze przeciez wiesz, ze swoja ochrone ubecy zwdzieczaja TK, ktory obalil lustracje. Ponoc mowisz, ze zajmujesz sie dziennikarstwem. Pisz wiec cala prawde, a nie jej odpryski. Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 Re: muvon200 11.12.08, 15:47 Powiem tak, Ci którzy mówili nie nie mieli wiele do stracenia (z małymi wyjątkami kilku osób). Jeśli miałeś wybierać między szpitalem zagranicznym dla chorej żony, a opowiedzeniem o tym kto "kawały polityczne opowiada" to zgadnij co byś wybrał. Poświęciłbyś żonę w imię .. no właśnie czego? Pomijam oczywiście ludków, którzy stawali się TW z przyczyn czysto egoistycznych - paszport, awans itp. Żeby to zrozumiec trzeba było żyć w tym systemie i rozumieć co się dzieje. Z Kaczyńskimi niezręcznie wyszło zdanie. Ja ich oskarżam o wywołanie histerii, wprowadzenie w ruch machiny przepełnionych nienawiścią pseudohistoryków czyli IPN, Wyciąganie teczek w odpowiednim czasie na odpowiednich ludzi itp. Ci ludzie nie analizują WIERZą GłEBOKO W TO CO NASMAROWALI UBECY. Odpowiedz Link Zgłoś
alt.69 Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 11.12.08, 23:13 to już zupełnie poza tematem... i nie na temat muvon - interesujące jest, że tylko politycy mówią o pseudohistorykach z IPN-u Chętnie poczytam o brakach warsztatowych pracujących w IPN-ie, wówczas zgodzę się z tezą, że nie zasługują na miano historyków... Dlatego proszę - wstrzymaj się z takimi opiniami i nie pisz o pseudohistorykach. Co do analizy teczek... - piszesz, że ubecy coś tam w nich smarowali - czy sugerujesz, że w policyjnym państwie (jakim była niewątpliwie PRL) tajna służba policyjna sporządzająca dokumenty wyłącznie - podkreślam wyłącznie na swój użytek i podlegająca nieustannie samokontroli - okłamywała samą siebie fabrykując teczki?? Dlaczego mieliby to robić? Nikt poza nimi nie miał w nie wglądu, istniał system kontroli, teczki nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego... komu więc mieliby podstawiać fałszywe teczki? wniosek jest jeden - samym sobie :)))) proszę zapytać o to historyków zajmujących się archiwami i badających dokumentację napisałeś także o trudnych wyborach i lekko potraktowałeś pozwolę sobie zacytować: (...) Pomijam oczywiście ludków, którzy stawali się TW z przyczyn czysto egoistycznych - paszport, awans itp. (...) - koniec cytatu lekko potraktowałeś takich, którzy z przyczyn czysto egoistycznych zostawali TW - jak wynika z badań nad TW w byłym województwie krakowskim - około 90% współpracowników szło na współpracę dobrowolnie i z powodu korzyści - awans, pieniądze, paszport itp. to nie jest liczba do pominięcia... Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: muvon200 12.12.08, 01:11 Przeginasz pale na calego. Moze jeszcze mi powiesz, ze Wolszczan i Kus zaczeli kablowac bo mieli chore zony? A czego mowisz tak nieladnie o Cenckiewiczu i Gondarczyku oraz historykach IPN? Nie obraz sie, ale mialem o tobie zbyt dobre mniemanie. Wylales mi na leb kubel lodowatej wody! Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 Re: muvon200 12.12.08, 09:13 wet, też się nie obraź, ale weź czytaj miedzy wierszami troszkę. Chodzi o to, że ludzie z IPN wrzyucaja wszystkich do jednego gara na podstawie notatek SB. Przeciez jestes dorosły i dokładnie wiesz, ze te paiery to najlepszy numer jaki SB mogła wyciąc opozycji. Nie oni ale za to my sami sie wycinamy i zwalczamy. Byłem wiele razy, jak każdy aktywny (dlatego zadziwia brak kwitów panów Kaczyńskich, którzy niby aktywni byli ale jakoś tak...) na przesłuchaniach, doprowadzony albo wezwany. Czy ja wiem, co tam nasmarowali w mojej teczce? Dobrze wiesz, ze kazdy musiał podpisać, że nie zdradzi przebiegu przesłuchania pod groźbą 5 lat pierdelka. I co to tez są dowody współpracy? A byłes w takiej sytuacji? Wiesz jak to jest czy tylko znasz to z filmów i opowiadań? Tego nie da sie opowiedzieć. Ja byłem gó...arz i nie miałem nic do stracenia, mogłem sie zaciać i już. Znam jednak ludzi uczciwych, ktorzy własnie mieli takie dylematy jak napisałem. Dlatego takie osądy nad ludźmi po 25 i wiecej latach oparte o notatki bandytów z SB sa kompletnym nieporozumiem. Tym bardziej że piszą o tym smarki, którzy nigdy w takiej sytuacji nie byli. Dla nich sprawa jest jasna, bo przeczytali kilka świstków pisanych przez bandytę, ubowca dla kasy i awansu. Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 Re: Fizycy i astronomowie murem za prof. Kusem 12.12.08, 09:46 dla kasy i awnasu kolego. Własnie dlatego. Pracownik, który sie nie wykazywał nie awansował. Zauważ, że większość kwitów to nie zeznania, a notatki. zwykła sprawa. Jak to mówiono w filmie "myk, myk i do kasy" Odpowiedz Link Zgłoś