06.10.08, 09:13
witam!Potrzebuje pilnie przepis na ciasto milky way??
Obserwuj wątek
    • Gość: ULA Re: Milky way IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 09:24
      Masz na galerii potraw,autor:pek 2008 z dn.3.10 .08.
    • Gość: Monia Re: Milky way IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.08, 21:01

      Milky way

      Składniki:
      Biszkopt:
      6 jajek
      1 szklanka cukru
      1 szklanka mąki pszennej
      1 łyżeczka proszku do pieczenia
      2-3 łyżki kakao
      Masa mleczna:
      ½ szklanki mleka
      ¾ szklanki cukru
      2 opakowania cukru waniliowego
      25 dag margaryny
      2 szklanki mleka w proszku ("pełnego")
      Polewa:
      15 dag czekolady mlecznej
      około 6 łyżek mleka

      Sposób wykonania:

      Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę pszenną, proszek do pieczenia i kakao. Delikatnie wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36 cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temperaturze 170 °C. Ostudzić i podzielić na dwie części.

      Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Ostudzić. Miekką margarynę utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać ostudzone mleko z cukrami i mleko w proszku.

      Na jedną część biszkoptu wyłożyć masę mleczną, i przykryć drugą częścią biszkoptu.

      Czekoladę rozpuścić z mlekiem na małym ogniu i polać wierzch ciasta. Schłodzić w lodówce.

      Smacznego.
    • Gość: Bożena Re: Milky way IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.08, 08:26
      Składniki:

      * CIASTO NA BISZKOPT
      * 6 jaj
      * 1 szklanka cukru
      * 1 szklanka mąki pszennej
      * 1 łyżeczka proszku do pieczenia
      * 2 - 3 łyżki kakao
      *
      * MASA MLECZNA
      * 1/2 szklanki mleka
      * 3/4 szklanki cukru
      * 25 dag margaryny
      * 2 opakowania cukru waniliowego
      * 2 szklanki mleka w proszku
      *
      * POLEWA
      * 15 dag czekolady mlecznej
      * około 6 łyżek mleka

      Przepis na ciasto biszkoptowe: Białka ubić, dodać cukier i dalej ubijać. Dodać
      żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę pszenną, proszek do pieczenia i
      kakao. Delikatnie wymieszać.

      Ciasto wlać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36cm.
      Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temperaturze 170 stopni
      C. Ostudzić i podzielić na 2 części.
      Przepis na masę mleczną: Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym.
      Ostudzić. Miękką margarynę utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać
      ostudzone mleko z cukrem i mleko w proszku.

      Przełożyć biszkopt kremem.
      Przepis na polewę: Czekoladę rozpuścić z mlekiem na małym ogniu i polać wierzch
      ciasta.

      Schłodzić w lodówce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka