rozmo 06.10.08, 09:13 witam!Potrzebuje pilnie przepis na ciasto milky way?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ULA Re: Milky way IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 09:24 Masz na galerii potraw,autor:pek 2008 z dn.3.10 .08. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monia Re: Milky way IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.08, 21:01 Milky way Składniki: Biszkopt: 6 jajek 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki pszennej 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2-3 łyżki kakao Masa mleczna: ½ szklanki mleka ¾ szklanki cukru 2 opakowania cukru waniliowego 25 dag margaryny 2 szklanki mleka w proszku ("pełnego") Polewa: 15 dag czekolady mlecznej około 6 łyżek mleka Sposób wykonania: Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę pszenną, proszek do pieczenia i kakao. Delikatnie wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36 cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temperaturze 170 °C. Ostudzić i podzielić na dwie części. Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Ostudzić. Miekką margarynę utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać ostudzone mleko z cukrami i mleko w proszku. Na jedną część biszkoptu wyłożyć masę mleczną, i przykryć drugą częścią biszkoptu. Czekoladę rozpuścić z mlekiem na małym ogniu i polać wierzch ciasta. Schłodzić w lodówce. Smacznego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bożena Re: Milky way IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.08, 08:26 Składniki: * CIASTO NA BISZKOPT * 6 jaj * 1 szklanka cukru * 1 szklanka mąki pszennej * 1 łyżeczka proszku do pieczenia * 2 - 3 łyżki kakao * * MASA MLECZNA * 1/2 szklanki mleka * 3/4 szklanki cukru * 25 dag margaryny * 2 opakowania cukru waniliowego * 2 szklanki mleka w proszku * * POLEWA * 15 dag czekolady mlecznej * około 6 łyżek mleka Przepis na ciasto biszkoptowe: Białka ubić, dodać cukier i dalej ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę pszenną, proszek do pieczenia i kakao. Delikatnie wymieszać. Ciasto wlać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temperaturze 170 stopni C. Ostudzić i podzielić na 2 części. Przepis na masę mleczną: Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Ostudzić. Miękką margarynę utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać ostudzone mleko z cukrem i mleko w proszku. Przełożyć biszkopt kremem. Przepis na polewę: Czekoladę rozpuścić z mlekiem na małym ogniu i polać wierzch ciasta. Schłodzić w lodówce. Odpowiedz Link Zgłoś