Dodaj do ulubionych

Wózek Widłowy w UK

IP: 80.48.126.* 09.09.05, 22:17
Witam wszystkich, w najblizszym czasie wybieram sie na wyspy, a szczegolnie mysle o Angli, niedawno skonczylem szkolenie i otrzymale uprawnienia na operatora wozkow widłowych, a ze bylo to 3 tygodnie temu to niestety nie posiadam doswiadczenia w tym zawodzie, choc po 4 godzinach jazdy poczulem sie dosyc pewnie, w sumie nie ma w tym niczego trudnego, aczkolwiek napewno nie potrafil bym wykonywac wszystkich operacji z "zamknietymi oczami" i na "pelnym gazie", wiadomo, do tego potrzeba wprawy i wlasnie doswiadczenia, ale mysle ze jako mlody czlowiek, dosc szybko doszedl bym do perfekcji.
Z angielskim tez nie jest najgorzej, oczywiscie jest to tylko moja wlasna niesprawdzona opinia, napewno duzo rozumiem, wiadomo gorzej z mowa, ostatnio notorycznie ogladam jakies angielskojezyczne stacje i w ten sposob stwierdzilem, ze kumam co mowia, choc zdaje sobie sprawe, ze jest to czysta i wyrazna wymowa telewizyjna, niestety nie mam okazji nawet sprobowac porozmawiac i sie sprawdzic w tej kwesti (przeciez nie bede gadal do telewizora :). Kontakt w Angli mam juz prawie dogadany, tzn, jest tam moj kuzyn, pracuje w restauracji gdzies od marca, konkretnie w Birmingham, wiec bylo by sie gdzie na poczatek przyplatac i mial by mnie kto odebrac na dworcu, pozatym sprawdzam regularnie stronke jobcenter i zawsze znajduje mnustwo ofert dla forklif driver, wszystko mi sie uklada w jedna calosc i wskazuje na to, ze nic mnie juz od wyjazdu nie odwiedzie, lecz jednak mam pewne obawy, wiadomo, ze wyjazd wiaze sie z pewnymi kosztami, chcialbym zabrac ze soba przynajmniej 1000 funtow na poczatek na pierwszy miesiac zycia, no i zawsze jest to wielka niewiadoma, a moze nie znam wystarczajaca jezyka, a moze moj brak doswiadczenia zawazy o tym, ze nie znajde pracy, a moze to, a moze tamto... zawsze jest jakies ale (moze :), dlatego zwracam sie z prosba zarowno do osob pracujacych jako forklift driver jakie sa wymagania w tym zawodzie, jak wyglada praca takiego operatora itp, jak i innych zyczliwych, doswiadczonych lub zorientowanych w sytuacji o rady, wskazowki czy pomoc w podjeciu decyzji jechac czy jednak nie ???
Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi na moj post i wielkie sorry za ewentualne bledy w pisowni.
Obserwuj wątek
      • Gość: wózkowy :-) Re: Wózek Widłowy w UK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.05, 21:40
        15-go zdaję egzamin przed dozorem technicznym ,praktykę na wózku odbyłem dosyć
        długą -u znajomego w hurtowni i na placu w czasie kursu .Coś obiło mi się o
        uszy ,ze w Anglii potrzebny jest dodatkowy kurs .Ja wyjeżdżam 1.października do
        Londynu -może damy sobie znać jak z pracą -mój e-mail asd60@tlen.pl ?

A może zgłosi się ktoś zorientowany i opisze swoje doswiadczenia z szukaniem
        pracy ?
          • Gość: BW Re: Wózek Widłowy w UK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.05, 09:23
            Panowie w dwutygodniku "Praca i zycie za granica" jest wywiad z wlascicielem
            agencji rekrutacyjnej z Anglii i dosyc spory artykul o kierowcach wozkow
            widlowych. Facet odpowiada ze wystarczy polska agencja ale musi byc
            przetlumaczona na jezyk angielski. Tlumaczenie musi podkreslac ze chodzi o
            wozek widlowy (forklift truck) a nie tylko o wozek (truck - oznacza rowniez
            ciezarowke). Angielskie tlumaczenie powinno takze wyjasniac do jakiego typu
            wozka widlowego odosi sie licencja - czy jest to tzw. licencja na wozek
            teleskopowy, rownowazony, wysiegnikowy, czy tez na wszystkie trzy wymienione
            typy.
            Jak jest na miejscu dokladnie to nie wiem, kasa moze nie jakas rewelacyjna bo 5-
            6 funciakow ale przynajmniej nosic nie trzeba. Zrzeszta wkrotce sie dowiem :) A
            co do doswiadczenia to pracuje od 2 lat w roznych hurtowniach w Polsce i jesli
            chodzi o jazde na wozku takim zwyklym, typowym spaliniakiem to duzego problemu
            z tym nie ma. Kilka godzin i jest juz w miare ok. Natomiast przy wozkach
            bocznych takich jak w Makro czy Selgrosie, trzeba pocwiczyc okolo miesiaca zeby
            jezdzic powiedzmy poprawnie w waskich alejkach. Pozdrawiam
            • Gość: marceliszpak Re: Wózek Widłowy w UK IP: 80.48.126.* 12.09.05, 17:22
              Apropo, zastanawiam sie wlasnie, jak to jest dokladnie z tlumaczeniem na angielski typu wozka na jaki ma sie uprawnienia, w zacytowanym artykule z "Praca i zycie z aganica" koles z agencji wymienia 3 typy: telescopic, counterbalance i reach forklift driver, niestety te typy maja sie nijak do naszych polskich warunkow, gdyz u nas wyruznione sa calkiem inne rodzaje, jest ich 5: naladowne, unoszace, podnosnikowe, ciagnikowe i specjalne. Podczas kursu zapytalem o to pana, ktory prowadzil zajecia teoretyczne i on stwierdzil, ze dla niego wozki teleskopowe (telescopic) i reach ...(wysiegnikowe) to to samo i nasz odpowiednik to podnosnikowe, natomiast angielska odmiana counterbalance (rownowazne) nie mowi mu nic i ze poszuka w literaturze, ale oczywiscie nie znalazl i nie podczepil tego do zadnej kategorii ??? Czyli ja w tym momencie majac na dokumencie uprawnienia do obslugi wozkow naladownych i podnosnikowych jakie tlumaczenie mam zastosowac ???
              • Gość: marceliszpak Re: Wózek Widłowy w UK IP: 80.48.126.* 18.09.05, 11:59
                Tak, jest juz nowy numer, wiec tamtego nie znajdziesz, w necie raczej pewnie nie ma tego artykulu, bo chyba ta gazetka nie ma nawet stronki, ale moge ci przytoczyc fragmenty:

Praca: Czy polska licencja uprawniajaca do prowadzenia wozka wystarczy do otrzymania pracy w UK ???

Gosc a agencji w UK: wystarczy, ale musi byc przetlumaczona na jezyk angielski. Tlumaczenie musi podkreslac, ze chodzi o wozek widlowy (forklift truck), a nie tylko wozek (truck). Angielskie tlumaczenie powinno takze wyjasniac, do jakiego typu wozka widlowego odnosi sie licencja - czy jest to tzw. licencja na wozek teleskopowy (tzw. telescopic), rownowazny (counterbalance), wysiegnikowy (tzw. reach forklift driver), czy tez na wszystkie trzy wymienione typy.

Praca: Ile godzin tygodniowo pracuje operator wozka ???

Gosc z agencji w UK: Zazwyczaj 40h-60h tygodniowo i czasami na nocke.

Praca: Ile zarabia wozkowy ???

Gosc z agencji w UK: 5.25F - 6F na godzinke, a w nocy troszke wiecej.

W sumie przepisalem ci prawie caly artykul, tylko bez tytulu i troszke skrocilem 2 i 3 pytanie, pozdrawiam i milej lektury :)
      • monika24l Re: Wózek Widłowy w UK 31.03.20, 16:50
        ,,Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes 0nline, Zarobki ponad 20.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, zapisz się bezpłatnie tu: zarabianiezdalne.pl
        Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!
    • Gość: kolabi Re: Wózek Widłowy w UK IP: 83.104.90.* 14.09.05, 19:35
      jest duzo ofert pracy dla operatorow roznego typu wozkow widlowych w Anglii.
      Place zaczynaja sie od £6 - £12 za godzine. niestety jak juz wspomniano problem
      jest z tlumaczeniem. W przetlumaczonym dokumencie musi byc
      stwierdzenie "Forklift Truck". niestety tlumacze przysiegli tlumacza licencje
      na wozki widlowe doslownie, przez co Anglicy wymagaja dodatkowych kursow.
      Zreszta kazda fabryka mimo posiadanej licencji zawsze robi, nawet skrocone, ale
      wlasne szkolenie. Ostatnio widzialem oferte pracy w jobcentre w Huddersfield za
      £10 na godzine.
      zycze powodzenia
      • Gość: wózkowy :-) Re: Wózek Widłowy w UK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.05, 11:18
        Zdawałem dzis egzamin i jako ,że jestem inżynierem pogadałem sobie trochę i
        popytałem pod katem Anglii .
        I tak :
        1.jeden z zapisów Rozporządzenie Ministra Gospodarki (Dz.Ustaw nr70 poz 650 )
        mówi :
        "Do obsługi wózka może być dopuszczony pracownik ,który ukończył 18 lat i
        uzyskał :
        -uprawnienia operatora,zgodnie z odrębnymi przepisami,LUB
        -imienne zezwolenie do obsługi wózka wystawione przez pracodwacę ,ważne na
        terenie zakładu pracy tego pracodawcy " (moze nie byc dosłownie zapisywałem na
        kolanie )
        Ten drugi punkt powoduje ,ze jest mnóstwo szkoleń ,A PRAKTYCZNIE NIE DAJCIE SIĘ
        NABRAĆ NA TAKIE SZKOLENIA ,jedyną instytucją właściwą jest UDT-Urząd Dozoru
        Technicznego i przed UDT masz zdać egzamin (tzn.szkolić się możesz na
        Księżycu ).Co więcej co niektórym osobom z branży wózkowych sygnalizuję świetną
        fuchę :egzamin na konserwatora wózków widłowych przed UDT ,gdyż ,tu dostałem
        linka :
        www.spare.com.pl/index.php?mid=7
        2.dyrektywa unijna mówi o uznawaniu kwalifikacji przez urzędy równoległe coś
        takiego ) a UDT jest taką instytucją ,dlatego predzej czy później Anglia bedzie
        uznawała -moze wynikać to z niewiedzy w niektórych pracodawców -jednak
        uprawnione instytucje techniczne w Anglii powinny (odpowiedniki UDT)o tym
        wiedzieć .
        3.Papier z UDT jest na wszystkie rodzaje wózków .Koniec kropka .Niech sobie
        dzielą jak chcą .
        • Gość: Solo Re: Wózek Widłowy w Irlandii!! IP: *.crowley.pl 16.09.05, 13:47
          21 września jadę do Irlandii i mam papiery na wózek widłowy tak przetłumaczone:
          drivers of lift trucks witch battery,diesel and gas drive!czyli po polsku
          kierowca wózków jezdniowych o napędzie akumulatorowym spalinowym-gazowym.To jest
          uprawnienie na wózek widłowy-takie same mają wszyscy z którymi pracowałem w
          polsce jako operatorzy wózków widłowych!Czyli za granicą nie będzie to uznawane
          bo nie ma słowa forklift??
          • Gość: marceliszpak Re: Wózek Widłowy w Irlandii!! IP: 80.48.126.* 16.09.05, 14:33
            No dosyc ciekawe to jest, zastanawiam sie, czemu nie przetlumaczono Ci jako forklift truck, tylko samo lift truck, mysle, ze potrzebny byl by tu post kogos, kto naprawde jest juz tam na miejscu, pracuje, przechodzil przez te wszystkie szkolenia, procedury, tlumaczenia i wogule, niestety narazie wszyscy tylko prorokuja i przypuszczaja, a nie ma konkretnego glosu z wyspy, ktory doswiadczyl pracy w tym zawodzie tam na miejscu. Pozdrawiam i mysle, ze mozesz byc pierwszym, bo wyjazd juz za 5 dni, a wiec, niezapomnij o tym forum i daj znac jak jest :)
            • Gość: marceliszpak Re: Wózek Widłowy w Irlandii!! IP: 80.48.126.* 17.09.05, 10:16
              Ja nie mam jeszcze nagranej pracy, ale mam dobry kontakt i jestem pelen nadzieji, ze cos sie na miejscu znajdzie :) Z tego co przegladalem ogloszenia, to zeczywiscie w wiekszosci potrzebuja osob z doswiadczeniem, ale jest tez sporo ofert, gdzie potrzebuja np. kogos na 2 miesiace i nie musi miec doswiadczenia, wiec pracujac nawet te 2 miesiace i odchadzac z tej pracy, pozostaje Ci doswiadczenie i referencje, a wtedy to juz mozesz wybierac i przebierac w ofertach. Zawsze istnieje tez mozliwosc wpisania w CV ze posiadasz doswiadczenie i z tego co czytalem w innych watkach, to takie praktyki sie sprawdzaja, bo nie chce sie nikomu sprawdzac gdzies daleko twoich referencji, choc chyba osobiscie, wolal bym nie probowac stosowac takiego rozwiazania.
              • salos1 Re: Wózek Widłowy w Irlandii!! 17.09.05, 22:14
                Ja juz jestem w Anglii od 1 czerwca i jezdze takim wozkiem widlowym - typ
                counterbalance. Szkolenie mialem na miejscu w anglii - koszt 300£ i robila to
                osoba z tej firmy w ktorej pracuje. Firma ta jest stowazyszona z RTITB - i
                otrzymalem certyfikat wazny 5 lat na jazde takowymi wozkami.
                Czyli jesli bedziecie pracowali w duzej firmie to zapewne tam bedziecie tez
                szkoleni (lub tez sprawdza wasze umiejetnosci na miejscu i dadza taki
                certyfikat) - ja w Polsce zadnego szkolenia nie mialem i nic nie zdawalem.
                Ogolnie w Anglii wazne sa zasady health and safety - i musicie miec papiery
                doslowanie na wszystko - na drabine takze (co 2 dzien ktos w anglii ginie po
                spadku z drabiny - co 4 dzien osoba jezdzadza wozkiem widlowym), dlatego oni
                sie strasznie boja pozwow i wymyslaja te wszystkie certyfikaty. Ja jezdze
                wozkiem BOSS LE16 - akumulatorow - i oczywiscie counterbalance.

Najwiecej ofert jest na wozek teleskopowy - ale niestety nie wiem jakie sa
                roznice moze ktos mnie oswieci??
                  • salos1 Re: rodzaje wózków 18.09.05, 13:13
                    Wozek ktorym jezdze to jak pisalem boss le16 - waga 1450 kg. Zadnego szkolenia
                    w polsce nie mialem, tylko po przyjezdzie 3 dni sie uczylem - najpierw wiedza
                    teoretyczna - pozniej sprawdzan pisemny - wszystko oczywiscie po angielsku (ale
                    maja tez tlumaczenia po polsku - zalezy od firmy czy polacy tam jezdza czy tez
                    nie. Po zdaniu testu - dwa dni jezdzenia po torze przeszkod - przejechanie
                    calosci zajmuje 20 minut, a potem egzamin - musisz przejechac ten sam tor
                    przeszkod w 40 minut i mozesz zarobic 39 punktow - od 40 oblewa. Z tego co wiem
                    niektorzy oblali taki egzamin. Ale w innej firmie moga byc inne wymagania.
                    Jesli chodzi o prace tutaj gdzie jesetm to raczej nie ma szans - wiekszosc po
                    znajomosci - lub tez za oplata u kogos - i praca jest w sezonie - maj -
                    wrzesien - w zimie jest mniej pracy i dlatego zmywam sie do domu. A ogloszenia
                    mozna znalesc w internecie - jesli znacie strone goniec polski - to tam jest
                    link do job center - i tam mozna wszystko znalesc.

Ja laduje tiry - trzeba znac do tego jezyk - warzywa!!
                    • salos1 Re: rodzaje wózków 18.09.05, 13:41
                      Ponizej znajdziecie link do job centre:
                      www.jobcentreplus.gov.uk/cms.asp?Page=/Home/Customers/Searchforajob
                      Poznize jtez przykladowy spis wymagan:
                      DescriptionApplicants must have a counterbalance fork lift truck licence and a
                      minimum of 2 years previous experience in a warehouse environment. Own
                      transport would be an advantage due to the location of the position. Duties
                      include organising, scanning, loading and unloading of electrical goods and all
                      associated tasks. The wage of £5.63 per hour would be paid for working a
                      complete 8 hour shift. Successful applicants will be required to work 2 shifts,
                      6am-2pm and 12pm-8pm. Temporay position but may become permanent to the right
                      applicant.

lub

DescriptionMust have a Counterbalance Licence and recent previous experience of
                      driving a Fork Lift Truck. Duties include taking deliveries on a Fork Lift
                      Truck in a warehouse environment. Temporary post initially 2 weeks with
                      possible further employment.

W wiekszosci jednak potrzebne jest doswiadczenie!!! Place sa rozne jak widac -
                      u nas osoby jezdzace na wozkach zarabiaja od 7,5 do 9 funtow za godzine. Lub
                      tez mozecie otrzymywac salary i wtedy musicie przepracowac iles tam godzin
                      tygodniowo.
                      • salos1 Re: rodzaje wózków 18.09.05, 14:28
                        Przed wyjazdem najlepiej jest jesli zrobicie sobie licencje na wozek widlowy.
                        Czesc osob znajduje prace po zlozeniu swojego cv w jakimkolwiek job centre.
                        Znam osobe, ktora zlozyla takie papiery i dostala prace prawie od zaraz a
                        pozniej w ciagu tygodnia zmienila ta prace na inna. tylko ze ta osoba miala juz
                        spore doswiadczenie. Mozna tez podzwonic z polski i postarac sie tak zalatwic
                        sobie prace - warto probowac.

Pracy mozna tez poszukac pod tym linkiem:
                        www.anyworkanywhere.com/watson.html
    • Gość: Przemas Carts IP: *.play-internet.pl 08.02.14, 19:27
      A co z uprawnieniami tzw. europejskimi? Wydawanymi oczywiście przez nasze UDT. Podobno są one ważne na terenie całej UE, tak przynajmniej mi powiedziano. Takie uprawnienia od razu są po polsku i angielsku choć martwi mnie właśnie tłumaczenie. Znajdują się tam takie formułki "Was a student of: Course for drivers of motor, accumulator, axhaust and gas carts including save exchange and attendance witch liquid gas header" i "Purpose of course: Obtainment of entitlement for driving motor carts and exchanging of liquid gas header" I właśnie chodzi o te "carts", wszyscy tutaj piszecie o "forklift truck". No i teraz się zastanawiam czy faktycznie to moje zaświadczenie jest cokolwiek warte czy przez dosłowne tłumaczenie słowa wózek na "cart" mogę się nim podetrzeć.
    • agataekwondo31 Re: Wózek Widłowy w UK 04.07.16, 15:16
      Czy juz wyjechałęs? Troche mineło od postu, ale powiem Ci tak z uprawnieniami nie powinienes miec probemu znaeźć pracy, jezeli masz je przetłumaczone choc nie wsszyscy honoruja uprawnienia polskie, kwestia pracodawcy, prace znajdzies przez agencje na pewno ale jaką to juz kwestia szczescia i twojego samozaparcia, teraz juz nie ma tak kolorowo w tej Anglii jak kiedyś, 40 godzin 260 funtów na tydzien z tego opłacic musisz pokój i zyc zostaje Ci jakies 150 w zaleznosci jak bedziesz zył i co kupował. Takze przemysl wyjazd do Anglii, polecam Holandie. Pozdrawiam i powodzenia
    • adanowawa Re: Wózek Widłowy w UK 21.07.16, 11:19
      Z uprawnieniami na wózki widłowe nie powinno być problemu. Zwykłe uprawnienia są ważne zarówno w Polsce, jak w innych krajach UE. Ale jako operator musisz spełniać pewne wymagania kursy_na_utb.blogola.pl/ I to jest bezwarunkowe. Powodzenia!
    • rafalgazeta Re: Wózek Widłowy w UK 24.10.16, 21:56
      Mało bym zapomniał, przed wyjazdem z polski poprosiłem UDT o przetłumaczenie papierów na angielskie, gość zapytał czy chodzi mi o certyfikacje, powiedziałem że jade do angli do pracy i chce moje papiery w języku angielskim żeby wiedzieli o co chodzi, i tak przed wyjazdem przejeb*łem 270 pln za certyfikacje, na święta wracam do PL więc ide do ch*ji sie wykłócić (co mi sie nie uda) ale mam nie daleko więc jak znajde tego ch*ja z którym gadałem to zepsuje mu dzień.
    • rafalgazeta Re: Wózek Widłowy w UK 24.10.16, 22:07
      Zrobiłem licencje dziś (24/10/2016), musi być angielska najlepiej z certyfikatem RTITB (nie wiem co to jest, ale chcą tego jak w polsce uprawnień wydanych przez UDT)
      jest tesz tańsza opcja (bez RTITB, w EMPIRE TRAINING SERVICES za 350F / 4 rodzaje wózków) ale nie wiem jaka skuteczność, jak pytałem w agencji to mówili że nic nie bedzie warte ma być RTITB i już.
      jak znajdzieś ośrodek, mówisz że masz doświadczenie i masz taniej i krócej, żeby nauczyć sie operować wózkiem potrzeba 1 dnia (ja mam 4 lata, a jak trener pokazał mi jak operuje sie wózkiem na kursie żeby zdać to czułem sie jak bym to robił po raz pierwszy)
      cena u mnie:
      -counterbalance (czołówka) 330F /3 dni
      -reach truck (boczny) 267F / 1 dzien

dziwiłem sie czemu tu jest tak mało odpowiedzi, pisałem jak to wygląda jakies 5 min i na koniec portal uciął moją wypowiedź i zostawił kilka zdań najmniej potrzebnych

wygląda to tak:
      polskie papiery nic nie są warte, nawet jeśli przetłumaczy je UTD (mi wcisneli jakąś certyfikacje po angielsku, jak zobaczyłem jak to wygląda to idzie sie uśmiać i zapłakać ze smutku)
    • kubajuba21 Re: Wózek Widłowy w UK 26.03.20, 11:27
      Jeżeli chcesz pracować na wózkach widłowych w UK to musisz mieć ichniejszy papier o skończonym kursie. Bardzo dobrze takie kursy robią w tej firmie empiretrainingservices.co.uk/. Mają dobre ceny i co najważniejsze kurs jest po polsku. Ja u nich robiłem i jestem zadowolony. W pracy z takim papierem tez potem nie było problemu
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka