Dodaj do ulubionych

studia a podatki

IP: 135.196.110.* 03.10.06, 16:12
od kilku miesiecy pracuje w Londynskim lotnisku Heathrow. slyszalem, ze mozna
uniknac placenia podatkow poprzez studiowanie. dlatego wpadlem na pomysl
zapisania sie na studia zaoczne w jednej z prywatnych uczelni w Polsce i
jednoczesnie zalatwienia sobie indywidualnego toku studiow, tak zeby nie
musiec za czesto przyjezdzac do kraju. czy uwazacie, ze to dobry pomysl?
jakie dokumenty i komu musialbym przedstawic, aby zostac zwolnionym od
placenia podatkow. i w koncu ostatnia pytanie, czy studia podyplomowe rowniez
pomogaja uniknac placenia, badz co badz, dosc wysokich podatkow. bede
wdzieczny za kazda rzeczowa odpowiedz. pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • jaleo Re: studia a podatki 03.10.06, 16:33
      Studentow obejmuje dokladnie taki sam obowiazek podatkowy, jak nie-studentow.
      Sam fakt bycia studentem nie zwalnia z niczego.

      "Uniknac" placenia podatku dochodowego mozesz jedynie, jesli Twoje zarobki w
      roku nie przekraczaja tax-free allowance czyli kwoty wolnej od podatkow.
      Studenci, ktorzy pracuja np. tylko w wakacje, i sa pewni, ze nie przekrocza
      kwoty wolnej od podatku, moga poprosic pracodawce o wypelnienie formularza P38,
      co spowoduje, ze podatek nie bedzie odciagany z pensji. Ale gdyby dana osoba
      przekroczyla kwote wolna od podatku, wtedy podatek jest pobierany od momentu
      przekroczenia, od calej placy. Czyli suma sumarum wychodzisz na zero, korzysc
      jest jedynie taka, ze podatek placisz te pare miesiecy pozniej.

      Z tym, ze jak zgaduje, pracujesz na caly etat, a forma P38 jest tylko dla
      studentow pracujacych dorywczo w wakacje.

      Ja osobiscie radzilabym raczej energie umyslowa spozytkowac na znalezienie
      lepiej platnej pracy, a nie na kombinowanie jak tu zaoszczedzic te pare groszy
      wymyslajac karkolomne uklady typu studia zaoczne w innym kraju.
      • aniajawo Re: studia a podatki 03.10.06, 16:41
        a poza tym mnie sie wydaje - ale nie jestem pewna na 100% - zeby nie placic
        podatkow w UK, trzeba byc full time student, ale w UK, a nie gdzie indziej...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka