Dodaj do ulubionych

abolicja - Wasze doświadczenia

IP: *.manc.adsl.virgin.net 27.12.08, 11:10
Witam wszystkich forumowiczów

Jako że już za nieco ponad miesiac mija termin złożenia wniosków o abolicję
podatkową i ja także się do tego przymierzam, chciałbym spytać się o Wasze
doświadczenia z tym związane. Nie pytam jakie dokumenty złożyć itp gdyż
zostało to już określone w przepisach i wystarczy tylko tego poszukać. Chodzi
mi o to, jak w rzeczywistości jest to załatwiane, czy umarzają podatki bez
problemu czy zaczynają robić jakieś schody, jak w ogole wyglada wiedza
polskich urzędasów w tym zakresie? Słyszałem o przypadkach, gdzie osoby po
złożeniu wniosku o abolicję zaczęły być prześwietlane przez US. Osobiście wolę
ubiegać się o abolicję, gdyż kupiłem nieruchomość w Polsce i w razie mojego
powrotu mogą się czepiać, ale po kilku takich historiach zaczynam się trochę
obawiać, czy aby ten nowy przepis nie jest naciągany przez US.
Mam także takie pytanie - zacząłem pracę w Anglii w maju 2005, do końca
kwietnia pracowałem w Polsce i za 2005r rozliczyłem się tylko z polskich
dochodów. Czy będzie stanowiło to jakiś problem, jeśli teraz ujawnię swoje
pozostałe dochody z tego roku?
Z góry dziękuję za pomoc

PS. Czy okres przedawnienia dalej wynosi 5 lat czy może uległ wydłużeniu?

Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • Gość: dan abolicja dla idiotow IP: 92.14.243.* 28.12.08, 16:18
      zapomnij, ze umorza ci niezaplacone podatki. Jesli ktos pracowal w UK przed 2008
      rokiem i nie zaplacil podatku od dochodow uzyskanych w UK to zrobi to napewno
      jesli zglosi wniosek o abolicje. Niby po co im informacja o dochodach milionow
      Polakow pracujacych zagranica, jesli nie zamierzaja od nich wyssac kasy??
      Wystarczyloby przeciez jedna ustawa umarzajca niezaplacone podatki i sprawa
      zamknieta. Jesli tego nie robia znaczy, ze licza na darmowa kase.
    • Gość: bynio Re: abolicja - Wasze doświadczenia IP: 94.196.122.* 28.12.08, 17:10
      Mam także takie pytanie - zacząłem pracę w Anglii w maju 2005, do
      końca
      kwietnia pracowałem w Polsce i za 2005r rozliczyłem się tylko z
      polskich
      dochodów. Czy będzie stanowiło to jakiś problem, jeśli teraz ujawnię
      swoje
      pozostałe dochody z tego roku?



      oj będzie problem, musisz złożyć dodatkowy dokument, ale zaznaczyłeś
      że nie pytasz o dokumenty więc nadgorliwy nie będę
      • Gość: milo Re: abolicja - Wasze doświadczenia IP: *.popl.adsl.virgin.net 28.12.08, 17:24
        dzieki, w tej sytuacji zapytam jednak jakie to dokumenty ;-) jako że nie miałem
        pojęcia, że jeszcze jakieś będą potrzebne
        • Gość: bynio Re: abolicja - Wasze doświadczenia IP: 94.196.122.* 28.12.08, 19:59
          musisz po prostu do wniosku o abolicję dołączyć P36 za tamten rok,
          tym razem wykazując dochody z Anglii, a jeśli miałeś jakiś zwrot za
          tamten rok, to oczywiście pieniążki trzeba oddać z odsetkami.... a
          jeśli miałeś miałeś zwrot za ten rok w Anglii, to tym się nie
          przejmuj - wszystko ok
          • Gość: milo Re: abolicja - Wasze doświadczenia IP: *.nrth.adsl.virgin.net 29.12.08, 17:11
            dzieki za odpowiedz
            Jeśli dobrze rozumiem, to muszę swoje polskie dochody z 2005 połączyć z
            angielskimi z tego roku i rozliczyć jeszcze raz? Żadnego zwrotu za ten rok nie
            dostałem więc chyba muszę trochę jeszcze poszukać więcej info na ten temat.
    • Gość: milo Re: abolicja - Wasze doświadczenia IP: *.manc.adsl.virgin.net 01.01.09, 19:39
      podbijam
    • Gość: Neaps Re: abolicja - Wasze doświadczenia IP: *.range86-136.btcentralplus.com 06.01.09, 03:19
      Pracuję w UK od 2006 roku. Moje ptanie jest takie: jeżeli nie mam payslipów z
      2005 i 2006 roku natomiast mam dokument wydany przez HM revenue z sumą podatku w
      roku 2005/2006 i 2006/2007, to czy mógłbym to wziąć jako rozliczenie (odjąć
      dochód i podatek z 2007 roku) i przeliczyć po kursie z 5 kwitnia 2005 roku (dla
      sumy 2005/2006) i 31 grudnia (dla roku 2006/2007)?
      Proszę o pomoc
      • Gość: bynio Re: abolicja - Wasze doświadczenia IP: 94.196.218.* 06.01.09, 18:26
        trzeba za każdy tydzień lub miesiąc (w zależności wypłatę
        dostawałeś) osobno obliczać podatek do zapłacenia, i na koniec
        zsumować, kurs funt/złotówka musi być z dnia wypłaty.... tak, wiem
        że to chore
        • edziakrys Re: abolicja - Wasze doświadczenia 16.01.09, 21:19
          Nie trzeba przeliczac kursu funta z daty wydania payslip. Ja
          rozliczalam meza 2lata temu i cos tam bylo nie tak, musialam wiec
          zlozyc korekte. Zalatwilam to telefonicznie, a gdy mila pani
          urzedniczka (tez bylam w szoku) spytala o to przeliczenie to jej
          powiedzialam ze to wartosc funta z NBP z ostatniego grudnia-tak mi
          doradzono. Powiedziala ze ok i wporzadku. Ale ja tez sie waham z ta
          abolicja.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka