rzymkat 04.01.15, 16:42 Skąd to wiemy? Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Zatem musiała to być jesień. Oczywiście Bóg mógł stworzyć i zawiesić na drzewach dojrzałe owoce w każdej porze roku ale po co to miał robić? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sclavus Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 16:46 ... a którego dnia stworzył jesień??? :D:D:D Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 16:52 Jesień jest niematerialną porą roku, nie trzeba jest stwarzać. Świat stworzył Bóg w dniu jesiennego zrównania dnia z nocą. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:10 Światłość też przecież jest niematerialne a utrudził się niemało ten stwórca i stworzył najpierw ją... (jakim cudem przeoczył wszechświat - diabli tylko wiedzą) ... czy wiedział w tym momencie, ze trafił na jesienne zrównanie dnia z nocą - przecież nie było jeszcze ani dnia, ani nocy!! Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:22 Światłość (światło) nie jest niematerialna. Rzucałeś kamieniami w szkołę? Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:33 A ty uważałeś na lekcjach religii?? ... ta boska światłość, to nie żadne światło! Przecie według świętej księgi, bóg rzekł: niech będzie światłość i stała się światłość... - w żadnym momencie nie mówi się o "świetle" :D:D:D Światła wtedy nie było i ten bóg nawet nie wiedział, że będzie kiedykolwiek... Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:52 Nie brnij w te swoje bzdury wyssane z brudnego paluch. Posługujesz się tłumaczeniem ST na język polski. Hebrajskie אור oznacza zarówno światło jak i światłość. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 18:13 To raczej ty umyj ręce (i rozum!!) - fiat lux znaczy niech stanie się światłość... przy czym zauważyć należy, że gdyby ten bóg rzekł był: niech stanie się światło... brzmiałoby ty nader idiotycznie i niezbyt bosko :D:D:D Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 21:46 Jednak rzucałeś kamieniami w szkołę. ;P Lux znaczy 1. światło, światłość, jasność 2. dzień (pora doby, kiedy jest widno) Poza tym nie pisałem o łacińskim tłumaczeniu Biblii (vulgata) ale o hebrajskim oryginale. Tłumaczenia na polski są bardzo nieprecyzyjne. Wielu błędów się już nie poprawia, bo tak tłumaczono w przeszłości i tak zostanie panie bałwanie. ;P Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:36 Czy Bóg stworzył świat jesienią .Tego nie wiem.Kiedyś mówili ,że przez sześc dni ,a siódmego odpoczywał .Ale nauka to obaliła.W sumie wszystko prawie jest w tym artykule.www.academia.edu/4568722/Czy_B%C3%B3g_stworzy%C5%82_%C5%9Bwiat_w_siedem_dni Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:43 "Zapomniałem" dodać na wstępie, że o stworzeniu świata jesienią, w czasie zrównania dnia z nocą, napisał Józef Flawiusz, historyk żydowski. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:49 ... wielkim znawcą stworzenia świata był Flawiusz ów... Dziwne, że ci którzy mieli objawienia i biblie pisali, nie skorzystali z jego znajomości rzeczy... - nie mieściło się to w objawieniach??? :D:D:D Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 18:09 Bóg to stworzyciel wszystkiego z ateizmem włącznie. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 18:15 ... no to już się nie dziwie twoim obsesjom... schizofrenicznym obsesjom... Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:29 rzymkat napisał(a): > Bóg to stworzyciel wszystkiego z ateizmem włącznie. Nie. Najpierw musiał powstać mózg, który stworzył boga, jednego z wielu. Bogowie istnieją tylko w umysłach ludzkich. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 08.01.15, 14:10 rzymkat napisał(a): > Bóg to stworzyciel wszystkiego z ateizmem włącznie. ten kananejski bożek ma takiego powera ?? Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:32 rzymkat napisał(a): > "Zapomniałem" dodać na wstępie, że o stworzeniu świata jesienią, w czasie zrówn > ania dnia z nocą, napisał Józef Flawiusz, historyk żydowski. A "O krasnoludkach i sierotce Marysi" napisała Maria Konopnicka. I to jest - według Twojej logiki - dowód na istnienie krasnoludków i Maryi. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:53 9rgkh napisał: > A "O krasnoludkach i sierotce Marysi" napisała Maria Konopnicka. I to j > est - według Twojej logiki - dowód na istnienie krasnoludków i Maryi. > Na istnienie krasnoludków tak,ale Maryi? Musiałby ją zapłodnić król Błystek lub mądry Koszałek-Opałek.Różne cuda się zdarzają w religiach. Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 12:32 pocoo napisała: > Na istnienie krasnoludków tak,ale Maryi? Miało być "Marysi" ale - chyba podświadomie - wyszła literówka. :) Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 08.01.15, 14:06 rzymkat napisał(a): > "Zapomniałem" dodać na wstępie, że o stworzeniu świata jesienią, w czasie zrównania dnia z nocą, napisał Józef Flawiusz, historyk żydowski. Historyk który znany był też jako bajkopisarz .... Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 08.01.15, 14:04 taniarada napisał(a): > Czy Bóg stworzył świat jesienią .Tego nie wiem.Kiedyś mówili ,że przez sześc dni ,a siódmego odpoczywał .Ale nauka to obaliła.W sumie wszystko prawie jest w tym artykule.www.academia.edu/4568722/Czy_B%C3%B3g_stworzy%C5%82_%C5%9Bwiat_w_siedem_dni No a jak to tłumaczy oszust z Torunia albo jego podnóżek a wasz prezes ?? Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:35 rzymkat napisał(a): > Jesień jest niematerialną porą roku, nie trzeba jest stwarzać. > Świat stworzył Bóg w dniu jesiennego zrównania dnia z nocą. W jednym dniu? Coś się nie zgadza. A według klimatu której półkuli? Odpowiedz Link Zgłoś
lumpior Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:23 rzymkat napisał(a): > Skąd to wiemy? Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Zatem musiała to być jesień. > Oczywiście Bóg mógł stworzyć i zawiesić na drzewach dojrzałe owoce w każdej por > ze roku ale po co to miał robić? > Jak były dojrzałe tzn, były już wczesniej,wiec nie swiruj.A kto stworzył tego stwórcę Bogiem zwanym? Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:45 Bóg jest wieczny a nawet przedwieczny. Odpowiedz Link Zgłoś
lumpior Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 17:49 rzymkat napisał(a): > Bóg jest wieczny a nawet przedwieczny. > To jest facet,osoba,postać,istota czy tylko propaganda cwaniaków w kieckach? Kasa z tego dobra. Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Bóg 04.01.15, 18:06 W religii ateistycznej Bóg nosi imię Wybuch. Wybuch pojawił się sam z siebie, po czym zniknął tworząc przy tym świat. Pierwszymi istotami stworzonymi przez Wybucha były jednokomórkowce, później powstały rośliny i zwierzęta. Proces twórczy trwał miliardy lat, a wydarzeniem przełomowym było cudowne przekształcenie się małpy w człowieka. W przeciwieństwie do przedstawicieli innych religii ateiści nie wierzą w życie pozagrobowe. Fakt, że Wybuch zniknął zaraz po stworzeniu świata sprawia, że wyznawcy ateizmu nie muszą składać hołdu swojemu bogu, co nie oznacza, że nie mogą prowadzić wojen religijnych, wyznawcy ateizmu bardzo często lubią narzucać swoje zdanie (co dla Katolików przeważnie kończy się zmasakrowaniem, często samych siebie). Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg 04.01.15, 18:29 Ateiści, jak wszystkie inne kultury i subkultury, różnią się wiekiem i kolorem skóry, a także wewnętrznymi poglądami na wiele aspektów życia i śmierci: Ateista z wyboru – wyznawał przedtem jakąś tam religię, ale ją odrzucił dla bardziej wiarygodnej, w końcu zostając ateistą. Wielu ludzi zostało tymi ateistami przez to, że np. modląc się o Ipoda/komputer, go nie dostali (często dzieci lub młodzież). Ciemny ateista – osobnik wywodzący się z ciemnego ludu, który połykając wszystko, co mu podetkną wszelakiej maści partie polityczne i inne ośrodki indoktrynacji społecznej, połknął także ideę bezbożności, nie dławiąc się nią przy tym. Walczący ateista – na łożu śmierci podstępnie uwierzy w Boga, aby w statystykach było „-1” po stronie wierzących. Gimboateista – najcięższy przypadek. Połączenie ateisty z wyboru i ciemnego ateisty. W przeciwieństwie do normalnego ateisty, gimboateista nie toleruje żadnej religii więc atakuje (głównie na forach internetowych) wszystkich wierzących. Niezależne badania Amerykańskich naukowców dowodzą że szczególnie upatrzył sobie wyznawców katolicyzmu. Gimboateiści przemieszczają się po forach internetowych w hordach złożonych ze 100-500 osobników. Nieznane jest pochodzenie gimboateistów. Przypuszcza się że pierwsze osobniki pochodziły z odmętów Onetu. Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg 04.01.15, 19:03 Twoi rodzice i dziadkowie to na 99% byli katocośtam. Pochodzisz od takich świrów? Odpowiedz Link Zgłoś
lumpior Re: Bóg 04.01.15, 19:24 rzymkat napisał(a): > Twoi rodzice i dziadkowie to na 99% byli katocośtam. Pochodzisz od takich świró > w? > Sku...synu odpie...się od mojej rodziny.Masz coś do mnie to wal kanalio. Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg 04.01.15, 19:34 Nie świruj. Twoi przodkowie katolicy nieźle narozrabiali w przeszłości. Wyprawy krzyżowe, palenie na stosie, tortury, wiernopoddańczość Watykanowi i klechom itp. A co może twoi wstępni byli od 1000 lat ateistami i nie klękali przed ołtarzem? Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg 04.01.15, 23:25 rzymkat napisał(a): > Twoi rodzice i dziadkowie to na 99% byli katocośtam. Pochodzisz od takich świró > w? Niestety, zdecydowana większość ludzkości jest od zawsze ogłupiana religiami. Pochodzę od nich ale jestem wyższym stadium rozwoju. Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:27 rzymkat napisał(a): > Bóg jest wieczny a nawet przedwieczny. Ale powstał z niczego i samoistnie więc logicznie nie wolno Ci zakładać, że świat nie mógł powstać tak samo. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 08.01.15, 14:07 rzymkat napisał(a): > Bóg jest wieczny a nawet przedwieczny. No a co o tym sadzi twój ateizm.. Ps. Pytam bo wiem ze za 3-4 dni wrócisz pod innym wabikiem ... Odpowiedz Link Zgłoś
wariant_b Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 19:23 > Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Przepraszam, a jaka odmiana? Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 19:36 Zapytaj Józefa Flawiusza- tego historyka żydowskiego. Ale nie wiem czy odpowie. Odpowiedz Link Zgłoś
wariant_b Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 20:13 > Ale nie wiem czy odpowie. Nie odpowie - jest teraz w Raju, który jego bóg obiecał swojemu narodowi wybranemu. A tam pewnie nie ma już żadnych jabłek - jest tylko wszechogarniająca miłość boża. Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 20:37 Może zmień forum na łatwiejsze, bo o religiach niewiele wiesz. W judaizmie nie ma Raju do którego się idzie po śmierci, jest ha-olam ha-ba. Jabłka czy inne fructa były w ogrodzie Eden. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 21:24 rzymkat napisał(a): > Może zmień forum na łatwiejsze, bo o religiach niewiele wiesz. A ty nie wiesz kim jesteś i kim chciałbyś być? Buddystą,Żydem,ateistą? > W judaizmie nie ma Raju do którego się idzie po śmierci, jest ha-olam ha-ba. A jesteś schizo... Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 21:35 > A ty nie wiesz kim jesteś i kim chciałbyś być? > Buddystą,Żydem,ateistą? Religia nie ma znaczenia. To model Boga, postępowania, zasad. Polak ma być katolikiem, koniec, kropka. pl. ;) > A jesteś schizo... To już słyszałem od @sclavusa. Nazywa się to erystyka, czyli robienie bokami jak nie ma argumentów w dyskusji. Znasz chociaż objawy schizofrenii? Czy używasz tej nazwy jako wyzwiska, epitetu dla uderzenia w interlokutora? Prymitywna zagrywka ateistyczna. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 22:57 rzymkat napisał(a): > > A ty nie wiesz kim jesteś i kim chciałbyś być? > > Buddystą,Żydem,ateistą? > > A jesteś schizo... > > To już słyszałem Tylko do ciebie to nie dociera.Czy raz przeczytałeś to co wklejasz?O tym co sam wymyślasz,nie dyskutuję.O zmianach nicków też. Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:20 rzymkat napisał(a): > > A ty nie wiesz kim jesteś i kim chciałbyś być? > > Buddystą,Żydem,ateistą? > > Religia nie ma znaczenia. To model Boga, postępowania, zasad. Polak ma być kato > likiem, koniec, kropka. pl. ;) A jak nie zechce, to co? Co do "narodu wybranego" (Polak=katolik) to ktoś taki jak jp2 właśnie do przypieczętowania tej "misji" był wam potrzebny. Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:21 rzymkat napisał(a): > Może zmień forum na łatwiejsze, bo o religiach niewiele wiesz. Niewiele wiesz o logice. Zrezygnuj z forum w ogóle. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 21:26 wariant_b napisał: > > Bo w Raju były dojrzałe jabłka. > > Przepraszam, a jaka odmiana? Zdecydowanie koksa. Odpowiedz Link Zgłoś
marina0321 Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 00:01 pocoo napisała: > wariant_b napisał: > > Przepraszam, a jaka odmiana? > Zdecydowanie koksa. Wydaje mi się, że golden delicius. Odpowiedz Link Zgłoś
wariant_b Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 00:31 > Wydaje mi się, że golden delicius. A nie papierówka? Odpowiedz Link Zgłoś
marina0321 Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 00:36 wariant_b napisał: > A nie papierówka? Coś Ty... papierówki dojrzewają latem. Odpowiedz Link Zgłoś
marina0321 Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 00:40 marina0321 napisał(a): > wariant_b napisał: > > A nie papierówka? > Coś Ty... papierówki dojrzewają latem. Chcę jeszcze dodać, papierówki do jesieni by zgniły, wtedy Adam i Ewa nie mogliby zgrzeszyć... My rodzilibyśmy się bez "grzechu pierworodnego" i Kościół Kat. nie mógłby nas tuż po urodzeniu zawłaszczyć, zmywając nam grzech pierwodrodny. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 10:23 marina0321 napisał(a): > wariant_b napisał: > > A nie papierówka? > > Coś Ty... papierówki dojrzewają latem. A golden delicius zimą. Mówię Wam,że koks...a powoduje zwidy. Odpowiedz Link Zgłoś
wariant_b Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 22:39 > Mówię Wam,że koks...a powoduje zwidy. Zaprawdę powiadam wam - tylko papierówka może istnieć na papierze. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 12:22 wariant_b napisał: > Zaprawdę powiadam wam - tylko papierówka może istnieć na papierze. A ci w jaskiniach to mieli zwidy i ryli kamieniami na ścianach. Odpowiedz Link Zgłoś
wariant_b Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 12:46 > A ci w jaskiniach to mieli zwidy i ryli kamieniami na ścianach. Oczywiście, że mieli zwidy, a nie mieli przepisów o ochronie przyrody. I na pewno nie ryli papierówką lub koksą. Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 12:56 W Święta miałem okazję rozmawiać z emerytowanym górnikiem, który nadal wierzy w Skarbka/Skarbnika ducha kopalń i podziemi. Człowiek zdrowy psychicznie, nie tak jak np. pocoo, sclavus, czy gołąb. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 13:04 rzymkat napisał(a): > Człowiek zdrowy psychicznie, nie tak jak np. pocoo, sclavus, czy gołąb. ;) > No i...No i co? Uwielbiasz psychicznych.Chronisz ich.Nas poniżasz.Ty jesteś zwyczajnie głupi. A dla ścisłości wytłumaczę ci jak "wół krowie na rowie". Do psiego gówna na chodniku porównałam tych katolików,którzy szkalują i opluwają Owsiaka.Możesz się utożsamiać z czym tylko chcesz.Wolna wola. Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 13:42 rzymkat napisał(a): > W Święta miałem okazję rozmawiać z emerytowanym górnikiem, który nadal wierzy w > Skarbka/Skarbnika ducha kopalń i podziemi. > Człowiek zdrowy psychicznie, nie tak jak np. pocoo, sclavus, czy gołąb. ;) Wiara absolutna w nieudowodnione hipotezy jest zdrowa psychicznie (logicznie)? To tradycyjny, prehistoryczny pogląd. Zdrowe psychiczne jest tylko wątpienie i szukanie prawdy. Odpowiedz Link Zgłoś
marina0321 Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 14:37 rzymkat napisał(a): > W Święta miałem okazję rozmawiać z emerytowanym górnikiem, który nadal wierzy w > Skarbka/Skarbnika ducha kopalń i podziemi. Mimo to nadal kradną mu węgiel? Odpowiedz Link Zgłoś
bookworm Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 14:04 marina0321 napisał(a): > wariant_b napisał: > > A nie papierówka? > > Coś Ty... papierówki dojrzewają latem. No i cała "misterne wyliczenia" rzymkata wzięły w łeb. Skoro jabłka mogą dojrzewać w lecie to stworzenie świata mogło być i latem. I tutaj kolejny klops, bo w tym czasie, gdy Bóg rzymkata stwarzał świat na bliskim wschodzie, Yhi tworzyła kontynent po drugiej stronie (wówczas jeszcze) płaskiej Ziemi. Bóg rzymkata w swoim twórczym szale zupełnie przeoczył również fakt, że przyglądają mu się z rozczulającymi, choć lekko zażenowanymi uśmiechami Baal, AmonRa, Set, Nammu, Enlil oraz Wisznu i Sziwa. Bliskowschodnia kreacja zupełnie nie zgrała się również z dziełem stworzenia, w trakcie którego był Manitou i tworzący nieco na południe od tego pierwszego Ometeotl. Każdy sobie rzepkę skrobał, wówczas jeszcze nie wiedząc, że obok Jhwh pojawi się Allah, który na bliskim wschodzie jeszcze raz stworzy świat, tym razem na swój lud wybierając muzułmanów, jednocześnie skazując lud wybrany przez Jhwh na wieczne potępienie (po drobnych allahowych korektach okazało się, że żydzi nie powstali z gliny i tchnienia boskiego ale spokrewneini są z psami i świniami - z drugiej strony żydami o tym specyficznym pochodzeniu byli również założyciele religii Islamu - z pewnością Allah nie przemyślał tego dogłębnie - nieskończona niech będzie jego ignorancja). Wkrótce miał tez nadejść najnowszy z bogów bliskowschodnich - Chrystus, któremu dość szybko się zeszło (spoiler: okazało się, że to była tylko pokazówka) z tego łez padołu. Ale. Za nim nadszedł, był jeszcze Zeus zwany w innych okolicach Jupiterem, Odyn, Perun i cały panteon ich pobratymców. Wkrótce po Chrystusie, gdy bogowie myśleli, że to juz koniec tworzenia wyskoczyli "jak Filip z konopii" newAgeowski Bóg-energia, nowy mormoński Chrystus, który na swoj lud wybrał Amerykanów z okolic Misouri, oraz ten który jest ukoronowaniem boskości (ta da) - Lord Xenu - co Baal i Wisznu skwitowalli potężnym faceplamem, któremu astronomowie nadali oznaczenie SN 1987A. W zamieszaniu jakie powstało, i wrzawie jaka panowała wskutek kłótni pomiędzy jedynymi, najprawdziwszymi i wszechmocnymi bogami, zupełnie bez naczenia okazało się czy pierwszym owocem, który Bóg stworzył na pokuszenie ludzi było jabłko czy pomarańcza, a tym bardziej jaka była wówczas pora roku. Z drugiej strony istnieje przypuszczenie, że była to najzwyczajniejsza w świecie figa. Z makiem. Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 14:27 Jesteś PapierowyRobaczku jak dziecko neostrady, czytasz ale nie rozumiesz i odpisujesz głupoty. To nie mój świat stworzono jesienią ale świat Józefa Flawiusza. Odpowiedz Link Zgłoś
bookworm Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 15:42 rzymkat napisał(a): > Jesteś PapierowyRobaczku jak dziecko neostrady, czytasz ale nie rozumiesz i odp > isujesz głupoty. Czego nie udowodniłeś. Zatem inwektywy i erystyka. Typowe dla trola. > To nie mój świat stworzono jesienią ale świat Józefa Flawiusza. Co to za świat Józefa Flawiusza? Ma jakieś powiązania z naszym czy opisujesz kolejne urojenia? Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 17:17 Nie używaj słów, których nie rozumiesz. ;DD Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 22:19 rzymkat napisał(a): > Nie używaj słów, których nie rozumiesz. ;DD Ogon pod siebie i ewakuacja logiki religii. Miło to widzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
marina0321 Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 10:50 rzymkat napisał(a): > To nie mój świat stworzono jesienią ale świat Józefa Flawiusza. ... a kiedy i jak stworzono Twój świat? __________________________________________________________ Kto jest ubogi we wnętrzu, usiłuje ozdabiać siebie na zewnątrz. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 22:55 Widzisz - nawet to nie pomogło... ;) Ja wysiadłem - dopóki ten facio nie zamieszka w pokoju bez klamek i z miękkimi ścianami, pasuję... :) Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 13:40 sclavus napisał: > Widzisz - nawet to nie pomogło... ;) > Ja wysiadłem - dopóki ten facio nie zamieszka w pokoju bez klamek i z miękkimi > ścianami, pasuję... :) Na maksa paskudzi forum,zmieni nick i wróci dalej paskudzić. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 09:59 wariant_b napisał: > > Wydaje mi się, że golden delicius. > > A nie papierówka? Upieram się przy koksie,ponieważ po "koksie" "amatorzy" mają zwidy. Odpowiedz Link Zgłoś
9rgkh Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:17 rzymkat napisał(a): > Skąd to wiemy? Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Zatem musiała to być jesień. > Oczywiście Bóg mógł stworzyć i zawiesić na drzewach dojrzałe owoce w każdej por > ze roku ale po co to miał robić? Czy bóg zawiesił pierwszym ludziom genitalia zanim po kuszeniu i zjedzeniu słynnego owocu podjął decyzję, że będą im potrzebne? Czy korekty genitalnej dokonał po fakcie? Czy bóg znał swoją przyszłość i wiedział, że będzie musiał wypędzić ludzi z raju? Odpowiedz Link Zgłoś
bookworm Re: Bóg stworzył Świat jesienią 04.01.15, 23:57 rzymkat napisał(a): > Skąd to wiemy? Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Zatem musiała to być jesień. Czyli Bóg nie mógł stworzyć dojrzałych owoców w zimie? Bo? Bo mu nie wypada? Nie potrafi? Stworzył gotowe dojrzałe owoce ale musiała to być jesień? Musiała, bo rzymkat tak mu kazał, bo u niego jabłka są tylko jesienią, więc Bóg rzymkata nie mógł postąpić inaczej niż tylko tak, jak mu rzymkat pozwolił. > Oczywiście Bóg mógł stworzyć i zawiesić na drzewach dojrzałe owoce w każdej por > ze roku ale po co to miał robić? Oczywiście, że nie mógł, bo gdyby mógł to by to zrobił, a jeśli tego nie zrobił to nie mógł. Mógł zrobić tylko tak jak wymyślili to starożytni kapłani, a interpretacja dotycząca pory roku, mogła być tylko taka jak jego wyznawcy rzymkata. Żaden Bóg nie jest w stanie przeskoczyć wyobraźni swoich twórców. Odpowiedz Link Zgłoś
marina0321 Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 00:07 rzymkat napisał(a): > Skąd to wiemy? Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Zatem musiała to być jesień. > Oczywiście Bóg mógł stworzyć i zawiesić na drzewach dojrzałe owoce w każdej por > ze roku ale po co to miał robić? Bóg poczekał, aż się skończy lato i przyjdzie jesień, wtedy stworzył świat? Odpowiedz Link Zgłoś
bookworm Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 00:20 marina0321 napisał(a): > rzymkat napisał(a): > > > Skąd to wiemy? Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Zatem musiała to być jesie > ń. > > Oczywiście Bóg mógł stworzyć i zawiesić na drzewach dojrzałe owoce w każd > ej por > > ze roku ale po co to miał robić? > > Bóg poczekał, aż się skończy lato i przyjdzie jesień, wtedy stworzył świat? Nie mógł inaczej. Impotencja Boga jest nieskończona. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 00:21 marina0321 napisał(a): > rzymkat napisał(a): Rzymkat napisał wymyślone przez siebie głupoty,jak to ma w zwyczaju.Może bóg stworzył jaja i poczekał aż się wykluje to czy tamto. > Bóg poczekał, aż się skończy lato i przyjdzie jesień, wtedy stworzył świat? > A pewnie.Tylko dość długo (chyba do potopu)nie padał deszcz,a tylko para z ziemi wychodziła.Gdzie się coś kończy a drugie zaczyna?Śnieg wychodził od dołu?Teraz to ja pieprzę trzy po trzy.Tak religijnie. Odpowiedz Link Zgłoś
karbat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 05.01.15, 15:38 rzymkat napisał(a): > Skąd to wiemy? Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Zatem musiała to być jesień. > Oczywiście Bóg mógł stworzyć i zawiesić na drzewach dojrzałe owoce w każdej por > ze roku ale po co to miał robić? skad ty wziales te jabłka .... skad wziales, ze w raju byly jabłka ?. Wyssales sobie te kretynizmy o jabłkach, ze swojego brudnego palca ? Twoj wielebny szaman ... naopowiadal ci takich kretynizmow ... na religii w szkole , na naukach kolka rozancowego ... skad wiercy wytrzasneli , wzieli sobie te jabłka w raju, ... czemu katolicy pieprza non stop o jakis jablkach w raju .... Odpowiedz Link Zgłoś
rzymkat Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 13:15 forum.gazeta.pl/forum/w,721,156128099,156128099,dobra_przyznaje_sie_.html Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 06.01.15, 13:37 rzymkat napisał(a): Tych kalecznych kocha się jeszcze bardziej.Głupi jesteś. Kolter w ciebie może gównem rzucić,ale nie we mnie,durniu. Odpowiedz Link Zgłoś
putin_lebioda Człowiek, który zna porę stworzenia 07.01.15, 09:50 Kolejny wiem, a nie jestem pewien. :) Naczytał się biblii i myśli że słowa w biblii nie są omylne :) Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Człowiek, który zna porę stworzenia 07.01.15, 12:33 To wymysł jego wyobraźni.Właściwie,co za różnica czyja to wyobraźnia?Może być i boska. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 07.01.15, 19:21 rzymkat napisał(a): > Skąd to wiemy? Bo w Raju były dojrzałe jabłka. Zatem musiała to być jesień. > Oczywiście Bóg mógł stworzyć i zawiesić na drzewach dojrzałe owoce w każdej por > ze roku ale po co to miał robić? proboszcz z ambony nie mówił ze dzień boży to tysiąc lat ?? Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 07.01.15, 21:44 kolter-rw napisał: > proboszcz z ambony nie mówił ze dzień boży to tysiąc lat ?? Porównanie, "jakoby tysiąc lat",nie jest stwierdzeniem,że jeden dzień dla boga to tysiąc lat.Wszechpotężny bóg przez tysiąc lat lepił człowieka?To jaki on wszechmocny? Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 07.01.15, 21:56 pocoo napisała: > Porównanie, "jakoby tysiąc lat",nie jest stwierdzeniem,że jeden dzień dla boga > to tysiąc lat.Wszechpotężny bóg przez tysiąc lat lepił człowieka?To jaki on wszechmocny? Nie , jabłonki tak długo udoskonalał .. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 07.01.15, 22:22 kolter-rw napisał: > Nie , jabłonki tak długo udoskonalał .. Jabłonki? Raczej figi. A to rozdzielenie światłości od ciemności też przez 1000 lat.Słabiuśki ten Jehowa. Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 07.01.15, 22:26 pocoo napisała: > kolter-rw napisał: > > Nie , jabłonki tak długo udoskonalał .. > > Jabłonki? Raczej figi. > A to rozdzielenie światłości od ciemności też przez 1000 lat.Słabiuśki ten Jehowa. Dodam jeszcze,że "bóg rzekł i stało się.On rozkazał a stanęło".Czyli co?Jąkał się Jehowa niemiłosiernie. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 07.01.15, 22:51 pocoo napisała: > Dodam jeszcze,że "bóg rzekł i stało się.On rozkazał a stanęło".Czyli co?Jąkał się Jehowa niemiłosiernie. Twój znajomy;Maryjan to znany teolog ,jego pytaj ... Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 08.01.15, 14:18 kolter-rw napisał: > Twój znajomy;Maryjan to znany teolog ,jego pytaj ... Pieprzona "spychologia".To nie Maryjan napisał ,że jeden dzień(chyba stworzenia),to u boga 1000 lat.On pojęcia o tym nie ma. Ale dziękuję Kolter.Milutki jesteś jak zawsze.A dla przypomnienia kochanie,to tym "taaaaa",częstuj Maryjana. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 08.01.15, 19:24 pocoo napisała: > kolter-rw napisał: > > Twój znajomy;Maryjan to znany teolog ,jego pytaj ... > > Pieprzona "spychologia".To nie Maryjan napisał ,że jeden dzień(chyba stworzenia ),to u boga 1000 lat. No ja też nie, ponoć Piotrek tak napisał :)) >On pojęcia o tym nie ma. Ważne ze wie ze tyłek musi podetrzeć ... > Ale dziękuję Kolter.Milutki jesteś jak zawsze. Dla Ciebie zawsze:)) >A dla przypomnienia kochanie,to tym "taaaaa",częstuj Maryjana. No dobra........... Odpowiedz Link Zgłoś
pocoo Re: Bóg stworzył Świat jesienią 08.01.15, 19:57 kolter-rw napisał: > No dobra........... Wiedziałam,że mogę na Ciebie liczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 07.01.15, 22:50 pocoo napisała: > Jabłonki? Raczej figi. > A to rozdzielenie światłości od ciemności też przez 1000 lat.Słabiuśki ten Jehowa. Taaa.. to zobaczą czy dasz rade :)) Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Re: Bóg stworzył Świat jesienią 07.01.15, 20:18 Jurek brum vel rzymkat się za nieśmiertelnego :)) Odpowiedz Link Zgłoś
kolter-rw Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ... 08.01.15, 11:41 rzymkat UŻYTKOWNIK O PODANYM NICKU NIE ISTNIEJE LUB ZOSTAŁ ZABLOKOWANY Odpowiedz Link Zgłoś