21.10.20, 14:40

Na antenie TVN24 był wywiad dziennikarza Kraśko z kard. Stanisławem Dziwiszem.
Poruszany był temat pedofilii w Kościele katolickim, ukrywanie i tolerowanie tego
przez biskupów. Te tematy były udowadniane w filmach Sekielskich.
Kardynał odpowiedział, że nic o tym nie wiedział, nic nie może w tym temacie
powiedzieć, bo żadnych filmów Sekielskich nie oglądał, nie widział tych filmów.
Filmów nie oglądał więc nie wie o co w nich chodziło. Natomiast bardzo dużo
mówił o Bogu (którego też nie widział, ale w tym temacie ma dużo do powiedzenia).
Boga nie widział, a wie o NIM bardzo dużo, tak jak o sąsiedzie za ściany, a nawet więcej.
Takie kuriozum, nie widział, a wie wszystko.
Odrażający wygląd tego głupiego spasionego wieprza. Taki ma reprezentować Jezusa.
Obserwuj wątek
      • kociak40 Re: Wywiad 21.10.20, 14:58
        awariant napisał:

> kociak40 napisał:
        > > Taki ma reprezentować Jezusa.
        >
        > A czemu się dziwisz?

Bardzo dobra wstawka, tego nie skojarzyłem.
        • kociak40 Re: Wywiad 21.10.20, 15:25
          kalllka napisała:

> ...Się nie dziwi tylko publicznie wydala, swoje, ze tak się eufemistycznie wyrażę- opinie.

Dla mnie jedynym autorytetem ze wszystkich duchownych, jest tylko ks. prof. dr hab. Michał Heller.
          Cenię go za ogromną wiedzę z fizyki (mechanika relatywistyczna i mechanika kwantowa).
          Tylko on mógłby ukształtować mój światopogląd.
              • kalllka Re: Wywiad 21.10.20, 16:01
                Tez za jego osobowością nie przepadam, podobnie jak za mentorskim tonem i anachronicznym sposobem życia większości polskich, kościelnych hierarchów. Ale żeby się nie nakręcać to ich nie oglądam ,nie słucham.
                Młoda wiara- teraz buduje się od podstaw, organicznie i indziej gdzieś, poza kościelnym sparciałem.
                • awariant Re: Wywiad 21.10.20, 18:31
                  kalllka napisała:

> Młoda wiara- teraz buduje się od podstaw, organicznie i indziej gdzieś,
                  > poza kościelnym sparciałem.

Ale młoda wiara nie ma swojego kościoła i albo pojedna się z kościelnym sparciałem,
                  albo z czasem rozmydli i rozpłynie, a Kościół Katolicki w Polsce zostanie jaki jest.
                  • kalllka Re: Wywiad 21.10.20, 19:26
                    Nieno, młoda wiara raczej nie pretenduje do współtworzenia „instytucji” a na pewno, nie z obecnym ze sparcialem- czyli feudalnym systemem obrotu wiara, zwanym polskim kościołem katolickim.
                    a propo przemian-„ rozmydlenia i rozpłynięcia„, tak tez uważam, ze młoda wiara zanim rozpłynie- to rozmydli i wypierze sporo kościelnych brudów- hierarchicznych miazmatów, branych za dogmaty wiary.
                    • suender Re: Wywiad 21.10.20, 20:07
                      kalllka:

> , zwanym polskim kościołem ...

Takie herezje głoszą tylko niedouczeni ateiści.
                      Polski Kościół nie istnieje, istnieje tylko ogólnoświatowy Kościół Powszechny!

Wasz Suender.

p.s.: "WIARA to wyzwolenie od paranoi!"
                      • feelek Re: Wywiad 21.10.20, 20:27
                        "...Polski Kościół nie istnieje, istnieje tylko ogólnoświatowy Kościół Powszechny!..."

na szczęście nie istnieje też autor powyższego wpisu
            • kociak40 Re: Wywiad 21.10.20, 16:39
              kalllka napisała:

> w takim razie wątpię w twoje umiejętności przyswajania i analizy informacji- budowania wiedzy.

Ja tylko słuchałem jego wypowiedzi w trzech programach "Inny punkt widzenia" w TV.
              Nie miałem okazji zadania pytania. On odnosił się do wiary religijnej, i tylko robił wstawki
              z fizyki dla poparcia tego co przekazywał. Jego stwierdzenie, że nie ma Boga osobowego,
              też było oparte na OTW. Ja też tak rozumiałem. Przed Wielkim Wybuchem nie było czasu,
              ani przestrzeni, nie było więc "czasu" ani "miejsca" dla istnienia Boga osobowego.
              Tym samym potwierdził to co ja twierdziłem.
              Natomiast skorzystałem z jego wiedzy w tym, na co ja nie zwróciłem uwagi przy OTW.
              Wszechświat istnieje ~ 14-15 miliardów lat. Dlaczego tak późno powstały żywe organizmy?
              Rodzaj pierwiastka zależy od ilości protonów w jądrze atomu. W gwiazdach, które wysyłają energię,
              jest reakcja termojądrowa. Z dwóch atomów wodoru powstaje hel. Po wyczerpaniu wodoru, dwa atomy
              helu tworzą następny rodzaj atomu itd. W takich reakcjach termojądrowych w gwiazdach dochodzi
              się do żelaza. Wtedy w reakcji termojądrowych jest zbyt mało energii aby wytworzyły się
              cięższe pierwiastki. Dopiero tz. Wybuch Super-Nowej dostarcza energię aby powstały takie pierwiastki
              jak srebro, złoto, platyna itd. Podstawowym pierwiastkiem w związkach organicznych jest węgiel.
              Aby doszło od wodoru do węgla potrzeba 8-9 miliardów lat. Powstanie związków organicznych
              jest podstawą dla powstania materii ożywionej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka