Dodaj do ulubionych

Pada cień

18.11.20, 14:50
New York. Wtorek, 17 listopada 2020. Po publikacji przez Watykan „Raportu Mc Carrick”, New York Times uwidacznia wątpliwości związane z kanonizacją JPII w 2014 roku przyznaną po błyskawicznym procesie beatyfikacji, i rzuca cienie na polskiego papieża w związku z promocją na purpurata, w 2000 roku, kontrowersyjnego Theodora Mc Carrick i przyznania mu prestiżowej siedziby w Washingtonie, kardynała który dzisiaj jest powszechnie uważany za serialnego predatora seksualnego, szczególnie w stosunku do seminarystów. „Dzisiaj, po więcej niż 10-letnich wątpliwościach” – pisze dziennik Nowego Jorku w artykule redakcyjnym, który ma odgłos światowy - „ reputacja JPII upadła i jest pokryta czarną chmurą od kiedy Watykan pospieszył się aby go kanonizować, by potem opublikować Report który przypisuje temu świętemu winę za tak szybką karierę amerykńskiego kardynała, którego Franciszek pozbawił godności duchownych w 2018 roku, po natychmiastowym procesie.”
NYT przypomina że „ dochodzenie Mc Carrick zostało zarządzone przez Watykan jako instytucja, zostało opublikowane 17.11.20 po 2 latach dochodzeń i po 90 przesłuchaniach.Dochodzenie zostało nakazane osobiście przez Franciszka, który to kanonizował Wojtyłę w 2014 roku”. NYT podkreśla że „JPII zrobił wybór, aby nie wierzyć w powtarzające się zarzuty gwałtów seksualnych ze strony kardynała, włącznie z pedofilią”. NYT podkreśla że Report Mc Carick „ daje niepodważalne dowody na to, że KK ruszył się z niebezpieczną szybkością aby beatyfikować JPII ,poprzez specjalny odpust (na potrzebne 5 lat od śmierci kandydata na świętgo) i teraz znajduje się w pułapce zrobionej z własnych ruin”.Do konferencji amerykańskiego episkopatu, która odbywa się w tych dniach, (USCCB w Baltimorze od 15 do 19 listopada, w tym roku w formie wirtualnej z racji COVID-19) przyszło szokujące żądanie ze strony National Catholic Reporter, historycznego przeglądu postępowego, aby poddać dyskusji wysłanie żądania skierowanego do Watykanu, o zniesienie kultu JPII (święto liturgiczne padające 22 pażdziernika).
Kościół polski jest w poruszeniu.Artykuł NYT podkreśla rolę kardynała Dziwisza, ex prawej ręki JPII, który – jak wynika z Reportu Watykanu – był pośrednikiem w dostarczeniu JPII listu w którym Mc Carrick oszukał Wotyłę, zapewniając że nie miał stosunków seksualnych ani z mężczyznami i ani z kobietami i przez co otrzymał tak bardzo pożądaną promocje.Pomimo że sekretarz osobisty JPII odrzucił kategorycznie jakiekolwiek podejrzenia o wzięcie pieniędzy „aby ukryć fakty i uprzywilejować osoby niegodne” - zarzuty ze strony polskiejTVN24 - burza w Watykanie nie kończy się”.
Oto, Szanowni Forumowicze, co o Watykanie i jego „świętych” pisze NYT i co czyta cały świat.Tylko kilka lat temu, powtarzam, kilka, myśl o „nieświętości” JPII prowadziłaby na stos opinii publicznej.Dzisiaj to jest faktem.NYT pisze o „pułapce z własnych ruin” w którą wpadł Watykan.W odniesieniu do procesów beatyfikacji prowadzonych przez Watyka, dodam, że kosztują od 300 do 500 tys. $ „od łebka”. Każdy z Was może to sprawdzić.Cudów nie ma.Trzeba płacić.Chodzi mi po głowie śmieszna myśl: jeślibym wygrał na Eurojackpot 100 milionów mógłbym zrobić świętym kogokolwiek.Z drugiej strony weźmy pod uwagę, że płacenie za beatyfikację to dobra inwestycja.Masz takiego świętego w okolicy, pielgrzymki, jarmarki, cuda i im więcej czasu upływa tym więcej zysków taki święty przynosi
Obserwuj wątek
  • kociak40 Re: Pada cień 18.11.20, 17:56

   "Masz takiego świętego w okolicy, pielgrzymki, jarmarki, cuda i im więcej czasu upływa tym
   więcej zysków taki święty przynosi" - mim1656awo

   Powinniśmy być wdzięczni za świętych, bo może do nich narzekać.
   Duchowieństwo, niby bezinteresownie, robi nam nowych świętych,
   bo bardzo dobrze dba o swoje interesy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka