Dodaj do ulubionych

Dzisiaj Święto Chrztu Polski

14.04.21, 09:10

1055 rocznica..
Obserwuj wątek
    • pocoo Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 14.04.21, 09:15
      qwardian napisał:

>
      > 1055 rocznica..
      >
      Rocznica zawarcia przymierza Polski i Polaków z duchami?
      Nie ośmieszaj się.
      Politycy Pis też modlą się w kościołach w świetle kamer.
      A bóg na to...
      Nawet nie słyszysz boskiego rechotu.
    • feelek Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 14.04.21, 14:54
      1. to umowne,
      podobnie jak:
      24 grudnia - rocznica urodzin Chrystusa,
      2. bilans tych 1055 lat jest dodatni:
      2.1: + ucywilizowanie dzikich przodków Polaków,
      2.2: + Niemcy mieli przyczynek, aby się od nas odp....liść,
      2.3 - przekaz się tak z 300 lat temu totalnie zestarzał [przerwa na idiotów-" antyklerykałów z komunizmu 1950-1990 się 30 lat temu zakończyła]
        • feelek Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 15.04.21, 14:40
          kociak40 napisał:

>
          > "1. to umowne,
          > podobnie jak:" - feelek
          >
          > ... Życie daje nam częściej po głowie niż w rękę.
          ..
          Taaaa...
          A gdzie jest kociak?
          są: kociak1,2,3...39,40,41...
          ... ech...tyle podróbek wokół...
          ! cholerni Chińczycy ! Wszystko skopiują!
          ..
          PS. Na korcie widzowie podziwili kąśliwy return.
          ..
                  • kociak40 Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 15.04.21, 21:26

"....popadliśmy w samouwielbienie?" - feelek

Wiem, że moje wpisy denerwują ciebie, rozumiesz je dosłownie i odnosisz
                    do tematu w jakim się pojawiają. Ja tylko wybieram sobie jakiś cytat danej
                    osoby (także i z twoich wpisów) i staram się aby powstało moje powiedzonko
                    o ogólnym znaczeniu. Zauważyłem, że starasz się aby swoimi "kontrami"
                    obniżyć lot mojej myśli. Próżne twoje staranie.
                    Może się orłom zdarzyć lot zniżyć między kury ale przenigdy kurze nie sięgnąć
                    skrzydłem chmury.
                    • feelek Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 15.04.21, 22:53
                      kociak40 napisał: "...Wiem, że moje wpisy denerwują ciebie ..."
                      ..
                      sorry, ale NEGATIVE-
                      ... nigdy, no-where, never, jamais, nikagda...
                      ... ani teraz, ani nigdy nie odczuwałem wspomnianego przez pana uczucia względem pana wpisów,
                      ... nigdy, choćby na attometr nie przyszło mi cokolwiek takiego do głowy ...
                      ... do tego trzebaby aby były one : kontrowersyjne/ poruszające, a one są tylko zabawne
                    • feelek Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 15.04.21, 23:16
                      kociak40 napisał: "....Może się orłom zdarzyć lot zniżyć między kury ale przenigdy kurze nie sięgnąć skrzydłem chmury...."

Jedyne, co kociaka może uratować
                      to jest: wyłączyć biegi, czyli - wyluzować.
                      Już wiem: gdy więcej czasu spędzi kociak z kotem
                      Się będzie mógł popisać mniej nielotnym lotem.
                • feelek Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 15.04.21, 23:34
                  Kociak: " za nisko latasz abym ci tłumaczył swoje powiedzonka..."

Sorry, panie, ale "powiedzonko" to jest, z definicji, zbiór słów POWSZECHNIE używanych.
                  Powiedzonkiem jest:
                  "Na złodzieja czapka gore"
                  a nie jest:
                  na złodzieju czapka z gronostajów,
                  choć to drugie jest b. śmieszne ( wymyślił je jakiś Anonim w ł. 70XX w. ).
                  ..
                  Piszę ww. bo całkiem niepotrzebnie kreuje się tu na niewiadomokogo, gdy te wpisy tutaj
                  o wielkości jego aforyzmów, to tylko ot taka tam zabawa.
                  Ćóż- dałeś się wkręcić.
                  Nie ty pierwszy, ani ostatni.
                  • kociak40 Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 16.04.21, 12:15

"gdy te wpisy tutaj
                    o wielkości jego aforyzmów, to tylko ot taka tam zabawa." - feelek

Masz całkowitą rację, dla mnie to tylko zabawa. Ostatnio robię zbyt dużo
                    takich wpisów, bo powodem jest pandemia i nudzę się siedząc w domu.
                    Chcę się szczepić, aby więcej przebywać poza domem, i w tym celu zadzwoniłem
                    na 989 aby dowiedzieć się kiedy będę mógł to zrobić. Otrzymałem informację, że
                    będzie to możliwe w końcu maja lub na początku czerwca. Jeszcze trochę cierpliwości.
                    • feelek Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 16.04.21, 16:49
                      kociak40 napisał: "...Otrzymałem informację, że będzie to możliwe w końcu maja lub na początku czerwca. Jeszcze trochę cierpliwości."
                      ..
                      My dajemy radę.
                      [II dawka Pfizera : 12 V]
                      Powodzenia w czekaniu.

PS
                      Oprócz szczepić można się też zczepić.
                      Polecam.
                      • kociak40 Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 16.04.21, 17:51

"My dajemy radę.
                        [II dawka Pfizera : 12 V]" - feelek

Widzę, że masz rozeznanie w tych szczepionkach. W TV podano, że
                        będzie wtedy możliwość wyboru szczepionki. Ja liczę na Moderne lub
                        Pfizera. W opiniach na portalu podano, że po drugiej dawce mogą być
                        niekorzystne objawy - np. ociężałość umysłowa. Co wtedy?
                        • feelek Re: Dzisiaj Święto Chrztu Polski 16.04.21, 23:25
                          kociak40 napisał:
                          "....W TV podano, że będzie wtedy możliwość wyboru szczepionki. "
                          ..
                          Słyszałem, że ma nie być.
                          Ja pamiętam, że szczepionka to swoisty prezent od państwa/ podatkobiorcy (MFinansów <- IIIRP <- UE)/ wynik działania tysięcy naukowców Świata i nie wybrzydzam.
                          ..
                          Jakkolwiek wiem - jest powód: "...zaszczepieni Astrą Zeneką/Bajontekiem ... czuli się źle: bolała ich głowa, mieli wymioty i nawet starali się zostać posłami, w odróżnieniu od zaszczepionych Pficerem, Dżonson &Dżonson, Sputinem czy Chińczykiem...." [ to mniej więcej usłyszałem dzisiaj. Dumny jestem, że z dużej odległości].
                          .........
                          "W opiniach na portalu podano, że po drugiej dawce mogą być niekorzystne objawy - np. ociężałość umysłowa. Co wtedy?"
                          ..
                          ... wtedy należy zmienić portal, z którego się korzysta, bo kto tego nie zrobi wygaduje jak ci z tego portalu....
                          ....choć, owszem - ja u siebie zauważyłem tę ociężałość po I dawce. Zwłaszcza ku wieczorowi. Nawet Kalllllka stąd to zauważyła.
                          ..
                          U innych zauważyłem tę ociężałość przed .
                          Przed pierwszą dawką.

• edico Zamulone sekciarstwo qwardiana 15.04.21, 21:21
      qwardian napisał:
      >
      > 1055 rocznica..
      >
      Czyli bzdura chrztu Polski

Myślał, dumał i wynalazł dmuchany balon do religijnego użytku. I oczywiście jak zwykle w tych samych ramach parafialnej głębi śiatopoglodowej tworzysz nowe święta katolickie.

O zniewoleniu religijnym już dawno temu pisał Michaił Bakunin: "Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.".

Ani data, ani też miejsce chrztu wcale nie są pewne. Nie wiadomo także, czy Mieszko I został w ogóle ochrzczony. Pomijam już fakt, że ludność po tym domniemanym chrzcie władcy nadal pozostała pogańska jeszcze na bardzo długo, o ile chrześcijaństwo bizantyjskie chcesz nadal uważać za pogaństwo. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia dla faktów.
      Pod koniec XIX wieku wybitny historyk Kościoła Władysław Abraham napisał, że tezy o udziale Czechów nie da się obronić, ponieważ Czesi nie mieli w tym czasie nawet własnego biskupa. A to właśnie biskup musiał udzielić chrztu. No i koniecznie należy pamiętać, że papiestwo pogrążone było wówczas w chaosie i anarchii. Cesarz Otton Wielki był głównym apostołem ówczesnej Europy - Równoległym dla chrztu naszego Mieszka (o ile się odbył), przykładem może być chrzest duńskiego króla, sławnego wikinga Haralda Sinozębego, który został ochrzczony na dworze Ottona.

Niepodważalnym faktem też jest to, że ci, którzy tak się krzywią na okrucieństwo pogańskich bożków i pogańskich obyczajów, chyba niezbyt dobrze znają historię i orientują się we własnej niby „wyższej" religii, która od samego zarania posługiwała się przy nawracaniu jedyną metodą uznaną za skuteczną — ogniem i mieczem. Chyba, że stosując logikę tak pogardzanego przez siebie relatywizmu myślą przewodnią stają się zasady Kalego: gdy okrutny jest poganin — to źle, gdy chrześcijanin — usprawiedliwiają go wyższe cele...

Trudno jest pojąć w czym leży dobrodziejstwo wprowadzenia chrześcijaństwa:
      - Jak ta procedura różniła się od misji zarówno wcześniejszych, której efektem była zagłada świata starożytnego?
      - Jak wyglądało to nawracanie Indian w czasach po Kolumbie....
      - Jak poczynano sobie z amerykańskimi tubylcami...
      Wszyscy o tym wiedzą, a przynajmniej powinni wiedzieć !!!

Pamiętać przy tym należy, że historia chrześcijaństwa bizantyjskiego w Polsce jest znacznie wcześniejsza w stosunku do chrześcijaństwa łacińskiego. Chrystianizacja katolicka Polski trwała ponad 300 lat, ale w narracji kościoła jest to celowo przemilczane, bądź próbuje się to bagatelizować. W zasadzie można by pomyśleć, że nie dzięki polityce Mieszka I a Episkopatowi i to przez całe tysiąclecie, Polska zawdzięcza swoje istnienie.

Na przełomie X i XI wieku w całym państwie Piastów było zaledwie kilkudziesięciu księży i niemalże wszyscy obcojęzyczni (przeważnie niemieccy). Msze odprawiano po łacinie, której ludność nie znała. Wcześniej odprawiano również msze chrześcijańskie, ale w języku rodzimym. Poza tym było ono jeszcze przywiązane do starej wiary, którą wyznawali przez wieki przodkowie.

Jeszcze w XIII wieku istniały całe wsie bez kościoła, wyznające rodzimą wiarę. Chrześcijaństwo zdobyło znaczniejszą przewagę pewnie dopiero gdzieś w XIV wieku. Tzw. pogaństwa jednak nigdy nie wykorzeniono adoptując na swoje potrzeby jego święta i zwyczaje. Przezierało się ono pomału spod warstwy ludowego chrześcijaństwa o henoteistycznych tendencjach. Odzwierciedla się m.in. uznawaniem innych świętych za hipostazę najwyższego, chociaż nie stanowią z nim jedności. Mówienie więc do dzisiaj o jakimś naturalnym związku polskości z katolicyzmem jest ewidentnym nadużyciem. Katolicyzm był był religią obcą i narzuconą, ściśle związaną z formacją polityczno-gospodarczą, jaka się w Europie kształtowała na gruzach cesarstwa rzymskiego.
      • awariant Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 15.04.21, 22:56
        edico napisał:

> Trudno jest pojąć w czym leży dobrodziejstwo wprowadzenia chrześcijaństwa:

W możliwości koligacji z władcami chrześcijańskich państw Europy.
        Mieszko ochrzcił się (a "Polskę" przy okazji) z okazji małżeństwa.
        W ten sposób i on, i jego potomkowie, zostali uznawanymi w Europie księciami.

Wydaje się, że nasze obchody tysiąclecia chrztu Polski były dość ściśle wzorowane
        na obchodach 900-lecia chrztu Rusi świętowanymi w Rosji (i zaborze rosyjskim).
        Ale tam książę Włodzimierz poślubił siostrę samego cesarza, więc jakby lepiej.
        Zresztą też nie wiadomo kiedy i gdzie się ochrzcił (wraz ze swymi poddanymi).
      • qwardian Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 16.04.21, 07:33
        edico napisał:

> Pod koniec XIX wieku wybitny historyk Kościoła Władysław Abraham napisał, że
        > tezy o udziale Czechów nie da się obronić, ponieważ Czesi nie mieli w tym czas
        > ie nawet własnego biskupa. A to właśnie biskup musiał udzielić chrztu.

Biskup Jordan nie był Czechem, choćby z racji obco brzmiącego imienia, ale to on dokonał chrztu według przekazu Thetmara - wiele się z nimi (tj. poddanymi Mieszka) napocił, zanim-niezmordowany w wysiłkach-nakłonił ich słowem i czynem do uprawy winnicy Pańskiej.
        A co do przekazu Władysława Abrahama i pozostałych historyków:
        Abraham, s. 31-33; Szczur, s. 89, i Łowmiański, s. 590-594 uważają, że Jordan był biskupem misyjnym w latach 966-968 i diecezjalnym od 968. Por. Trawkowski, s. 58-60, który jednak akceptuje datę przekazaną przez roczniki.

> Pamiętać przy tym należy, że historia chrześcijaństwa bizantyjskiego w Polsce jest znacznie wcześniejsza w stosunku do chrześcijaństwa łacińskiego.

Nie w Polsce, tylko kraju Wiślan podlegającym Państwu Wielkomorawskiemu, oraz podział, schizma na chrześcijaństwo wschodnie i zachodnie miało miejsce dopiero w roku 1054..

Koryguję tylko fragmenty powyższej biegunki, na resztę nie mam czasu..
        • mim1656awo Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 16.04.21, 16:26
          qwardianRe: Zamulone sekciarstwo qwardiana16.04.21, 07:33Koryguję tylko fragmenty powyższej biegunki, na resztę nie mam czasu ....lecę do łazienki (już zabrudziłem majtki...!!!)

Rozumiem twoją gorycz.Spędziłeś całe życie w gów..ie a tu zmarnować taką okazje z racji zespołu chronicznej umysłowej sraczki która ci myśli zaciemnia i majtki brudzi.Pogorszyło się po przeczytaniu, że w Rzymie zaczyna się proces przeciw pedofilom w seminarium Watykanu.Oskarża Polak Kamil Jarzębowski. Episkopat w Australii płaci 1 milion $ ofiarze pedofilii.W Hiszpanii „wierni” jednej z parafii na prośbę - poprzez lokalną gazetę - proboszcza o zebranie 25.000Euro na zmianę krzyża który jest na dachu bazyliki, poprzez ta samą gazetę poradzili mu zwrócić się do Watykanu.Clou wszystkiego to oświadczenie młodego księdza - (północne Włochy) – pod koniec mszy, że zakochał się w niewiecie (sic!) i rzuca kieckę.Cały ten koncern – KPK – Kościół pedofilsko katolicki – ma brak gotówki, księży, powołań i nie wie jak skutecznie zatrzymać postęp, wiedzę i naukę.Jasne, że nie masz czasu.Trzeba siedzieć na białym tronie cały dzień z nadzieją, że papieru nie zabraknie.
          P.S. Otwórz okno.
        • edico Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 16.04.21, 18:53
          qwardian napisał:

> Nie w Polsce, tylko kraju Wiślan podlegającym Państwu Wielkomorawskiemu, oraz p
          > odział, schizma na chrześcijaństwo wschodnie i zachodnie miało miejsce dopiero
          > w roku 1054..
          >

No i ponownie domorosły historyk katolicyzmu dał upust swoim horyzontom. Myślę, że swój nastrój zmienił byś radykalnie po ustaleniu, w którym to kosciele dzwonią. Nie dość, że idziesz uparcie nie tą drogą, to jeszcze błądzisz niebogo. Kraj Wiślan w IX wieku obejmował część ziem obecnej Małopolski zachodniej opierając się na północnym wschodzie o Puszczę Rytwiańską i Szydłowską sięgając źródeł Warty i Pilicy, a na południu o Karpaty. Na wschodzie obejmował dorzecze Dunajca, a na zachodzie dorzecze Skawy. Jednym z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra funkcjonuje od 968 r., a więc znacznie wcześniej, niż powstał pierwszy kościół w Gnieźnie.

Chociaż królestwo polskie nie było bezpośrednim kontynuatorem państwa wielkomorawskiego, lecz istniały wyraźne pozostałości tego dziedzictwa, zwłaszcza w miastach, które niegdyś wchodziły w skład państwa wielkomorawskiego jak np. Kraków dla Polski i Nitra dla Węgier. Oba te ośrodki zaczęły odtwarzać tendencje zjednoczeniowe ponad wrogimi monarchiami. Chrześcijaństwo na te ziemie dotarło naturalnie jeszcze w okresie wielkomorawskim, kiedy łacinnicy nie zapuszczali się jeszcze tak daleko na polskie ziemie. Natomiast chrześcijańska kultura bizantyjska rozwijała się w Polsce w ramach tzw. rytu słowiańskiego. Była to koncepcja grecka polegająca na stopieniu kultury bizantyjskiej ze słowiańską. Warto przy tym wiedzieć - zanim zacznie się popisywać parafialnymi bzdurami, że papiestwo zatwierdziło opracowany przez nich ryt słowiański w 867 dla chrystianizacji na tym obszarze. W tej bulli papież potwierdził zwierzchnictwo Metodego nad kościołem wielkomorawskim, w tym nad kapłanami frankijskimi, którzy zwalczali dotąd ryt słowiański. Język słowiański został uznany za jeden z czterech języków liturgicznych, obok łaciny, greki i hebrajskiego.

Milczy się do dzisiaj na temat bizantyjskiej polichromii występującej jeszcze w kościele w Wiślicy - jednym z najważniejszych w państwie z czasów Kazimierza Wielkiego.
          Na szczycie „pogańskiego" Łyśca (Góra Łysica k/Nowej Słupii) znajduje się do dzisiaj Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, gdzie polski kościół przechowuje fragmenty Jezusowego narzędzia kaźni (chodzi o gwóźdź, którym obecnie 33 kościoły chlubi się posiadaniem relikwii świętego gwoździa z tego samego krzyża, gdze było ich 3 – słownie trzy). Na relikwiarzu, datowanym na początek XIV w., umieszczony jest także krzyż grecki a nie łaciński. Ów relikwiarz to tzw. stauroteka (z greckiego, opakowanie na relikwie krzyża). W Skarbcu Koronnym na Wawelu uchowała się dwunastowieczna bizantyjska stauroteka pochodząca z Konstantynopola. W Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim (za panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego była jednym z głównych ośrodków obronnych i administracyjnych Polski, gdzie nie ma mowy o żadnym kościele) przechowywana jest Stauroteka Lednicka w kształcie krzyża greckiego. Inna bizantyjska stauroteka z XII w. przechowywana była w kolegiacie w Tumie pod Łęczycą (w 1939 zrabowali ją Niemcy). Stauroteka była też wykorzystywana do koronacji polskich władców.

Na ile więc łacińscy kronikarze podretuszowali na swoją korzyść wczesne dzieje chrześcijaństwa w Polsce i wytrzebili wczesną różnorodność odłamów chrześcijańskich w naszym kraju?
          Odpowiedź na to pytanie znacznie przekracza zdolności dociekania sekciarskiego parafianina, z których niestety słynie polski katolicyzm.

O wiele łatwiej jest przedstawić do dzisiaj wczesne konflikty jako zmagania z pogaństwem aniżeli z konkurencyjnym, bardziej humanitarnym i tolerancyjnym „chrześcijaństwem słowiańskim", które nie tylko respektowało lokalną kulturę, ale i związane było z wyższą kulturą bizantyjską, wobec której podówczas chrześcijaństwo zwące się katolicyzmem zachodnie było dzikie i brutalne.

Wielką Schizmę Wschodnią - o której wspominasz i na której tak się zasadzasz - wywołali legaci papiescy awanturą religijną w Konstantynopolu. Konkurencja między łacińskim i bizantyjskim chrześcijaństwem była wówczas konkurencją kulturową. I nie pierwszy już raz kultura agresywna niszczy kulturę bardziej cywilizowaną.
          • qwardian Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 17.04.21, 11:00
            edico napisał:

> Wielką Schizmę Wschodnią - o której wspominasz i na której tak się zasadzasz -
            > wywołali legaci papiescy awanturą religijną w Konstantynopolu. Konkurencja międ
            > zy łacińskim i bizantyjskim chrześcijaństwem była wówczas konkurencją kulturową
            > . I nie pierwszy już raz kultura agresywna niszczy kulturę bardziej cywilizowaną.

Znowu wklejasz co dla Ciebie niezrozumiałe. Pomiędzy zdobyciem Konstantynopola przez Krzyżowców i Imperium Osmańskiego, władzę w Konstantynopolu odzyskał w lipcu 1261 r. Michał Paleolog, wskrzeszając tym samym Imperium Bizantyńskie. Imperium padło dopiero 29 mają 1453 roku pod naporem sułtana Mehmeda, Twojego brata...
            • edico Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 17.04.21, 11:27
              Uciekasz od merytorycznej dyskusji własnego wątku w kolejne bzdury nie mające nic wspólnego z jakąś przypuszczalną datą chrztu Polski. A jeśli chodzi o Konstantynopol, to ostatecznie został zdobyty szturmem krzyżowców w czasie IV krucjaty na stolicę Cesarstwa Bizantyjskiego 12–13 kwietnia 1204 roku., a więc 238 lat później dopiero w XIII wieku. Pierwsze zdobycie przez krzyżowców Konstantynopola zakończyło się negocjacjami z przywódcami krucjaty 18 lipca 1203 r. w sprawie wypłacenia łacińskim ewangelizatorom z krzyżami na płaszczach wypłacenia przez Aleksego obiecanych kwot okupu.

W każdym bądź razie ta sytuacja nie miała absolutnie nic wspólnego z sytuacją chrześcijaństwa na terenach Polski w X wieku i wcześniej.
                • mim1656awo Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 17.04.21, 13:58

qwardianRe: Zamulone sekciarstwo qwardiana
                  Pozwalam sobie wrócić do naszych czasów, aby nie rozpraszać i oddalać uwagi od rzeczywistości dnia dzisiejszego, tego do czego dąży koncern zwany Kościołem Pedofilsko Katolickim (forumowiczowi q....n poleca się czytać ten wpis siedząc na białym tronie z rolką w ręku; nie zabrudzi majtek).
                  1.Dziennik „Il Fatto Quotidiano” (17.04021) komentując programy TV.Dziennikarz Daniele Luttazzi pisze: Rai 1, 10.45: Święta Msza, reality.Kontynuacja eksperymentu socjalnego w którym oszukuje się nieznanych łatwowiernych.
                  2.Zapowiada się nowe „trzęsienie ziemi” w Watykanie.Dzisiaj (17.04.21) wieczorem w programie „Le Iene” (Italia 1) będzie mówić się o skandalu nadużyć seksualnych w Watykanie i z powiązaniem księdza Gabriela Martinelli.Wszyscy wiedzieli i wszyscy pokrywali.
                  3.Po zebraniu plenarnym Rady ds. Ekonomii Watykan okazało się że, w 2021 roku Watykan ma prawie 50 milionów Euro deficytu z racji znacznie zmniejszonych wpływów gotówki.
                  Wpisy edico są interesujące.Historia jest ciekawa i może być, czasami, róznie interpretowana.KPK narzucił władzę poprzez podboje i morderstwa opozytorów natomiast dzisiaj gazeta może pisać o św.mszy jako „eksperymencie socjalnym”.Nie przeciwstawiać się KPK ale obnarzać jago prawdziwą, okropną , okrutną, fałszywą twarz aby „nieznani nie byli już łatwowiernymi”.
                • feelek Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 17.04.21, 21:25
                  .... boszszszsz...
                  ... robotnicy narodowi,
                  - patriotyzmu pełne gęby
                  a brak podstaw polszczyzny, to chyba już jakaś narodowosocjalistyczna norma ...
                  PS.
                  ????"... TE imperium..."????
                  Nie wstyd tak język ojczysty KALAczyć?
                  • edico Re: Zamulone sekciarstwo qwardiana 24.04.21, 16:59
                    Prawdziwnyj nastojaszczyj raboczyj dał swój głos.
                    Imię Stalina tez nierozerwalnie wiąże się w sercach i umysłach sfanatyzowanych robotników sowieckich dążących do zawojowania świata. Różnica opiera się jedynie w ukierunkowaniu na niekatolickiego wroga.
                    Widzę w tym oświadczeniu qwardiana prezentację zapędów polskich Ustaszy, którzy byli wcale nie małą plamą na honorze Kościoła Katolickiego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka