Dodaj do ulubionych

Prof. Chazan hejtowany za poglądy

30.01.19, 15:52
Zastanawiałem się skad się bierze fala hejtu skierowana na prof. Chazana.
Otóż właśnie jedna z forumowiczek swoją wypowiedzią wyjaśniła tę zagadkę:

"Chazan natomiast żadnym autorytetem nie jest, a jego średniowieczne poglądy i hipokryzja zasługują jedynie na potępienie..." (cytat autentyczny)

Komentarz mówi za siebie.
Widać że lekarz ten jest atakowany za poglądy i hipokryzję (tu w znaczeniu, że nawrócił się).

Zastanawiam się skąd się bierze u niektórych potrzeba potępiania innych ludzi?
Obserwuj wątek
    • kociak40 Re: Prof. Chazan hejtowany za poglądy 30.01.19, 16:30
     "Mnie zawsze uczono, że potępia się grzech, a nie człowieka." - a2-a

     Jesteś oporny w nauce, bandyta zamorduje innego człowieka, i mamy go nie potępiać?
     Na Twoim przykładzie widać jakie religia może robić "spustoszenia" w głowach i ograniczać
     horyzont logiki u ludzi "nawiedzonych".
      • kociak40 Re: Prof. Chazan hejtowany za poglądy 30.01.19, 18:34
       "Pan nie rozumie, zabójcę się karze, a potępia morderstwo." - a2-a

       Morderstwo już jest potępione w Kodeksie Karnym i przewiduje karę.
       Zabójce jako konkretną osobę czyny również potępiamy. Ja z mordercą,
       jako z człowiekiem, nie chciałby mieć żadnych kontaktów.
        • makurokurosek Re: Prof. Chazan hejtowany za poglądy 30.01.19, 22:55
         Chazan potępiany jest za bezduszne torturowanie kobiet i dzieci. Jeżeli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie co czuje dziecko w chwili niedotlenienia to proponuję abyś założył sobie reklamówkę na głowę zawiązał ją , wówczas może zrozumiesz jak czuje się dziecko które nie może oddychać, bo akcja porodowa ustała, a profesor Chazan odmawia wykonania CC ( cięcia cesarskiego) . Sądzisz, że w takim zachowaniu jest cokolwiek co zasługuje na pochwałę.
         Jak widać mocno wszyscy się pomyliliśmy w twojej ocenie, ty nie tylko nie przejmujesz się losem dzieci żyjących, ty nawet nie interesujesz się dzieckiem w łonie matki.
   • asia-loi Re: Prof. Chazan hejtowany za poglądy 30.01.19, 17:06
    kociak40 napisał:

    Potępiamy za złe czyny. Nawrócenie, nie likwiduje złych skutków jakie popełnił.

    W jaki sposób się nawrócił? Co zrobił z kasą zarobioną na aborcjach, które wykonywał grubo ponad dwadzieścia kilka lat? Korzysta z niej dalej czy przeznaczył na jakiś zbożny cel?
    Bo zmienił poglądy? i teraz nie wykona nawet cesarskiego cięcia?
    Żeby było przebaczenie musi być zadośćuczynienie.
    Uważasz, że jak ktoś np. intrygę uknuje, tyłek komuś obrobi, i pójdzie z miną niewiniątka, z rękami złożonymi do Boga do komunii, bez spełnienia warunków ważnej spowiedzi, czyli bez zadośćuczynienia bliźniemu, to taki ktoś się nawrócił, bo sobie łyknął świętokradzką komunię i odstawił obłudne przedstawienie w kościółku, jaki to dobry i prawy jest. W końcu ludzie w kościele widzieli, ksiądz widział, rodzina widziała - jak łykał komunię, a do komunii do można przystąpić z grzechami.
  • aerra Re: Prof. Chazan hejtowany za poglądy 30.01.19, 18:11
   Nie nadawaj łaskawie wymyślonych znaczeń moim słowom. Napisałam średniowieczne poglądy i hipokryzję i DOKŁADNIE to miałam na myśli. A średniowieczne poglądy nie dotyczące wiary tylko opieki nad ciężarnymi oraz tego na co lekarz i mężczyzna może sobie pozwolić w stosunku do kobiety - w mniemaniu tego człowieka jest to lekceważenie i chamstwo najwyraźniej. I TO są średniowieczne poglądy.
   Głęboko w nosie mam czy się nawrócił i na co, co więcej nic mnie to nie obchodzi (że już nie wspomnę o tym, że nie mam żadnej możliwości weryfikacji tego czy ktoś się nawrócił czy nie - ty zresztą również).

   Na dodatek szwankuje ci właśnie czytanie ze zrozumieniem bo jak byk masz: JEGO ŚREDNIOWIECZNE POGLĄDY I HIPOKRYZJA ZASŁUGUJĄ NA POTĘPIENIE.
   Nie ma nic o tym, że to Chazan zasługuje na potępienie. Twoimi słowami: jego grzechy - średniowieczne poglądy i hipokryzja - są godne wyłącznie potępienia.

   I to jest sposób prowadzenia dyskusji przez katolika. Wpieranie innym swoich wyobrażeń i poglądów.
   Wstyd.

   A na pytania z tamtego wątku nie odpowiedziałeś.
  • makurokurosek Re: Prof. Chazan hejtowany za poglądy 30.01.19, 18:35
   Widać ,że nigdy nie uczestniczył pan w porodzie skoro dla Pana zmuszanie kobiet, mających wskazania medyczne do CC, do rodzenia siłami natury narażając zarówno ciężarna i dziecko na poważny uszczerbek na zdrowiu nie jest poglądem średniowiecznym. Cóż może gdy sam trafi pan do szpitala w którym powiedzą panu ,że zamiast leczenia proszę się pomodlić zrozumie pan czym różni się nowoczesna medycyna od średniowiecznej. Swoją drogą bardzo ciekawe, że ci którzy tak krzyczą ze cierpienie uszlachetnia i tak jak matka Teresa odmawia chorym tabletek przeciwbólowych , sami w chwili choroby korzystają z najnowszych osiągnięć medycyny. Jest to kolejny obok pokolenia "legalnej aborcji ,naturalnie malodzietnych" przykład hipokryzji katolików. Wszyscy mają cierpieć z bólu, ale mi się należy najlepsza terapia,wszystkie płody to dzieci i nie wolno dokonywać aborcji ,ale moja zona nie zabiła dziecka tylko usunęła płód bo to była wyjątkowa sytuacja . W latach 65-80 dokonywano co roku tysięcy aborcji , ale wszyscy malodzietni byli w sposób naturalny .
  • makurokurosek Re: Prof. Chazan hejtowany za poglądy 30.01.19, 18:46
   Prawda jest taka ,że większość tych fanatyków prolife z pokolenia "legalnej aborcji ,naturalnie malodzietnych " udaje że nie wie ,iż ich malodzietnosc jest wynikiem czestych skrobanek żony. Co do kobiet prolife, to wszystkie które znam same skrobanek zaliczyły ale jak wiadomo to były wyjątkowe okoliczności. Zdjecie na plakatach antyaborcyjnych to również zdjęcie z czasów ."pokolenia legalnej aborcji , naturalnie malodzietnych "
  • nitka_14 Re: Prof. Chazan hejtowany za poglądy 30.01.19, 21:53
   Niech pan nie martwi się o Chazana, bo on na razie ma się świetnie. Niech pan lepiej martwi się o siebie i swoje forum, bo nie potrafi pan go prowadzić. Zakładając forum tematyczne, trzeba mieć przynajmniej dwie rzeczy: wiedzę obejmujacą daną tematykę i umiejątność prowadzenia dyskusji. Pan nie ma ani jedngo, ani drugiego. Równie dobrze forum akwarystyczne, mógłby założyć ktoś, kto w wieku 6 lat, przez dwa miesiące trzymał jakąś rybkę w słoiku. Natomiast braku umiejętności prowadzenia dyskusji, nie pokryje pan ani unikaniem tematów, ani wklejaniem cudzych wypowiedzi, które każdy może przecież znaleźć sobie sam, jeśli będzie nimi zainteresowany, pan też kopiuje je tylko z innych stron, ani podburzając jednych rozmówców, przeciwko drugim, jak to ma miejsce w tym wątku. Poziom na tym forum już sięgnął dna. Wątpię, czy da się tu jeszcze coś uratować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka