Dodaj do ulubionych

Requiem dla polskiego KrK.

26.04.23, 13:26
Zamykanie oczu, zatykanie uszy i ust nic nie zmienia.Rzeczywistość, postęp, nauka, technologia, rozwój i wszechobecna dosępność informacji idą niebłagannie własną drogą nie zwracając uwagi na brodatego przestępcę przeciw ludzkości zwanego „miłosiernym bogiem”, na jego – ponoć -syneczka ukatrupionego aby zbawić ludzkość, na jego mateczkę, dziewicę wsród dziewic, zawsze dziewicę z którą „zabawił się „ nie brodaty przestępca”, lecz niewidzialny duch z ....... do pasa.
Prawda o tym, czym jest KrK na świecie i w RP w szczególnośći doskonale określili snajper i priwus
„Kościół katolicki (hierarchia kościoła) jest organizacją ateistycznych mężczyzn odmiennych seksualnie - homosi, pedofilów, nekrofilów, zoofilów itd i mam nadzieje, że nie przetrwa. To nie wiara ich łączy, gdyż w żadnego boga czy życie po śmierci nie wierzą i czerpią z życia doczesnego pełnymi garściami. To dewiacje ich łączą.”
„Można potraktować ten system jako niewolniczo-feudalną organizację strzygącą do skóry swoich wiernych stanowiących własność Kościoła.”
Nie mówiąc już o bardzo trafnych wpisach antaresa.
Tekst linku
Prof. Zbigniew Mikołejko, kierownik Zakładu Badań nad Religią PAN-u wypowiedział się na temat upadku KrK w Polsce.Wywiad spokojny, 42 minuty przyjemnej analizy i nie tyle wiwisekcji (bo ”to” już jest zdechłe) ale autopsji tego „cuchnącego trupa”.
Trzeba zejść kursorem poniżej sondażu i potem jest wywiad." Czarny protest, skandale i memy z papieżem. Dlaczego młodzi..."
Oto niektóre definicje, tego miłego itelektualistu:
1.Polska jest jednym z najszybciej laicyzujących się krajów na świecie.
2.Większość hierarchi duchowej w kwestiach demoralizacji kleru, w sprawah związanych z pedofilią wśród kleru, w kwestii skandalów dotyczących kleru co najwyżej reaguje jak ruszenie ogonem przez martwego cielca.
3.Ich pycha jest znamieniem upadku.
4.Nie mamy doczynienia (w RP) z bezstronnym Trybunałem Konstytucyjnym.
5.Młodzi są wewnątrz kościoła z racji „świętej nieświadomości”, która prowadzi do bezwolnego i bezkrytycznego uczestnictwa.
6.Biskupi udzerzają się w cudze piersi.
7.”Kelnerska zasada” wewnątrz Krk: wszyscy winni, ale nie kościól.
8. Reakcja młodych ludzi na represyjność to jest bunt, dziki, chaotyczny, niesforny ale bunt.
9. Cenzo – papy : „Bestia z Wadowic”.
10.Podtykanie na każdy sposób figury JPII nie rozwiązuje dramatów ludzkich losów.
Obserwuj wątek
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 26.04.23, 15:55
   Ach "mim" , jak trafne są twoje przemyślenia dlatego zawsze czekam na twoje nowe wpisy .
   A forumowicz "snajper" w trzech krótkich żołnierskich zdaniach idealnie zdefiniował istotę Firmy i istotę postępowania firmowego personelu .
   • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 26.04.23, 22:30
    Ten firmowy personel jest na pomyślnej drodze orzywracania w Polsce katolicyzmu z okresu średniowiecza. Np. miasto Suwałki przyznało ks.Jaremiemu Sykulskiemu za aktywność miano-rangę MODERATORA MIASTA SUWAŁK. Oprócz przemawiania do ludu pracującego miasta, święcił, organizował miejskie wigilie władz i mieszkańców, a w wolnych chwilach uganiał się z dwururką po lesie i strzelał.
    W trakcie obchodów 300 rocznicy miasta i kościoła Suwałk, dla podkreślenia nierozerwalnego związku ramienia władzy świeckiej z duchowną, poprowadził te ramiona w do symbolicznego przybicia 4 gwoździ do tablicy pamiątkowej kościoła.
    Pierwszy i najważniejszy gwóźdź wbił — naturalnie — biskup Jerzy Mazur. Drugi gwóźdź przytwierdził prezydent miasta, trzeci — przewodniczący lokalnego ciała uchwałodawczego, a czwarty — pan wójt gminy.
    Piękne i uroczyste wydarzenie o symbolicznym wymiarze koncelebrowały władze świeckie i duchowne, a sprawozdanie znalazło się na stronach urzędowych.

    "Ite missa est de Angelis".
    • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 27.04.23, 07:44
     I tak im bezsensowne i jałowe życie biegnie . Tu rocznica rocznicy . Tam poświęcenie tablicy wmurownej w rocznicę . Potem uroczystośc z okazji 35-lecia , 21 lecia święceń . Wymyślają sobie hloopcy w sukienkach jałowe i od czapy zajęcia . Zmarnowane , pasożytnicze i oszukańcze życia

     • mim1656awo Re: Requiem dla polskiego KrK. 27.04.23, 17:09

      Tekst linku
      Dobre wieści dla wszystkich osób, które nie mogą się doczekać aż ośmiornica działająca w ramach polskiego Kościoła katolickiego runie.
      • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 27.04.23, 18:30
       Już w 2016 r. 48 % Polaków pytanych w sondażu CBOS wybrało odpowiedź:
       „Nie czuję potrzeby uzasadniania moralności przez religię, wystarczy mi własne sumienie”.
       Jedynie 12 % wskazało:
       „Tylko religia może uzasadnić słuszne nakazy moralne”.

       Kościół niczego się nie nauczył, nie uczy i nie nauczy trwając uparcie przy swojej religijnej wizji świata zamknętej w dogmatach!
       Taki wniosek można wysunąć z glempowskiego twierdzenia o 98 % skatoliczeniu Polaków porównujac go z badaniami CBOS zrealizowanymi w 2016 r. nt.:
       Zasady moralne a religia. Komunikat z badań, 2017, nr 4
       www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_004_17.PDF
       • mim1656awo Re: Requiem dla polskiego KrK. 29.04.23, 16:49
        Irlandia 2023: 20 seminarzystów na cały kraj.
        Tekst linku
        Tekst linku
        Tekst linku

        Na dobre wiadomości nie jest nigdy nie jst za późno. Tym bardziej że jest ich kilka.Polecam położyć szczególną uwagę na treci link.Wstrząsające.
        Różnica między Irlandią i RP? Niestety ogromna.Oni są cywilizowani i nie mają skrajnie prawicowego rządu.Nie zapominajmy o roli media.Informacja masowa kształtuje tok myślenia.

        „Już za późno, żeby uratować Kościół takim, jakim go znaliśmy. Jest skończony"
        73-letni ksiądz Gerry Tanham, proboszcz parafii z poddublińskiego Howth,.......
        Średnia wieku irlandzkich księży to 70 lat, a chętnych, by ich zastąpić, nie ma. W ciągu 30 lat w kraju zamknięto siedem seminariów duchownych. Pozostało tylko jedno, do którego w zeszłym roku wstąpiło tylko pięciu kandydatów na księży. To najmniejsza odnotowana liczba w historii Irlandii
        Ukrywane pedofilskie skandale i nieślubne dzieci odbierane przez zakonnice. To największe problemy Kościoła katolickiego w Irlandii. W ubiegłym roku było tam tylko pięciu kandydatów na księży, a Irlandczycy, którzy jeszcze niedawno nie uznawali rozwodów, dziś opowiadają się za homoseksualnymi małżeństwami oraz za aborcją. - Jest już za późno, żeby uratować Kościół takim, jakim go znaliśmy. Jest skończony, zanika - podkreśla Noel McCann ze Stowarzyszenia Katolików w Irlandii. Czy tak może wyglądać przyszłość polskiego Kościoła?
        Ofiary przerywają milczenie
        W tej sprawie chodzi między innymi o księdza Micheála Ledwitha, który mimo skarg seminarzystów o nadużyciach seksualnych, jakich miał się dopuszczać, został mianowany dyrektorem jednego z największych seminariów duchownych w Irlandii, oraz księdza Brendana Smytha, który w ciągu 40 lat posługi wykorzystał ponad 100 dzieci. Był przenoszony z parafii do parafii, mimo że przełożeni wiedzieli o nadużyciach.
        Księdza Seana Fortune'a oskarżono o gwałt i wykorzystywanie 29 chłopców, między innymi Colma O'Gormana.

        Kościól rzymsko katolicki upada.Upada gwałtownie.Francja, Belgia, Niemcy, Holandia, Dania tam kościoły są zamykane, sprzedawane, idą w ruinę.
        Tekst linku
        Księża starzeją się szybciej niż społeczeństwo – przynajmniej w Europie, z powodu stałego spadku powołań (dane sprzed miesiąca.Aktualne).
        • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 29.04.23, 18:35
         W Polsce też trwa proces pustoszenia kosciołów i likwidacji seminariów duchownych diecezjalnych i zakonnych . Za sprawą czasów PRL ten proces jest powolniejszy . Komuna zakonserwowała a nawet przyspieszyła klerykalizację Polski . Dzisiaj za sprawą europeizowania się społeczeństwa w tym za sprawą wolnych mediów idziemy już drogą Irlandii .
         W tym roku podobno ma byc likwidowanych kilka nastepnych semianariów diecezjalnych i zakonnych , w tym seminaria diecezjalne w Gnieżnie i w Płocku .
         Najnowsza sprawa Wojtyły /ks.Surgent i inni/ proces braków kadrowych gwałtownie przyspieszy . A pamiętajmy że następne informacje medialne o Wojtyle i jego poczynaniach są przygotowywane przez dziennikarzy . Tama medialno-psychologiczna w tym zakresie pękła ...


         " Właśnie czytam kronikę zgonów księży diecezjalnych na gosc.pl w jednej z diecezji za 2022 rok
         Do dzisiaj tj do końca pażdziernika od poczatku stycznia było 13 zgonów księży , czyli średnio 1,3 zgonu na miesiąc . Do końca roku mamy dwa miesiące czyli tych zgonów w sumie będzie jakieś 15-16 .
         W tym czasie tj w 2022 roku w diecezji jak wynika z kroniki na gosc.pl wyświęcono 5 księży . Ubytek ilości księży za 2022 rok będzie wynosił minus 10 osób. Do tego trzeba doliczyć księży którzy sami rzucili sutannę i tych którzy zostali aresztowani i skazani przez sąd za różne sprawy i w związku z tym wyrzuceni z roboty przez Vatican . Czyli do tego ubytku rocznego 15-16 doliczyć musimy jeszcze kilku księży , np 3-4 i wychodzi że w tej diecezji ubędzie do końca roku około 20 księży a przybyło tylko 5 . Czyli roczny ubytek ilości księży wyniesie aż 15 osób "
       • antares504 Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 21:55
        Witaj ~privus, wkleiłeś taki cytat : "Nie czuję potrzeby uzasadniania moralności przez religię, wystarczy mi własne sumienie ". Więc zaraz dopowiem, że uniwersalne zasady moralne absolutnie nie powstały na podstawie dekalogu !!!. Powiem więcej... grzech nie istnieje, ale za to istnieją uniwersalne zasady moralne, do przestrzegania których nie jest potrzebna żadna religia. Neguję istnienie koncepcji grzechu, bo ona powstała jedynie po to, aby ludzie żyjący kiedyś czuli nad sobą kogoś stojącego nad nimi z batem. Dzisiaj jest to niepotrzebne. W toku ewolucji ludzie są inteligentniejsi i widać znaczący postęp na całym świecie, niezależnie od religii, czy jej braku. Świadczy więc to o tym, że człowiek może postępować moralnie bez religii. Czytałam Biblię z 5 razy w całości i owszem, zdarza się, że są tam rzeczy mądre i przydatne dla ludzi żyjących kiedyś. Za to pod kątem współczesności nie ma tam nic, na co by ktoś inny wcześniej, czy później nie wpadł. Nie bez powodu na całym świecie chociażby morderstwo, czy kradzież jest uznawana za coś moralnie złego, już dawno temu wpadli na to ludzie z innych kultur, żyjący tysiące kilometrów od siebie, to świadczy o tym, że moralność jest czymś uniwersalnym i właściwym dla każdego.
        • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 08.05.23, 19:09
         W takiej sytuacji mówimy o etyce a nie o jakiejś kastowej moralności chroniącej spektakularny tryb bycia i życia.jakichś wydrębniających się własnymi prawami środowisk.
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 30.04.23, 20:31
   Prymasowskie seminarium duchowne w Gnieżnie po kilkuset latach istnienia zostało zlikwidowane :

   bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,29715763,podobnie-jak-w-bydgoszczy-nie-bedzie-seminarium-duchownego.html?do_w=117&do_v=753do_st=RS&do_sid=1085&do_a=1085&_ga=2.90436115.805785985.1679775927-1207261865.1661680380#S.miasta-K.C-B.1-L.3.zw
   • olszak-przytycki Re: Requiem dla polskiego KrK. 30.04.23, 21:11
    A ja sądzę,że chrześcijaństwo w Europie się odrodzi.Coraz więcej ludzi głosuje na partie prawicowe.
    • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 12:59
     Nie sądzę. Znacznie większe szanse ma na swoją marginalizację przy jednoczesnym rozpadzie na kolejne odłamy i schizmy znacznie bliższe mniej czy bardziej odpowiadające realiom. Wskazują na to nie tylko powszechnie występujące odstępstwa od watykańskiego doktrynerstwa, ale także wewnętrzne polemiki, starcia i utrzymywanie feudalnego systemu fatalnej przeszłości.
     • olszak-przytycki Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 20:53
      To dlaczego coraz więcej Europejczyków głosuje na partie narodowo-chrześcijańskie?
      • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 20:55
       Rywalizacja między wioskami ma swoją długą tradycję :)
    • wariant_b Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 13:41
     olszak-przytycki napisał(a):

     > A ja sądzę,że chrześcijaństwo w Europie się odrodzi.Coraz więcej ludzi głosuje na partie prawicowe.

     Ale Jezus był komunistą.

     • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 08.05.23, 19:18
      Tak w Kościele głoszono w minionym okresie.
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 13:46

   cyt.

   " W niektórych parafiach diecezji ełckiej ma być zmniejszona liczba posługujących księży, parafie będą łączone, ograniczona zostanie liczba nabożeństw, posługę duszpasterską w ramach wsparcia mają sprawować duchowni z Afryki "
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 14:02

   bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,29717193,kosciol-katolicki-biskup-elcki-zapowiada-laczenie-parafii.html

   :))))
   • privus Jednego seminarium mniej 01.05.23, 14:10
    pkt4a napisała:

    >
    > bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,29717193,kosciol-katolicki-biskup-elcki-zapowiada-laczenie-parafii.html
    >
    > :))))

    Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie kończy działalność. Jest to już kolejne z wielu mniejszych seminariów, które po 420 latach zamyka swoje podwoje dla kandydatów. Rządowi pruskiemu to się nie udało i zrobił to w końcu abp Wojciech Polak.
    bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,29715763,podobnie-jak-w-bydgoszczy-nie-bedzie-seminarium-duchownego.html?do_w=117&do_v=753do_st=RS&do_sid=1085&do_a=1085&_ga=2.90436115.805785985.1679775927-1207261865.1661680380&disableRedirects=true#S.miasta-K.C-B.1-L.3.zw.
    • mim1656awo Re: Jednego seminarium mniej 01.05.23, 17:05
     Tekst linku.........Czy Kościół jest ofiarą? Nie, jest oprawcą, ale chętnie mówi o atakach na siebie, a aparat państwa ochoczo mu w tym pomaga, skazując ludzi na ograniczenie wolności za to, że ośmielili się obnażyć hipokryzję kleru i urazić katolickie uczucia religijne........
     ...........„Mamy świadomość, że wiarygodność Kościoła odbudujemy tylko wtedy, kiedy staniemy w prawdzie i weźmiemy odpowiedzialność za wyjaśnienie tych wszystkich przestępstw” – powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak w wywiadzie dla PAP. Tylko kiedy to wreszcie nastąpi? Gdy zaczną (a zaczną na pewno) płonąć kościoły, a połowa społeczeństwa będzie siedzieć za to w więzieniach?.........

     Prorocze słowa.Miejmy nadzieję, że walka będzie wewnątrz koncernu, bez współudziału otumanionego, prymitywnego tłumu
     • privus Re: Jednego seminarium mniej 01.05.23, 19:43
      Kościół jest ofiarą własnego zadufania będącego bezpośrednią przyczyną nieustających błędów i wypaczeń.
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 18:18


   cyt.

   " 4. Drodzy Diecezjanie! Pragnę w tym liście pasterskim przekazać ważne informacje z życia naszej diecezji. W naszej diecezji mamy 152 parafie. W duszpasterstwie parafialnym posługuje 214 kapłanów diecezjalnych i 46 kapłanów zakonnych — jako proboszczowie, wikariusze i rezydenci. W instytucjach diecezjalnych oraz poza diecezją jako misjonarze pełni posługę 47 kapłanów. W diecezji jest 37 kapłanów, którzy osiągnęli już wiek emerytalny. Niektórzy z nich nadal pomagają w duszpasterstwie, za co jestem im ogromnie wdzięczny. W sumie mamy 298 kapłanów diecezjalnych. W Seminarium przygotowuje się do święceń kapłańskich 16 alumnów. Na pierwszym i drugim roku mamy po jednym studencie.

   Zmniejszająca się liczba kapłanów, a także alumnów w Seminarium zmusza mnie do wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, by w trosce o wiernych szukać jak najlepszych rozwiązań duszpasterskich i organizacyjnych, aby nikt nie pozostał bez opieki duszpasterskiej.

   Z powodu niewystarczającej liczby kapłanów jestem zmuszony w pewnych parafiach zmniejszać ilość kapłanów. Jestem również przynaglony, aby niektóre parafie połączyć i to już w najbliższym czasie. Pragnę zapewnić, że parafia, w której na stałe nie będzie kapłana, nie pozostanie bez opieki duszpasterskiej. Oznacza to, że w każdą niedzielę i święta będą sprawowane Msze św., sakrament pokuty. W takiej parafii nadal będzie przygotowanie i sprawowanie sakramentów: I Komunii Swiętej, bierzmowania czy sakramentu małżeństwa, a w pierwsze piątki miesiąca będą odwiedziny chorych.

   Byłoby dobrze, gdyby w takiej parafii był diakon stały lub katechista, których teraz poprzez należytą formację trzeba przygotować. Dlatego też rozpoczniemy kurs przygotowania katechistów. Proszę o modlitwę w tej intencji i propozycje, kto z parafii mógłby być takim kandydatem na katechistę. Istnieje potrzeba większego zaangażowania parafian w życie parafii oraz jeszcze bardziej skutecznego działania Parafialnych Rad Duszpasterskich, Parafialnych Rad Ekonomicznych i Parafialnych Zespołów Caritas, by wspólnie zastanowić się, co czynić z budynkami parafialnymi.

   Patrząc jeszcze dalej w przyszłość, mając doświadczenie misyjne i znając wielu biskupów z Afryki, którzy mają dużo powołań w swoich diecezjach, rozważam, by każdego roku zapraszać alumnów, którzy ukończyli tam filozofię, aby kontynuowali formację do kapłaństwa w naszym Seminarium. Po otrzymaniu święceń kapłańskich przez przynajmniej dziesięć lat pełniliby posługę kapłańską w naszej diecezji.

   Niech ta sytuacja uświadomi nam wartość posługi kapłana, problem braku powołań z katolickich rodzin i braku kapłanów. Niech jeszcze bardziej zmobilizuje nas to do modlitwy, postu, odwagi i zaangażowania. Zachęcam, aby trwając przed Najświętszym Sakramentem oraz podejmując modlitwę różańcową, także przez Różaniec pompejański, wypraszać łaskę powołania i odwagę pozytywnej odpowiedzi dla wielu młodych ludzi naszej diecezji. Drodzy młodzi, proszę Was, miejcie odwagę iść za Chrystusem, służąc Bogu i ludziom jako kapłani.

   Wdzięczny również za każdą modlitwę w intencji mojej pasterskiej posługi, obejmuję Was wszystkich błogosławieństwem. "

   + Jerzy Mazur SVD , dnia 29.04.2023

   Biskup Ełcki
   • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 19:47
    Niezwykła to racjonalizacja, skoro katechetami szkolnymi chce obsadzać wakujące stanowiska pustoszejących parafii. W oświacie "zrobili swoje" i przyszedł czas na kontynuację tego dzieła w parafiach :)
    • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 20:27
     nasza aktywnośc ed w tym i podkarpacka nie poszła na marne , kropla drąży skałę , satysfakcja :)
     • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 20:59
      Czy powrót do rzymskiej przedchrześcijańskiej normalności może nie satysfakcjonować?
      • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.05.23, 21:27
       To m.in. za Prusów , przedwojciechowych , za ich pamięć , za ich zniszczone święte gaje , za ich zniszczone "baby pruskie" , za ich zniszczony język , za ich cierpienia z rąk papieskich kolonizatorów , itd
       • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 03.05.23, 13:26
        Święty Krzyż (Łysa Góra, Łysiec) - to nasza słowiańska Góra Rodowa. Ze słowiańskiego i polskiego punktu widzenia najważniejszą informacją jest to, że na szczycie tej góry, między klasztorem i wieżą telewizyjną znajdują się kute w skale podziemia, które prawdopodobnie pochodzą z zamierzchłych słowiańskich czasów i kryją groby władców Imperium Lechów. Od niepamiętnych czasów Łysiec był słowiańskim miejscem kultu, najważniejszą z Dziewięciu Gór Słowiańskiej Świątyni Dziewięciu Kręgów. W czasach słowiańskich Łysiec był miejscem kultu religijnego trzech bóstw: Łady, Body i Leli lub - według innego kronikarza - Śwista, Pośwista i Pogody. Ta przeszłość została przykryta legendą o świetlistym krzyżu, który ukazał się między rogami jelenia. Przemowa anioła do Emeryka dokonała reszty w późniejszej katolizacji słowiańskiego miejsca kultu.
  • al.1 Ja bym to rozszerzył 07.05.23, 20:50
   Rzecz nie w tym, czy ktoś wierzy w coś, czy nie wierzy w nic. Chodzi o przetrwanie narodu!
   Otóż garstka globalistów, znana również jako właściciele planty, Deep State, Illuminati, Elity, Wolnomularze, Sataniści, Kabała, systematycznie prowadzą działania zmierzające do wytrucia wszelkiego życia na Ziemi, a przede wszystkim maksymalnej redukcji ludności, czyli depopulację (eufemizm). Trują świat wszystkim czego się dotknie, włoży do gęby i wprowadzi do płuc. Tu mowa o tym.

   --
   Ratunek
   • pkt4a Re: Ja bym to rozszerzył 07.05.23, 21:18
    ...i cykliści
    • snajper55 Re: Ja bym to rozszerzył 01.07.23, 01:27
     pkt4a napisała:

     > ...i cykliści

     Przede wszystkim cykliści. Oni chcą zdepopulować ludzkość a przede wszystkim Naród, aby nie było tłoku i aby mogli bez przeszkód sobie jeździć. :D

     S.
   • privus Re: Ja bym to rozszerzył 08.05.23, 19:19
    :)
    • pkt4a Re: Ja bym to rozszerzył 08.05.23, 19:31
     I daj takiemu internet :)


     -
     torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,29737190,pod-toruniem-ksiadz-gwalcil-chlopca-zakladal-rozaniec-na-palec.html?_ga=2.149740095.805785985.1679775927-1207261865.1661680380#S.TD-K.C-B.10-L.2.maly
     • mim1656awo Re: Ja bym to rozszerzył 09.05.23, 17:27
      Watykan opublikował nową wersję listu apostolskiego Franciszka "Vos estis lux mundi", która, obala i zastępuje wersję poprzednią z 9 maja 2019 roku.
      Robię przegląd prasy włoskiej on-line i oto tytuł w dzienniku Katolickim „Avvenire” (przyszłość) „ L'aggiornamento. Il Papa conferma “Vos estis lux mundi”, la procedura contro gli abusi”. (Aktualizacja.Papież potwierdza “Vos estis lux mundi”,, proceudury przeciw nadużyciom (seksualnym notka mim).
      Tekst linku Szukam wiadomości po polsku:
      Wstrząsające.Zbrodniarze, przestępcy seksualni, zboczeńcy to kler katolicki.O tym pisze Papież Franciszek.Oni są nadal nie karani i ukrywani.
      , że biskupi i przełożeni zakonni - teraz także świeccy przywódcy międzynarodowych stowarzyszeń - ponoszą odpowiedzialność za swoje działania i są zobowiązani - zgodnie z powszechnie obowiązującym nakazem prawnym - do zgłaszania nadużyć, o których się dowiedzieli."
      Tak, robią to jak „ruszanie ogonem przez martwego cielca”.
      Piszę złotymi literami: snajper55Re
      Kościół katolicki (hierarchia kościoła) jest organizacją ateistycznych mężczyzn odmiennych seksualnie - homosi, pedofilów, nekrofilów, zoofilów itd i mam nadzieje, że nie przetrwa. To nie wiara ich łączy, gdyż w żadnego boga czy życie po śmierci nie wierzą i czerpią z życia doczesnego pełnymi garściami. To dewiacje ich łączą.

      Jak długo jeszcze zboczeńcy, przestepcy, dewianci w czarnych sukniach będą zabijać moralnie dziesiątki tysięcy dzieci na świecie?
      • privus Re: Ja bym to rozszerzył 17.05.23, 22:18
       Ameryki wcale nie odkrywa.
   • privus Re: Ja bym to rozszerzył 17.05.23, 00:30
    Problem jest sekciarsko zawiły i podlegający wielu uwarunkowaniom. Obietnica świetlanej przyszłości ma wiele źródeł pochodzenia najczęściej pozbawionych racjonalnego podejścia do problemu. Religia i komunizm też mówią, że życie teraz jest trudne i biedne ale przyszłość jest doskonała. Czyli czekaj i bądź bardzo posłusznym niewolnikiem. W nagrodę cieka na ciebie niebiańskie życie :)
   • privus Re: Ja bym to rozszerzył 28.06.23, 00:06
    al.1 napisał:

    > Rzecz nie w tym, czy ktoś wierzy w coś, czy nie wierzy w nic. Chodzi o przetrwa
    > nie narodu!

    Czy nie dość już o tym wybranym narodzie?
    W Biblii mówi się o jednym wybranym narodzie, a pozostałe narody wybierają same siebie w zależności od własnej mitologii, klimatu czy tradycji regionalnej. Ba, nawet wierzący w tego samego Boga traktują braci w wierze ja myśliwi zwierzęta na polowaniu.
   • snajper55 Re: Ja bym to rozszerzył 01.07.23, 01:31
    al.1 napisał:

    > Trują świat wszystkim czego się dotknie, włoży do gęby i wprowadzi do płuc. Tu mowa o tym.

    Przede wszystkim trują świat spalając węgiel, ropę, benzynę i gaz. Po tym można ich poznać. Każdy kto to robi, to Wolnomularz, Elita i Satanista. :D

    S.
   • privus Re: Ja bym to rozszerzył A po co? 13.07.23, 13:18
    al.1 napisał:

    > Rzecz nie w tym, czy ktoś wierzy w coś, czy nie wierzy w nic. Chodzi o przetrwa
    > nie narodu!

    Którego?
    W Biblii określenie „naród wybrany” odnosi się zwykle do etnicznego Izraela.
    Zresztą np Aztecy i Żydzi uznają się za naród wybrany przez Boga-bogów, no i co z tego ma wynikać?.

    Wpadasz we własne sidła, których niestety nie rozumiesz. Jest to bowiem kwestia relacji między ideą narodu a chrześcijaństwem, a w szczególności katolicyzmem. Koncepcje tożsamości narodowej kształtowały się nie tylko w Europie w relacjach opozycyjnych do chrześcijańskiego uniwersalizmu. W rezultacie ile mamy narodów, tyle mamy form uprawianego chrześcijaństwa zaprawianego tzw. pogańską spuścizną. Do dzisiaj istnieje bardzo wyraźne napięcie pomiędzy jako takim chrześcijaństwem a jego koncepcją narodową, szczególnie nacjonalizmem.
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 09.05.23, 22:37
   Koś.Ka. pada jak PZPR

   sameplusy.info/
   • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 11.05.23, 12:01
    Z tą różnicą, że Kościół i to sam na własne życzenie rozkłada się od wewnątrz.
    • mim1656awo Re: Requiem dla polskiego KrK. 11.05.23, 12:38
     Lata 70-te, murzyni z Afryki studiują w PRL-u.Jakiś nigeryjczyk czy inny bardzo czarny kończy wydział lekarski i z dyplomem lekarza pracuje w pogotowiu.Karetka wysłana na głęboką wieś, do staruszki.Do chaty wchodzi szofer, pielęgniarz i murzyn lekarz.Staruszka, wystraszona, potrzy się na trzech przybyszów i nagle krzyczy: diabeł, diabeł, diabeł przyszedł po mnie!W piekle jestem Jezusie Maryjo!
     Fakt prawdziwy.Żaden, powtarzam żaden murzyn nie zastąpi godnie proboszcza czy wikarego lokalnego, znanego, Polaka z okolicy gdzie jest jego rodzina .
     Murzyni urodzili sie i wyrośli w Afryce, w innej mentalności, w innych realiach.Nie znają celibatu, nie znają języka, a polski to jest bardzo trudny język do opanowania..Może w dużym mieście ksiądz murzyn będzie mniej widoczny.Wykluczam wieś lub miasteczko.W Rzymie czasami można spotkać księdza murzyna, ale tam, gubią się w tłumie.
     Powtarzam, murzyni rodem z Afryki mają inną mentalność.W ogromnej większości wypadków idą do seminarum, ponieważ skończyli szkoły prowadzone przez kler katolicki.
     W polskim nie znalazłem nic, na temat księży murzynów skazanych lub ściganych przez przestępstwa, natomiast we włoskim jest dużo artykułów na ten temat.Przestępstwa typu kradzieże pieniędzy, seks z kobietami zamężnymi, ba, nawet zabójstwo, są napiętnowane z racji zawodu - ksiądz tego nie może robić - przestępstwa które popełnili i koloru skóry (murzyn).Ze strony kleryków murzynów są zarzuty o rasizm.
     Osobiście nie widzę przyszłości dla księży murzynów w Polsce, a nie widzę też – i to mi sprawia radość – przyszłości dla księży Polaków w Polsce i dla ich diabelskiego koncernu zwanego Kościołem rzymsko katolickim, obecnie w fazie implozji.
     Piszę złotymi literami:
     snajper55Re
     Kościół katolicki (hierarchia kościoła) jest organizacją ateistycznych mężczyzn odmiennych seksualnie - homosi, pedofilów, nekrofilów, zoofilów itd i mam nadzieje, że nie przetrwa. To nie wiara ich łączy, gdyż w żadnego boga czy życie po śmierci nie wierzą i czerpią z życia doczesnego pełnymi garściami. To dewiacje ich łączą.
     privus
     Można potraktować ten system jako niewolniczo-feudalną organizację strzygącą do skóry swoich wiernych stanowiących własność Kościoła.
     Oto tylka kilka przykładów, które znalazłem we włoskich media:
     1.2013 Prato (duże miasto przemysłowe pod Florencją) ksiądz z Nigerii porzuca sutannę po 13 latach.Oskarżony o kradzież pieniędzy, robi zarzuty o rasizm, ponieważ wierni stwierdzali że „ta parafia nie zasługuje na czarnego księdza”.
     Tekst linku
     2.Ksiądz z Nigerii kochanek a potem zabójca żonatej kobiety
     Tekst linku
     3. Znajduje żonę z księdzem z Afryki, a ksiądz pobija go
     Tekst linku

     4.Włochy, tysiące afrykańczyków są fałszywymi księżmi lub zakonnicami aby przenieść się do Europy i pozostać.
     Tekst linku
     • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 00:11
      Skoro w tej religii Kaim zasłużył na boską nagrodę, to każdy egoizm w tej religii ma doskonały pierwowzór do naśladowania.
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 12.05.23, 09:12
   Andrzej rysuje . Seminaria duchowne podobne do lotniska w Radomiu , też puste .

   wyborcza.pl/andrzejrysuje/178713653/Andrzej+Rysuje+%7C+WARSZAWA-RADOM/p#S.last_page-K.C-B.3-L.2.maly
   • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 14.05.23, 11:03
    Nic chyba tyle dobrego nie zrobiło dla wyrywania się z otmętów religijnej fatomorgny, co katopisizm.
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 27.06.23, 21:52
   W Rzeszowie i okolicach też nadeszła posucha i bryndza . Pustki . więcej umiera i zrzuca kiecki aniżeli przybywa nowych . Biskup miesza . Przenosi . Seksturystyka międzyparafialna ?

   rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,29910209,zmiany-personalne-w-diecezji-rzeszowskiej-20-parafii-bedzie.html?do_w=117&do_v=753do_st=RS&do_sid=1085&do_a=1085&_gl=1*9hfwk0*_gcl_au*NzE2Nzk4OTc4LjE2ODY1OTExMTA.&_ga=2.116397958.1654115980.1686591111-1859657526.1686591110#S.miasta-K.C-B.4-L.3.zw
   • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 00:15
    Pijany biskup biskup zabił i zbiegł z miejsca wypadku
    • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 00:19
     Grzech w sutannie
  • tade-k53 Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 11:00
   Kościół Katolicki, Kościół wojujący z piekłem i z herezjami, Kościół nawracający pogan, heretyków i schizmatyków, przestał istnieć wraz ze śmiercią papieża Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, jednak walka z piekłem nie ustała i trwać będzie do końca świata.
   Ap 12:17 "I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."

   tradycja2012.blogspot.com/
   • olszak-przytycki Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 17:19
    I rozgniewał się Smok na Niewiastę,
    • olszak-przytycki Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 17:20
     "I rozgniewał się Smok na Niewiastę,"
     Ale który smok?Wawelski?Toż jego dawno temu zlikwidował Szewczyk Dratewka.
     • tade-k53 Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 19:31
      olszak-przytycki napisał(a):

      > "I rozgniewał się Smok na Niewiastę,"
      > Ale który smok?Wawelski?Toż jego dawno temu zlikwidował Szewczyk Dratewka.

      Albo człowiek należy do pokolenia Niewiasty albo Szatana, jak mówi Księga Rodzaju.
      • olszak-przytycki Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 19:53
       To są tylko semickie bajki.
       Pewnie nawet nie zauważyłeś,że latamy w kosmos i mamy komputery.
       • tade-k53 Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 20:19
        olszak-przytycki napisał(a):

        > To są tylko semickie bajki.
        > Pewnie nawet nie zauważyłeś,że latamy w kosmos i mamy komputery.

        Pismo Święte to nieomylne Słowo Boże!
        "A bez wiary nie można podobać się Bogu. Hbr 11:6
        "Jeślibym się jeszcze ludziom podobał, nie byłbym sługą Chrystusa” Ga 1.10
        tradycja2012.blogspot.com/
        • olszak-przytycki Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 20:50
         W Biblii jest pełno różnego rodzaju głupot i rzeczy okropnych.
         • tade-k53 Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 21:42
          olszak-przytycki napisał(a):

          > W Biblii jest pełno różnego rodzaju głupot i rzeczy okropnych.
          W piekle jest dużo takich, którzy tak uważali.
          tradycja2012.blogspot.com/2018/08/demony-zaproszone-do-krakowa.html
          • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 09.07.23, 00:10
           A skąd to wiesz? Nikt jeszcze żadnego świadectwa nie dał, nie tylko jak jest w piekle, ae także, że jakież piekło istnieje.
        • wariant_b Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 21:49
         tade-k53 napisał:
         >> Pewnie nawet nie zauważyłeś,że latamy w kosmos i mamy komputery.
         > Pismo Święte to nieomylne Słowo Boże!

         Znaczy, nie ma komputerów, bo Bóg ich nie stworzył?
         • tade-k53 Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 22:59
          wariant_b napisał:

          > tade-k53 napisał:
          > >> Pewnie nawet nie zauważyłeś,że latamy w kosmos i mamy komputery.
          > > Pismo Święte to nieomylne Słowo Boże!
          >
          > Znaczy, nie ma komputerów, bo Bóg ich nie stworzył?
          Papież ma się mieć na baczności przed cudotwórcami; gdyż nadszedł czas, w którym będą następować najbardziej zadziwiające wydarzenia na ziemi i w powietrzu.
          W roku 1864 zostanie wypuszczony z piekła lucyfer wraz z dużą liczbą demonów. Demony będą podkopywać wiarę kawałek po kawałku, i to nawet u osób poświęconych Bogu, które oślepią w ten sposób, że osoby te przyjmą ducha tych złych aniołów, jeżeli nie otrzymają szczególnej łaski; wiele domów zakonnych straci zupełnie wiarę i pociągnie wiele dusz na zatracenie.

          Z objawienia Matki Bożej w La Salettte w 1846 roku.
          • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 01.07.23, 01:01
           tade-k53 napisał:

           > W roku 1864 zostanie wypuszczony z piekła lucyfer wraz z dużą liczbą demonów.

           Syndromem Lucyfera ([z łac. – niosącego światło) jako ukochanego anioła Boga straszyło się wiernych już w starożytnym Rzymie. Znany jest w mitologii rzymskiej jako bóg gwiazdy porannej jako dowódca gwiezdnych legionów, który zawsze poprzedzał poranek. Był synem Aurory, a sam był ojcem Cejksa i Dedaliona. Co robi ten antyczny bożek niby w tym wyzwolonym z pogaństwa chrześcijaństwie? :)

           Z kolej antropozofia uznaje Lucyfera za brata Chrystusa, który był inspiratorem religii orientalnych, jak buddyzm czy hinduizm.

           Jeśli coś jest tu na rzeczy, to chyba tylko hodowla królików :)
          • olszak-przytycki Re: Requiem dla polskiego KrK. 03.07.23, 14:17
           Głównymi "demonami" o których piszesz są :wolność osobista,demokracja i nauka.
           Faktycznie dawniej tego nie było a długość życie wynosiła 28 lat.
           Jest za czym tęsknić?
   • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 23.09.23, 14:47
    tade-k53 napisał:

    > Kościół Katolicki, Kościół wojujący z piekłem i z herezjami,

    Kościół leniwy i zadufany w sobie i swojej jedynie słusznej racji sam sobie przygotowuje polewkę. Np. ksiądz nie może wstać i dlatego przesuwa się lekcje religii w szkole.
    www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/katecheta-nie-m%C3%B3g%C5%82-wsta%C4%87-wi%C4%99c-religi%C4%99-przesuni%C4%99to-ostra-reakcja-dyrektora-szko%C5%82y/ar-AA1h6uVH?ocid=winp1taskbar&cvid=8d9f8c9fe1b8463ab5e6dbcd901da0d4&ei=92
  • pkt4a Re: Requiem dla polskiego KrK. 28.06.23, 22:41
   Zakonnice uciekają , nie chcą byc niewolnicami , nie chcą być służącymi , nie chcą prać gaci proboszczom po plebaniach ,
   finito :

   www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/56,150462,19740201,zakonnice-odchodza-po-cichu-fragmenty-ksiazki.html
   • privus Zakonnice to taki katolicki dodatek do religii 03.07.23, 13:26
    pkt4a napisała:

    > Zakonnice uciekają , nie chcą byc niewolnicami , nie chcą być służącymi , nie
    > chcą prać gaci proboszczom po plebaniach ,
    > finito :
    >
    > www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/56,150462,19740201,zakonnice-odchodza-po-cichu-fragmenty-ksiazki.html

    Seksualne wykorzystywanie dzieci jest tematem od dawna - na całym świecie doszło do wielu skandali. Teraz wychodzą na jaw przypadki wykorzystywania zakonnic.
    www.dw.com/pl/molestowanie-zakonnic-przez-ksi%C4%99%C5%BCy-og%C3%B3lno%C5%9Bwiatowy-problem/a-54924989
    Piekło zakonnic. Są gwałcone, zrzucane ze schodów i okładane pięściami. Krzyż, który trzeba nieść

    gwałty na zakonnicach to codzienność

    Pokorne, posłuszne, poniżane, gwałcone, zmuszane do aborcji. Zakonnice katolickie  • privus Re: Requiem dla całego KrK. 08.07.23, 16:05
   Kościół katolicki ma dwa oblicza. Jeden dla wiernych a drugi dla siebie. Jego historia zmian doktrynalnych pokazuje, jak bardzo jest ultrapolityczną organizacją. Zmieści się wszędzie, gdzie tylko zwietrzy jakież korzyści dla siebie.
  • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 09.07.23, 00:04
   Po pierwsze - w \Księdze Rodzaju nie ma słowa o Maryi,
   Po drugie - w ten sam sposób można domniemywać, że może tam chodzić tam o jakąś Pelopomenę,
   Po trzecie - odpuść te swoje strachu na lachy. bo powiedziano jednoznacznie:
   „Nie bój się ich, bo Pan, Bóg wasz, będzie za was walczył"
   (Deut. 3,22)

   Pomijam już pytanie, co robisz wśród pogan czy jakiś szatanów, skoro:
   „Tych Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela".
   (Mat 10,5-10,6)

   Jeśli chcesz kogoś nauczać czy pouczać, to sięgnij do źródeł. Opierając się na parafialnej bibule nie masz szans wyjścia z tej magliny.
   • mim1656awo Re: Requiem dla polskiego KrK. 09.07.23, 10:27
    privusRe: Requiem dla polskiego KrK.09.07.23, 00:04
    „Tych Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela".
    (Mat 10,5-10,6)
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    Wspaniale.Mateusz cytuje słowa Jezusa z których wynika, że Apastołowie mieli jedyny obowiązek zwraca się do Izraelczyków i do nikogo innego.Celem Jezusa był jedynie i wyłącznie Izrael i jego „aginięte owieczki”, inni Izraelici.Nie poganie i inni samarytanie.
    Kościół rzymsko (pedofilsko) katolicki, jak jasno widzimy, wbrew przykazom Jezusa, od prawie 2 tysięcy lat, w imię Apostołów, robił (zabijając, mordując, grabiąc), robi i będzie robił ewangelizację jedynie i wyłącznie dla własnych korzyści ekonomicznych, władzy i seksualnych (gwałty na dzieciach, pedofilia powszechna, homoseksualizm).I to wbrew przykazom Jezusa.Bardziej jasno niż tak nie może być.
    Znamienna jest stalowa symbioza między władzą i Kr(pedofilsko)k dla obopólnych zysków.Jeśli nawet kilkanaście lat temu ten toksyczny dla poddanych (czytaj:obywateli) związek mógłby być usprawiedliwiany, dzisiaj, w XXI wieku, postęp, nauka, wiedza, odkrycia tajemnic wszechświata itd. obaliły całkowicie trujące mózgi bajeczki o bogu, aniołkach, cudeńkach itp.Odpowiedzialność za wmuszanie przez klasę rządzącą – ręka w rękę z kr(pedofilsko)k -nieprawdy, aby ciągnąc z tego korzyści, niszcząc niedojrzałe mózgi dzieci, spada na klasę rządzącą.Kiedyś, mam nadzieję szybko, zostanie ona postawiona pod sąd, a odpowiedzialni surowo skazani.
    • privus Re: Requiem dla polskiego KrK. 09.07.23, 10:51
     Katolicki problem polega na tym, że nie czytając NT doszukują się w nim własnych alegorii. Ponieważ każdy ma jakąś swoją wyobraźnię nie wyłączając chrześcijan a szczególnie katolików, to i katolicyzmów i ich interpretacji mamy multum.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka