Dodaj do ulubionych

"Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ???

IP: *.zacisze.zgora.pl 02.05.05, 17:10
Czy możecie polecić księdza w Zielonej górze, do którego można pójść do
spowiedzi przedślubnej?
Tak, wiem - mnóstwo ich! Ale szukam takiego, z którym będzie można spokojnie
porozmawiać, a nie wyklepać i ukryć to i owo, bo nie da rozgrzeszenia...
Z góry wielkie dzięki!
Obserwuj wątek
    • Gość: alumn Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: 213.199.251.* 03.05.05, 10:36
      Jak Ty specjalnego księdza szukasz to chyba nie zle nawywijałaś?No i co gdy się
      już "wywnętrzysz"to co może powiesz że będziesz już zawsze dobra?Moja rada-zrób
      sobie rachunek sumienia,żal za grzechy-sama podrób podpis i stawaj przed
      ołtarzem.
      • Gość: pink Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.05.05, 15:16
        Po co Ci ślub kościelny z takim podejściem do sakramentów? Mam na myśli Twoje to
        i owo ukryć. Albo - albo
        • Gość: Crusader Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.05, 16:44
          Fakt- taki juz polski katolicyzm. Wszystko fajnie dopóki nie zaczynają sie
          wyrzeczenia i trudności. A potem i tak ślub kościelny, no bo oczywiście "co
          sąsiedzi powiedzą", albo cos równie płytkiego. I najlepiej zeby "ksiądz się nie
          czepial"
          Ja zdecydowalem sie wziąć tylko cywilny bo nie jestem hipokryta ktory kilka
          razy w zyciu musi sie w kościele pokazać z powodu tradycji.
          Przyłączam sie do rady- zamiast dorabiac sobie alibi do swojej powierzchownej
          religijności po prostu podrób podpis. Zareczam Ci ze nie jest to większy grzech
          niz zatajanie czegokolwiek na spowiedzi. Oba natomiast sprawiaja ze z punktu
          widzenia religii Twój slub bedzie niewazny.
    • Gość: jo Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.05.05, 16:56
      dlaczego zakladacie, że dziewczyna chce coś ukryć, przecież pisze wyrażnie , ze
      chce pogadać z księdzem jak z człowiekiem.
      • Gość: Crusader Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.05, 17:00
        Pewnie dlatego ze napisała "a nie wyklepac i ukryc to i owo":-} A jak Ty to
        rozumiesz?
        • Gość: ziutek Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.ztpnet.pl 03.05.05, 17:37
          Rozumiem to tak, ze chce uniknac takiej sytuacji "wyklepac i ukryc to i owo"
          zeby dostac rozgrzeszenie.
          Szuka ksiedza z normalnym podejsciem, ktoremu bedzie mogla powiedziec "to i owo".
    • Gość: ALI Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.05.05, 18:50
      Polecam ojca Hejmo, ksiedza Jankowskiego lub ojca-dyrektora Rydzyka.......
    • Gość: anies Polecam!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.05.05, 19:19
      POlecam ks Krzysztofa Forysia z prafii sw Józefa dobry spowiednik,duzo
      wytłumaczy itd. Jesli masz czas i szukasz czegos głębszego polecam
      rekolekcje "Kurs filipa" ciekawie i radosnie prowadzony, ma odbyc sie w ten
      weekend tzn od piątku po południu do południa w niedziele, bardzo ciekawie
      prowadzony. Kurs odbędzie się w przedszkolu nr 10 przy ulicy Monte Cassino 21.
      Koszt 20 zł zapisy tel. 509 913 422 Nie pozałujesz na pewno :)
      • Gość: druchBoruch Re: Polecam!! IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.05.05, 19:22
        1. albo ludzkiego albo księdza
        2. dobry ksiądz to ma...y ksiadz
        3. jak chcesz się pożądniewyspowiadać to z flaszeczką wódki korzennej zapraszam
        do mnie
        • Gość: avanti Re: Polecam!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.05, 23:30
          na drzewo kolego:)burak jesteś i to całkiem spory
    • Gość: Balbina Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.05, 08:06
      No cóż. Dziękuję za podpowiedź tym, którzy mają coś do powiedzenia.
      Niektórzy maja jednak problemy z odczytaniem i przede wszystkim zrozumieniem!
      Pytałam o księdza z którym można porozmawiać szczerze, poprosić o radę i
      wskazówki, a nie ukrywać wyimaginowane grzechy. Nie trzeba mieć wielkich
      grzechów, by szukać "specjalnego" księdza.
      Zalezy mi na rozmowie, gdyż taka forma byłaby mi bliższa.
      I odpowiadając na czyjeś pytanie - po co? Po to, że kocham, po to że chcę byc
      obok. Ale cieżko tłumaczyc to "opornym".
      Pozdrawiam :)

      Ps. O "Filipie" słyszałam na naukach...:)
      • yaga20 Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? 04.05.05, 12:52
        Ja również polecam księży z parafii Józefa Oblubieńca na os. Zacisze
        • Gość: Balbina Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.05, 13:36
          Dzięki. Tylko o tych ksieżach słyszę tu pozytywne opinie. Chyba sie tam wybiorę :)
          • Gość: gaatt way Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.05, 15:05
            Porządny spowiednik emerytowany ksiądz Franciszek Hornik zginął chyba 4 lata
            temu w wypadku samochodowym. Był długie lata proboszczem w Lubsku, a na
            emeryturze pomagał w parafii Najświętszego Zbawiciela. Dużo wymagał od siebie,
            interesował się m.in. psychologią. Pamiętam jego kazanie na temat ubóstwa i
            biedy. Ubóstwo było postawą w życiu człowieka, bieda była plagą. Swoje
            rozważania łączył z prawdziwymi pouczeniami - mówił m.in. o tym, zeby swoją
            pomoc np. finansową mądrze lokować, aby nie być naiwniakiem, który daje
            pieniądze narkomanom, czy pijakom.
            Podkreślał, że jest synem kupca z Katowic i przywiązywał bardzo dużą wagę do
            etyki pracy. Bardzo mi to imponowało i imponuje, ponieważ zdecydowana większość
            księży idzie na łatwiznę i tylko gada o pomocy dla biedaków. Nie zastanawia się
            nad tym, że bieda pochodzi m.in. z lenistwa, złej organizacji pracy i
            tolerowania złodziejstwa i kłamstwa. Ksiądz Franciszek mówił o tym. Krytycznie
            wypowiadał się o kolegach - emerytowanych księżach, którzy zamiast pomagać w
            miarę swoich możliwości poszczególnym parafiom, siedzą w Domu Księży i gapią sie
            w telewizor. Ksiądz Frnciszek był kolegą z seminarium i przyjacielem bł. biskupa
            Wilhelma Pluty.
            Szkoda, że go nie ma wśród żywych, ale warto o nim pamiętać i zmówić w maju, w
            rocznicę jego śmierci modlitwe za jego duszę.
            Zobacz jak niejdowiarek podpisujący sie nickiem druh Boruch lży sobie z Twojej
            prostolinijności i wiary. To się nazywa prawdziwa tolerancja (bolszewicka).
    • Gość: pyza Re: "Ludzki" ksiądz - spowiedź przedślubna ??? IP: *.echostar.pl 05.05.05, 14:46
      Ks. Stanisław Brasse-kiedys w parafi Brata Alberta,mam nadzieje,ze jeszcze
      tam "urzeduje":)swietny słuchacz....pomógł mi wiele razy.Teraz juz nie mieszkam
      w zielonej,ale wspominam go czesto,mam nadzieje ze trzyma sie zdrowo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka