Dodaj do ulubionych

Nie będę umierał za Zieloną Górę

02.09.05, 11:11
pacan...
Jesli tak samo myśli o roli Polski w Unii Europejskiej (dbać tylko o siebie)
to ja sie muszę lepiej zastanowić, czy będę głosować na PD u siebie we
Wrocławiu.

Może należałoby podesłać wypowiedź tego Pana do szefa PD? bo to chyba
skandaliczna wypowiedź... nie tylko z perspektywy Zielonej Góry.
Obserwuj wątek
    • Gość: Zbyart Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.09.05, 09:39
      Panie Jaloszynski. Zastanow sie Pan czy powinien Pan mieszkac w naszym
      wojewodztwie. Jezeli blizszy jest Panu Poznan czy Wroclaw to sumienie (jezeli
      masz Pan takowe) powinno podyktowac wyprowadzke z naszego pieknego regionu. A
      ponadto nie licz na glosy z rejonu Zielonej Góry i nie pojawiaj sie tutaj bo
      ferm kurzych u nas jest duzo.
    • cancro Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę 03.09.05, 10:01
      No proszę! "Lubuszanin" a mądrze gada! Czyżby jednak szło nowe?
    • Gość: John F. Kennedy I znowu ta Zielona Kura ... tfu! Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.05, 10:37
      ta Zielona Kura ... tfu! Góra
      • Gość: zg Re: I znowu ta Zielona Kura ... tfu! Góra IP: *.ztpnet.pl 03.09.05, 11:17
        Tak tak...
        Poslem to on juz nie zotanie hmmm a moze??

        Caly gorzowek bedzie na niego glosowac bo dokopal ZG.
        Nie liczy sie czlowek i jego program wazne aby nienawidzil ZG-ta zasada
        obowiazywala zawsze w gw.
        Kariere polityczna najlatwiej zrobic w tym wszawym zakompleksionym miasteczku.

        O to potwierdzenie.
        Niech żyje radny Jałoszyński. Tylko on odważył się sprzeciwić uciskowi chu...
        z
        Zielonej Dziury.Uważam że tacy ludzie jak Sz. P. Radny Jałoszyński powinno się
        nagradzać Noblem lub czymś podobnym.Gdyby puścili drogę według pierwotnych
        planów tylko byśmy stracili kasę bo i tak kierowcy by jeżdzili przez Niemcy, a
        tak wedug ekspertów z ministerstwa będzie lepiej bo kierowcy będą mogli
        dojechać szybciej w głąb Polski oran w głąb krajów bałtyckich, wschodnich oraz
        południowych.Z kolei po raz pierwszy ktoś odważył się powiedzieć nie złodziejom
        z Zielonej Dziury.Po raz pierwszy Gorzów odważył się sięgnąć ręką po należną
        sobie nagrodę w postaci S-3 nie biegnącej przez Zieloną Dziurę. Niech żyje
        Gorzów, niech żyje radny Jałoszyński, niech żyje lepsza połówka Lubuskiego!!!!!!

        Inne wypowiedzi w podobnym tonie.
        gorzowiaczki to zlosliwa i wredna nacja, ktora trzeba trzymac ostro za morde i
        na smyczy!!!
        PZDR
        • Gość: CKM Re: I znowu ta Zielona Kura ... tfu! Góra IP: *.gorzow.mm.pl 03.09.05, 11:31
          Jak narazie zg to my was trzymamy za morde
          • Gość: pipi Nie chce umierać? IP: *.ztpnet.pl 03.09.05, 11:43
            Za Zieloną Górę nie chce umierać?
            No to nie!
            może umrzeć np. za Gorzów lub Poznań
            to nie ważne,BYLEBY SZYBKO ZDECHŁ!!!!!!
            • Gość: Roman Re: Nie chce umierać? IP: *.gorzow.mm.pl 03.09.05, 21:12
              Zdychać to możesz tylko ty palancie z górki zielonej ,a my będziemy walczyć o
              taką drogę jaka jest dla nas najbardziej potrzebna,a nie w stronę wioski górka
              zielona
              • Gość: dziad Ty nie rozumiesz ze S3 jest dla Szczecina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.05, 15:35
                A Szczecinowi na poludnie przez Poznan jest nie po drodze - wiec predzej S3
                ominie Gorzow niz ominie ZG...
                Teraz Pan Kulczyk juz nie ma takiego oparcia wiec malo prawdopodobne by lobby
                poznanskie bylo silne tak jak wczesniej...
                Wiec Gorzowiacy porzuccie wszelka nadzieje - pozostaniecie marignalna wsia z
                jednym tramwajem...
          • Gość: zg Re: I znowu ta Zielona Kura ... tfu! Góra IP: *.ztpnet.pl 03.09.05, 11:51
            Ach taaaak?????//
            No to ku.. zobaczymy...
            Bedziecie si smiac ale baranim glosem a S3 i tak bedzie przebiegac przez ZG.
            PZDR
            • Gość: Yogi Re: I znowu ta Zielona Kura ... tfu! Góra IP: *.gorzow.mm.pl 03.09.05, 11:59
              Ludzie czyście powariowali !!
              Jabłoszyński mówi w Gorzowie ,że
              nie będzie umierał za Zieloną a
              Ast w Zielonej Górze mówi ,że
              WSA powinno być u was , miejcie
              własny rozum , bo to wszystko
              przed wyborcza kiełbasa.
              Opamiętajcie się !!
              • Gość: Yogi Re: I znowu ta Zielona Kura ... tfu! Góra IP: *.gorzow.mm.pl 03.09.05, 12:07
                Przepraszam za błąd chodzi
                oczywiście o Jałoszyński ;)
                • Gość: bąbel Re: I znowu ta Zielona Kura ... tfu! Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.05, 16:06
                  Panie radny Jałoszyński, już wielokrotnie mówiłem na forum, że grajdoł lubuski
                  to nie tylko GW i ZG, ale także wiele innych miast, miasteczek i wiosek. Pan
                  jako radny powinien dbać o interes swojego miasta i to jest oczywiste, lecz
                  musi się pan określić czego chce ? Czy likwidacji lubuskiego jako niewydolnego
                  i bez perspektyw, czy jego utrzymanie wraz ze stołecznością swojego miasta ?
                  Jako radny powinien pan wiedzieć jedno - jakie województwo, taka atolica ( w
                  tym wypadku obie ). Takim rozumowaniem po S3 pan szybko nie pojedzie.
    • Gość: kris ZG niech głosuje za Posłami z Zielonej Góry IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.09.05, 12:20
      Apel do wyborców z Zielonej Góry, nie głosować na kandydatów z Gorzowa Wlkp.
      Dopiero teraz zobaczymy jak kolesie bedą płakać. Falubaz tylko ZG sie liczy
      • croolick Re: ZG niech głosuje za Posłami z Zielonej Góry 03.09.05, 12:34
        Po wypowiedzi Jałoszyńskiego na pewno ma mój głos z poludnia! Do diabła z
        lubuskim, czas na normalność!
        • Gość: buhahahahahahahaha Re: ZG niech głosuje za Posłami z Zielonej Góry IP: *.ztpnet.pl 03.09.05, 12:50
          właśnie,
          wytrzeźwiej pajacu
        • Gość: pipi Re: ZG niech głosuje za Posłami z Zielonej Góry IP: *.ztpnet.pl 03.09.05, 15:43
          I tylko twój,popaprańcu!
          • Gość: pipi Re: ZG niech głosuje za Posłami z Zielonej Góry IP: *.ztpnet.pl 03.09.05, 15:44
            Oczywiście dotyczyło tego popapranego królika.
    • Gość: bąbel nie umieraj , myśl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.05, 16:07
      Panie radny Jałoszyński, już wielokrotnie mówiłem na forum, że grajdoł lubuski
      to nie tylko GW i ZG, ale także wiele innych miast, miasteczek i wiosek. Pan
      jako radny powinien dbać o interes swojego miasta i to jest oczywiste, lecz
      musi się pan określić czego chce ? Czy likwidacji lubuskiego jako niewydolnego
      i bez perspektyw, czy jego utrzymanie wraz ze stołecznością swojego miasta ?
      Jako radny powinien pan wiedzieć jedno - jakie województwo, taka atolica ( w
      tym wypadku obie ). Takim rozumowaniem po S3 pan szybko nie pojedzie.

    • Gość: fff tak, ale szczecin najbardziej liczy na szybka budo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.05, 16:55
      ale pies z tego gorzowiaka. takiego tylko schlostac i powiesic za jaja. s-3 ma
      przede wszystkim znaczenie dla portu w szczecinie!
      • Gość: gorzowianin Re: tak, ale szczecin najbardziej liczy na szybka IP: *.gorzow.mm.pl 03.09.05, 21:15
        Ty glizdo zielonogórska ,ciebie to tylko na haczyk i do Warty na pożarcie
        rybom,a do was to powinna prowadzić droga tyle tylko,że polna
        • Gość: facet Re: tak, ale szczecin najbardziej liczy na szybka IP: *.gorzow.mm.pl 03.09.05, 21:24
          Gorzowianin masz 100% racji górka to wioska a przez wioski nie powinno się
          budować dróg szybkiego ruchu,a zresztą co to za miasto,które nie ma nawet
          rzeczki nie mówiąc o rzece. Precz nam z oczu falubazy i nie błagać nas o
          poparcie w sprawie drogi
          • marekkl Re: tak, ale szczecin najbardziej liczy na szybka 03.09.05, 23:18
            Witam gorzowian!

            pooglądajcie sobie śmieszne fotki zwracając uwagę na 3 gości na śmiesznym
            motorku z rejestracją FG którzy jadą chyba do Zielonej Góry, ponieważ fotka
            jest zatytułowana "na podbój miasta":):)

            www.funiaste.net/2005/wrzesien/01/
            Pozdrawiam:)
          • Gość: dziad Jestem ze Szczecina i Was nie rozumiem... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.05, 15:14
            Hehe ja naprawde Was Gorzowian nie rozumiem, wsia jestescie taka sama jak ZG,
            przyjezdzacie do Szczecina i gubicie sie na rondach...blisko Wam do Poznania ale
            sam Poznan jakos tej Waszej milosci nie odwzajemnia... Albo zrozumiecie ze tylko
            razem z ZG mozecie cos osiagnac albo skonczycie jak taka podstarzala panna mloda
            wdzieczaca sie do Poznania ktory ma w dupie Wasz interes - Poznaniacy nie raz
            pokazali ze nie przejmuja sie interesem Gorzowa, Zielonej GOry czy Szczecina -
            tylko ze miedzy Nami (Szczecin) a Wami (Gorzow i Zielona Gora) jest taka roznica
            ze Poznan Szczecina nie polknie bo sie udlawi ale Was zje na sniadanie i nawet
            mu sie nie odbije...
          • Gość: grand Re: tak, ale szczecin najbardziej liczy na szybka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.05, 01:07
            lepiej nie miec rzeczki niz rynku
      • Gość: Dziad Tak, Szczecinowi zalezy na jak najszybszej budowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.05, 15:07
        S3 ale jesli mam byc szczery to linia Odry, linia kolejowa Swinoujscie granica
        poludniowa i wspomniana S3 raczej powinny ominac Gorzow - Patrzac obecnie Gorzow
        jest niepotrzebnym wydluzeniem drogi - nie rozumiem po co mam odjezdzac w bok
        jak jade z polnocy na poludnie - do Poznania dojade autostrada - tak wiec jestem
        jako Szczecinianin za tym by droga S3 omijala Gorzow Wielkopolski a prowadzila
        przez Zielona Gore. Gorzow Wlkp. to jakies marginalne miasteczko na sile
        zrobione miastem tranzytowym...
        • budrys77 Re: Tak, Szczecinowi zalezy na jak najszybszej bu 05.09.05, 15:48
          Skoro Gorzó leży na boku tej trasy, to masz jakąś dziwną mapę. A swoją drogą
          Poznań mogłby nakryć Szczecin czapką, bo poza marnym portem, walącym się
          centrum - Szczecin to jedno wielki NIC. Nawet z bliskości granicy nie potrafi
          korzystać. Pzdr
    • marcin_zielonagora Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę 03.09.05, 23:03
      Większość z was jest żałosna. Droga S3 będzie przebiegała przez ZG czy to się
      gorzowiakom podoba czy nie. Prace są już zbyt zaawansowane (może gdyby Poznań
      zaczął wcześniej działać to by coś wyszło, teraz jest już za późno), właśnie
      powstają obwodnice miast, przez które będzie przebiegała S3, dzisiaj oddział
      GDDKiA w ZG dostał zgodę na przygotowanie projektu drugiej nitki od Sulechowa do
      Nowej Soli, droga do Świebodzina jest już projektowana, wniosek o dotację
      znajduje się w UE i ministerstwo zobowiązało się wysłać brakujący dokument w
      nadchodzącym tygodniu (ta informacja pochodzi z Kuriera Szczecińskiego). Jak
      więc widać prace są zbyt zaawansowane. Gorzowianie, wy się lepiej nie
      podniecajcie, zauważyłem, że większość z was myśli, że to od GW coś zależy,
      kompletna bzdura, Gorzów nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia, to jest efekt
      działania lobby poznańskiego, które teraz spotkało się z przeciwnikami ze
      Szczecina, zagłębia miedziowego oraz Wrocławia, który dba nie tylko o swój
      rozwój, ale również o rozwój dolnośląskiego (i w tym głównie różni się Wrocław
      od Poznania, w dolnośląskim rozwijają się wszystkie miasta, a w wielkopolskim
      większość umiera). Uważam że polityk z Gorzowa bardzo przesadził i się jeszcze
      na tym "przejedzie". Zyskując głosy kilku osób z Gorzowa utracił głosy nie tylko
      z bardziej zaludnionego południa województwa, ale również z północy regionu
      (mieszkańcy np. Miedzyrzecza mogą na niego nie zagłosować bo jest za przebiegiem
      trasy przez Poznań, co oznaczałoby ominięcie Międzyrzecza). Poza tym S3 z
      przebiegiem wzdłuż pogranicza jest ujęta w dokumencie państwowym, którego zmiana
      wymaga zmiany ustawy, a to przy tak zaawansowanych pracach nad S3 jest bardzo
      trudne. Już niedługo będą się cieszyli niektórzy mieszkańcy Gorzowa, aż do
      momentu, kiedy obudzą się z ręką w nocniku. Poznań tylko szuka kolejnego miasta,
      z którego może wyssać inwestorów. A ZG lepiej wyjdzie na tym, jak będzie
      współpracowała z Wrocławiem. Jeśli województwo się rozpadnie, to życzę GW
      dostania się pod Poznań, oni wtedy wam pokażą gdzie jest wasze miejsce w szeregu.

      PS. Plan przygotowany przez naukowców PAN jest tylko planem, zawierającym wiele
      koncepcji.

      Jest także wiele koncepcji w których droga S3 omija szerokim łukiem również
      Gorzów (to jako ciekawostka).


      Pozdrawiam.
      • Gość: bąbel Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.05, 00:36
        Noo, i o to chodzi !!!
        Czy lubuskie będzie, czy też nie, S-3 zawsze będzie motorem napędowym dla
        naszych miast.
        • Gość: as Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.05, 02:01
          Dobrze że w końcu jakis gorzowski polityk otwarcie powiedział ci mysli o ZG.
          Zawsze robili to kapturowo ale w końcu nie wytrzymali. A co do S- 3 to i tak
          przejdzie przez ZG i nie dlatego ze lubuskie ma jakies przebicie w warszawie
          tylko dlatego ze to poprostu najkrotsza droga z poludnia na zachód i wlasciwie
          juz wytyczona. Jeszcze w tym roku ma powstac dokumentacja budowy drugiej nitki z
          nowej soli do sulechowa. Unia da troche grosza i za jakis rok, dwa rozpocznie
          sie budowa trojki z prawdziwego zdarzenia.
      • Gość: dziad Dobrze to opisujesz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.05, 15:28
        Jestem ze Szczecina i scieraja sie tu dwie racje - jedna poznanska utowrzenie
        kanalu tranzytowego z zachodu na wschod - horyzontalny podzial Polski i to sie
        juz stalo - w tej chwili bedziemy obserwowac tylko pewne procesy. I druga
        koncepcja utowrzenia wlascwie nieistniejacego kanalu wertykalnego - ze
        Swonoujscia do poludniowej granicy Polski. Szczecin rzecz jasna zainteresowany
        jest wlasnie ta koncepcja. Rowniez bardzo dobrze zauwazasz ze Poznan skupiony
        jest tylko i wylacznie na wlasnym interesie - nie postrzega calosci regionu w
        aspekcie inwestycji a tylko i wylacznie aglomeracje z przyleglosciami - dalsze
        rejony ulegaja stopniowej marginalizacji. Nie rozumiem tej nieodwzajemnionej
        milosci Gorzowa dla Poznania. Od siebie dodam ze jestem za nowym podzialem kraju
        w ktorym wojewodztwa zachodniopomorskie i dolnoslaskie granicza ze soba nie
        pozwalajac wbic sie Poznaniowi klinem do granicy - taki klin moglby skutecznie
        torpedowac szanse takich miast jak ZG czy Gorzow na lepsze jutro...
        ZG mysle wyjdzie najlepiej na bliskiej wspolpracy z Wroclawiem - Wroclaw nie raz
        udowodnil ze mysli o interesie wiekszej wspolnoty i w kategoriach makroregionu.
        Poznan pewnie bardzo niechetnie wchlonie Gorzow i doprowadzi to miasto w krotkim
        czasie do marginalizacji (bo mam nadzieje ze nowe zachodnipomorskie nie obejmie
        Gorzowa). Zas Szczecin mysle w naturalny sposob bedzie szukal wspolnoty
        interesow poza granicami kraju - podejmujac wspolne dzialania z
        Meklemburgia-Przedpomorzem i bedac miastem satelickim dla Berlina ( Szczecin
        jest najblizszym miastem o tej wielkosci dla Berlina i obserwujemy juz w tej
        chwili tworzenie np infrastruktury komunikacyjnej na linii Berlin - Szczecin)
        • Gość: zg Re: Dobrze to opisujesz IP: *.ztpnet.pl 04.09.05, 16:03
          Pan radny z gorzowka jest na tyle bezczelny ze smie twierdzic iz Szczecin
          rowniez woli droge S3 przez Poznan!!!!!
          Gorzowskie chamidlo i szuja.

          Rowniez zgadzam sie z opinia ze Wroclaw jest o niebo lepszy od Pyrlandi i warto
          z nim wspolpracowac.
          PZDR
          • Gość: zigi Re: Dobrze to opisujesz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.05, 17:10
            Dajcie pokój. Nie zajmujcie się tym radnym, bo to jest gość, który
            prawdopodobnie nawet nie ma pojęcia gdzie leży Zielona Góra.
            W końcu jest kandydatem do Sejmu z ramienia najbardziej inteligentnych polityków
            na świecie - PD.Jeszcze rok temu reprezentował SLD.
            Prawda, że intelektualnie awansował, ma świetną orientację, wysiadł z tonącej
            łajby i wskoczył na zanurzającą się w toń niebytu politycznego.
            Szkoda gadać.
            • Gość: nemo Re: Dobrze to opisujesz IP: *.gorzow.mm.pl 04.09.05, 20:50
              Nie rok, tylko dwa lata temu odszedł z sld.
              A tak na marginesie skoro z rezygnował z partii, która ma pewne mandaty w
              sejmie i przeszedł do PD partii, która dopiero zaczyna działalność, to raczej
              nie z cęci bycia posłem.
              Jeśli nie wiesz co piszesz, to nie pisz bo się zygać chce baranie!!!!!!
          • Gość: grander Re: Dobrze to opisujesz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.05, 01:19
            zgadza sie! linia zielona góra - wroclaw jest sobie bardzo bliska, nawet spora
            liczba wykladowcow uczy rowniez na UZ. mentalnie wroclaw zielona to podobni
            ludzie - komunikatywni. musi nastapic wreszczcie koniec korupcji, wystarczy
            spojrzec jak wyglda zielona gora a jak wyglada gorzow - u nas jest klimat i
            full niemcow z euro a u nich jest szaro brudno i blooooki .
            • Gość: CKM Re: Do grander IP: *.gorzow.mm.pl 13.09.05, 20:07
              > wystarczy
              > spojrzec jak wyglda zielona gora a jak wyglada gorzow - u nas jest klimat i
              > full niemcow z euro a u nich jest szaro brudno i blooooki .

              - Widać kolego że nigdy nie byłeś w Gorzowie a jak byłeś to tylo przejazdem
        • croolick Re: Dobrze to opisujesz 04.09.05, 20:25
          Gość portalu: dziad napisał(a):

          > ZG mysle wyjdzie najlepiej na bliskiej wspolpracy z Wroclawiem - Wroclaw nie
          > raz udowodnil ze mysli o interesie wiekszej wspolnoty i w kategoriach
          > makroregionu.

          Madrego to i dobrze posluchac :-)
          • Gość: zg Re: Dobrze to opisujesz IP: *.ztpnet.pl 04.09.05, 20:52
            To jedyna zecz z ktora zgadzam sie z croolickiem.
            PZDR
            • Gość: pipi Re: Dobrze to opisujesz IP: *.ztpnet.pl 04.09.05, 21:26
              A ja z królikiem nie zgadzam się
              w zadnym temacie!
              Zdecydowanie.
              • Gość: ZDT Zielona Dziura -na boku! IP: *.gorzow.mm.pl 04.09.05, 21:35
                Klepcie sobie klepcie i tak zostajecie odsunięci na drugi plan!
                Paczcie aby was żółć nie zalała!
              • Gość: croolick Re: Dobrze to opisujesz IP: *.zgora.dialog.net.pl 05.09.05, 14:58
                Gość portalu: pipi napisał(a):

                > A ja z królikiem nie zgadzam się
                > w zadnym temacie!
                > Zdecydowanie.

                i bardzo dobrze, bo wystydzilbym sie takiej kretynskiej wypowiedzi z ktora ty
                sie bys zgodzil ;-)

                p.s.
                Uwielbiam ludzi, ktorzy z gory zakladaja, ze nie warto sluchac pogladow i opini
                przeciwnika,bo i tak sie kazda nie zgodze, to swiadczy o twojej inteligencji :-P
                • Gość: pipi Re: Dobrze to opisujesz IP: *.ztpnet.pl 05.09.05, 21:15
                  Twoje zdania i opinie znam aż nadto!
                  I absolutnie mamy odmienne poglądy,
                  z tym ,że ja nie ubliżam ludziom
                  którzy się ze mna nie zgadzają,w przeciwieństwie
                  do ciebie!
                  Zresztą juz dawno pisałem ,że jesteś aktywny,
                  tylko i wyłącznie w jednym temacie,jakim to
                  wiesz najlepiej.
                  Powiem szczerze ,że nudzą mnie już twoje mono
                  tematyczne wypowiedzi.
        • budrys77 Re: Dobrze to opisujesz 05.09.05, 15:55
          Ja też mam nadzieję, że Gorzów NIGDY nie trafi pod szczecińskie skrzydła.
          Wypowiadasz się tonem mieszkańca metropolii, a tymczasem syf kiła i mogiła.
          Zero rozwoju, a wręcz uwstecznienie. W regionie jeszcze gorzej. Dziękuję.
    • Gość: bąbel Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.05, 21:49
      Apeluję do polityków i pracowników urzędów gorzowskich obecnych na forum -
      proszę Was, przestancie popisywać się swoją głupotą i prostactwem. Gorzów i
      Zielona Góra to jednakowe małe miasta w Polsce, mało znaczące i jak najbardziej
      prowincjonalne. 120 tys.mieszkańców i jedna czy dwie linie tramwajowe nie
      świadczą o wielkomiejskości, Bielsko-Biała czy Białystok nie posiadają tego
      przestarzałego środka transportu, a ZG i GW przy nich to prowincjonalne wiochy.
      Nawet nie możecie się porównywać do Legnicy, Opola czy Olsztyna. Gorzów nie ma
      się nawet co porównywać z 80-cio tysięcznym Głogowem czy Lubinem, podobnie
      Zielona Góra. Więcej skromności, realizmu , a mniej głupoty i debilizmu.
      Pamiętajcie jedno - GW nic nie znaczy i nie będzie znaczył dla Poznania, a tym
      bardziej Berlina, wasze miasto to nie LAS VEGAS, a tylko WŚRÓD LEŚNA WIOCHA.

      Pozdrawiam Gorzów
      • Gość: Mimi Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.gorzow.mm.pl 05.09.05, 12:20
        > Apeluję do polityków i pracowników urzędów gorzowskich obecnych na forum -
        > proszę Was, przestancie popisywać się swoją głupotą i prostactwem. Gorzów i
        > Zielona Góra to jednakowe małe miasta w Polsce, mało znaczące i jak najbardziej
        >
        > prowincjonalne. 120 tys.mieszkańców i jedna czy dwie linie tramwajowe nie
        > świadczą o wielkomiejskości, Bielsko-Biała czy Białystok nie posiadają tego
        > przestarzałego środka transportu, a ZG i GW przy nich to prowincjonalne wiochy.
        >
        > Nawet nie możecie się porównywać do Legnicy, Opola czy Olsztyna. Gorzów nie ma
        >
        > się nawet co porównywać z 80-cio tysięcznym Głogowem czy Lubinem, podobnie
        > Zielona Góra. Więcej skromności, realizmu , a mniej głupoty i debilizmu.
        > Pamiętajcie jedno - GW nic nie znaczy i nie będzie znaczył dla Poznania, a tym
        > bardziej Berlina, wasze miasto to nie LAS VEGAS, a tylko WŚRÓD LEŚNA WIOCHA.
        >
        > Pozdrawiam Gorzów


        - To samo tyczy sie Zielonej Góry

        pozdrawiam Zieloną Góre
      • Gość: techno Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.wzieu.univ.szczecin.pl 05.09.05, 13:45
        > prowincjonalne. 120 tys.mieszkańców i jedna czy dwie linie tramwajowe nie
        > świadczą o wielkomiejskości, Bielsko-Biała czy Białystok nie posiadają tego
        > przestarzałego środka transportu,

        Nie będę się wypowiadał na temat "wielkomiejskości", bo mnie to nie interesuje.
        Chciałbym zauważyć tylko, że tramwaj nie jest przestarzałym środkiem
        transportu... Jest po prostu mniej lubiany, ze względu na stosunkowo wysokie
        koszty utrzymania i nasz pogląd na tramwaje kształtowany przez stan obecny
        (czyli w większości przypadków katastrofalny).

        Pozdrawiam
        • budrys77 Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę 05.09.05, 15:58
          Ba, wolę mieszkać w leśnej wiosce 80 km od Berlina, niż w Chlorofilowej Dziurze
          in the middle of nowhere:)))))))))))))
          • Gość: techno Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.05, 16:49
            Wybacz, ale co to ma do tramwajów???
            Bo jakoś nie mogę zrozumieć Twojej odpowiedzi... a oczekując jej od kogokolwiek
            myślałem, że będę pisał na temat tramwajów, a nie antagonizmów na linii Gorzów
            Wlkp./Zielona Góra, Bydgoszcz/Toruń czy Liverpool/Manchester.

            Jak już wspomniałem nie interesuje mnie, kto lub kogo się uważa za mieszczucha
            czy wioskowego.
            • Gość: zg Re: Szczecin tak na to patrzy IP: *.ztpnet.pl 06.09.05, 11:13
              Jedna z kilku wypowiedzi napisana w podobnym tonie:

              "Dodatkowo dochodzą jeszce głosy sfrustrowanych
              gorzowian, którzy upokorzeni wyższością Zielonej Góry wykonują najzwyklejszą
              dywersję. Mam przykre przeczucie, że znowu pyry nas, za przeproszeniem, wyru..ą.

              haha dobrze powiedziane:)
              PZDR
              • budrys77 Re: Szczecin tak na to patrzy 06.09.05, 14:26
                cytat z forum szczecin, który na dodatek nie oddaje wypowiedzi innych
                Szczecinian. Z resztą autor na milę pachnie obywatelstwem kabaretowej stolicy
                województwa lubuskiego...
                • Gość: zg Re: Szczecin tak na to patrzy IP: *.ztpnet.pl 06.09.05, 15:04
                  Aaa to prosze bardzo moge wiecej cytowac:

                  ""To zwykły przedwyborczy
                  bełkot, oparty na wybujałych ambicjach pewnej części wyborców gorzowskich.
                  Szczecin od lat czeka na tą drogę przybliżającą Czechy. Autor najwyraźniej nie
                  zajrzał do żadnej z dziesiątek symulacji i raportów na ten temat!
                  S-3, to nie jest jakaś lokalna gorzowska dróżka, ale trasa mająca ożywić
                  zachodnie pogranicze.
                  Współczuję gorzowskim wyborcom, którzy mają tak krótkowzrocznych kandydatów"

                  PZDR
                  • budrys77 Re: Szczecin tak na to patrzy 06.09.05, 15:16
                    Obywatel kabaretowej stolycy województwa lubuskiego, który umieścił tę opinię,
                    zapomniał o tym, że pomysł przesunięcia S3 narodził się W WARSZAWIE w Polskiej
                    Akademii Nauk. Gorzowianie i gorzowscy politycy nie mieli z tym absolutnie NIC
                    wspólnego. To, że spodobał się wielu Gorzowianom, jest do zrozumienia. Po
                    prostu potencjał Poznania daje Gorzowowi większe możliwości rozwoju, niż
                    potencjał gospodarczy Zielonej Góry. Droga S3 i tak "pójdzie" w stronę ZG ale
                    nie ulega wątpliwości, że trasa o podobnych parametrach jest potrzebna także
                    między Gorzowem a Poznaniem. Wystarczy stanąć na rondzie w Skwierzynie i
                    popatrzeć ile aut jedzie w stronę Poznania, a ile w stronę ZG!!! Czasy
                    świetności sczecińskiego portu już dawno minęły, a ruch tranzytowy na południe
                    Europy już daaaaaaawno przejęli Niemcy.
                    • Gość: piter Re: Szczecin tak na to patrzy IP: *.zgora.dialog.net.pl 06.09.05, 16:04
                      Może i przejęli. Ale dlaczego? Bo DK 3 jest jaka jest. Ma w tym i zasługę
                      Gorzów, który nie ma obwodnicy a buduje się ona dopiero jak łapę trzyma na
                      inwestycji zielonogórska GDDKiA. Myślisz, że jak powstanie (miejmy nadzieję) S3
                      to tranzyt ze Skandynawii w kierunku południa Europy będzie się odbywał po
                      płatnych niemieckich autostradach? Śmiem uważać, że wielu wybierze naszą
                      darmową ekspresówkę. A co do połączenia Gorzów-Poznań. S3 ze zjazdem w
                      Jordanowie na A2 nie wystarczy? Przecież nikomu nie przyjdzie do głowy
                      budować "eski" Gorzów-Poznań równoległej do A2.
                    • Gość: zg Re: Szczecin tak na to patrzy IP: *.ztpnet.pl 06.09.05, 16:05
                      pomysł przesunięcia S3 narodził się W WARSZAWIE w Polskiej
                      > Akademii Nauk. Gorzowianie i gorzowscy politycy nie mieli z tym absolutnie
                      NIC
                      > wspólnego.

                      Ameryke ku.. odkryl:)
                      hahahah ahahah hahahahah
                      Zawsze twierdzilem ze gorzowianie w tej jak i w wielu innych kwestji maja g do
                      gadania.
                      A jak chcecie droge do Poznania to sobie sami zrobcie.
                      PZDR
                      • budrys77 Re: Szczecin tak na to patrzy 06.09.05, 16:19
                        Obwodnica Gorzowa budowana jest ze środków budżetu państwa oraz środków UE, a
                        nie GDDKiA o/ZG. Z resztą zielonogórski oddział ma wpływy również z
                        podatków "Północy" tak więc łaski nie czyni. Ruch tranzytowy Niemcy przejęli
                        dawno, dawno temu i to nie tylko ze względu na brak gorzowskiej obwodnicy. A
                        zauważyliście, że trasa ekspresowa istnieje wyłącznie pod Zieloną Górą?????
                        Zaczyna się i kończy na jej rogatkach. Może jeszcze w okolicach Lubina
                        przypomina trasę szybkiego ruchu. A jechaliście kiedyś po zimowych drogach
                        kotliny jeleniogórskiej? Kierowcy uciekli, bo krajowa trójka jedst beznadziejna
                        na 95% długości!!!! Brak punktów obsługi klienta, wąsko, dziurawo i wredni
                        kierowcy. Opłaty na niemieckich drogach wprowadzono stosunkowo niedawno. Ja
                        tylko mam nadzieję że na tranzycie się nie skończy. Na tym mało kto zarabia.
                        Co do trasy Skwierzyna - Poznań, weźcie pod uwagę, że korzysta z niej pół
                        Polski. Tranzyt Tirów, promowy ruch pasażerski z portu w Świnoujściu, tranzyt
                        między Szczecinem - Poznaniem a Warszawą. Ekspresówka Szczecin - Gorzów -
                        Poznań jest potrzebna nie tylko Gorzowianom. Pzdr
                        • Gość: piter Re: Szczecin tak na to patrzy IP: *.zgora.dialog.net.pl 06.09.05, 16:55
                          > Obwodnica Gorzowa budowana jest ze środków budżetu państwa oraz środków UE, a
                          > nie GDDKiA o/ZG.

                          Ja nie mowię, że obwodnicę finansuje GDDKiA o/Zg, tylko że to od tej instytucji
                          zależy to czy budowa rozpoczyna się czy nie.

                          > A zauważyliście, że trasa ekspresowa istnieje wyłącznie pod Zieloną Górą?????

                          Nie zauważyliśmy. Istnieje ona na odcinku Sulechów - Racula.

                          > Ekspresówka Szczecin - Gorzów - Poznań jest potrzebna nie tylko Gorzowianom.

                          Kolejny raz napiszę. Nie ma w planach rządowych (ani w tym śmiesznym
                          opracowaniu pseudonaukowców z PANu) budowy równoległej drogi do A2 na odcinku
                          Skwierzyna - Poznań. Będą S3+A2 połączone węzłem w Jordanowie.
                          • Gość: nicki Re: Szczecin tak na to patrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 17:15
                            Ale te gorzowiaki zacietrzewione. Maja dobry zjazd w Jordanowie z trójki na
                            dwójkę (w odróżnieniu od ZG - nie bedzie się chyba opłacało jechać tak wysoko,
                            lepiej do Trzciela starą dwójką) a jeszcze chcieliby równoległej drogi ze
                            Skwierzyny. Najpierw dokończcie swoją obwodnicę to skróci się WSZYSTKIM POLAKOM
                            droga nad morze.
                            • budrys77 Re: Szczecin tak na to patrzy 07.09.05, 09:15
                              O obwodnicę się nie martw:) Prace trwają nawet w niedzielę. Jeszcze tylko
                              roczek i Gorzów wypięknieje nie do poznania. Rusza przecież przebudowa bulwaru
                              i mostu Staromiejskiego. Skończy się tranzyt.Hip hip hura
                              • Gość: zg Re: Szczecin tak na to patrzy IP: *.ztpnet.pl 07.09.05, 09:39
                                Wkonu z gorzowka zrobi sie gorzow.

                                Ps. ile gorzowek lat jest w tyle za ZG??? 10,15????:):):)
                                PZDR
                                • budrys77 Re: Szczecin tak na to patrzy 07.09.05, 10:06
                                  Ba, zależy w jakiej dziedzinie i z jakiego powodu. Równie dobrze możesz zapytać
                                  w czym Zielona jest gorsza od Gorzowa ale to od razu wzbudzi wzajemne
                                  wyzwiska:) Co do braku obwodnicy, zauważ, że nie posiada jej nawet... Warszawa!
                                  I wiele innych dużych miast. Ba, zielonogórska obwodnica też nadaje się do
                                  remontu na wielu odcinkach, bo budowana lata temu, nie spełnia norm
                                  obciążeniowych...
                                  Niestety, nie ma róży bez kolców. Od 1 stycznia na cały rok przeorganizują ruch
                                  przez Gorzów i będzie tragicznie. Za to od początku 2007 będzie rewelacja.
                                • Gość: Ziel.Góra na boku Re: Szczecin tak na to patrzy IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 07.09.05, 14:46
                                  Ziel.Góra coraz bardziej przekształca się w Zieloną Dziurę pozostając
                                  na uboczu ze swoimi popieprzonymi pomysłami jak np: lotnisko w
                                  Babimoście czy uniwersytet nikomu niepotrzebny !
                                  • budrys77 Re: Szczecin tak na to patrzy 07.09.05, 15:08
                                    Człowieku uspokój się i weź zimny kompres. Nie rób obciachu normalnym
                                    Gorzowianom.
    • Gość: fineus Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.gorzow.mm.pl 09.09.05, 20:58
      Budowa drogi S3 jest zagrożona - twierdzi marszałek województwa pomorskiego




      akr 05-09-2005 , ostatnia aktualizacja 05-09-2005 17:52

      Znów zamieszanie wokół drogi ekspresowej S3. Marszałek województwa twierdzi, że
      budowa zgodnie z planem nie ruszy, i - co gorsze - w ogóle nie będzie na nią
      pieniędzy.

      Niespodziewaną, pesymistyczną wizję najważniejszej dla Szczecina inwestycji
      marszałek Zygmunt Meyer przedstawił na wczorajszym spotkaniu ze szczecińskimi
      posłami. Zaskoczył zarówno ich, jak i obecnego na spotkaniu Feliksa
      Gilewskiego, dyrektora szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg
      Krajowych i Autostrad. Jeszcze niedawno Gilewski zapewniał bowiem, że budowa
      ruszy na pewno w 2007 r.

      Skąd pesymizm marszałka? Według niego problem polega na tym, że unijny Fundusz
      Spójności, mający sfinansować aż 85 proc. inwestycji, nakazuje wykorzystanie
      pieniędzy do września 2008 r. Jeśli do tego czasu prace przy budowie S3 nie
      zostaną ukończone, fundusz nie zwróci Polsce poniesionych wydatków. Chodzi zaś
      o gigantyczne pieniądze. 80-kilometrowy odcinek ze Szczecina do Gorzowa
      pochłonie 350 mln euro.

      - Minister infrastruktury, nie mając pewności, że budowy S3 nie uda się
      zakończyć na czas, w ogóle inwestycji nie rozpocznie - mówił Meyer.

      Feliks Gilewski przyznał, że tak może się zdarzyć.

      - Chociaż mamy pewne informacje, że unijny fundusz przesunie termin i z budową
      zdążymy - próbował uspokajać Gilewski.

      Pewności jednak nie ma.

      - 19 września spytamy o to wiceministra infrastruktury Jana Kurylczyka, który
      przyjedzie do Szczecina - zapowiedział poseł Stanisław Kopeć.

    • Gość: olo Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.gorzow.mm.pl 10.09.05, 23:12
      ciekawe oj ciekawe.
    • Gość: primordial Re: Nie będę umierał za Zieloną Górę IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 11.09.05, 16:27
      "Gorzów nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia, to jest efekt
      działania lobby poznańskiego, które teraz spotkało się z przeciwnikami ze
      Szczecina, zagłębia miedziowego oraz Wrocławia, który dba nie tylko o swój
      rozwój, ale również o rozwój dolnośląskiego (i w tym głównie różni się Wrocław
      od Poznania, w dolnośląskim rozwijają się wszystkie miasta, a w wielkopolskim
      większość umiera). "

      Przesadzony pesymizm :-)) Gdziez sa te umierajace wielkopolskie miasta? W
      porownaniu z dziadowaniem niektorych miast z poludnia Dolnego Slaska (dawne
      walbrzyskie, legnickie, jeleniogorskie) to chyba przesadziles.
      Wielkopolskie ma, po warszawie, najnizsze wskazniki bezrobocia (16.6 % w lutym
      2005).W w rankingi Zlotej 12 w okresie 2002-2004 Poznan mial inwestycje w
      wysokosci 2261 zl na mieszkanca (Wroclaw-1840zl/na mieszkanca). Wiec nie tedy droga.
      Oto cytat z raportu Centrum Badan Regionalnych (www.cbr.org.pl), jak to jest
      naprawde z metropoliami dbajacymi o wojewodztwa:

      "Jednak najwyższą premią geograficzną dla miasta jest położenie w pobliżu dużej
      metropolii. Pod tym względem szczególnie wyróżnia się metropolia stołeczna, lecz
      warto zwrócić uwagę na ograniczony zasięg geograficzny jej oddziaływania, tylko
      do miast położonych w promieniu do 60 km i to tylko na zachodnim brzegu Wisły.
      Reszta województwa mazowieckiego nie odczuwa dobrodziejstw posiadania
      największej w Polsce metropolii. Znacznie szersze promieniowanie ma metropolia
      poznańska, która użycza swej dynamiki rozwojowej sporej i ciągle powiększającej
      się części całego województwa wielkopolskiego. Podobną prawidłowość można
      stwierdzić w przypadku metropolii krakowskiej i - w nieco mniejszym stopniu -
      wrocławskiej."

      Natomiast, w twojej antywielkopolskiej wypowiedzi jest troche racji, o o czym
      ponizej, w odpowiedzi na post "dziada" ze Szczecina.


      "blisko Wam do Poznania ale
      sam Poznan jakos tej Waszej milosci nie odwzajemnia... Albo zrozumiecie ze tylko
      razem z ZG mozecie cos osiagnac albo skonczycie jak taka podstarzala panna mloda
      wdzieczaca sie do Poznania ktory ma w dupie Wasz interes - Poznaniacy nie raz
      pokazali ze nie przejmuja sie interesem Gorzowa, Zielonej GOry czy Szczecina -
      tylko ze miedzy Nami (Szczecin) a Wami (Gorzow i Zielona Gora) jest taka roznica
      ze Poznan Szczecina nie polknie bo sie udlawi ale Was zje na sniadanie i nawet
      mu sie nie odbije..."

      Glos rozsadku ze Szczecina. Obserwuje dzialalnosc Poznania "od wewnatrz", i tez
      probuje sobie wytlumaczyc niechec Poznania do wciagania nowych obszarow (podczas
      pierwszego studium, robionego jeszcze w pol lat 90, do Poznanskiego chciala sie
      przylaczyc wieksza liczba gmin niz Poznan chcial przyjac). Wydaje mi sie,ze to
      dlatego,ze tutaj mentalnie wieksza wage przyklada sie do regionu kulturowego (a
      wiec Wielkopolski) niz do administracyjnego (czyli woj wielkopolskie). I dlatego
      wydaje mi sie, ze nawet gdyby Gorzow zostal wlaczony do tegoz wojewodztwa, nikt
      nie nazwalby mieszkancow Gorzowa "wielkopolanami". To taka refleksja, pod
      wplywem miejscowych mediow, wypowiedzi miejscowym samorzadowcow itp.
      Gorzowiacy, mowiac krotko: Poznan was wydupczy, z usmiechem przyjmie unijne
      dotacje na autostrade do Swiecka a was kopnie w dupe. To ze macie w nazwie
      przymiotnik "Wielkopolski" to taka sama historyczna bzdura jak to, ze np Luban
      ma "Slaski", i raczej niewiele pomoze, Poznaniacy sie nie nabiora.
      pozdr
      • Gość: rmo Glos rozsadku z Gorzowa IP: 194.128.195.* 11.09.05, 17:01
        W sensie komunikacyjnym rzeczywiscie polaczenie z Poznaniem jest dla Gorzowa
        wazniejsze, niz z poludniem wojewodztwa - i to nie ze wzgledu na sympatie czy
        ciagoty do Wielkopolski, ale z prostego pragmatycznego powodu - do wiekszosci
        regionow Polski z Gorzowa jedzie sie wlasnie przez Poznan. Zreszta z Zielonej
        Gory tez. Na przyklad do Warszawy - szybciej i taniej jest przez Poznan i
        alternatywa jazdy platna autostrada (11zl za 50 km) przy dodatkowo rosnacych
        cenach paliwa jest tylko dla jezdzacych sluzbowo.
        Gdyby nie fakt, ze Szczecin popadl troche w marazm na skutek rzadow
        nieudacznika, to najciekawsza opcja byloby wlaczenie Gorzowa Wlkp. do
        zachodniopomorskiego, gdzie bylibysmy 2 osrodkiem. Przy dobrej komunikacji
        mialoby to ogromne zalety. Juz dzis bowiem do Szczecina jedzie sie okolo 1
        godziny, przy S3 byloby to 40 minut. Lub godzine do lotniska w Goleniowie,
        ktore w koncu zaczyna miec coraz wiecej polaczen ze swiatem. Juz w czasach
        wojewodztwa gorzowskiego Gorzow chyba najbardziej ciazyl do Szczecina.
        • Gość: Tom Re: Glos rozsadku z Gorzowa IP: *.ztpnet.pl 13.09.05, 16:51
          Drugim ośrodkiem? W woj. Lubuskim jesteście drugim ośrodkiem i jeszcze fochy
          stroicie! W Zachodniopomorskim jest jeszcze Świnoujście, Koszalin - i one są dla
          Szczecina ważniejsze niż jakieś Kobylewo gdzieś na południu - bo tam jest dostęp
          do morza ważny z punktu widzenia transportu i turystyki. A tak na marginesie -
          dla wszystkich Kobylaków, którzy dostają orgazmu czytając, że S3 przez Poznań i
          Wrocław to super-, hiper- ekonomiczne rozwiązanie i najkrótsza droga ze
          Szczecina do Czech i super za...iste rozwiązanie dla Koszuffka- uważajcie, bo
          jeszcze ktoś w Warszawie spojrzy na mapę i dojdzie do słusznego wniosku, że
          najkrócej z Poznania do Szczecina będzie przez Wronki, Dobiegniew, Choszczno i
          Stargard Szczec. i obudzicie się z ręką w nocniku (czego w tym wypadku wam
          szczerze życzę)
          • Gość: CKM Re: do Toma IP: *.gorzow.mm.pl 13.09.05, 17:50
            Kolego w Lubuskim jesteśmy pierwszym ośrodkiem !!
            To wy jesteście drudzy i ciągle narzekaćie
    • Gość: waluś Nie będę umierał za Zieloną Górę - Umrę na RAKA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.05, 23:53
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka