Gość: taka ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.06, 15:12 Czy jest mozliwosc wysłania sms do Stanów z komórki albo komputera. i Jak? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
yavorius Re: sms do Stanów 03.08.06, 15:15 Jest. Normalnie, z prefiksem +1 i dalej numer telefonu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taka ewa Re: sms do Stanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.06, 16:13 Ale prefiks do stanow to 001 , tak ? No i czy trzeba miec odpowiedni model telefonu? A co z bramka ? W sprawach technicznych ze mna jak z dzieckiem, za to w innych dyscyplinach... Odpowiedz Link Zgłoś
yavorius Re: sms do Stanów 04.08.06, 07:53 Nie 001, tylko +1. Nie trzeba mieć żadnego odpowiedniego telefonu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Te Re: sms do Stanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.06, 14:22 Można z fona ale to Cie będzie trochę kosztować :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taka ewa Re: sms do Stanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.06, 15:48 Tak zrobiłam i nic. Ikonka że wiadomość wysłana (ale nie odebrana/przeczytana). Odpowiedz Link Zgłoś
andywaw Re: sms do Stanów 07.08.06, 00:05 Wlasnie stamtad wrocilem. Niestety USA to taki dziwny kraj gdzie SMS jest stworem generalnie nieznanym. Aby tam moc wysylac/odbierac SMS najczesciej trzeba wykupic dodatkowy abonament u opratora sieci. Amerykanie nie chca SMSow, rozumuja tak: po co bawic sie w mozolne pisanie wiadomosci skoro moge duzo szybciej sie polaczyc i porozmawiac? Podejrzewam, ze wysylasz SMS do kogos kto po prostu nie ma wykupionej uslugi SMS. Warto dodac, ze USA jest ciagle krajem, gdzie placi sie np. za: - odebranie polaczenia - pozostawienie wiadomosci w poczcie glosowej (placi zarowno ten co sie nagrywa jak i jej wlasciciel) - odebranie SMS (jesli ktos w ogole sie chce w to bawic). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mike Re: sms do Stanów IP: 129.130.182.* 07.08.06, 20:18 Mieszkam w Stanach i moge potwierdzic ze z SMSy nie sa tutaj popularne. W ogole nikt nie wie co to SMS, uzywa sie raczej terminu "text message" lub "texting". To co utrudnia rowniez komunikacje to fakt, ze wiekszosc sieci w USA nie jest w systemie GSM. Dla Polakow GSM to znaczy po prostu cyfrowa telefonia komorkowa, a tutaj oprocz GSM istnieja inne standardy cyfrowe: CDMA (dominujacy), IDEN i (na wymarciu) TDMA. Sieci GSM w USA maja SMS wlaczony "defaultowo" nawet jesli sie o to nie poprosi (wiem z doswiadczenia). Tak ze, SMS do tych sieci powinien dojsc. Jesli ktos nie ma wykupionego "planu" zaplaci po prostu wiecej za odebranie wiadomosci. Natomiast problemy sa z przesylaniem SMS pomiedzy roznymi typami sieci. W praktyce trudno przewidziec co dziala, a co nie. Inna istotna roznica pomiedzy Stanami i Polska to fakt ze nie jest mozliwe zgadnac na podstawie numeru czy jest on komorkowy czy stacjonarny. Wynika z tego, ze zawsze bedzie sie placic za rozmowy przychodzace, bo trudno obciazyc dodatkowym kosztem obslugi komorki dzwoniacego, ktory nie ma pojecia ze dzwoni na komorke. Odpowiedz Link Zgłoś
andywaw Re: sms do Stanów 07.08.06, 20:58 Ale juz niezbyt logiczne jest placenie za przychodzacy SMS albo placenie za to, ze ktos nagral mi sie na poczte glosowa, bo na te fakty nie mamy zadnego wplywu. Ot, amerykanska demokracja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Geo Re: sms do Stanów IP: *.hsd1.il.comcast.net 07.05.16, 16:07 kompletna bzdura, smsy dzialaja i sa powszechnie uzywane w USA, i nie ma znaczenia jakiej sieci sie uzywa, a to ze na sms'a mowi sie tutaj "text" to chyba nie ma znaczenia, bedac tutaj kazdy wie ze " kara stoi na kornerze" so what's the big deal ? sms or text? it's a same shit man! Odpowiedz Link Zgłoś