Dodaj do ulubionych

sms do Stanów

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.06, 15:12
Czy jest mozliwosc wysłania sms do Stanów z komórki albo komputera. i Jak?
Obserwuj wątek
    • yavorius Re: sms do Stanów 03.08.06, 15:15
      Jest. Normalnie, z prefiksem +1 i dalej numer telefonu.
      • Gość: taka ewa Re: sms do Stanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.06, 16:13
        Ale prefiks do stanow to 001 , tak ? No i czy trzeba miec odpowiedni model
        telefonu? A co z bramka ? W sprawach technicznych ze mna jak z dzieckiem, za
        to w innych dyscyplinach...
        • yavorius Re: sms do Stanów 04.08.06, 07:53
          Nie 001, tylko +1. Nie trzeba mieć żadnego odpowiedniego telefonu.
          • Gość: Te Re: sms do Stanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.06, 14:22
            Można z fona ale to Cie będzie trochę kosztować :P
          • Gość: taka ewa Re: sms do Stanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.06, 15:48
            Tak zrobiłam i nic. Ikonka że wiadomość wysłana (ale nie odebrana/przeczytana).
            • andywaw Re: sms do Stanów 07.08.06, 00:05
              Wlasnie stamtad wrocilem. Niestety USA to taki dziwny kraj gdzie SMS jest
              stworem generalnie nieznanym. Aby tam moc wysylac/odbierac SMS najczesciej
              trzeba wykupic dodatkowy abonament u opratora sieci. Amerykanie nie chca SMSow,
              rozumuja tak: po co bawic sie w mozolne pisanie wiadomosci skoro moge duzo
              szybciej sie polaczyc i porozmawiac?
              Podejrzewam, ze wysylasz SMS do kogos kto po prostu nie ma wykupionej uslugi
              SMS.

              Warto dodac, ze USA jest ciagle krajem, gdzie placi sie np. za:
              - odebranie polaczenia
              - pozostawienie wiadomosci w poczcie glosowej (placi zarowno ten co sie nagrywa
              jak i jej wlasciciel)
              - odebranie SMS (jesli ktos w ogole sie chce w to bawic).
              • Gość: mike Re: sms do Stanów IP: 129.130.182.* 07.08.06, 20:18
                Mieszkam w Stanach i moge potwierdzic ze z SMSy nie sa tutaj popularne. W ogole
                nikt nie wie co to SMS, uzywa sie raczej terminu "text message" lub "texting".

                To co utrudnia rowniez komunikacje to fakt, ze wiekszosc sieci w USA nie jest w
                systemie GSM. Dla Polakow GSM to znaczy po prostu cyfrowa telefonia komorkowa,
                a tutaj oprocz GSM istnieja inne standardy cyfrowe: CDMA (dominujacy), IDEN i
                (na wymarciu) TDMA. Sieci GSM w USA maja SMS wlaczony "defaultowo" nawet jesli
                sie o to nie poprosi (wiem z doswiadczenia). Tak ze, SMS do tych sieci powinien
                dojsc. Jesli ktos nie ma wykupionego "planu" zaplaci po prostu wiecej za
                odebranie wiadomosci. Natomiast problemy sa z przesylaniem SMS pomiedzy roznymi
                typami sieci. W praktyce trudno przewidziec co dziala, a co nie.

                Inna istotna roznica pomiedzy Stanami i Polska to fakt ze nie jest mozliwe
                zgadnac na podstawie numeru czy jest on komorkowy czy stacjonarny. Wynika z
                tego, ze zawsze bedzie sie placic za rozmowy przychodzace, bo trudno obciazyc
                dodatkowym kosztem obslugi komorki dzwoniacego, ktory nie ma pojecia ze dzwoni
                na komorke.
                • andywaw Re: sms do Stanów 07.08.06, 20:58
                  Ale juz niezbyt logiczne jest placenie za przychodzacy SMS albo placenie za to,
                  ze ktos nagral mi sie na poczte glosowa, bo na te fakty nie mamy zadnego
                  wplywu. Ot, amerykanska demokracja.
                • Gość: Geo Re: sms do Stanów IP: *.hsd1.il.comcast.net 07.05.16, 16:07
                  kompletna bzdura, smsy dzialaja i sa powszechnie uzywane w USA, i nie ma znaczenia jakiej sieci sie uzywa, a to ze na sms'a mowi sie tutaj "text" to chyba nie ma znaczenia, bedac tutaj kazdy wie ze " kara stoi na kornerze" so what's the big deal ? sms or text? it's a same shit man!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka