Dodaj do ulubionych

Pasta curry

17.10.10, 11:27
Czy możecie polecić pastę curry, którą kupię w Polsce? Akurat jestem u rodziców i chciałabym kupić prawdziwą, naprawdę pikantną pastę curry. Kiedyś się nacięłam, kupiłam zieloną i smakowała jak kostka rosołowa. Zależy mi na tym, żeby rzeczywiście była pikantna.
Obserwuj wątek
        • 83kimi Re: no to jeszcze sprecyzuj... 17.10.10, 12:09
          W zasadzie to możecie polecić jakąkolwiek ;-) Ale myślałam o tajskiej, najlepiej zielonej, ale w sumie wszystko jedno, może być czerwona. Nie wiadomo, czy do każdej będę miała dostęp, więc lepiej, abym miała większy wybór, a może się uda i kupię kilka ;-) Także od razu możecie też pisać w jakich sklepach kupujecie.
    • 83kimi Re: Pasta curry 17.10.10, 12:11
      Ja znalazłam np. takie produkty: www.hipernet24.pl/nowy/se16.php?sw=pasta%20curry
      i alma24.pl/wyszukiwarka/szukaj.do?search=pasta+curry . Znacie coś z tego?
      • Gość: senin Re: Pasta curry IP: *.QLD.netspace.net.au 17.10.10, 12:23
        zdecydowanie moge pilecic pasty firmy Patak:

zz pierwszego linku
        www.hipernet24.pl/nowy/prodinfo.php?item_id=26997&body_hide=1
        ci choc tej "garam masala" akurat nie znam, to sadze ze sie nie zawiedziesz (dobre sa vindaloo, i madras i pare innych)
        z drugiego, wszystkie

ale jesli masz ochota na tajskie curry - to niestety, te cie nie zadowola - bo to zupelnie inne smaki

• coralin Re: Pasta curry 19.10.10, 22:38
          Gość portalu: senin napisał(a):

> zdecydowanie moge pilecic pasty firmy Patak:
          >
          > zz pierwszego linku
          > www.hipernet24.pl/nowy/prodinfo.php?item_id=26997&body_hide=1
          > ci choc tej "garam masala" akurat nie znam, to sadze ze sie nie zawiedziesz
          > (dobre sa vindaloo, i madras i pare innych)
          > z drugiego, wszystkie
          >
          > ale jesli masz ochota na tajskie curry - to niestety, te cie nie zadowola - bo
          > to zupelnie inne smaki

Ten garam masala Patak's mam, ale smak bliższy jest kuchni bliskowschodniej, arabskiej. To połączenie cynamonu i imbiru, a w tle kolendra i kumin.
    • 83kimi Re: Pasta curry 17.10.10, 21:04
      A używał ktoś zielonej pasty curry Thai Heritage? Widziałam dziś w sklepie, jest dość małych rozmiarów, więc fajna do przewiezienia, skład wydaje się ok, ktoś próbował? Czy jest pikantna?
    • marghe_72 Re: Pasta curry 17.10.10, 23:46
      z tajskich
      nam smakują te

www.okazje.info.pl/okazja/inne/pasta-curry-czerwona-400g.html
      www.okazje.info.pl/okazja/inne/pasta-curry-zolta-400-g.html
      zielona też jest

oraz firmy Lobo
      www.masala.com.pl/index.php?p3718,pasta-curry-zolta-50g
    • coralin Re: Pasta curry 19.10.10, 22:34
      Mae Ploy zdecydowanie jeśli chodzi o tajskie curry.
      Thai Heritage jest bez smaku , mdłe, zero ostrości, a jak dodasz mleczko kokosowe to już w ogóle kicha.
      Polecam też pasty Patak's do dań kuchni Indii. Pastę cynamon z imbirem można wykorzystać do dan bliskowschodnich.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka