IP: *.play-internet.pl 29.08.12, 14:08
Potrzebuje pomocy... Chce zrobic taki obiad

m.ak.fbcdn.net/a5.sphotos.ak/hphotos-ak-ash4/293046_429658787084743_1407653740_n.jpg
Prosze o pomoc:
- jakie to mieso
- jak je przygotowac
- jaki sos mozna podac do tego obiadu
- w jaki sposob przygotowac takie frytki jak na zdjeciu ( czy nie sa to frytki belgijskie? ), jakich przypraw uzyc

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • zia86 Re: OBIAD 29.08.12, 14:52
      Raczej na pewno jest to stek i wygląda na jakiś porządny. Chyba grillowany, ale pewna nie jestem. Co do sosu to może to być jakiś musztardowy na zdjęciu, albo jakaś odmiana BBQ.
    • roseanne Re: OBIAD 29.08.12, 15:29
      mieso - stek wolowy z grila
      sos - smietanowy, chrzanowy, serowy - na bazie niebieskiego sera plesniowego
      frytki - z ziemniakow, smazone na dwa razy, zaraz po wyjeciu z drugiego smazenia obsypane ostra papryka, sola i bardzo drobno posiekana natka, tymiankiem lub oregano
    • simon_r Re: OBIAD 29.08.12, 16:27
      Stek obstawiam, że to antrykot..
      kupujesz najlepiej taki z kością, w moździerzu tłuczesz pieprz z tymiankiem i rozmarynem i wklepujesz w mięso. Potem mięso smażysz na bardzo gorącej patelni grillowej a następnie jesli nie lubisz krwistego to wrzucasz na kilka minut do piekarnika w temp. ok 150C żeby doszedł w środku. Po wyjeciu kładziesz na wierzch trochę masła czosnkowego.
            • simon_r Re: OBIAD 29.08.12, 20:16
              t-bone w Polsce nie kupisz bo u nas inaczej się mięso rozbiera.
              A sugeruję kupienie antrykotu z kością gdyż kosztuje wtedy 27zł/kg a bez kości 42zł/kg. Kości w nim jest może 10% wagi i można ją zostawić co w niczym nie ujmuje stekowi (masz prawie swój t-bone, tyle że z połową "t") albo ją odkroić i uzyć do zupy.
              • jackk3 Re: OBIAD 29.08.12, 20:49
                Tu sie zgadzam ze z koscia tego typu stek bedzie zdecydowanie lepszy.
                natomiast mam watpliwosci co do wyboru twoich przypraw ktore wg mnie raczej do wieprzowiny sie nadaja.
        • ania_m66 Re: OBIAD 29.08.12, 20:42
          sos to na 1000% bernaise, zaden tam chrzanowy, ani smietanowy. czyli musisz nabyc estragon, w ostatecznosci suszony, ale lepiej swiezy.
          w polskich warunkach polecam wylacznie stek z poledwicy wolowej. wszystko inne jest absolutnie do bani jesli ma sie pecha.
          polecam rowniez nabycie patelni grillowej. mieso lekko natarte olejem, nie oliwa rzucasz na goraca patelnie. po ok 1-2min w zaleznoci od grubosci miesa obracasz o 180° i masz krateczke.
          mam b. wolny internet, wiec musisz wyszukac sbie sama moj watek o steku doskonalym, ktory dochodzi potem pare min w letnim piekarniku.
          frytkami sie nie przejmuj, kup mrozone do pieca firmy mccain, tylko psst..;) . te na zdjeciu na moje oko tez sa z pieca. za to sol ziolowa do nich zmajstruj sama ze swiezych ziol i... soli.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka