kaszamanna 08.09.04, 00:36 CYZ KTOS COS CIEKAWEGO ZWIOZL Z EGIPTU OSTATNIMI CZASY BO JA.......... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
egipcjanka15 Re: SMAK EGIPTU 08.09.04, 11:22 Nie do konca rozumiem pytanie, ale smak Egiptu to dla mnie kminek rzymski moj ulubiony, czosnek, troszke chilli i mieta. I lemonka dodawana do prawie wszystkiego, a przede wszystkim do owocow morza i wszelkich zup. I jeszcze muluhija, choc to nie kazdy lubi ze wzgledu na wyglad; taka ciemnozielona, glutowata (cos jak duszone maslaki) ciapa. Ale ja uwielbiam. Maslaki tez ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hela Re: SMAK EGIPTU IP: *.bb.online.no 08.09.04, 17:47 Egipcjanko! Jak przyrzadzasz moulukhie(to chyba sie nazywa okra po polsku) ? Kusi mnie w sklepie, a nie wiem co z nia zrobic. Odpowiedz Link Zgłoś
egipcjanka15 Re: SMAK EGIPTU 09.09.04, 11:19 Nie. Muluhija to juta. A okra to bamia. Tez przyrzadzam i bardzo lubie. Mam swoj sposob, nieco odbiegajacy od kanonicznych egipskich. Siekam cebulke, podsmazam na szklisto, dodaje troche proszku curry (ostrego), ale nie za duzo i przesmazam mieszajac z minute, dwie. Wrzucam obrana okre (nudna robota) i podzmazam chcwile razem mieszajac, potem trzeba wody podlac, ale nie za duzo (bo wyjdzie zupka, a ja wole na gesto). Przykrywam i dusze. Dusi sie dosc szybko, z tym, ze ja lubie okre dosc miekka, bardziej sie "slimaczy" ;-). Na koniec dodaje pomidor oskorowany, drobno pokrojony i chwile razem duze. Czasem razem z pomidorem dorzucam czosnek z praski. Na koniec sol. Podaje z ryzem. Odpowiedz Link Zgłoś