Dodaj do ulubionych

proszę o przepis na saszłyki

IP: *.kom / *.kom-net.pl 21.02.05, 11:04
bardzo proszę przepis na saszłyki,jak je robicie i na czym smażycie[chodzi mi
o tłuszcz ]
z góry bardzo dziekuję
Obserwuj wątek
    • Gość: aniel moja wersja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 11:12
      szaszłyki:

      piers kurczaka
      kieliszek wodki
      kieliszek jasnego sosu sojowego
      lyzka oliwy
      ulubiona mieszanka przypraw (ja robie w curry, ale mozna w papryce, byle
      pikantne)
      papryka
      cebula
      w sezonie cukinia

      wymieszac wodke, sos sojowy, olej i przyprawy, kurczaka pokroic w kostke 2cm
      wrzucic do marynaty, odstawic minimum na 2h. Wodka zetnie lekko bialko i
      spowoduje, ze kurczak zachowa wilgotnosc przy pieczeniu

      pieką w foli aluminiowej wysmarowanej oliwa

    • Gość: antycyponek Re: proszę o przepis na saszłyki IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 21.02.05, 11:56
      Ja robię w piekarniku. Najpierw marynuję 2 godziny w oliwie, odrobinie alkoholu
      i dużej ilości przypraw (tu wielka dowolnośc, ale lubię na ostrrrro) małe
      kawałki mięsa (indyk, pierś z kurczaka, szynka wieprzowa, a nawet schab),
      plasterki wędzonego boczku i plastry cebuli (takie na 5 mm). Potem nadziewam na
      szpadki na zmianę: mięso - boczek - cebula itd. Czasem przekładam też czerwoną
      papryką, szczególnie drób. Piekę w 220 C w brytfance. Strasznie chlapią
      niestety.
      • Gość: Qcharzowa Re: proszę o przepis na saszłyki IP: *.ryder.krakow.pl 21.02.05, 12:02
        Ja piekę w piekarniku ok 15-20 minut, zawinięte w folię alu lub ułożone na
        folii. Na szpadki nabijam kawałki piersi kurczaka posolone i popieprzone,
        kawałki boczku wędzonego, kiełbasy, paprykę zieloną, czerwoną, kawałki ogórka
        kiszonego, kawałki cebuli.

        Wychodzą smaczne.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka