Gość: anka IP: *.kom / *.kom-net.pl 21.02.05, 11:04 bardzo proszę przepis na saszłyki,jak je robicie i na czym smażycie[chodzi mi o tłuszcz ] z góry bardzo dziekuję Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: aniel moja wersja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 11:12 szaszłyki: piers kurczaka kieliszek wodki kieliszek jasnego sosu sojowego lyzka oliwy ulubiona mieszanka przypraw (ja robie w curry, ale mozna w papryce, byle pikantne) papryka cebula w sezonie cukinia wymieszac wodke, sos sojowy, olej i przyprawy, kurczaka pokroic w kostke 2cm wrzucic do marynaty, odstawic minimum na 2h. Wodka zetnie lekko bialko i spowoduje, ze kurczak zachowa wilgotnosc przy pieczeniu pieką w foli aluminiowej wysmarowanej oliwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antycyponek Re: proszę o przepis na saszłyki IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 21.02.05, 11:56 Ja robię w piekarniku. Najpierw marynuję 2 godziny w oliwie, odrobinie alkoholu i dużej ilości przypraw (tu wielka dowolnośc, ale lubię na ostrrrro) małe kawałki mięsa (indyk, pierś z kurczaka, szynka wieprzowa, a nawet schab), plasterki wędzonego boczku i plastry cebuli (takie na 5 mm). Potem nadziewam na szpadki na zmianę: mięso - boczek - cebula itd. Czasem przekładam też czerwoną papryką, szczególnie drób. Piekę w 220 C w brytfance. Strasznie chlapią niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Qcharzowa Re: proszę o przepis na saszłyki IP: *.ryder.krakow.pl 21.02.05, 12:02 Ja piekę w piekarniku ok 15-20 minut, zawinięte w folię alu lub ułożone na folii. Na szpadki nabijam kawałki piersi kurczaka posolone i popieprzone, kawałki boczku wędzonego, kiełbasy, paprykę zieloną, czerwoną, kawałki ogórka kiszonego, kawałki cebuli. Wychodzą smaczne. Odpowiedz Link Zgłoś