Dodaj do ulubionych

co podac..bardzo proszę..

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.06, 13:41
Proszę o poradę co podać gościom(przyjezdnym) ,ktorzy przyjadą na chrzciny
około 11godziny,chrzest w kosciele o trzynastej,a po nim bedzie obiad i
ciasta u mojej Mamy.Jestem marna kucharka,prosze o cos łatwego i prostego,co
wypadałoby podac o tej godzinie,zeby goscie byli zadowoleni..
Obserwuj wątek
    • ba_nita Re: co podac..bardzo proszę.. 25.08.06, 13:49
      Kawa, herbata, napoje, ciacho - co chcesz więcej o tej porze kiedy zaczyna się
      galimatias z wyjściem do kościoła? W Galerii Potraw poszukaj takich ciast:
      Rafaello i śmietanowiec. Proste, bez pieczenia, nie za słodkie (nie wszyscy
      przepadają za słodkościami) szybko się robi i nie trzeba piec.
    • default Re: co podac..bardzo proszę.. 25.08.06, 13:54
      Kup gotowe mrożone ciasto francuskie i zrób malutkie paszteciki z różnymi
      nadzieniami - szpinak z fetą, pieczarki, kapusta zasmażana, mięso mielone, co
      Ci tam przyjdzie do głowy. Do tego do popicia barszczyk czerwony.
      Jak by Ci się chciało to możesz też nadziać jakąś wersję na słodko - np. z
      konfiturą, z serem (ja robiłam ostatnio z takim gotowym serem do serników, na
      to po kawałku moreli), z makiem (taką masą makową z puszki).
      Robi się szybko i łatwo, dobre i na ciepło i na zimno.
    • martita503 Re: co podac..bardzo proszę.. 25.08.06, 13:57
      hmm.. ja mysle ze jakies sniadanie by sie przydalo. wyjada pewnei wczesnie z
      domu i przyjada glodni. wiec zrob cos z jajek, jakas salatka, wedlinka, swieze
      buleczki lub chlebek. jezeli nei sniadanie, to moze poprostu jakies przystawki.
      ja proponuje salatke z makaronu, z ananasem, rodzynkami i slonecznikiem. uwazam
      ze mozna ja podac o kazdek porze dnia. jest pyszna i bardzo wciaga.
      adres do przepisu: www.gotowanie.wkl.pl/przepis19070.html
      • ba_nita Re: co podac..bardzo proszę.. 25.08.06, 14:20
        martita503 napisała:
        > ja proponuje salatke z makaronu, z ananasem, rodzynkami i slonecznikiem. uwazam
        > ze mozna ja podac o kazdek porze dnia. jest pyszna i bardzo wciaga.
        Dla Ciebie pyszna, dla innych niekoniecznie. Nie jest to danie neutralne.
    • nisar Re: co podac..bardzo proszę.. 25.08.06, 14:02
      Nie piszesz ile to osób, jeśli nie bardzo dużo, to zrobiłabym kolorowe kanapki.
      Takie z małej bułki, na raz w usta. Plus może koreczki?
      Problem w tym, że to dość prachochłonne, ale sporo rzeczy można przygotować
      poprzedniego dnia (ugotować na twardo jajka, pokroić rzodkiewki i ogórek itd).
      Jeśli potrafisz (bo ja nie, dlatego tak piszę) to upieczenie poprzedniego dnia
      pasztecików z różnymi nadzieniami jest pomysłem chyba najlepszym, bo w dniu
      chrztu, kiedy i tak będziesz miała mnóstwo na głowie, praktycznie nie potrzeba
      nic robić, poza podgrzaniem w piekarniku tego kramu.
      Barszczyku nie polecam ze względów praktycznych - potwornie plami i w razie
      wypadku będziesz latać i ratować cudze garderoby.
    • molonela Re: co podac..bardzo proszę.. 25.08.06, 14:13
      jest lato, wiec nie musi byc na cieplo; jest przewidziany potem obiad,zatem nie
      musi to byc moim zdanie osobne danie, a juz na pewno nic skomplikowanego

jeśli beda wsciekle głodni, podałabym im cos konkretniejszego, np.: świeze
      pieczywo, kilka rodzajow wędlin, kilka serów, pokrojone pomidory, ogórki,
      papryka i niech sie czestuja (wszystko ladnie podac - chleb w koszyczku z ładną
      serwetką, sery na desce drewnianej udekorowane winogronami i orzechami
      włoskimi, itp.)

• ewaktw Re: co podac..bardzo proszę.. 25.08.06, 14:54
      A ja bym podała półmisek ładnie ułożonych wędlin, trochę sera, ewentualnie
      trochę połówek czy ćwiartek jajek na twardo i pomidory, ogórki. Do tego osobno
      w koszyczku pieczywo i masło i talerzyki. Goście jak głodni to się sami
      poczęstują i zrobią sobie kanapkę, czy przegryzą plasterek szynki, a ty i tak
      będziesz biegać i przygotowywać siebie i dziecko, więc nie ma czasu podejmować
      gości, odgrzewać itp, a to można przygotować sobie troszkę wcześniej. Wiem cos
      o tym :))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka