Dodaj do ulubionych

wasze numer jeden!

10.10.06, 18:35
Hej wszystkim! Pochwalcie się, co jest waszyn numerem jeden! Potrawa która
robi furorę albo co poprostu Wy bardzo lubicie. Moze to być jakaś przystawka,
danie główne, deser, a może jakiś dobry trunek... Liczę ze nie tylko
napiszecię co takiego dobrego pichcicie, ale także jak! Pozdrowionka
Obserwuj wątek
    • Gość: Inka Nie ma! IP: *.adsl.inetia.pl 10.10.06, 18:40
      Wydaje mi się, że ograniczenie się w smakach podąża za ograniczeniem
      umysłowym... :)
      Jeśli ktoś ma ma jakąś potrawę jako nr 1 to znaczy, że albo jest ograniczony
      smakowo albo nie może się nasycić tym nr 1.
      Ja mam chyba dziesiątki nr 1: np. surowe mieso w różnych postaciach, podobnie
      surowe ryby i inne owoce morza a także wszelkie rodzaje serów... Nie sposób
      wybrać.

      Pozdrawiam
      • jokaer Re: Nie ma! 10.10.06, 19:22
        chyba tez nie mam faworyta , ale pewnie gdyby mieć wybór dwóch potraw róznych,
        jakieś nasze prefencje by zdecydowały o wyborze tej a nie innej;
        ograniczenie w smakach jest raczej spowodowane tym a nie innym zapotrzebowaniem
        organizmu;
        jako dziecko uwielbiałam śledzie i do dziś mi to zostało- :))
    • mamakajtka Re: wasze numer jeden! 10.10.06, 19:25
      Oczywiście, ale palnełam, z tym numerem jeden. Ja sama także nie mam takiej
      jednej potrawy, tylko kailka, a nawet kilkadziesiat. Ale może wam cos właśnie
      do główki przyszło...
    • Gość: ania Re: wasze numer jeden! IP: *.demon.co.uk 10.10.06, 19:28
      a ja mam PIZZA!! zawsze,wszedzie i o kazdej porze..szkoda tylko ze tak tuczy:(((
      • ba_nita Re: To kto Ty jesteś?Ania czy klaudia? 10.10.06, 19:46
        Rozdwojenie jaźni?
        • Gość: ak Re: To kto Ty jesteś?Ania czy klaudia? IP: *.demon.co.uk 10.10.06, 23:14
          Anna Klaudia a na trzecie Viktoria:)
    • ewab2507 dużo tego... 11.10.06, 10:54
      jak już pisali inni takich potraw jest wiele i trudno zdecydować się na coś
      jednego

      kilka ulubionych (kolejność nieistotna):
      - naleśniki ze szpinakiem
      - "moje" lasagne
      - ruskie pierogi mojej koleżanki Jolci (i w ogóle jej pierogi)
      - placki ziemniaczane mojej siostry Madzi
      - kaczka z jabłkami mojej mamy
      - piersi z kaczki w sosie pomarańczowym
      - sałatka z paluszków krabowych i selera naciowego z majonezem
      - sałatka z pieczarek+zielony groszek+jajko+szczypiorek+majonez
      - czerwone wytrawne wino (przeważnie Am.Pn Am.Pd. lub RPA)
      - itd...
      • Gość: misia Re: dużo tego... IP: *.kolonianet.pl 11.10.06, 10:59
        No nie, można jedną rzecz wyodrębnić na pierwszym miejscu.Też lubię mnóstwo
        rzeczy, ale młoda gęś pieczona z ziemniakami, żurawinami, ćwikłą... Raz w roku
        pozwalam sobie na takie szaleństwo. Do tego rydze, też raz w roku.
        • Gość: ewka Re: dużo tego... IP: 150.254.115.* 11.10.06, 16:31
          Jogurt naturalny, bez niego dzień jest stracony. Wyłącznie Danone naturalny,
          bez cukru, Codziennie kubeczek, obowiązkowo. Uwielbiam.
          • ewab2507 nie jestem w stanie przełknąć jogurtu naturalnego 12.10.06, 11:46
            a także kefiru, maślanki, zsiadłego mleka, czy śmietany np. w surówce...
            brrrr... nawet gdy o tym pomyślę, robi mi się niedobrze...

            śmietanę i jogurt toleruję tylko jako dodatek do zup, czy sosów. na zimno są
            dla mnie nie do zjedzenia.
    • ampolion Re: wasze numer jeden! 11.10.06, 17:37
      Założeniem jest, że jest tam jakiś żelazny przepis, zawsze taki sam dokładnie,
      z miareczką, wagą, termometrem...
      Ja tak nie gotuję, za każdym razem po nowemu, zawsze kulinarna przygoda nawet
      jeśli "to samo".
    • Gość: Martusia Re: wasze numer jeden! IP: 212.244.23.* 12.10.06, 11:53
      Nie wiem dlaczego ale zawsze jak robie ten sos wszyscy się nim zachwycają Sos
      ogórkowo-serowy pychotka.pl/przepisy-kulinarne/sosy/sos-serowo%11og%
      f3rkowy..html choć nie uważam tego sosu za mój numer jeden to jednak gościom
      zawsze smakuje - najlepiej z daniami z grila
      • Gość: Martusia Re: wasze numer jeden! IP: 212.244.23.* 12.10.06, 11:55
        Nie wiem czemu link nie przeszedła wiec podam do strony
        pychotka.pl/przepisy-kulinarne/sosy/50/100.html jest to sos serowo
        ogórkowy
        • Gość: emka Re: wasze numer jeden! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.06, 16:59
          Przepis ciekawy, dzięki za linka, aczkolwiek ten "ogórek konsekrowany" mnie
          rozwalił :)
    • bagatella a ja taki mam 12.10.06, 14:12
      i choc nie jestem arabka robie najlepszy couskus royal, czyli krolewski, wg
      moich przyjaciol i znajomych i mojego meza oczywiscie. zawsze robie tak samo wg
      wyludzonej receptury od pewnego marokanskiego restauratora i nie smiem nic w
      tym zmienic i zawsze wychodzi bez pudla. wiec, teorie inka niech sobie w buty
      wsadzi
      • Gość: kabushka Re: a ja taki mam IP: *.proxy.aol.com 12.10.06, 18:27
        No to moze i mi uda sie wyludzic ten przepis, co? ;-) Uwielbiam kuskus!!! Nie
        daj sie prosic!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka