Dodaj do ulubionych

lane ciasto

IP: *.eranet.pl 10.08.07, 15:50
Bardzo proszę o przepis na "lane ciaso", bardzo mam ochotę, a
przepis gdzieś mi zaginął:(. kupiłam maliny i tak mnie
jakoś "naszło":), serdecznie dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • jagoda85 Re: lane ciasto 10.08.07, 18:30
      Zazwyczaj robię "na oko". Ale mam przepis więc ci podam:
      1 jajko
      3 łyżki mąki
      sól
      Wybić jajko do miseczki, wsypać mąkę, odrobinę soli, wymieszać na
      jednolitą masę. Ciasto wyrabiać tak długo, aż ukażą się pęcherzyki
      powietrza. Tak przygotowane ciasto wlewać cienkim strumieniem na
      gotującą się zupę, rosół lub mleko(najlepiej z naczynia z
      dziubkiem), uważając by nie lać w jedno miejsce i kilka razy
      zagotować. Gotujące się ciasto mieszać ostrożnie.
      Taki jest przepis, niemniej jednak ilość mąki musisz dostosować do
      wielkości jajek. Pozdrawiam.
      • Gość: marbor1 Re: lane ciasto IP: *.npgo.pl 10.08.07, 20:01
        Mobil chodzi o ciasto lane a nie kluski.
      • Gość: marbor1 Re: lane ciasto IP: *.npgo.pl 10.08.07, 20:14
        Znalazłam na stronie Czarnej oliwki, może Cię zadowoli.
        4 jajka
        2 szklanki mąki
        1 szklanka cukru
        1 łyżeczka proszku do pieczenia
        6 łyżek oleju
        Jajka, cukier + cukier wanilinowy ubić na białą masę, dodać przesianą mąkę z
        proszkiem do pieczenia. Dokładnie wymieszać, dodać olej i też wymieszać.
        Dodać owoce lub inne dodatki [np. bakalie]. Wylać na posmarowaną i wysypaną
        bułką blaszkę.
        • lisia312 Re: lane ciasto 11.08.07, 07:45
          na Śląsku lane ciasto=lane kluski, szczerze -nie słyszałam o innym :)
          • jagoda85 Re: lane ciasto 11.08.07, 17:46
            Dokładnie tak samo jest w Beskidach. Dlatego podałam ten przepis.
            • thiessa Re: lane ciasto 11.08.07, 18:13
              Na podkarpaciu tez lane ciasto=kluski.
              • Gość: ,chynia Re: lane ciasto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.07, 21:04
                Podobnie jest na Podhalu -lane ciasto to gotowane na mleku lub wodzie kluski.
                • Gość: marbor1 Re: lane ciasto IP: *.npgo.pl 11.08.07, 21:23
                  W mojej młodości [a było to dawno, dawno temu] piekło się ciasta drożdżowe lub
                  lane. Z lanego ciasta piecze się np. sękacze.
                  • Gość: hanka Re: lane ciasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.07, 09:48
                    To wytłumacz jeszcze koncepcję "lane ciasto, bo kupiłam maliny i tak mnie jakoś
                    naszło"? :-) O co chodzi w tym, że do ciasta lanego maliny mają pasować?!

                    Mnie też lane ciasto skojarzyło się z lanymi kluskami :-)
    • linn_linn Re: lane ciasto 12.08.07, 11:00
      Zastanawiajace, ze najmniejsze zainteresowanie sporna kwestia
      prezentuje autorka watku.
      • Gość: hanka Re: lane ciasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.07, 12:59
        Może tak samo szybko, jak naszła, tak i przeszła ochota?
        :-)
        Niemniej, ciekawa jestem, o jakie ciasto chodziło.
    • Gość: mobil Re: lane ciasto IP: *.eranet.pl 13.08.07, 09:10
      Witajcie drogie Panie:),dziękuję za wszelkie sugestie, dotyczące
      lanego ciasta. Rzeczywiście miałam gości podczas veekendu i po
      przyjściu w piątek z pracy chciałam upiec coś "szybkiego". Ponieważ
      na forum nie znalazłam przepisu i długo nikt nic nie pisał,
      wstukałam w google " lane ciasto" i skorzystałam z przepisu "czarnej
      oliwki". Ciasto wyszło bardzo smaczne. Ja wierzę, że w każdym
      rejonie jest to interpretowane inaczej, ale w jakim celu takie
      dziwne sugestie, że autorka nie przejawia żadnego zainteresowania?!.
      Skoro ciasto upiekłam, to postanowiłam veekend spędzać czynnie i
      nikomu to nie powinno preszkadzać:).Reasumując dziękuję bardzo
      wszystkim, za tak duże zainteresowanie:) tematem i życzę miłego
      dnia:).
      • linn_linn Re: lane ciasto 13.08.07, 09:30
        Nic w tym dziwnego. Zakladasz watek pytasz, ludzie sie interesuja,
        maja watpliwosci, a Ty nawet nie zajrzysz. Nastepnym razem od razu
        skorzystaj z google'a.
    • Gość: hanka Re: Do linn_linn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 10:18
      Mobilu, JAKIE wreszcie to miało być ciasto?!
      Opowiesz sama czy mam skorzystać z wyszukiwarki? :-)
      • Gość: mobil Do Hani:) IP: *.eranet.pl 13.08.07, 10:24
        Haniu oczywiscie, że mogę ci podać przepis, który znalazłam w
        wyszukiwarce google, polecambo sprawdziłam:), a oto on:


        Lane ciasto (mała blacha)
        Autor: barthosh Data publikacji: 2006-07-20 13:13:29

        Porcje: ? Koszt: ? zł Trudność: prosty Czas: 40 min.
        Kaloryczność: ?




        Składniki:
        4 jajka, 2 szklanki mąki, 1 szklanka cukru, cukier waniliowy,
        łyżeczka proszku do pieczenia, 6 łyżek oleju, owoce, dodatkowo
        wiórki kokosowe, rodzynki

        Jak przyrządzić?
        Jajka wymieszać z cukrem i cukrem waniliowym na białą masę. Dodać
        mąkę i łyżeczkę proszku do pieczenia, wymieszać. Dodać olej i
        wymieszać na jednolitą masę. Wsypać owoce (ewentualnie wiórki i
        rodzynki). Wylać ciasto na blachę natłuszczoną i obsypaną bułką
        tartą. Piec ok. 40 min w temperaturze ok. 180 st. C.


        Uwagi:
        Można robić różne wariacje na temat tego ciasta.

        Czas przygotowania:
        40 minut pieczenia + ok. 10 min na przyrządzenie ciasta.





        Wasze komentarze...

        Brak komentarzy. Czekamy na Wasze opinie.




        • Gość: hanka Re: Do Hani:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 10:42
          O, i jaki prosty w wykonaniu :-)
          Niewykluczone, że wykorzystam.
          Dziękuję i pozdrawiam :-)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka