Gość: mobil IP: *.eranet.pl 10.08.07, 15:50 Bardzo proszę o przepis na "lane ciaso", bardzo mam ochotę, a przepis gdzieś mi zaginął:(. kupiłam maliny i tak mnie jakoś "naszło":), serdecznie dziękuję za pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jagoda85 Re: lane ciasto 10.08.07, 18:30 Zazwyczaj robię "na oko". Ale mam przepis więc ci podam: 1 jajko 3 łyżki mąki sól Wybić jajko do miseczki, wsypać mąkę, odrobinę soli, wymieszać na jednolitą masę. Ciasto wyrabiać tak długo, aż ukażą się pęcherzyki powietrza. Tak przygotowane ciasto wlewać cienkim strumieniem na gotującą się zupę, rosół lub mleko(najlepiej z naczynia z dziubkiem), uważając by nie lać w jedno miejsce i kilka razy zagotować. Gotujące się ciasto mieszać ostrożnie. Taki jest przepis, niemniej jednak ilość mąki musisz dostosować do wielkości jajek. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marbor1 Re: lane ciasto IP: *.npgo.pl 10.08.07, 20:01 Mobil chodzi o ciasto lane a nie kluski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marbor1 Re: lane ciasto IP: *.npgo.pl 10.08.07, 20:14 Znalazłam na stronie Czarnej oliwki, może Cię zadowoli. 4 jajka 2 szklanki mąki 1 szklanka cukru 1 łyżeczka proszku do pieczenia 6 łyżek oleju Jajka, cukier + cukier wanilinowy ubić na białą masę, dodać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Dokładnie wymieszać, dodać olej i też wymieszać. Dodać owoce lub inne dodatki [np. bakalie]. Wylać na posmarowaną i wysypaną bułką blaszkę. Odpowiedz Link Zgłoś
lisia312 Re: lane ciasto 11.08.07, 07:45 na Śląsku lane ciasto=lane kluski, szczerze -nie słyszałam o innym :) Odpowiedz Link Zgłoś
jagoda85 Re: lane ciasto 11.08.07, 17:46 Dokładnie tak samo jest w Beskidach. Dlatego podałam ten przepis. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ,chynia Re: lane ciasto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.07, 21:04 Podobnie jest na Podhalu -lane ciasto to gotowane na mleku lub wodzie kluski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marbor1 Re: lane ciasto IP: *.npgo.pl 11.08.07, 21:23 W mojej młodości [a było to dawno, dawno temu] piekło się ciasta drożdżowe lub lane. Z lanego ciasta piecze się np. sękacze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hanka Re: lane ciasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.07, 09:48 To wytłumacz jeszcze koncepcję "lane ciasto, bo kupiłam maliny i tak mnie jakoś naszło"? :-) O co chodzi w tym, że do ciasta lanego maliny mają pasować?! Mnie też lane ciasto skojarzyło się z lanymi kluskami :-) Odpowiedz Link Zgłoś
linn_linn Re: lane ciasto 12.08.07, 11:00 Zastanawiajace, ze najmniejsze zainteresowanie sporna kwestia prezentuje autorka watku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hanka Re: lane ciasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.07, 12:59 Może tak samo szybko, jak naszła, tak i przeszła ochota? :-) Niemniej, ciekawa jestem, o jakie ciasto chodziło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mobil Re: lane ciasto IP: *.eranet.pl 13.08.07, 09:10 Witajcie drogie Panie:),dziękuję za wszelkie sugestie, dotyczące lanego ciasta. Rzeczywiście miałam gości podczas veekendu i po przyjściu w piątek z pracy chciałam upiec coś "szybkiego". Ponieważ na forum nie znalazłam przepisu i długo nikt nic nie pisał, wstukałam w google " lane ciasto" i skorzystałam z przepisu "czarnej oliwki". Ciasto wyszło bardzo smaczne. Ja wierzę, że w każdym rejonie jest to interpretowane inaczej, ale w jakim celu takie dziwne sugestie, że autorka nie przejawia żadnego zainteresowania?!. Skoro ciasto upiekłam, to postanowiłam veekend spędzać czynnie i nikomu to nie powinno preszkadzać:).Reasumując dziękuję bardzo wszystkim, za tak duże zainteresowanie:) tematem i życzę miłego dnia:). Odpowiedz Link Zgłoś
linn_linn Re: lane ciasto 13.08.07, 09:30 Nic w tym dziwnego. Zakladasz watek pytasz, ludzie sie interesuja, maja watpliwosci, a Ty nawet nie zajrzysz. Nastepnym razem od razu skorzystaj z google'a. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hanka Re: Do linn_linn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 10:18 Mobilu, JAKIE wreszcie to miało być ciasto?! Opowiesz sama czy mam skorzystać z wyszukiwarki? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mobil Do Hani:) IP: *.eranet.pl 13.08.07, 10:24 Haniu oczywiscie, że mogę ci podać przepis, który znalazłam w wyszukiwarce google, polecambo sprawdziłam:), a oto on: Lane ciasto (mała blacha) Autor: barthosh Data publikacji: 2006-07-20 13:13:29 Porcje: ? Koszt: ? zł Trudność: prosty Czas: 40 min. Kaloryczność: ? Składniki: 4 jajka, 2 szklanki mąki, 1 szklanka cukru, cukier waniliowy, łyżeczka proszku do pieczenia, 6 łyżek oleju, owoce, dodatkowo wiórki kokosowe, rodzynki Jak przyrządzić? Jajka wymieszać z cukrem i cukrem waniliowym na białą masę. Dodać mąkę i łyżeczkę proszku do pieczenia, wymieszać. Dodać olej i wymieszać na jednolitą masę. Wsypać owoce (ewentualnie wiórki i rodzynki). Wylać ciasto na blachę natłuszczoną i obsypaną bułką tartą. Piec ok. 40 min w temperaturze ok. 180 st. C. Uwagi: Można robić różne wariacje na temat tego ciasta. Czas przygotowania: 40 minut pieczenia + ok. 10 min na przyrządzenie ciasta. Wasze komentarze... Brak komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hanka Re: Do Hani:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 10:42 O, i jaki prosty w wykonaniu :-) Niewykluczone, że wykorzystam. Dziękuję i pozdrawiam :-) Odpowiedz Link Zgłoś