tysia77 04.12.08, 13:08 Jadłam taką potrawę robioną z fixa Knorra,nawet mi smakowała.Napewno zrobiona bez tego fixa byłaby dużo lepsza.Jeśłi zna ktoś przepis,bardzo proszę o podanie:) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: x Bauerntopf: mieso mielone, ziemniaki, IP: *.unitymediagroup.de 04.12.08, 13:53 papryka plus przyprawy. Bez fixa nie bedzie lepsza, tylko inna. Ten fix to rezultat badan fachowcow nad kompozycja przypraw. Przeczytaj skladniki na opakowaniu i zrob sama. Odpowiedz Link Zgłoś
ania_m66 znasz niemiecki? 04.12.08, 15:09 to tu : www.chefkoch.de/rezepte/792041182582750/Bauerntopf.html ja bym dodala jeszcze sproszkowanej papryki i chili. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x a gemischte Kräuter to wlasnie fix :D:D:D IP: *.unitymediagroup.de 04.12.08, 15:12 Odpowiedz Link Zgłoś
tysia77 Re: a gemischte Kräuter to wlasnie fix :D:D:D 04.12.08, 15:18 Dzięki,niemiecki trochę znam.Znalazłam nawet ten sam przepis tylko zastanawiałam się co tzn.gemischte Kräuter.Nawet gdybym chciała robić to z fixem,to w Polsce nie ma go w sklepach.Koleżanka kupiła kiedyś w Lidlu,ale to wg.mnie było nie jadlane:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x gemischte Kräuter = mieszanka ziolowa, IP: *.unitymediagroup.de 04.12.08, 15:34 przyprawy. Fix zawiera wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
fettinia nie wszystko-zalezy jaka 04.12.08, 15:48 fotoforum.gazeta.pl/3,0,1419940,2,41.html Odpowiedz Link Zgłoś
ania_m66 tysiu, nie sluchaj oswieconego lingwisty 04.12.08, 16:27 przepis wyraznie mowi zwyczajnie o lyzce mieszanych ziol. dajesz jakie masz i co lubisz, swieze, badz suszone. o zadnej gotowej mieszance ziol, a tym bardziej o jakimkolwiek fixie z chemia NIGDZIE W PRZEPISIE SLOWA NIE MA. jest to po prostu odpowiednik polskiego "dodaj lyzke ulubionych ziol" a na dole w komentarzach pisze nawet wyrazie: "jak widac moze byc smaczne i bez fixu". ja z ziol dalabym suszony lub swiezy lubczyk, czaber, majeranek i swieza natke pietruszki. albo poszlaby w strone ziol prowansalskich. na przyszlosc ignoruj posty "geniusza", bo na jego radach daleko nie zajedziesz. Odpowiedz Link Zgłoś
ania_m66 jak widze niemiecki BARDZO kuleje 04.12.08, 15:53 "1 TL Kräuter, gemischte "to po prostu lyzka mieszanych ziol, ZADEN FIX. jak widac poziom niemieckiego jest u niektorych mieszkancow germanii zenujaco niski :( Odpowiedz Link Zgłoś
tysia77 Re: jak widze niemiecki BARDZO kuleje 04.12.08, 22:13 Dziękuję Wam bardzo:) Odpowiedz Link Zgłoś
ania_m66 klopoty z pamiecia? 04.12.08, 22:38 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=88093444&a=88100197 i kto by LYZECZKE ziol na gar zupy dodawal? ja nie, niezaleznie od przepisu. Odpowiedz Link Zgłoś
j.o.a.q.u.i.n.a Re: Bauern Topf- zna ktoś przepis? 05.12.08, 10:38 Tysiu, pisalas, ze znasz niemiecki, wiec podaje Ci nie przetlumaczony przepis, nie powinno byc problemow :) i faktycznie: Tl (teelöffel) to lyzeczka a EL (esslöffel) to lyzka. pozdrawiam :) www.kochbar.de/rezept/anzeigen/index/id/39278/Bauerneintopf_mit_Hackfleisch.html Odpowiedz Link Zgłoś
fettinia Re: Bauern Topf- zna ktoś przepis? 05.12.08, 10:45 z tego linka to bardziej zupa:)Tu jeszcze inne dla porownania:) www.chefkoch.de/rs/s0/bauerntopf/Rezepte.html Odpowiedz Link Zgłoś
j.o.a.q.u.i.n.a Fettinia :) 05.12.08, 10:59 Fettinio, w Twoim linku faktycznie mozna "od koloru i wzoru" mozna wybrac :) mysle, ze autorka watku w sam raz juz wyposazona :) a u nas (austria) bauerneintopf to wlasnie raczej zupa niz cos bardziej gestego: cos w rodzaju bulionu w ktorym plywa to i owo, mieso, warzywa...w zaleznosci od regionu. wlasnego (wyprobowanego) przepisu nie moge podac, bo sama tego nie lubie i nigdy nie robilam. pozdrawiam i zycze Ci mile spedzonego weekendu :) Odpowiedz Link Zgłoś
fettinia Re: Fettinia :) 05.12.08, 11:03 Dopisalam cos i mi posta zjadlo:P To jest mysle tak,ze w kazdym regionie inaczej sie robi:)Tak jakby ktos napisal "swojska zapiekanka" czy "chlopska zapiekanka" i kazdy da inny przepis:) Rowniez pozdrawiam:) Odpowiedz Link Zgłoś
j.o.a.q.u.i.n.a Re: Fettinia :) 05.12.08, 11:33 dokladnie jak piszesz ;) a gdyby jeszcze sie przejsc do paru sasiadek z zapytaniem o przepis, tez kazda mialaby inny, poniewaz nie tylko regionowo ale tez od domu do domu sa roznice :) :)) Odpowiedz Link Zgłoś
j.o.a.q.u.i.n.a p.s. 05.12.08, 11:01 moj link jest z niemieckiej strony ale dlatego wlasnie tak "wodniscie" wyszukany, bo z przyzwyczajenia...ze bauerneitopf tak u nas wyglada...zeby nie bylo, ze podaje niemiecki przepis a pisze jakie sa u nas...:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania_m Re: p.s. IP: *.pools.arcor-ip.net 05.12.08, 11:50 w mojej czesci westfalii jest chyba nie bardzo popularny. jadlam kiedys u kogos na imprezie, robil sam, bez wynalazkow i byla to gesta zupa-ejntopf z mielonym miesem, papryka (no bardzo chlopskie w naszej szer. geograficznej, wiem), ziemniakami, cebula, pomidorami i masa ziol i pietruszki. zdaje sie, ze ten fix knurra tez bardziej w zalozeniu na gesta zupe jest. www.ciao.de/Knorr_Fix_Bauerntopf_mit_Hackfleisch__Test_8439859 Odpowiedz Link Zgłoś