Dodaj do ulubionych

Bauern Topf- zna ktoś przepis?

04.12.08, 13:08
Jadłam taką potrawę robioną z fixa Knorra,nawet mi smakowała.Napewno
zrobiona bez tego fixa byłaby dużo lepsza.Jeśłi zna ktoś
przepis,bardzo proszę o podanie:)
Obserwuj wątek
    • Gość: x Bauerntopf: mieso mielone, ziemniaki, IP: *.unitymediagroup.de 04.12.08, 13:53
      papryka plus przyprawy. Bez fixa nie bedzie lepsza, tylko inna. Ten
      fix to rezultat badan fachowcow nad kompozycja przypraw. Przeczytaj
      skladniki na opakowaniu i zrob sama.
    • ania_m66 znasz niemiecki? 04.12.08, 15:09
      to tu : www.chefkoch.de/rezepte/792041182582750/Bauerntopf.html
      ja bym dodala jeszcze sproszkowanej papryki i chili.
      • Gość: x a gemischte Kräuter to wlasnie fix :D:D:D IP: *.unitymediagroup.de 04.12.08, 15:12
        • tysia77 Re: a gemischte Kräuter to wlasnie fix :D:D:D 04.12.08, 15:18
          Dzięki,niemiecki trochę znam.Znalazłam nawet ten sam przepis tylko
          zastanawiałam się co tzn.gemischte Kräuter.Nawet gdybym chciała
          robić to z fixem,to w Polsce nie ma go w sklepach.Koleżanka kupiła
          kiedyś w Lidlu,ale to wg.mnie było nie jadlane:(
          • Gość: x gemischte Kräuter = mieszanka ziolowa, IP: *.unitymediagroup.de 04.12.08, 15:34
            przyprawy.
            Fix zawiera wszystko.
            • fettinia nie wszystko-zalezy jaka 04.12.08, 15:48
              fotoforum.gazeta.pl/3,0,1419940,2,41.html
          • ania_m66 tysiu, nie sluchaj oswieconego lingwisty 04.12.08, 16:27
            przepis wyraznie mowi zwyczajnie o lyzce mieszanych ziol. dajesz jakie masz i co
            lubisz, swieze, badz suszone. o zadnej gotowej mieszance ziol, a tym bardziej o
            jakimkolwiek fixie z chemia NIGDZIE W PRZEPISIE SLOWA NIE MA. jest to po prostu
            odpowiednik polskiego "dodaj lyzke ulubionych ziol"
            a na dole w komentarzach pisze nawet wyrazie: "jak widac moze byc smaczne i bez
            fixu". ja z ziol dalabym suszony lub swiezy lubczyk, czaber, majeranek i swieza
            natke pietruszki. albo poszlaby w strone ziol prowansalskich.
            na przyszlosc ignoruj posty "geniusza", bo na jego radach daleko nie zajedziesz.
        • ania_m66 jak widze niemiecki BARDZO kuleje 04.12.08, 15:53
          "1 TL Kräuter, gemischte "to po prostu lyzka mieszanych ziol, ZADEN FIX.
          jak widac poziom niemieckiego jest u niektorych mieszkancow germanii zenujaco
          niski :(
          • tysia77 Re: jak widze niemiecki BARDZO kuleje 04.12.08, 22:13
            Dziękuję Wam bardzo:)
    • ania_m66 klopoty z pamiecia? 04.12.08, 22:38
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=88093444&a=88100197
      i kto by LYZECZKE ziol na gar zupy dodawal? ja nie, niezaleznie od przepisu.
    • j.o.a.q.u.i.n.a Re: Bauern Topf- zna ktoś przepis? 05.12.08, 10:38
      Tysiu, pisalas, ze znasz niemiecki, wiec podaje Ci nie
      przetlumaczony przepis, nie powinno byc problemow :)
      i faktycznie: Tl (teelöffel) to lyzeczka a EL (esslöffel) to lyzka.

      pozdrawiam :)

      www.kochbar.de/rezept/anzeigen/index/id/39278/Bauerneintopf_mit_Hackfleisch.html
      • fettinia Re: Bauern Topf- zna ktoś przepis? 05.12.08, 10:45
        z tego linka to bardziej zupa:)Tu jeszcze inne dla porownania:)
        www.chefkoch.de/rs/s0/bauerntopf/Rezepte.html
        • j.o.a.q.u.i.n.a Fettinia :) 05.12.08, 10:59
          Fettinio, w Twoim linku faktycznie mozna "od koloru i wzoru" mozna
          wybrac :)
          mysle, ze autorka watku w sam raz juz wyposazona :)

          a u nas (austria) bauerneintopf to wlasnie raczej zupa niz cos
          bardziej gestego: cos w rodzaju bulionu w ktorym plywa to i owo,
          mieso, warzywa...w zaleznosci od regionu.
          wlasnego (wyprobowanego) przepisu nie moge podac, bo sama tego nie
          lubie i nigdy nie robilam.

          pozdrawiam i zycze Ci mile spedzonego weekendu :)
          • fettinia Re: Fettinia :) 05.12.08, 11:03
            Dopisalam cos i mi posta zjadlo:P To jest mysle tak,ze w kazdym regionie inaczej
            sie robi:)Tak jakby ktos napisal "swojska zapiekanka" czy "chlopska zapiekanka"
            i kazdy da inny przepis:)
            Rowniez pozdrawiam:)
            • j.o.a.q.u.i.n.a Re: Fettinia :) 05.12.08, 11:33
              dokladnie jak piszesz ;)
              a gdyby jeszcze sie przejsc do paru sasiadek z zapytaniem o przepis,
              tez kazda mialaby inny, poniewaz nie tylko regionowo ale tez od domu
              do domu sa roznice :)

              :))
        • j.o.a.q.u.i.n.a p.s. 05.12.08, 11:01
          moj link jest z niemieckiej strony ale dlatego wlasnie
          tak "wodniscie" wyszukany, bo z przyzwyczajenia...ze bauerneitopf
          tak u nas wyglada...zeby nie bylo, ze podaje niemiecki przepis a
          pisze jakie sa u nas...:))
          • Gość: ania_m Re: p.s. IP: *.pools.arcor-ip.net 05.12.08, 11:50
            w mojej czesci westfalii jest chyba nie bardzo popularny. jadlam kiedys u kogos
            na imprezie, robil sam, bez wynalazkow i byla to gesta zupa-ejntopf z mielonym
            miesem, papryka (no bardzo chlopskie w naszej szer. geograficznej, wiem),
            ziemniakami, cebula, pomidorami i masa ziol i pietruszki. zdaje sie, ze ten fix
            knurra tez bardziej w zalozeniu na gesta zupe jest.
            www.ciao.de/Knorr_Fix_Bauerntopf_mit_Hackfleisch__Test_8439859
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka