Dodaj do ulubionych

szukam pomocy!!!!!

16.09.12, 19:07
Szukam porady, jakiejś podpowiedzi, pomocy.
Mam małe dziecko i partnera alkoholika od którego chcę odejść i nie mam pomysłu jak to wszystko zrobić. Do pracy wracam od pażdziernika i nie wiadomo jak długo tam zostanę bo chodzą ploty ze po ochronce wylecę. Zarabiac będę 1ooozł
Nie mam się gdzie podziać mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu za które płaci mój partner.
Nie mam rodziny i nikogo do kogo mogę się zwrócić.
Partner pracuje ale jak tylko zaczyna się weekend to wpada w trans alkoholowy i kończy w niedzielę wieczorem. W tygodniu tez lubi sobie wypić. Nie zajmuje sie synem i nie pomaga w domu. Zawsze jak ma wolne to idzie się szlajać z kolegami. Do domu samotnej matki przyjmuja dzieci do 3 lat a mój syn kończy właśnie 3 latka, od wrzesnia dostał sie do przedszkola na które mnie nie stać. Za wszystko placi partner ale ja nie mam dostępu do pieniędzy. Nie wiem gdzie mam szukać pomocy. Nie chcę zeby dziecko było świadkiem ciągłych awantur i oglądał ciągle pijanego ojca. Doradzcie co robić bo jestem w kropce.
Obserwuj wątek
    • kai_30 Re: szukam pomocy!!!!! 17.09.12, 08:14
      1. MOPS, tam zapytaj o pomoc prawną i finansową
      2. Sąd Rodzinny, wniosek o alimenty (możesz złożyć zanim się wyprowadzisz, na sprawę trochę trzeba poczekać). Partner ma legalną pracę? Jeśli tak, to w zakładzie pracy możesz złożyć pismo o ściąganie alimentów bezpośrednio z pensji, jeśli pracuje na czarno, to będzie trudniej, ale możliwe, że będą Ci się należały świadczenia z funduszu alimentacyjnego - w MOPSie będą wiedzieć.
      3. Z mieszkaniem będzie ciężko - ale jak już będziesz miała alimenty, to może dasz radę coś wynająć? Może z kimś na spółkę, może znajdzie się inna samotna mama?

Głowa do góry i powodzenia!
    • wikusiowamama Re: szukam pomocy!!!!! 17.09.12, 09:14
      Wiesz ja bym najpierw z facetem porozmawiala.Wyrzuc mu co cie boli i zapytaj czy on nie ma jakis problemow.Jesli pije tylko w weekend i czasem w tygodniu to nie jest jakims tam rasowym alkoholikiem.Moze pije bo ma problemy?Pomyslalas o tym?Gdyby faktycznie mial was gdzies to by odszedl i juz.
      Jesli juz tak bardzo chcesz odejsc to idz do sadu zalatw alimenty.Jesli zarabiasz tylko 1000zl to wynajmij pokoj.Zaplacisz 500zl a za reszte bedziesz zyc.Jesli chodzi o przedszkole to niby mops moze troche doplacac.Tak czy siak pamietaj ze trzeba dziecko zaprowadzic i odebrac max do 17 wiec prace musisz dopasowac do tych godzin.Mialam podobna sytuacje wiec jesli chcesz pogadac to prosze nr gg 3444651.Pozdrawiam.
      • kai_30 Re: szukam pomocy!!!!! 17.09.12, 18:35
        Wikusiowamama, chyba sobie żartujesz! Jak facet wpada w ciąg co weekend i się przy tym awanturuje, to Twoim zdaniem jest spoko loko i należy się nad nim pochylić z troską? Rozmawiać? Może wtedy, kiedy leży nieprzytomny?

"Może pije, bo ma problemy?" - no tak, ewidentnie. Pan ma problem z alkoholem, po prostu. Od takich panów należy się trzymać z daleka, zwłaszcza dla dobra dziecka, a nie im współczuć. Jeśli gość jest w stanie samodzielnie wyjść z nałogu, to prędzej to zrobi, kiedy go kobieta opuści, niż jak mu będzie podścielać poduszeczkę pod zachlaną pałę.
    • chamskityp Re: szukam pomocy!!!!! 01.07.13, 07:39
      Pomysłu na odejście Pani nie podam, ale mogę panią zapewnić, że jest wiele infolinii oraz punktów takich jak dom samotnej matki które Pani pomogą, ale tak czy inaczej przyda się jeszcze pomoc prawnika, choćby z tego powodu, że doradzi jakie ma pani prawne możliwości ochrony dziecka przed partnerem, ewentualny pozew o alimenty na dziecko oraz pozew rozwodowy o ile z partnerem jesteście po ślubie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka