Dodaj do ulubionych

o co gra Jaroslaw G

03.05.20, 16:20
Zawsze chciał być rozgrywającym,
a był jedynie rozgrywanym.
Dziś od niego zależy trwałość władzy Kaczyńskiego.
Pytanie tylko, czy Jarosław Gowin gra o Polskę, czy o lepszy stołek dla siebie?


Fot. Mateusz Włodarczyk/Forum
Fot.: Forum
Podziel się Tweetnij Skomentuj
Dawno, dawno temu, gdy Jarosław Gowin był studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, spotkał ks. Józefa Tischnera. I to właśnie jego zapytał, gdy zaczął się stan wojenny, co robić? „Jak to co? Przypaść do ziemi i udawać trupa” – odparł Tischner ze znaną sobie swadą. Kariera polityczna Gowina pokazuje, że wziął sobie radę mentora do serca. Licząc rzecz jasna na zmartwychwstanie.
Tekst linku

Obserwuj wątek
  • marii51 Re: o co gra Jaroslaw G 03.05.20, 16:40
   OKAŻE SIE ile w tym prawdy?

   Wybory jednak nie w maju? RMF: 12 posłów Porozumienia przeciw głosowaniu korespondencyjnemu
   mb
   03.05.2020 12:39
   Jak nieoficjalnie ustaliło RMF FM, większość posłów z Porozumienia jest gotowa, aby zablokować wybory prezydenckie w maju. Co najmniej 12 członków partii jest przeciwna powszechnemu głosowaniu korespondencyjnemu.
   WKROTCE 7 maja glosowanie w Sejmie

   może tak moze i nei !!! fifty fifty... a co otrzyma Gowin żeby mieć za glosowaniem na wybory teraz?
   ......Jak nieoficjalnie ustalił Patryk Michalski z RMF FM, większość posłów Porozumienia gotowa jest zablokować wybory prezydenckie w maju. Co najmniej 12 członków partii deklaruje, że zagłosuje przeciw powszechnemu głosowaniu korespondencyjnemu.

   REKLAMA

   Mimo że Prawo i Sprawiedliwość próbuje przeciągnąć posłów na swoją stronę, aby zdobyć wymaganą większość do przeforsowania ustawy, to w kuluarach słychać, że szansa na poparcie wyborów prezydenckich w maju przez Porozumienie jest niewielka.

   Jak podaje RMF FM, brana pod uwagę jest możliwość przeprowadzenia wyborów 23 maja (zgodnie z konstytucją ostatni możliwy termin) w sposób mieszany, czyli korespondencyjnie dla osób, które są szczególnie narażone na powikłania związane z zakażeniem SARS-CoV-2 i dla tych w kwarantannie oraz stacjonarnie dla pozostałych.

   Kiedy odbędą się wybory prezydenckie?
   Przypomnijmy, że tegoroczne wybory prezydenckie planowane są na 10 maja (ewentualna druga tura - 24 maja), jednak nic jeszcze nie jest pewne, ponieważ ustawa regulująca głosowanie korespondencyjne może wejść w życie najwcześniej 6 maja, czyli cztery dni przed planowanymi wyborami (obecnie jest procedowana w Senacie). Może się również okazać, że przeprowadzenie wyborów 10 maja w jakiekolwiek formie będzie niemożliwe. Stanie się tak właśnie w sytuacji, kiedy posłowie Porozumienia na czele z Jarosławem Gowinem zagłosują przeciw ustawie.    • marii51 Re: o co gra Jaroslaw? G za granicą go chwalą 11.05.20, 15:15
     Niemiecki dziennik: Gowin ma szansę na miejsce w podręcznikach. "Powstrzymał silnego człowieka"
     Deutsche Welle
     11.05.2020 11:00
     Jarosław Gowin zapobiegł zepchnięciu Polski w głęboki kryzys przez narodowo-konserwatywne władze forsujące wątpliwy pomysł wyborów prezydenckich. Zapewnia mu to miejsce w podręcznikach do historii - ocenia niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

     Tekst linku


     • marii51 Re: o co gra Jaroslaw? G za granicą go chwalą 11.05.20, 17:21
      Niemiecki dziennik: Gowin ma szansę na miejsce w podręcznikach. "Powstrzymał silnego człowieka"
      Deutsche Welle
      11.05.2020 11:00
      Jarosław Gowin zapobiegł zepchnięciu Polski w głęboki kryzys przez narodowo-konserwatywne władze forsujące wątpliwy pomysł wyborów prezydenckich. Zapewnia mu to miejsce w podręcznikach do historii - ocenia niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
      REKLAMA

      Wspólne oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina ws. wyborów prezydenckich 2020 (zdjęcie ilustracyjne)
      3
      Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

      OTWÓRZ GALERIĘ
      REKLAMA

      "W Polsce człowiek o nazwisku Jarosław Gowin zdobył właśnie szansę na miejsce w podręcznikach do historii. Z dwóch powodów" - pisze Gerhard Gnauck w niedzielę na łamach "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

      REKLAMA

      "Powód pierwszy: powstrzymał silnego człowieka Polski, konserwatywno-patriotycznego szefa partii - Jarosława Kaczyńskiego i uchronił tym samym swój kraj przed wstrząsem, który mógł stać się najpoważniejszym kryzysem od upadku komunizmu. Drugi (powód): dla swojego sukcesu musiał ponieść ofiarę. Tylko przez rezygnację (po raz drugi w swojej karierze) ze stanowiska rządowego, mógł zastopować Kaczyńskiego" - dodaje dziennikarz "FAS".

      Autor przedstawia zastrzeżenia opozycji do korespondencyjnych wyborów 10 maja. "Pandemia utrudniała kampanię wyborczą opozycji, pojawiły się wezwania do bojkotu, powstało niebezpieczeństwo poważnego kryzysu demokracji" – pisze Gnauck.

      Zobacz wideo
      Budka: Wierzę, że Morawiecki i Sasin zostaną rozliczeni przed Trybunałem Stanu

      FAS: Patyk w szprychach rządowej machiny
      "W tym momencie Gowin wsadził patyk w szprychy rządowej machiny" – stwierdził dziennikarz "FAS" tłumacząc niemieckim czytelnikom, że rządząca w Polsce Zjednoczona Prawica składa się oprócz PiS z dwóch mniejszych ugrupowań, w tym kierowanego przez Gowina Porozumienia. Gdyby Gowin "odciął pępowinę", większość rządowa znalazłaby się w niebezpieczeństwie.

      W minionych tygodniach Gowin "balansował na krawędzi" – ocenia Gnauck. Z jednej strony zapewniał, że nie chce obalić rządu, który "zrobił wiele dobrego dla Polski". Z drugiej powtarzał, że z powodu koronawirusa wybory muszą zostać przesunięte.

      Odnosząc się do wydarzeń z ubiegłej środy, Gnauck pisze, że Kaczyński "poszedł na ustępstwa" – wybory zostały przełożone, a nowy termin nie został jeszcze wyznaczony.

      Gnauck: Jarosław Gowin dotrzymuje słowa
      "Gowin dotrzymał tego, co obiecywał. Doprowadził do przesunięcia (wyborów), nie narażając rządu na szwank”" – podkreśla niemiecki dziennikarz.

      Gnauck pisze, że Gowin uważa się za konserwatystę, małżeństwo jest dla niego związkiem kobiety i mężczyzny, wierzy w państwo narodowe i w obecność religii (podkreślając liczbę mnogą) w przestrzeni publicznej oraz w Złotego jako polskiej waluty. Będąc ministrem w rządzie obozu kierowanego przez Kaczyńskiego, krytykował "po cichu" naciski na niezawisłe sądy. Państwo musi zapewnić obywatelom, samorządom i stowarzyszeniom możliwie wiele swobody. To, że obecnie w cenie jest silne państwo, jest zdaniem Gowina "stanem przejściowym".

      Artykuł pochodzi z serwisu "Deutsche Welle".        • marii51 Re: o co gra Jaroslaw? G za granicą go chwalą 01.06.20, 19:06
         Do piosenki swojego syna odniósł się wcześniej także sam Jarosław Gowin: - Syn jest zdolnym filozofem i bardziej jako ojciec jestem dumny z jego esejów filozoficznych niż osiągnięć wokalnych. Ale jest wolnym, dorosłym człowiekiem, ma prawo do własnych poglądów - powiedział w rozmowie z Radiem Plus. - Nigdy nie byłem fanem rapu, od wczoraj tym bardziej nie jestem. Proszę pozwolić, że moją szczegółową recenzję tego utworu pozostawię do rozmowy z synem - dodał.

         ach ci politycy ... wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25993696,ryszard-terlecki-zapytany-o-klip-syna-jaroslawa-gowina-nazwal.html
         • marii51 Re: o co gra Jaroslaw? nie on ,a jego przeciwnicy? 02.06.20, 12:07
          Sam Gowin potwierdza nasze informacje. – Faktycznie po tym, jak ustąpiłem ze stanowiska wicepremiera, zacząłem otrzymywać groźby i pogróżki. Odpowiednie służby je sprawdziły, zbadały i uznały, że są one na tyle poważne, że należy przedłużyć mi ochronę. Ochrona będzie mi przysługiwać jeszcze przez jakiś czas. Poruszam się samochodami w towarzystwie Służby Ochrony Państwa. W tej chwili ochrona dotyczy całego okresu, w którym funkcjonuję w przestrzeni publicznej. Nie mam wyjazdów prywatnych, przez cały czas pracuję –powiedział polityk w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce. Wcześniej o korzystaniu z limuzyny przez byłego wicepremiera informował "Fakt".
          ~~~~~~~~~~ dlaczego tak się dzieje? kim są ci ktorzy mu zagrażąją...
          opozycja docenia bardzo,ze nie dopuscił do bałaganiarskiego prezbiegu wyborow 10 maja ..więc suweren PIS SLE MU niebezpieczne powiadomioenia zagraząjące życie?Tekst linku
          • marii51 Re: o co gra Jaroslaw?UA A CO NA TO jk? 26.06.20, 15:27
           Będzie nam trudniej wyprowadzać Polskę z kryzysu gospodarczego, walczyć z epidemią i realizować poszczególne elementy programowe obozu Zjednoczonej Prawicy, ale nie będzie żadnej katastrofy – powiedział w programie "Onet Opinie" Jarosław Gowin, pytany o ewentualną wygraną Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. - Nie należy patrzeć na te wybory jak na starcie dobra ze złem. To normalny mechanizm demokratycznych wyborów i każdy werdykt Polaków trzeba uszanować – mówił Gowin w rozmowie z Agnieszką Burzyńską.Tekst linku

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka