Dodaj do ulubionych

Rada bezpieczenstwa ONZ, ktore nie lezy na bliskim

31.05.10, 19:59
Wschodzie UE, Francja, Grecja, Wlk Brytania, ktore tez nie leza na
bliskim Wschodzie zajmuja sie najnowszym kryzysem pod Gaza.

Benjamin Netanyahu odwoluje w Kanadzie, która nie lezy na bliskim
Wschodzie, wizyte w Bialym Domu, który tez nie lezy na bliskim
Wschodzie …

Lotnisko w Entebbe, 1974, Mossad ratuje zakladników z rak
terrorystów RAF-u przeszkolonych przez Palestynczyków.

Jedynym, ktory zginal byl Jonathan Netanyahu starszy brat Benjamina,
ktory ma osobiste motywy, zeby nienawidzic kogokolwiek.
Ta postawa i zaslepienie prawicowców wplatalo Izrael w b.
niekorzystna sytuacje. Izraelscy watazkowie musza zrozumiec ze
sytacja sie zmienila. Nowa adm USA nie pozwala juz na wszystko I ma
odwage krytykowac Izrael publicznie jak po ostatniej fiaskowej
wizycie Bidena.
Kregi wplywowego lobby zydowskiego w USA - J Street foundation-
zrozumialo ze trzeba wiecej dopasowania w kwestii palestynskiej.

Ja jako eurocentrysta nie chcialbym sie uczyc chinskiego albo
arabskiego.

Ten porzadek swiata jaki mamy w Europie, USA, Izraelu, klasach
srednich na peryferiach kapitalizmu, ma wiele wad, ale to i tak
najlepsze co mamy.
Nie pali mi sie do jeszcze wiekszych wplywow Rosji, Chin czy nie daj
boze Kalifatu. No z tym ostatnim to moze troche przesadzilem.
Zygac mi sie chce gdy dochodza mnie wiadomosci o morderstwach na
dziennikarzach I sedziach w Rosji, perwersyjnego mezaliansu
totalitaryzmu z dzikim kapitalizmem w Chinach …
W tym kontekscie wazny jest spokój na bliskim wsch. Izrael to jest
symbol. My nie mozemy sobie pozwolic na awanturnictwo w tym regionie
tego typu jak dzisiaj w nocy

Nie chce powtórki kryzysu kubanskiego z lat 60-tych pod Gaza
Obserwuj wątek
    • stara_swinia_nowynick nie zapominej zawolac wolny tybet 31.05.10, 23:58
      truth_defender napisał:

      > Ten porzadek swiata jaki mamy w Europie, USA, Izraelu, klasach
      > srednich na peryferiach kapitalizmu, ma wiele wad, ale to i tak
      > najlepsze co mamy.

      my? my PFcio? czy o kims jeszcze piszesz innym?

      > Nie pali mi sie do jeszcze wiekszych wplywow Rosji, Chin czy nie daj boze
      Kalifatu.
      >

      a niby dlaczego to ma być gorsze od tego sqrwialego zachodu? a niech wreszcie
      padnie ten system zamordyzmu masonskiego.


      > Zygac mi sie chce gdy dochodza mnie wiadomosci o morderstwach na
      > dziennikarzach I sedziach w Rosji

      wiadomo morderstwa w Rosji są be ale morderstwa dokonywane np. w UK, USA czy
      Francji.


      > totalitaryzmu z dzikim kapitalizmem w Chinach …

      nie zapomnij zawołać wolny tybet.


      PGFciu ciebie drażni kapitalizm w Chinach i morderstwa w Rosji? bo mi sie widzi,
      ze drażni cie to, ze Polaczki lezą plackiem przed zachodem i merdają ogonkami
      jak im cos z pańskiego stołu skapnie (albo i nie) a Rosja i Chiny maja swoja
      drogę. Ich obywatele nie muszą sie brzydzi własnymi elitami. Z nimi się rozmawia
      a nie rozkazuje.




      > W tym kontekscie wazny jest spokój na bliskim wsch. Izrael to jest symbol.
      My nie mozemy sobie pozwolic na awanturnictwo w tym regionie tego typu jak
      dzisiaj w nocy
      >
      > Nie chce powtórki kryzysu kubanskiego z lat 60-tych pod Gaza

      a tka konkretnie to o co chodzi?
      • walter622 Witaj SSN 01.06.10, 01:34
        truth_defender napisał:
        > Zygac mi sie chce gdy dochodza mnie wiadomosci o morderstwach na
        > dziennikarzach I sedziach w Rosji

        Facet musi mieć niezłego kaca. Gdy nacjonaliści z takich partyjek jak NB lub RNE
        sporządzali "Listę 500" (osób przeznaczonych do zlikwidowania) w naszych mediach
        była kompletna cisza. Gdy bojówkarze zaczęli metodycznie rozwalać osoby z tej
        listy (dla przypomnienia 12.01.09 r. zastrzelili S. Markiełova figurującego
        na tej "Liście") w naszych mediach nie było żadnych wnikliwszych analiz tej
        sytuacji.
        Natomiast gdy ci sami bojówkarze wszczynają burdy z moskiewską milicją media
        obszernie informują o "brutalności milicji" i "dławieniu demokracji".
        Może by wreszcie nasze media poinformowały czytelników o programach tych
        partyjek i ich dotychczasowych "osiągnięciach". Być może po takiej lekturze u
        truth_defender'a byłby jeszcze większy kac.
        • stara_swinia_nowynick privet Walter 01.06.10, 10:34
          ---> tu jezd dygresja <--------------------
          Drogi Walterze
          w pierwszych słowach mojego listu przeproszę cie za to ze zniknąłem bez śladu
          ale real wzywa ostaniu. Napisze na priva co się dzieje tutaj mogę sie pochwalić
          jeno ze zajmowałem sie testowaniem autek na bateryjni znaczy na bateryjki i
          silnik spalinowy co sie hybrydami nazywa ;-)

          SSN

          ---> tu siem konczy dygresja <--------------------
          walter622 napisał:

          > truth_defender napisał:
          > > Zygac mi sie chce gdy dochodza mnie wiadomosci o morderstwach na
          > > dziennikarzach I sedziach w Rosji
          >
          > Facet musi mieć niezłego kaca. Gdy nacjonaliści z takich partyjek jak NB lub
          RNE sporządzali "Listę 500" (osób przeznaczonych do zlikwidowania)
          >

          właśnie mnie to zadziwia, bo PF aka TD jest facetem inteligentnym nie jak buc
          Wojtuś. Ba PA tez jest inteligentny ale prowokator i pisze zeby innych wkurwiać
          ;-)

          Wracając do PF - gość ma taka niewytłumaczalną racjonalnie niechęć/nienawiść do
          Rosji, ze malo wie o tym kraju i w zasadzie o Rosji nic albo zle.

          Smutne ale prawdziwe. A zresztą czy demokracja jest celem czy
          środkiem do lepszego życia ludzi? bo jeśli żyje im sie lepiej (w ich
          subiektywnej ocenie bo nie ma obiektywnego szczescia) to po chooooj im
          demokracja? tym bardziej w wydani zachodnim gdzie człowiek nie ma żadnego wpływu
          na decyzje rządów (vide: Irak, patrioty w Pl -> 80% społeczeństwa przeciw)


          • walter622 Re: privet 01.06.10, 11:21
            stara_swinia_nowynick napisał:
            > zajmowałem sie testowaniem autek na bateryjni
            Innymi słowy spędziłeś czas łącząc przyjemne z pożytecznym.

            Lecz do powracając do tematu.
            > A zresztą czy demokracja jest celem czy środkiem do
            > lepszego życia ludzi?

            Odnoszę wrażenie, że termin "demokracja" stał się uniwersalnym wytrychem z
            pomocą którego można zagarnąć wszystkie konfitury. Lecz nie o tym.
            Nasze media swego czasu lansowały batmana Ukrainy, opisują jego jako
            "demokratę", wstydliwie przemilczając jego flirt z neobanderowcami
            i przygody jego żony (sławna jej fotka ze zjazdu neofaszystów).
            W efekcie udawane zaskoczenie, gdy facio doszedł do wniosku, że
            tradycje faszystowskie są godne pochwały. Przy tym media rozpisywały się o jego
            pierwszej decyzji (dotyczącej Bandery) ale o drugiej (dotyczącej, między innymi
            weteranów 14 dywizji SS) było cichutko.
            Podobnie jest z Rosją. Media raczą nas ckliwymi teścikami o ciężkim losie
            "opozycjonistów" lecz panicznie unikają poruszania zagadnienia programu
            politycznego tych "opozycjonistów". W efekcie mamy informacje o mordowaniu w
            Rosji sędziów, prawników i dziennikarzy lecz żadnych informacji, kto był sprawcą
            tych morderstw. W efekcie można dojść do fałszywego wniosku, że zabici byli
            sympatykami tych partyjek, które obecnie za główny swój cel stawiają likwidację
            tych ludzi. W Rosji obecnie tygodniowo, w rezultacie działalności
            bojówek nacjonalistycznych (przez nasze media lansowanych jako "opozycjoniści"),
            ginie ca. 2-3 osoby. Musi poważnie niepokoić nie tylko fakt, że metodycznie
            morduje się ludzi z "Listy 500", ale również to, że nasze media nic nie piszą o
            faktycznych przyczynach tych morderstw. To kiedyś może się wyjątkowo źle
            skończyć - wystarczy zapoznać się z programami tych partyjek by zrozumieć, że
            jeżeli ci bojówkarze dojdą (dzięki "demokracji") do władzy wszyscy będą mieli
            spore kłopoty. Ostatecznie Hitler doszedł do władzy w pełni "demokratycznie".


            • stara_swinia_nowynick a wszystko po to tylko 01.06.10, 11:44
              żeby Rosja padła na kolna jak Polska przez mitycznym zachodem i dawała się
              ruchać. Cale szczęście Rosja nia Chiny nie maja takich kundli mentalnych u władzy.
              • walter622 Rachuby 01.06.10, 12:04
                stara_swinia_nowynick napisał:
                > żeby Rosja padła na kolna jak Polska przez mitycznym zachodem i
                > dawała się ruchać.

                Podobne rachuby pojawiły się sto lat temu - "plan chicagoski" i
                spisek Parvoza mogą temu służyć przykładem. Pomysły kompletnie nie
                uwzględniające ambicji osób na które robi się stawkę. W efekcie trzeba liczyć
                wyłącznie na "cud" by przypadkiem kolejny Tuchaczewski znów nie pomaszerował na
                Berlin wspomagać niemieckich proletariuszy.
                Wystarczy poznać program NB by zrozumieć, że Rosja od cieśniny Beringa do
                Gibraltaru to jest to co ich "kreci".
        • truth_defender dywagacje o rosyjskim kacu 01.06.10, 10:47
          walter622 napisał:

          "Facet musi mieć niezłego kaca."

          kac to jest kwestja sine qua non w kontekscie Rosji gdzie konsumpcja
          alkoholu, perfum i b. szerokiego spektrum róznorodnych artykulów
          przemyslu chemicznego odpowiada za przedwsczesna smierc 43%
          mezczyzn w przedziale wieku 25-54 lat. /
          www.telegraph.co.uk/news/worldnews/1554643/Industrial-alcohol-is-killing-Russian-men.html

          Roczna konsum alkoholu litr/glowe
          15: Russia
          11.2: UK
          9.8: Australia
          8.4: US
          7.6: Japan
          1.5: Turkey
          Source: OECD; Rospotrebnadzor /
          www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/health/article1647475.ece

          Committee to Protect Journalists plasuje Rosje na 3 miejscu pod
          wzgeldem zamordowanych dziennikarzy po Algierii (1993-1996) i
          powojennym Iraku.

          47 dziennikarzy zostalo zamordowanych po 1992. Wiekszosc nie
          wyjasniona. / "Exiled journalists, CPJ brief US congressional caucus
          on dangers facing Russian journalists", CPJ news release, 28 June
          2007, accessed 8 July 2007
          O mdlosci przyprawia mnie tez rosyjski rasizm i faszyzujace
          organizacje
          paramilitarne /www.britannica.com/EBchecked/topic/1413242/Ru
          ssian-National-Unity

          To jest wklad Rosji do cywilizacji po 1991 roku. Maja tutaj twarda
          konkurencje z Chinami i swiatem Arabskim.
          Oczywiscie widze rosnaca klase srednia Rosji (coz za dziadowski smak
          mody! i nowobogackie fasony) ale wiekszosc spoleczenstwa poza moskwa
          I wielkimi miastami nie maja lepiej niz za czasow Zw. Radz. Co nie
          oznacza ze ja im zycze powrotu tegoz!

          Zycze im natomiast dobrobytu uniwersalnego dla wszysktich i to ich
          sprawa jak oni to zrobia tak dlugo jak beda eksportowali kapital i
          kawiar a nie mafie i niekulturnych
          • walter622 Re: dywagacje o rosyjskim kacu 01.06.10, 11:52
            truth_defender napisał:
            > kac to jest kwestja sine qua non w kontekscie Rosji gdzie konsumpcja
            > alkoholu,

            Do 1917 r. w Rosji obowiązywała prohibicja. Jednym z bolszewickich haseł było
            zniesienie tego ograniczenia w ramach "swobód obywatelskich". Większość
            "zdobywców" Pałacu Zimowego szturmowała
            ten budynek wiedząc, że w jego piwnicach znajdują się carskie składy win - po
            "zdobyciu" kilka dni była niekończąca się popijawa i gwałcenie dziewczyn z
            batalionu szturmowego, które broniły ten Pałac.
            Powszechny w Rosji alkoholizm to swoisty "podarek" bolszevii. "Podarek" z którym
            będą musieli jeszcze długo się borykać - mamy bowiem do czynienia z nałogiem w
            skali całego społeczeństwa.

            > 47 dziennikarzy zostalo zamordowanych po 1992.

            Jednego z pierwszych na tej liście - Listieva miałem przyjemność osobiście poznać.

            > O mdlosci przyprawia mnie tez rosyjski rasizm i faszyzujace
            > organizacje paramilitarne

            Lecz dyskretnie starasz się nie łączyć obu tych spraw. Obecne rozwałki
            dziennikarzy i prawników w pewnym sensie przypominają działania bolszevików w
            1918 r. - wtedy rozwalono 1,7 mln. Rosjan
            i temu społeczeństwu przetrącono kręgosłup. Teraz taka skala nie
            jest potrzebna by skutecznie sterroryzować społeczeństwo.

            > Życze im natomiast dobrobytu uniwersalnego dla wszysktich

            Dobrobyt wiąże się z polityczną stabilnością. Dla ekstremalistów taka opcja nie
            jest do przyjęcia - mogą dorwać się do władzy wyłącznie w warunkach powszechnej
            nędzy i kompletnym chaosie
            politycznym. To, że nasze media wspierają tą opcją wskazuje,
            iż Twoje życzenia są w sprzeczności z wizją naszych gryzipiórków.
            • truth_defender o co chodzi w Rosji? 03.06.10, 10:12
              walter622 napisał:

              Do 1917 r. w Rosji obowiązywała prohibicja. Powszechny w Rosji
              alkoholizm to swoisty "podarek" bolszevii. "Podarek" z który
              m będą musieli jeszcze długo się borykać - mamy bowiem do czynienia
              z nałogiem w skali całego społeczeństwa.


              Nie jestem rusycysta i nie moge podbudowywac wszystkich swoich
              opinii źródłami. Ale chyba alkoholizm w tak zwanym "pasie wodki" od
              Rosji po Skandynawie zalezy chyba tez od duzo wczesniejszych
              lokalnych tradycji produkcji i picia mocnej wódy. Zgadza sie
              natomiast ze ograniczonosc zycia w Komunizmie sklaniala do szukania
              pocieszenia w alkoholu.
              Piwosze germanscy i romanscy milosnicy wina mogli sie tez
              samorealizowac w gromadzeniu dobrobytu, podrózach albo grze w tenisa.

              Jednego z pierwszych na tej liście - Listieva miałem przyjemność
              osobiście pozn ać.


              W miarach ograniczonego czasu poczytlaem sobie o Vladzie Listievie.
              Coz za tragiczny los! Reszta to juz znany stereotyp: bohaterski
              dzennikarz odslania podejrzany biznes oligarchów, jest ostrzezony i
              swiadomy o niebezpieczentwach, ale kontynuuje odslanianie prawdy az
              do tragicznej smierci z reki wynajego hitmana. nastepujacy proces
              jest farsa. Interesujace, ze i w historii Listieva pojawia sie Boris
              Berezovski, ktory spiskuje przeciwko rzadowi rosyjskiemu z Londynu.


              Obecne rozwałki dziennikarzy i prawników w pewnym sensie
              przypominają działania bolszevików w 1918 r. - wtedy rozwalono 1,7
              mln. Rosjan i temu społeczeństwu przetrącono kręgosłup. Teraz taka
              skala nie jest potrzebna by skutecznie sterroryzować społeczeństwo.


              Ale ci ktorzy sa odpowiedzialni za terror wobec krytycznych
              dziennikarzy i sedziów to oligarchowie, zorganizowana przestepczosc
              i te luzne grupy faszyzujace?

              Dobrobyt wiąże się z polityczną stabilnością. Dla ekstremalistów
              taka opcja nie jest do przyjęcia - mogą dorwać się do władzy
              wyłącznie w warunkach powszechnej nędzy i kompletnym chaosie
              politycznym.


              A ekstremisci to te wyzej wymienione grupy terroryzujace krytycznych
              dziennikarzy?
              A tandem Putin - Mediediev to realna sila która buduje ta polityczna
              stabilnosc?
              Bywalcy na tym forum uzywaja czasem pojecia "Putizm". Czy jest to to
              samo co teoria spiskowa dziejów wdg której Rosja Putina gra jakas
              gigantyczna partie aby zdobyc znowu wladze nad Polska i Europa wsch?

              Gdybys mial czas na komentarz bylbym wdzieczny albo skierowanie do
              kompetentnych zródel.
    • j-k Islamscy bandyci z hamasu musza zrozumiec 01.06.10, 11:56
      ze blokada gazy nie bedzie zniesiona
      dopoki hamas bedzie dokonywal atakow terrorystycznych
      na terytorium Izraela.

      Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.

      Kropa - prosze o usuniecie watku na smietnik historii
      czyli na forum BW - gdyz BW dotyczy.
      • misterpee Re: dr- j- musi zrozumiec 03.06.10, 14:48
        ze jest parchem i powinien wyniesc sie z Europy do swojego ghetta
        ogrodzonego murem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka