Dodaj do ulubionych

Wolność słowa

29.09.12, 08:58
... Marsz to za mało! ...

https://wpolityce.pl/site_media/media/cache/38/2b/382b6bf3f68d018c681b26c8e0219a7a.jpg

... Podczas sobotniego marszu przeciwników rządu nie wystąpi Zbigniew Ziobro. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", na przemówienie lidera Solidarnej Polski nie zgodził się o. Tadeusz Rydzyk ...

No comment.
Obserwuj wątek
    • olga_w_ogrodzie Re: Wolność słowa 29.09.12, 12:51
      a w a proposie ciut - znowu żem zoczyła Kitkę panią w sklepie nieopodal.
      zatem ona chyba blisko tu mieszka.
      pogorszyła się wyglądowo.
      kitki brak, włos niedbale rozczapierzon, co nie wygląda składnie.
    • gat45 Re: Wolność słowa 29.09.12, 12:54
      Mam z tą wolnością słowa problem nie od dziś. I z pewnością nie dzisiaj go rozwiążę. Problem polega na tym, że ja jestem PRZECIW absolutnej wolności słowa. Słowo powinno wedlug mnie podlegać podobnym ograniczeniom jak uczynki. Słowo to mocna rzecz, często mocniejsza od czynu.
      Z takimi poglądami dla większości moich rozmówców staję się automatycznie zwolenniczką cenzury. I pewnie jestem nią, z tym, że wciąż uważam, że ona powinna działać w trybie auto-. Więc tym samym staję się dla rozmówców osobą, która wyznaje poprawność polityczną, konwenase i dulszczyznę.
      A jak sobie introwertycznie gmeram we własnym wnętrzu, to już sama nie wiem. Może i tak jest ? Może ja bym chciała, żeby wszyscy trzymali się takich samych norm współżycia w społeczeństwie, jakie ja uważam za słuszne ? No pewnie, że bym chciała. Ale czy ja naprawdę chciałabym to wszystkim narzucić ? Częściowo tak. Tylko nie podoba mi się żaden z istniejących sposobów narzucania, a żadnego nowego nie wymyśliłam. Ale przypuśćmy, że sposób by się znalazł. Czy ja sama byłabym w stanie opisać jakościowo i skwantyfikować dopuszczalne granice ? Z pewnością nie. No to czego ja się czepiam ? No właśnie. Od początku mówię, że mam problem :(
      • damakier1 Re: Wolność słowa 29.09.12, 13:09
        "ja bym chciała, żeby wszyscy trzymali się takich samych norm współżycia w społeczeństwie, jakie ja uważam za słuszne ? No pewnie, że bym chciała. Ale czy ja naprawdę chciałabym to wszystkim narzucić ? Częściowo tak. Tylko nie podoba mi się żaden z istniejących sposobów narzucania, a żadnego nowego nie wymyśliłam. "

Jeśli o mnie idzie, możesz zastosować przekupstwo.
        • gat45 Re: Wolność słowa 29.09.12, 13:57
          Z dziką rozkoszą, Damo ! Ja uwielbiam przekupy.. przekupia... no, stosować przekupstwo wobec osób, które lubię !

I już nawet nie wspomnę, że z długiej obserwacji forumowej wychodzi mi, że niczego bym Ci nie musiała narzucać. Ja bardzo chcę móc zastosować wobec Ciebie przekupstwo ! Mów szybko : czym najlepiej ? Ja się bardzo postaram !
          • magdolot Re: Wolność słowa 29.09.12, 15:15
            Szukałam dziś po ogródku, ale rydzyków brak.
            Podlewane konewką małe brązowate wyrosły na gołąbki jakieś. Jeden prawdziwek pod bukiem mi odrósł. A na trawniku coś strasznie dziwnego - wyglądają jak małe prawdziwki, grubokościste takie, wierzch kapelutków mają brązowy, ale nogi i spody kapeluszy wściekle żółte, wręcz kanarkowe. I nie wiem co to, chociaż pachnie ładnie. I nie wiem, dlaczego wyrosło mi dziś miast rydzyków wolnością słowa upojonych ładnie. Blokują mi wjazd na trawnik, lecz transparentów brak, okrzyków również. Poczekam, czy nie wysuną mi jakiejś kandydatury na chodnik... choć pewnie fcześniej ślimaki ich zją. Ratować?!
          • damakier1 Re: Wolność słowa 29.09.12, 18:22
            Ja bardzo chcę móc zastosować wobec Ciebie przekupstwo ! Mów szybko : czym najlepiej ? Ja się bardzo postaram !

Wiadomo, czym najlepiej. Na mej bujnej piersi miejsca a miejsca, a o nowego medala ani widu, ani słychu.
      • inna57 Re: Wolność słowa 30.09.12, 15:31
        Wolność słowa to umiejętność trzymania języka za zębami jeśli tak trzeba. Co też staram się czynić. Ale i z tej wolności korzystać należy a nawet trzeba wtedy gdy ona sama jest zagrożoną. Sytuacja zasygnalizowana przez Ave wskazuje że wolność słowa jako taka jest nadużywana do głoszenia nieprawdy czyli nie do tego do czego wolność jest powołana.
    • trusiaa Wolno mi zacytować? 30.09.12, 08:46
      gold_berg wczoraj

Program TV WYTRWAM:
      6.00 "Godzina z planszą" - prezentacja planszy z nr. konta bankowego Radia Maryjan
      7.00 "Mam cię zdrajco!!!" - codzienne przemyślenia posła Antoniego demaskujące zdrajców Ojczyzny
      9.00 "Stary moherowy grzyb – czyli Rosiewicz śpiewa" - koncert ulubionego piosenkarza Jarosława
      11.00 "Telezakupy KIWI" - promocyjna sprzedaż laleczek VOODOO (przypadkiem podobnych do Donalda) wraz z kompletem nierdzewnych szpilek. Mieści się w torebce i idealnie nadaje się na manifestacje.
      13.00 Godzina z planszą" - prezentacja planszy z nr. konta bankowego Radia Maryjan
      14.00 "Detonatorek" - wystrzałowy program rozrywkowy. Zdrajcy zdemaskowani przez posła Antoniego wybuchają śmiechem za pomocą granatów.
      16.00 "Kung Fu manifestanta" - szkolenie z samoobrony - dzisiaj ciosy z sandałka, trampka, mokasyna i bambosza oraz jak obezwładnić różańcem
      18.00 Na specjalne życzenie widzów - "Godzina z planszą" - prezentacja plansz z nr. konta bankowego Radia Maryjan - powtórka z całego tygodnia.

Z komentarzy do artykułu Kaczyński: Przebrała się miara zła. Chcemy prawa do prawdy. Chcemy Telewizji Trwam, Gazeta.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka