Dodaj do ulubionych

forumowo filmowo 17

25.01.19, 18:38
poprzedni numer

--
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
moviemovie.blox.pl
Obserwuj wątek
    • scoutek kryminalnie 25.01.19, 18:42
      Brytyjskie seriale kryminalne cieszą się wielką popularnością. Ten, o którym dzisiaj piszę, jest znakomity ale bardzo specyficzny, bo przy okazji rozwiązywania popełnionych zbrodni na ulicach Londynu mamy okazję przyglądać się ................................

--
      z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
      moviemovie.blox.pl
      • scoutek czysta adrenalina 05.02.19, 16:33

Chwyt znany już z filmu "Locke": kino jednego aktora, film do obejrzenia niekoniecznie w kinie. Ale gorąco polecam, to 85 minut pełnych napięcia, trudno się oderwać, czysta adrenalina. Jesteśmy w punkcie, gdzie policjanci odbierają telefon 112, a więc pomagają ludziom w sytuacjach kryzysowych.........................

--
        moviemovie.blox.pl
        • scoutek feminizm 11.02.19, 17:57

Czasem słyszę, że za sukcesem mężczyzny stoi zwykle jakaś mądra kobieta. I wiem, że to często prawda. Bywamy motorami działania naszych partnerów, ich muzami lub tylko szyją, która umiejętnie głową domu kręci. W filmie, o którym dzisiaj piszę,.........................

--
          moviemovie.blox.pl
          • scoutek shallow 18.02.19, 13:42
            Każde pokolenie ma chyba już swoją wersję tego filmu. Pierwsza powstała w roku 1937.....................

--
            moviemovie.blox.pl
            • scoutek Oscary 25.02.19, 16:57
              Tak właściwie to nie mam zdania na temat tegorocznych nagród. Tym bardziej, że "Green Book", a więc najlepszy film roku wg Akademii, obejrzę dopiero dzisiaj.
              "Faworytę" i "Romę" widziałam, napiszę dopiero o nich. O "Rapsodii" pisałam i o roli Malika też. O "Narodzinach gwiazdy" też i cieszę się z Oscara za piosenkę.
              Liczyłam na Oscara dla Glenn Close za "Żonę", ale biedaczka została z niczym.

A naszą "Zimną wojną" nie byłam zachwycona, o czym zresztą pisałam. Żal bo żal, ale tylko zdjęć i fotografa Żala właśnie.

Tyle ode mnie.

--
              moviemovie.blox.pl
              • scoutek Re: Oscary 25.02.19, 17:18
                sorry za błąd w nazwisku: Rami Malek, a więc o roli Maleka.

--
                moviemovie.blox.pl
            • scoutek nieoskarowo 25.02.19, 17:03
              To świetna historia o tym, jak kobiety biorą los w swoje ręce. Do tej pory utrzymywane i wykorzystywane przez facetów,..................

--
              moviemovie.blox.pl
              • scoutek oskarowo 04.03.19, 13:28
                To bardzo przyjemny film, ale nie jestem pewna, czy to film zasługujący na nagrodę Akademii. Oparty wprawdzie na prawdziwej historii jest ..................

--
                moviemovie.blox.pl
                • scoutek dalej oskarowo 11.03.19, 12:45
                  Ten film zaczynałam oglądać kilka razy. Nawet się śmiałam, że oglądam go w odcinkach. Jakoś nie chwytał. Raczej nie łapałam klimatu i formy. Dopiero za trzecim razem załapało i poddałam się historii i obrazom. Podobał mi się........................

--
                  moviemovie.blox.pl
                  • scoutek Indie 18.03.19, 11:52

Rzutem na taśmę, w ostatnim dniu obecności filmu na platformie, udało mi się zobaczyć ten nieprawdopodobnie wciągający film. Sujoy Gosh, indyjski reżyser, scenarzysta i aktor, zrobił ten obraz w 2012 roku..........

--
                    moviemovie.blox.pl
                    • scoutek jeszcze Oscar 25.03.19, 12:32
                      Bardzo interesujący film z 2018 roku, ale z góry ostrzegam, bardzo wolno się toczy. Poszłam ze względu na Oscara dla......................

--
                      moviemovie.blox.pl
                      • scoutek UWAGA 01.04.19, 10:42

Od dziś blog Movie, movie przeniesiony jest w nowe miejsce w sieci:
                        TUTAJ
                        Serdecznie zapraszam, choć nie wszystko jeszcze gotowe, do końca kwietnia się uwinę, zanim stary zniknie w kosmosie....

--
                        moviemovie.home.blog/
                        • scoutek Re: UWAGA 01.04.19, 10:43
                          Chyba poprawiona sygnaturka
                          jeszcze raz adres: moviemovie.home.blog

--
                          moviemovie.home.blog
                      • scoutek lekko 01.04.19, 11:19
                        Zabawny, leciutki film z doborową obsadą. Najważniejszy to oczywiście ........................

przypominam: zmiana adresu:nowe miejsce bloga

--
                        moviemovie.home.blog
                        • scoutek seria wg książek 08.04.19, 12:15
                          Nie tylko ulubiona marka samochodu się nie zgadza. Ale dla tych, którzy nie czytali serii powieści ................................

--
                          moviemovie.home.blog
                          • scoutek jeszcze oscary 15.04.19, 13:43
                            Ten film Jorgosa Lantimosa, zrealizowany w 2018 roku, chyba najbardziej zasługiwał na tegorocznego Oscara dla najlepszego filmu roku. Choć jest nieco dziwaczny, interesująco opowiada o ludzkich słabościach .........................................

--
                            moviemovie.home.blog
                            • scoutek światowe życie 23.04.19, 12:35

Serial prawniczy o fajnym początku, dalej bywa różnie. Do nowojorskiej kancelarii prawnej zatrudniającej wyłącznie absolwentów uniwersytetu Harvarda trafia nieprzeciętnie zdolny młody wielbiciel prawa o fotograficznej pamięci..............

--
                              moviemovie.home.blog
                              • scoutek szpiegowski thriller 05.05.19, 12:06

Serial, o którym ostatnio jest dosyć głośno, bo właśnie drugi sezon wszedł na ekrany telewizyjne. W ośmiu prawie godzinnych odcinkach pierwszego oglądamy historię ..........................

--
                                moviemovie.home.blog
                                • scoutek na tropie 13.05.19, 11:55

Czasem fajnie spojrzeć na znane historie z innej strony. Tak właśnie jest z opowieścią o ....................

--
                                  moviemovie.home.blog
                                  • scoutek kryminałki 22.05.19, 16:30
                                    Kolejna serialowa sieczka kryminalna, tym razem z pozycji biura FBI w Nowym Jorku. Mamy tu wszystko: przestępczość zorganizowaną, morderstwa, napady, zbrodnie polityczne, terroryzm, narkotyki, zagadkowe śmierci, działania pod przykrywką ..

--
                                    moviemovie.home.blog
                                    • scoutek polityka made in usa 29.05.19, 12:16
                                      Technicznie i koncepcyjnie film, który w 2018 roku zrealizował ...................... na podstawie własnego scenariusza, znakomity. Sam pomysł by go podzielić, jakby reżyser rozmyślił się po zakończeniu realizacji części, rewelacyjny.......

--
                                      moviemovie.home.blog
                                      • scoutek grozi nudą 03.06.19, 12:39
                                        Podstępnie zwabiona reklamami i nimbem nowości obejrzałam. I jest jak w podrzędnym sklepie gdzieś na Dzikim Zachodzie: szwarc, mydło i powidło. Serial (10 odcinków) ............................

--
                                        moviemovie.home.blog
                                        • scoutek zmieścisz się śmiało 10.06.19, 13:01
                                          To słowo mojemu pokoleniu kojarzy się z pogodnym i słonecznym niebem kwietniowym, na kilka dni przed, nie tak obowiązkowymi jak wcześniej, pochodami pierwszomajowymi. Pamiętam, wraz z koleżanką opalałyśmy się na balkonie nieświadome tego, co właśnie stało się ................................

--
                                          moviemovie.home.blog
                                          • scoutek mamy lato 21.06.19, 17:08

Obejrzałam, żebyście wy nie musieli. Nie, nie jest tak tragicznie, jest kilka naprawdę udanych chwil, ale generalnie płaskie wakacyjne kino..........

--
                                            moviemovie.home.blog
                                            • scoutek powtórkowo na blogu 24.06.19, 10:40

O tym filmie pisałam już, ale w trakcie przenosin z witryny do witryny coś się pokręciło i notkę wcięło. Powtarzam więc, bo film wart wspomnienia i szkoda mi było, że zniknęło.

Rzutem na taśmę, w ostatnim dniu obecności filmu na platformie, udało mi się zobaczyć ten nieprawdopodobnie wciągający film. .....

--
                                              moviemovie.home.blog
                                              • scoutek nielekko 01.07.19, 12:13
                                                Mój bliski dużo młodszy znajomy stwierdził, że taki film powinien dostać Oscara, a nie tam żadne grinbuki. ..................

--
                                                moviemovie.home.blog
                                                • scoutek po polsku 08.07.19, 13:02

Wakacje sprzyjają powtórkom i wyciąganiu zapomnianych filmów. W świetnym czteroosobowym towarzystwie postanowiliśmy odkurzyć film ..............................

--
                                                  moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek kasa i co z tego? 24.07.19, 15:39

Mocno spóźniona wzięłam się za ten film ........................................., który zrealizował go dwa lata temu. Lepiej późno niż wcale, bo ta oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść jest znakomicie pokazana i doskonale zagrana. Historia wydarzyła się w w roku ..............................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek znowu banki 30.07.19, 16:16

To film o złodzieju, który istniał naprawdę a nazywał się Forrest Tucker. Dla mnie jednak to film o .......................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek bardzo hermetyczne, ale polecam, ma urok 12.08.19, 12:51

Tytułowy.............................to nazwisko bohaterów serialu: ultraortodoksyjnej rodziny żydowskiej żyjącej współcześnie w Jerozolimie. ...............................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek film nieco zapomniany 19.08.19, 12:06
                                                    Ten film Sydney Pollack nakręcił w 1973 roku, a sięgnęłam po niego w ramach przypominania sobie ról...................................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek historia się dzieje... 28.08.19, 13:41
                                                    .................... to Mistrz, a ten film (zrealizowany w 2019) to po prostu cudo. W każdym możliwym aspekcie: scenariusza, intrygi, dialogów, zdjęć, filmowania, wreszcie gry aktorskiej.......................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek wracamy 19.09.19, 10:44

Serial, na kanwie którego powstał film, o którym dzisiaj piszę, omawiałam już dwukrotnie (....................). Ale wyjaśnienie jest jedno: to chyba jeden z najulubieńszych moich seriali.

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek film, po polsku 23.09.19, 13:03

Dawno nie było po polsku, więc dziś będzie. Ale nie będzie to szczera i otwarta polecanka, choć z najlepszą wolą zasiadłam do oglądania. ........................ spodobał mi się z dobrze wykonanej roboty ..............................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek dziś Korea 30.09.19, 11:44

Wcześniej nie widziałam żadnego filmu koreańskiego reżysera o nazwisku Joon-H0 Bong, słyszałam tylko o "Okja", a o kinematografii tego kraju mam mgliste pojęcie. Filmy z tej części świata nie pojawiają się często na naszych ekranach i pewnie dlatego ten narobił tyle szumu. Zachęcona entuzjastycznymi recenzjami i tegoroczną Złotą Palmą w Cannes, poszłam do kina. Wyszłam zachwycona, rozbawiona, przejęta. ..................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek polska kopia z Kasią Smutniak 07.10.19, 11:07
                                                    Właśnie wróciłam z kina z polskiej wersji filmu, którego remake robi chyba każdy kraj. Widziałam już wersję włoską................................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek kreacja 16.10.19, 11:36
                                                    Naczytałam się strasznie dużo o tym filmie, że straszny, że przerażający, że ludzie z wrzaskiem uciekają itd. Nawet się zastanawiałam poważnie czy w ogóle iść, bo z zasady horrorów nie oglądam w kinie, nie chcę z siebie zrobić pośmiewiska. Ale poszłam i ..........................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek w oczy 22.10.19, 16:04

Jan Komasa ma za sobą kilka niezłych rzeczy, w tym jeden bardzo udany film, o którym już pisałam "Miasto 44". Tegoroczny film Komasy jest mniej metafizyczny, ale znowu warto. .......

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Birmingham 30.10.19, 13:12

Znakomity serial produkcji brytyjskiej. Steven Knight od 2013 roku stworzył już 5 sezonów po 6 prawie godzinnych odcinków, każdy mniej więcej na tym samym poziomie. Naprawdę, to rzadko spotykane w tego typu produkcjach, by każda następna seria nie była gorsza od poprzedniej. Akcja wszystkich rozgrywa się w Birmingham............................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 06.11.19, 17:07
                                                    Dwóch dziennikarzy - Christian Miller i Ken Armstrong - opublikowali najpierw reportaż, potem książkę, w której zawarli prawdziwą historię seryjnego gwałciciela i jego ofiar. Na tej podstawie nakręcono krótki serial, ..............................

PS. Coś się stało i nie mogę dodać tytułu do postu, nie ma możliwości, sorry

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 15.11.19, 21:27
                                                    Od zawsze lubię kryminały, i czytać i oglądać. Skandynawskie ostatnio najbardziej, bo tam mogłabym żyć i na to zresztą się zanosiło. Ale jest jak jest. Oczywiście wszystkie historie Jo Nesbo z Harrym Hole czytałam, ciekawa więc byłam jak wypadnie ekranizacja. No i ..............

ps. się zrypało i nie da rady tytułować.

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 28.11.19, 17:13
                                                    Po trzech męskich filmach o grupie rabusiów, na której czele stał Danny Ocean, zrealizowano nareszcie całkiem sympatyczną i zgrabną historię z siostrą Danny'ego: Debbie Ocean......

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 07.12.19, 12:38
                                                    Nie wiem, czy pan .........................................................(lat 77) nakręci jeszcze jakiś film. Miejmy nadzieję, że pożyje jeszcze wiele lat i będzie dzielił się z nami swoim niewątpliwym talentem, jest bowiem jednym z najwybitniejszych reżyserów w historii kina. Ale jeśli ..................................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 16.12.19, 15:45
                                                    Bardzo lubię filmy ..........................................., jedne bardziej drugie mniej. Nie ma wśród nich żadnego, który jakoś by mi nie grał, znudził czy nie rozbawił......

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 27.12.19, 13:24
                                                    W wigilijny późny wieczór, po naprawdę niezłej kolacji zasiedliśmy z rodziną przed telewizorem z pytaniem: co by tu puścić, by móc spokojnie obejrzeć, nie zmęczyć się zbytnio a dać sobie kolejny powód do rozmowy. I włączyliśmy najnowszy film ...................................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 05.01.20, 12:31
                                                    Dwusezonowy (jak do tej pory) serial z lat 2017-2018 ze świetną rolą Billa Pulmana, jakże słabo docenianego aktora. Polski tytuł .....................................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 13.01.20, 12:41
                                                    Każda epoka ma swoją "Dynastię"? W takim razie ten serial jest wizytówką dzisiejszych, korporacyjnych czasów i nawet alternatywny internetowy tytuł już mówi o nim - i o naszych czasach - bardzo dużo. Zwany jest bowiem................................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 20.01.20, 14:34
                                                    Myślałam, że już pisałam o tym serialu, ale okazało się, że jakoś mi uciekło. I bardzo dobrze, bo mogę napisać teraz po ostatnim, kończącym wszystko, trzecim sezonie. To jeden z najlepszych polskich seriali, którego produkcja rozpoczęła się w 2014 roku, opowiada o tym, o czym zwykły polski zjadacz chleba zbyt dużo nie wie...................

--
                                                    moviemovie.home.blog
                                                  • scoutek Re: Birmingham 28.01.20, 12:06
                                                    Z naszego polskiego, bieszczadzkiego zadupia przeniosłam się na drugą stronę, do Czech, przy granicach polskiej i niemieckiej. Tam bowiem dzieje się akcja czeskiego .............................

--
                                                    moviemovie.home.blog
    • magdolot Polecanka 01.02.19, 01:21
      "Shtisel"
      Serial na Netflixie, 2 sezony.

Z wielką przyjemnością posiedzieliśmy w Jerozolimie oglądając jak rodzina ortodoksów usiłuje utrzymać równowagę balansując na linie współczesności. Kameralny, pyszny, ciepły film, w którym wszystko jest niespiesznie szkicowane delikatnym piórkiem i człowiek lubi tam wracać i trzymać sobie kciuki za bohaterów.
      Ja dzielę filmy na takie, które oglądam z dystansem i takie, do których włażę do środka. Bardzo lubiłam tam być.

I bardzo jestem ja Netflixu wdzięczna za brak chromolonego lektora, bo z hebrajskiego sterczą tu i tam smakowite rodzynki jidysz, którym mówi starsze pokolenie.

Poezja nie serial.

--
      "Dziecko Wyklęte" - to dziecko w rodzinie które zostało pozbawione obiecanego pińcet. Dawniej: pierworodny. By Larsek.
      • scoutek Re: Polecanka 01.02.19, 09:29
        Ooooo widzisz
        Bo jakoś nie mogę niczego zacząć przez tę przeprowadzkę
        Ale już osiadłam to mogę

--
        moviemovie.blox.pl
        • magdolot Re: Polecanka 02.02.19, 00:07
          To super, że już osiadłaś. Jak się dobrze umościsz, opowiedz jak się masz na nowych śmieciach.

Przeprowadzka potrafi nieźle dać w kość. Pani psa Fo się właśnie przeprowadza do klitki, żeby wyremontować mieszkanie i wynajmować je turystom uzyskując w ten sposób wymarzoną poduszkę finansową (niech nawet będzie jasiek!). Ma jeszcze dwie doby na dzielenie betów na kupy, przewożenie i wywalanie ich zanim wejdą fachowcy burzyć ffffszystko jak leci... a ja mam psa Fo na 3 dni. I bardzo się cieszę, że fffczoraj jedna taka energiczna pomocnica, jej wywaliła z rossspędu puszkę z kawą i pani psa Fo wolała mi dać psa wraz z dzwonkiem dla offcy i paseczkiem na ryło udającym kaganiec w autobusie...niż dać mi jeszcze coś potrzebnego wywalić. Bo kaganiec Fo też chyba już ktoś wywalił tytułem pomocy. Słoniocy! Słoniocy! I bardzo się ja cieszę z takiego obrotu sprawy, bo jestem strasznie zryta notorycznym jeżdżeniem samochodem i nawet mam w dupie zakwasy od naciskania pedałów. Powstaje mi mięsień sprzęgłowy i gazohamulcowy?! A z autobusu fcale nas z Fo nie wywalili, bo dobrześmy ten kaganiec udawali. :-)

--
          Mierżą mnie ludzie tak mali, że szkoda że wciąż ich widać. By Magdolot.
          • scoutek Re: Polecanka 02.02.19, 09:14
            Mieszkanie jest za-je-bi-ste. Już nie mam przechowalni kartonów, ani nie ćwiczę slalomów między workami z ciuchami. Jasno i przestrzenne, wszędzie blisko, wygodnie, mimo, że samo centrum cicho. Dom oddalim w dobre ręce, nowe życie zaczynamy. Na razie jest świetnie.

--
            moviemovie.blox.pl
            • magdolot Re: Polecanka 02.02.19, 15:40
              To suuuuper! To weź zakwitnij. Okropnie należy Ci się. :-)))))))))))))))

--
              "Dziecko Wyklęte" - to dziecko w rodzinie które zostało pozbawione obiecanego pińcet. Dawniej: pierworodny. By Larsek.
    • behemot17-13 Ślad 08.10.19, 22:39
      Film, kino, teatr, przedstawienie, koncert itp.
      Co lub kto zapadł w mojej pamięci, otóż.
      Na pewno i przede wszystkim i ponad wszystko - Mistrz i Małgorzata, Zezowate szczęście, Bez znieczulenia.
      Aaa, no przecież, Zemsta Fredry
      Się starzeję i stąd moje wycieczki sentymentalne czyli jakoś bokiem lecz do tyłu, pozdrawiam.
      "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
    • ploniekocica The good fight 24.10.19, 11:34
      Wiem, wiem, ze Scoutek pisał już o tym serialu, ale co tam się dzieje w trzecim sezonie to głowa mała. Spiski kobiet w celu obalenia Trumpa, seks taśmy Trumpa itd. itp.
      Ciekawa jestem czy możliwe w ogóle byłoby w ogóle wyprodukowanie i emisja w jakiekolwiek dużej polskiej TV serialu fabularnego tak jawnie anty aktualnie panującej władzy?

--
      i need my own personal jesus someone to hear my prayers someone who cares
      • scoutek Re: The good fight 24.10.19, 11:47
        Chyba nie.
        "Ucho prezesa" (nie porównuję z "Idealną sprawą") pęta się gdzieś po internetach. To, że publiczna tego nie nada to jasne, Polsat też zbyt blisko władzy teraz, ale czemu tvn nie nadaje to się dziwię.
        Jeszcze nie czas kochana. Nie dorośliśmy.

--
        moviemovie.home.blog
    • magdolot Re: forumowo filmowo 17 28.01.20, 20:47
      Będem niepatriotyczna we oskarową noc, bo będę 3mać kciuki za "Jojo Rabbita".
      Właśnie wróciłam. Wybraliśmy seans w godzinach pracy i prawie całe kino mieliśmy dla siebie.

Serdecznie polecam. Studiuję teraz recenzje na sieci i chyba piszą je zgredy pod zgredy. Pierdu, pierdu, komiks, trywializacja. Zaraz na film wyślę pokolenie milenialsów i zobaczę, co ono. Bo chyba złapie więcej, niż niektórzy krytycy. Dla mnie rewelacja i nie będę spoilować.

Scoutku, jak obejrzysz [bo nie wątpię, że obejrzysz przed galą], to bardzo proszę mi przystępnie wytłumacz, dlaczego nominacje za scenografię i kostiumy a nie za zdjęcia. Bom gupia. Ale do mnie dociera efekt finalny, a spece pewnie wiedzą skąd on się bierze.

--
      "Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu." by 99venus
      • scoutek Re: forumowo filmowo 17 28.01.20, 23:01
        Nie, nie będę próbowała zgadnąć co spece mają na myśli 😉
        Jak obejrzę to powiem co myślę.
        Wczoraj obejrzałam 1917 i polecam. Ale w kinie. Niedługo napiszę.
        Buziaki

--
        moviemovie.home.blog
        • magdolot Re: forumowo filmowo 17 29.01.20, 12:58
          Milenialsy są zakochane w Jojo. Ale nie mam pod ręką żadnego młodego faszola...

"Phantom thread" [Nić widmo], o którym pisałaś na blogu, wlazł na Netflixa i nas zachwycił, a małż sobie coś przemyślał. Trafiło mu we wrażliwość, albo w mój zamrażalnik grzybków... :-)))))

--
      • scoutek Re: forumowo filmowo 17 03.02.20, 23:01
        Byłam. Może napiszę więcej potem, ale teraz na goraco: zachwycona nie jestem. Ubawiłam się przede wszystkim przy scenach powitań, szczególnie tej jednej, gdy każdy z każdym. Głupie ale cudne.
        Scenografia rozumiem, świetna, dbałość o szczegóły znakomita. Rockwell i Johanson rewelka. Jojo też. Adolf niezły, zważywszy że to reżyser i cały motor imprezy. Ale chwilami widziałam, że Nowa Zelandia leży bardzo daleko od Europy i mentalnie mi nie grało. Zgred jestem?
        A zdjęcia? E, takie sobie w porównaniu z piątką nominowanych (1917, Irlandczyk, Pewnego razu..., Joker czy Lighthouse)

--
        moviemovie.home.blog
        • magdolot Re: forumowo filmowo 17 05.02.20, 21:47
          Oj, Scoutek, Cię rozumiem, ale wydaje mi się, że ta odległość Zelandii dobrze filmowi robi. I fakt, że Hitler jest polinezyjskim Żydem i nigdy do żadnej grupy etnicznej nie pasował i trochę był pariasem. Dlatego to jest film i dla Chińczyka i dla Eskimosa. Dlatego jest to film ośmieszający pieprzenie każdego morderczego paranoika i każdy jeden bogoojczyźniany syf, którym uwodzi się tłumy. Film, który pokazuje wojnę jako coś, co zdurniali dorośli robią dzieciom - to rzadki punkt widzenia. Zbyt rzadki moim zdaniem.

A mnie kazał także pomyśleć ze współczuciem o pokoleniu Jojo Rabbitów, które odrosło od ziemi, by całe życie się wstydzić za opętane pokolenie rodziców. Znam kilka sztuk z tego pokolenia i z następnego, które się boi dowiedzieć, co wtedy robił dziadek. Przy gagu z panzerfaustem, o dziwo tym końcowym, mi się nagle przypomniał kawałek "Zwierzeń klauna" Heinricha Bolla, o chłopcu co się wysadził pięścią pancerną na ćwiczeniach Hitlerjugend i nikt się tym nie przejął, bo na szczęście chłopczyk był sierotą [to była reakcja opiekunów!]. W dzisiejszych czasach już Bolla chyba nikt nie czyta.

Mnie zachwyca i grzeje, że globalny polinezyjski Żyd znalazł w sobie miejsce na uczucia małego zindoktrynowanego nazisty z Hitlerjugend. To film, na który moja córka mogłaby iść z którymś ze swoich niemieckich kumpli z liceum i po projekcji go spokojnie obgadać. I to mogłaby być bardzo pouczająca rozmowa - z wyjściem poza korzenie i ponad. Czas na to.

- Co oni zrobili?
          - Co mogli.

Ten króciutki dialog jest jak celny cios w potylicę. Mnie to on został w głowie jak inne wrażenia poopadały i chyba będzie tam już na ament. A odkąd my się w stronę autorytaryzmu skradamy i się po troszku gnoi ludzi, ćwiek bezcenny...

Moim belfrzym zdaniem, a mówię to już po kwerendzie wśród milenialsów, Taika Waititi z genialnym pożytkiem zdyskontował wielką sympatię, którą się wśród nich cieszy za "Thora Ragnaroka". Milenialsy zabawę konwencjami uwielbiają i bardzo dobrze wyłapują to, co jest serio. Tak jak my między wierszami czytalim, oni radośnie nicują rażące nas filmy i zabite ćwieki im gdzie trza zostają.

I wydaje mi się, że Jojo zrobiony na serio by na nich nie działał, że to jest coś za coś i że to widać we współczesnej kinematografii. Film o wojnie może przerażać/epatować makabrycznymi realistycznymi realiami, których oni nie znają i to wszystko, co on może zrobić, bo w tym koszmarze ginie uniwersalne. A uniwersalne ćwieki wojenne lepiej zabijać realia przycinając. I chyba także dlatego, że wtedy wojna i konkretny wróg się razem nie zlepiają i nie uczy się nienawiści. A i dziewczynka z szafy nie musi być Żydówką, może być Tutsi, Ujgurką, każdą jedną dziewczynką z rogami i łuską i kij wie, czym jeszcze.

Aha, i dzięki Jojo mój milenials ma smaka na "Życie jest piękne" Benigniego, choć to dlań prehistoria, prawie nieme kino. I jak na rasowy milenials przystało, podąży on tropem archaicznych oskarżeń o trywializację i zyska na tym coś nietrywialnego. "Co to jest: po stawie pływa i mówi kwa, kwa?"

I cieszy mnię to okrutnie we Polszcze latoś, że taki Taika zapewne pośród młodzi ma więcej do gadania, niż Duda ze Zalewską i Świętokrzyską Wyklętą Brygadą i całem patryjotycznym ze kolan fstawaniem typu "respect us", gdysz są zafszonymi niekumającymi niereformowalnymi martyrologicznymi nadętymi zgredami. I niech ich regularnie biorą ze szkołą na "Smoleńsk" a Taikę przeklinają. :-)

--
          • scoutek Re: forumowo filmowo 17 06.02.20, 09:54
            Lotka, masz bardzo dużo racji. Naprawdę. Spojrzenie z tej strony jest pouczające dla widza stąd, bo pokazuje jak to widzą nietubylcy. I dobrze.
            Dzięki, reszta na blogu będzie.

--
            moviemovie.home.blog
            • magdolot Re: forumowo filmowo 17 06.02.20, 15:57
              Tak, to nie my stąd jesteśmy targetem i nie nasze pokolenie. Właśnie powstałaś we mnie pytanie o Hitlera jako ikonę popkultury, bo nigdy o nim tak nie myślałam. Obchodzenie urodzinek Hitlerka mnie naprawdę przeraża, a Che na koszulkach niespecjalnie. Czy dlatego, że Hitler zdołał się w pełni "tfurczo rozwinąć" a Che nie? Czy raczej dlatego, że Hitler był bliżej, a Che bardzo mocno egzotyczny jest jak się urosło za Żelazną Kurtyną? Czy Che na koszulkach traktuję po prostu jak ikonę popkultury, a Hitlera nie? Zapewne fszystko naraz.
              Mam wrażenie że Taika to pokazał, bo w trakcie filmu Hitler się zmienia i coraz mniej pluszowy jest...

--
              Mierżą mnie ludzie tak mali, że szkoda że wciąż ich widać. By Magdolot.
              • magdolot Re: forumowo filmowo 17 06.02.20, 18:32
                No, popa, okazuje się że jestem nie o ku....rant z ikonami. :-)

Zguglałam se zbitkę " Hitler jako ikona popkultury" i sporo na ten temat jest. Na przykład takie:
                www.tokfm.pl/Tokfm/1,103089,8968385,Hitler_nowa_ikona_popkultury_.html

Buziaki!

--
                "Powoływanie się na wielkie wartości jest najskuteczniejszą strategią ukrywania własnego zepsucia. Nie mamy dziś społeczeństwa obywatelskiego, mamy społeczeństwo mafijno-klerykalne." Tadeusz Bartoś
                • scoutek Re: forumowo filmowo 17 06.02.20, 18:51
                  Dzięki.
                  Pewnie właśnie tak, Che za daleko to łatwiej i prościej. Z Pol Potem to nie działa. Może to też chodzi o skalę? Stalina też nie obśmiewają zbytnio. Ani Koreańczyków.
                  Interesujące.

--
                  moviemovie.home.blog
    • scoutek Re: forumowo filmowo 17 05.02.20, 17:35
      Sam Mendes, reżyser tego filmu, oparł tę historię na opowieściach swojego dziadka. Mimo, że to wojenna historia, jest chwilami bardzo kameralna. Wraz z ..................

--
      moviemovie.home.blog
      • scoutek Re: forumowo filmowo 17 13.02.20, 11:55
        Do książki zabierałam się dwa razy. Za drugim razem chwyciło, mimo, że akcja nie jest zbyt wartka, a klimat książki raczej ciężki. Ale jak się człowiek skupi, to atmosfera drugiej połowy ubiegłego wieku w ..........................

--
        moviemovie.home.blog
        • scoutek Re: forumowo filmowo 17 18.02.20, 12:28
          Historia przypomina bardzo tę z filmu "Sprawa Kramerów", ale w filmie z 2019 roku, który wyreżyserował ..............................

--
          moviemovie.home.blog
          • scoutek Re: forumowo filmowo 17 25.02.20, 12:00
            Zrealizowany w tym roku, krótki, zaledwie 10-odcinkowy serial został oparty na powieści ..................................

--
            moviemovie.home.blog
            • scoutek Re: forumowo filmowo 17 25.02.20, 12:04
              I to był 500 wpis na blogu.
              Z czego setka to seriale ;))

--
              moviemovie.home.blog
              • scoutek Re: forumowo filmowo 17 06.03.20, 12:05
                Całkiem sprawny film Łukasza Grzegorzka z 2018 roku, oglądałam go wyłącznie dla ......................................

--
                moviemovie.home.blog
                • scoutek Re: forumowo filmowo 17 11.03.20, 14:51
                  Wszyscy zawsze narzekają, że z Chin mamy wyłącznie podróbki. A tu nagle poza telefonami czy wirusem, który zrobił oszałamiającą karierę na całym świecie, mam dla Was jeszcze jedno autentyczne chińskie dzieło. Wprawdzie nie jest groźne, ale wrażenie robi, zapewniam. ................................

--
                  moviemovie.home.blog
                      • scoutek Re: forumowo filmowo 17 19.03.20, 11:20
                        Znowu czeska robota. Znakomita. Akcja tego krótkiego, zaledwie 6 odcinków, serialu zaczyna się w Londynie w 1989 roku........

--
                        moviemovie.home.blog
                        • scoutek Re: forumowo filmowo 17 26.03.20, 12:45
                          Niestety, przed zarazą nie zdążyłam do kina na najnowsze dzieło ...................................................., więc teraz korzystając z tego, że siedzę w domu (jak miliony rodaków, mam nadzieję), nadrabiam poprzednie filmy tego reżysera, które są dostępne na platformach cyfrowych. ...........................................

--
                          moviemovie.home.blog
                          • scoutek Re: forumowo filmowo 17 02.04.20, 12:43
                            Kolejny serial, tym razem niemiecki. Wśród twórców znajduje się Tom Tykwer ("Biegnij, Lola, biegnij"), więc to spowodowało, że poświęciłam temu czas.......

--
                            moviemovie.home.blog

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka