Dodaj do ulubionych

Muszę się poskarżyć

04.04.20, 13:52
Robię to u Was, bo nie mam gdzie ani komu.

Bliska mi osoba jest autystyczna. Kiedy nagromadzą się w nadmiarze bodźce i emocje zwykły stimming w rodzaju kręcenia na rowerku czy podskoków po pewnym czasie przestaje działać. Wtedy zaczyna się fatalny czas, nieludzka depresja, agresja, strach. Dlatego regularnie wychodziliśmy do lasu - godzina intensywnego marszu w samotności. Marsz z przerwami, w odległości kilku metrów od siebie żeby się nie rozpraszać. Słuchanie ciszy i ptaków, oddychanie pachnącym powietrzem, oglądanie drzew... I potem można normalnie żyć przez kilka kolejnych dni.

Teraz nam tego zakazano. Dlaczego? Ja wiem, że propaganda i pokazowe działania są ważniejsze od racjonalnych i skutecznych działań, ale...
No, wypłakałem się. Próbujemy żyć dalej.

--
Owsiak: Sie ma! - tysiące noworodków zawdzięczają mu życie
Rydzyk: Ma sie! - Maybachem od bezdomnego fajnie mu się jeździ
Obserwuj wątek
    • inna57 Re: Muszę się poskarżyć 04.04.20, 15:43
      Sapiensie nie wiem jak mogę pomóc. Ściskam Was obu wirtualnie i rozumiem Twojego synka. Brak bodźców zewnętrznych dla mnie też jest udręką a nadal staramy się żyć w miarę normalnie. Nie wiem gdzie mieszkasz, może mogłabym jakoś pomoc. Jeśli zechcesz napisz na mojego gazetowego priva. Ja jestem ZA ale nie pełnym autystą ale rozumiem Twoje problemy z pełną mocą.

Trzymajcie się chłopaki.
    • 99venus Re: Muszę się poskarżyć 04.04.20, 16:12
      Sytuacja jest fatalna.Wprawdzie nie podejrzewam żeby na każdym wjeździe do lasu stała policja ale.....nie sposób każdemu tłumaczyć co i jak a jeszcze gorzej w tej sytuacji płacić mandaty.
      Może załatwisz zaświadczenie od lekarza uzasadniające leczniczą konieczność spacerów?

--
      5 lutego 2020 roku,po 25 latach wolności wróciła do Polski komuna.
    • erte2 Re: Muszę się poskarżyć 04.04.20, 16:20
      Niektóre z tych wprowadzonych "bez żadnego trybu" zakazów i nakazów są co najmniej idiotyczne oraz bezsensowne (jak np. ten o którym piszesz). i tylko dlatego są ogłaszane "bo tak, bo mogę i co mi kto zrobi?".
      Poważnie podejrzewam że niskorosły wymyślając kolejne upaja się władzą i przeżywa kolejne orgazmy spowodowane swoja omnipotencją i jest szczęśliwy mogąc nami poniewierać.
      • inna57 Winni są znani. Szukajmy sposobu jak pomóc 04.04.20, 18:31
        Może ktoś w pobliżu Sapiensa ma działkę letniskową którą mógłby udostępnić w celach terapeutycznych. Ludzie bez obciążeń zamknięci w czterech ścianach z oddechem na balkonie zaczynają wariować, myją po raz piaty w tygodniu okna, segregują makaron, prasują uprasowane koszule itp. Szukajmy sposobu żeby jakoś pomóc. Na wywnętrzanie się na winnych przyjdzie jeszcze czas.
    • magdolot Re: Muszę się poskarżyć 04.04.20, 20:07
      Podpisałam i udostępniłam na FB i tutaj lineczek wrzucam:

secure.avaaz.org/pl/community_petitions/ministerstwo_srodowiska_zadamy_cofniecia_zakazu_wstepu_do_lasu/

Może niedługo cofną ten durnowaty zakaz. Kciuki trzymam za Was!

--
      "Po stronie pisu jest mądrość połączona z cierpliwością" - by Matigrypl :-)))))
          • scoutek Re: Muszę się poskarżyć 05.04.20, 09:24
            Znalezione przed chwilą na fb.
            www.facebook.com/1531743353714285/posts/2820580691497205/?sfnsn=mo&d=n&vh=i

--
            z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
            moviemovie.home.blog
            • 99venus Re: Muszę się poskarżyć 05.04.20, 13:40
              Adam Wajrak-znakomity.
              Ja wiem jedno-wokół mnie lasów coraz mniej-tną na potęgę jak oszalali.Z resztek starej puszczy pozostaną niedługo jedynie sosnowe zagajniki.Wprawdzie ostatnio troche odpuścili ale jak mówią leśnicy-nie ma odbioru.
              Jak odbiór wróci to pewnie wytną do ostatniego drzewka.

--
              5 lutego 2020 roku,po 25 latach wolności wróciła do Polski komuna.
            • man_sapiens Re: Muszę się poskarżyć 05.04.20, 20:02
              To też chyba celne (niestety)
              czasopismo.legeartis.org/2020/04/koronawirus-zakaz-wstepu-lasu.html
              --
              Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Chociaż co do wszechświata nie jestem pewien Einstein
    • man_sapiens Re: Muszę się poskarżyć 05.04.20, 13:31
      Jesteście kochani, nic tak nie dodaje sił, jak wsparcie od dobrych ludzi.

Wczoraj i dzisiaj wychodzimy w pola (sąsiad twierdzi że to jest w zasadzie też zakazane). Tutaj na szczęście słuchać ptaki, na miedzach i przy drodze polnej są czasem ciekawe roslinki do oglądania. Przeszkadza trochę bardzo ostatnio jaskrawe słońce, no cóż, ciemne okulary. Przyzwyczajamy się a raczej uczymy tolerować to, co jest.

Damy radę. My, dworzanie.

--
      Autyzm to nie błąd programu, to inny system operacyjny
      • scoutek Re: Muszę się poskarżyć 05.04.20, 23:14
        Dzisiaj na tt rozmawialiśmy na temat tego co należy zrobić w przypadku gdy policja chce Cię ukarać mandatem. Otóż prokurator Krzysztof Parchimowicz powiedział nam, że nie należy przyjmować żadnego, bo zakazy te są z księżyca i łamią prawo i prawa człowieka i nie są nigdzie prawnie osadzone. Niech wzywają do sądu a on zdecyduje, czy klient jest winny czy nie.
        To było po tej historii, gdy facetowi o 11.30 dali mandat, bo wtedy mogą tylko seniorzy. To ich wyśmiał, bo nigdzie nie ma zakazu wychodzenia. Także ten....

--
        z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
        moviemovie.home.blog
        • scoutek Re: Muszę się poskarżyć 08.04.20, 07:03
          natemat.pl/305035,zakaz-wstepu-do-lasu-z-powodu-koronawirusa-bezprawny-prawnik-wyjasnia
          --
          moviemovie.home.blog

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka