28.06.09, 12:39
Mam problem z interpretacją tego wyniku: 22 ze zmiennymi III i IV,
na 22. Wydaje mi się, że nie jest pozytywny, ale może sie mylę. Wiem
że były opisywane te heksagramy, ale nie w takiej kombinacji i
dlatego proszę szanowne kolegium o pomoc ;)
A dodam, że pytanie było o sprawy prywatne/miłosne...
Obserwuj wątek
    • mia_blue Re: 22 na 21 28.06.09, 13:48
      właściwie znalazłam dwie sprzeczne interpretacje 22. Jedna mówi o
      tym że Yi king chce nam powiedziec, ze zaniedbalismy cos i to od
      naszego wkladu zalezy powodzenie w sytuacji, o ktora pytamy. Druga
      interpretacja mówi o zachowaniu spokoju, załatwianiu spraw małych,
      bez forsowania wielkich, czekaniu na dalszy bieg wydarzeń...
        • mia_blue Re: 22 na 21 28.06.09, 20:18
          dzięki,
          a czy w 21 rozstrzygnięcie ma wydźwięk negatywny? w niektórych
          opisach tego heksagramu jest rozczarowanie, a może nie jest to
          jednoznaczne- i interpretuję to zbyt bezpośrednio?
          Bo skoro ma to prowadzić to rozczarowania moze lepiej tego uniknąc
          lub przeprowadzić w inny sposób? ;)
          • transwizje Re: 22 na 21 28.06.09, 21:10
            krytyka, ustalanie prawdziwego stanu rzeczy itp. czy to złe?
            znów teoria o unikaniu przeznaczenia? skąd to się bierze, że tylu ludzi się na nią nabiera?

pozdro
            ES
            • mia_blue Re: 22 na 21 28.06.09, 21:45
              wydaje mi się że do pewnego stopnia możemy wydarzeniami swojego
              zycia kierować...do pewnego stopnia

zadając pytanie umieściłam w nim swoją osobę na pierwszym planie
              tzn "co ja mam zrobić, co mogę zrobić" przyznam ze mimo dośc
              konkretnej interpretacji z Twojej strony ( dzięki :) ) sytuacja nie
              jest dla mnie jasna.
              Zadałam ponownie pytanie księdze umieszczając tę drugą stronę na
              pierwszym planie tzn " jaki jest stosunek/ plan tej drugiej strony
              do danej sytuacji" i otrzymałam 14 zmienna IV przemiana na 26.
              Co o tym sądzisz? .../ strasznie sie rozpisałam...;)/
                • mia_blue Re: 22 na 21 29.06.09, 11:11
                  zadajesz trudne pytania...;)
                  moze dlatego, że chyba można troche pomóc aby realizacja planu
                  poszła tak jak sobie tego życzymy... wydaje mi się że przeznaczenie
                  lubi gdy się mu pomaga...
                  • transwizje Re: 22 na 21 29.06.09, 15:32
                    a jeśli plan się zmieni za jakiś czas? opieranie się i przepychanie teraźniejszego na siłę mija się z celem i to nie jest pomaganie, ale przeszkadzanie przeznaczeniu. zbędne przywiązanie myśli do wyniku.
                    pozdro
                    ES
                    • mia_blue Re: 22 na 21 29.06.09, 18:42
                      to ciekawe ale chyba dośc podobną odpowiedź do Twojej dziś
                      otrzymałam od księgi...
                      zadałam pytanie podobne do wczorajszego "co dziś uważa, sądzi o mnie
                      i sytuacji ta druga strona" i otrzymałam : 33 zmienna I, przemiana
                      na 13. W opisie 33 jest "... Trzeba umieć odczytać w porę znaki
                      czasu, zamiast walczyć ślepo w obronie straconych pozycji". To dało
                      mi trochę do myslenia...
                      A potem zadałam pytanie ogólne" jaka jest obecnie sytuacja i co się
                      będzie działo dalej" i otrzymałam 64 bez zmiennych... Mam wrażenie
                      ze w tym heksagramie chodzi o cierpliwość, której mi trochę brakuje-
                      czy dobrze to interpretuję?
                      Chyba przesadzam z ilością pytań... ale to przez duże zaangażowanie
                      w sprawę i ciekawość co będzie dalej.

Pozdr
                      e.
                          • transwizje Re: 22 na 21, i jeszcze 64 01.07.09, 13:53
                            zawsze musisz brać pod uwagę, gdy pytasz wiele razy o to samo, że Księga opowiada o czymś innym, niż zamierzyłaś. Np. może dać odpowiedź na pytanie, które jeszcze nie przyszło ci do głowy. ;-)

w 64 lisek musi nauczyć się odczekiwać na właściwy moment działania, tak jak wytrawny polityk. Najpierw zajmuje coraz wyższe strategicznie pozycje, aby w chwili, gdy ktoś, kto zajmuje dotąd najważniejszą pozycję w naturalny sposób zachwieje się, wykorzystać szansę wybicia się i wskoczenia na jego stanowisko. jest więc coś o cierpliwości, ale i o przewidywaniu swoich kroków i ich konsekwencji.
                            pozdro
                            ES
    • mia_blue Re: 22 na 21 08.07.09, 18:19
      wlaśnie, mam podejrzenia że ksiega odpowiadała mi na pytania których
      wcale nie zadawałam - związane z pracą - 22 zmienna 3 i 4, po
      przemianie 21 - pasują do tego. Również poprzednie i kolejne
      heksakgramy które losowałam pasują, muszę sie zagłębić w swoje
      notatki i powrócić do tego co wylosowałam, ale było coś o wyjeżdzie
      zagranicznym, było coś również o przyjaciołach na południowym
      zachodzie...jeszcze raz to przeanalizuję i dam znać ;)

to znaczy że księga nie chce mi odpowiedzieć na pytanie które
      zadałam?, czy moze niewłaściwie je formułuję?
            • transwizje Re: 22 na 21 09.07.09, 19:01
              no, tak ;-)))
              I-Cing jest wyrocznią i odbija pytania dotąd, aż pytający zauważy, że jest lekceważony, tak samo jak Wyrocznia jest przez niego lekceważona.
              Pozdro
              ES
              • mia_blue Re: 36 na 41 a potem 63 na 42 10.07.09, 19:58
                tak, chyba przedobrzyłam ;)
                mogło być to spowodowane również tym ze miałam intensywny i dość
                stresujacy czas w pracy i gdzieś tam z tyłu głowy cały czas sprawy
                pracowe miałam. Teraz główne stresy minęły i mogę się zająć sobą.

Po przerwie zadałam pytanie znowu o sprawy prywatne zwiazane z
                konkretną osobą i wypadło 36 zmienne II,III,VI przemiana na 41.
                Ciemność a potem jeszcze pomniejszenie- wyzbywanie się tego co
                niepotrzebne... Z tego co poczytałam na forum 41 oznacza wyzbycie
                sie czegoś na rzecz czegośc innego..
                A więc następnie zapytałam jaką postawę mam przyjąc i czego wogóle
                mogę się spodziewać ogólnie w sprawach prywatnych - bez wskazania na
                osobą o którą wczesniej pytałam i wypadło 63zmienne III i IV
                przemiana na 42.
                Wydaje mi się że oba heksagramy są podobne w swej wymowie, mówią o
                nocy, końcu czegoś na początku a potem przybyciu czegoś innego.
                Proszę uprzejmie o pomoc w interpretacji obu wyników.

Pozdrawiam
                Ewa
                • transwizje Re: 36 na 41 a potem 63 na 42 12.07.09, 16:36
                  36 na 41 - klęska z któą trzeba się pogodzić, a gdy powściągniesz zbyteczne chęci i wyobraźnię przyjdzie radość skądindziej, niż się spodziewasz.
                  63 na 42 - postawa pełni (a nie braku) w sytuacji niepewności co do jej realizacji, zagrożenia niespełnieniem przyniesie efektw przyszłości realnego zysku.
                  Pozdro
                  ES
                • jasnygrom Re: 36 na 41 a potem 63 na 42 13.07.09, 20:55
                  :)
                  mia_bluEwa pisze:
                  "(...) A więc następnie zapytałam jaką postawę mam przyjąc i czego wogóle mogę
                  się spodziewać ogólnie w sprawach prywatnych - bez wskazania na osobą o którą
                  wczesniej pytałam i wypadło 63zmienne III i IV przemiana na 42. (...)"
                  --------
                  Jeśli na pewno 63/42 to zmienne 3, 6. OK?

upewniające się pozdro :) ryx
                          • mia_blue Re: 36 na 41 a potem 63 na 42 15.07.09, 18:48
                            te wyrocznie i interpretacja Ewy generalnie pasują do mojej sytuacji
                            bieżacej, ale za jakiś czas gdy juz będę mogła z dystansu spojrzeć
                            napiszę coś więcej. Poza tym, nie wiem jaki księga obejmuje okres w
                            swych odpowiedziach, czy to są najblisze zdarzenia czy też na
                            przestrzeni miesiecy.
                            Pozdr
                            e.
                          • jasnygrom Re: 36 na 41 a potem 63 na 42 15.07.09, 20:14
                            mia_blue pisze:
                            (...) Poza tym, nie wiem jaki księga obejmuje okres w swych odpowiedziach, czy
                            to są najblisze zdarzenia czy też na przestrzeni miesiecy. (...)
                            --------
                            Zakłada się, że najniższe linie dotyczą wydarzeń najbliższych (nastąpią
                            wkrótce), zaś najwyższe najpóźniejszych (dalsza przyszłość). Dokładności zakresu
                            niestety nie znam. Kiedyś Ewa wspomniała o sposobie określania upływu czasu, ale
                            temat nie został rozwinięty.

nieoświecone pozdro :) ryx
                            • mia_blue Re: 36 na 41 a potem 63 na 42 18.07.09, 13:03
                              dzięki za informacje,
                              ważne jest dla mnie to wiedzieć, gdyz nie do końca wiem czy księga
                              ma namyśli najbliższe wydarzenia czasami drobne ale przynależace do
                              danej sytuacji, czy ogólną tendencję/ trend jako całość - odnoszące
                              się do zadanego pytania.

Pozdr
                              Ewa
                          • jasnygrom Re: 36 na 41 a potem 63 na 42 15.07.09, 20:40
                            Ciekawy aspekt numerologiczny(?). Dwa pierwsze heksagramy z obu losowań (36-63)
                            tworzą niby parę - drugi jest utworzony przez przestawienie cyfr pierwszego. Dwa
                            ostatnie heksagramy tworzą parę w układzie króla Wen (41-42). W pierwszej
                            sekwencji jest linia 2, zaś w obu występuje 3 i 6.

rachunkowe pozdro :) ryx
                              • mia_blue Re: 36 na 41 a potem 63 na 42 18.07.09, 13:12
                                ewa pisała: "tak, 3 i 6, wielkie starania o coś co się nie
                                powiedzie, lub czego prawdziwego i negatywnego celu nie znamy,
                                starając się. Tak to czuję w tym wypadku.
                                42 zaś to przypływ prosperity."

Moje dotychczasowe obserwacje wyglądaja nastepująco:
                                63 na 42 - na razie jest to zbieżne z interpretacją ewy, zauważam
                                przypływ "prosperity" ogdnoszący sie do mojego pytania, tylko co z
                                tego wyniknnie - nie wiem...
                                Natomiast 36 na 41 ja widzę na razie zastój w tej kwestii ( w moich
                                oczach, moze poza mna dzieje sie coś innego), więc na razie nie wiem
                                co ksiega miała na myśli...

pozdrawiam :)
                                ewa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka