Dodaj do ulubionych

Efekt Streisand

29.05.20, 16:11

Od wczoraj na Twitterze szaleństwo. Wszyscy powtarzają, że nie wolno mówić o tym, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml.
Tak naprawdę nie może mówić o tym Marta Lempart, której sąd zabronił na czas procesu. W związku z tym wszyscy powtarzają w kółko i przypominają Marcie (i sobie nawzajem). że nie wolno ... i jak wyżej.
I bardzo mi się to podoba. Wykpienie durnej cenzury.
A nazwa powstała na początku lat 2000, gdy Barbra Streisand wściekła się na jednego gościa, bo umieścił zdjęcie lotnicze jej domu pośród innych na jakiejś wystawie. Też sądownie zakazano i sprawa się właśnie tak rozwinęła, że miliony obejrzały zdjęcie.
U nas pierwszy taki happening (nie wiem jak to nazwać inaczej) zdarzył się, gdy wypłynął film z Durczokiem, stołem upier*olonym i niejakim Rurkiem, tvn chciał wycofania filmu z sieci i już się nie udało.
A więc dziś przypominam: nie wolno mówić, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml.
Obserwuj wątek
    • tojajurek Re: Efekt Streisand 29.05.20, 19:03
      Popieram. Bardzo słuszne podejście. I w żadnym wypadku nie pójdę na rękę siłom, które chciałyby mnie zmusić do wyrażania takich, na przykład, opinii iż niejaki Jarosław K. to żądny władzy kurdupel, demagog i łgarz o mizernym poziomie umysłowym.
        • magdolot Re: Efekt Streisand 30.05.20, 00:22
          A ja nawet odpisałam od Scoutka przypomnienie, że nie wolno mówić, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml, bo się nie dało rozesłać do Fffffszystkich messengerem przypomnienia, że nie wolno mówić, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml, fięc se fsadziłam na łol to przypomnienie, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml i że ap-so-lut-nie nie wolno o tym mówić, żeby nijak nie zapomnieć, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml i fcale nie wolno o tym mówić. A potem mnie napadało ze fszystkich stron na FB to przypomnienie, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml i ni chuja nie wolno o tym mówić, bo prawie Fffszyscy inni też wielce przykładnie starają się zapamiętać, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml i że nie wolno o tym mówić. A teraz poprosimy o zabespieczenie sondowe takie, że nie wolno pisać o tym, że nie wolno mówić, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml i fffftedy będziemy sobie z wielkim upodobaniem pisali, że nie wolno pisać, że nie wolno mówić, że Ordo Iuris to banda pierdolonych fundamentalistów finansowanych przez Kreml.
          • inna57 Re: Efekt Streisand 30.05.20, 08:33
            Od lat ostrzegałam zarówno przed OI jak i OD których głównym celem jest przejęcie urzędów i władzy a na koniec wprowadzenie państwa wyznaniowego. Kto chce zobaczyć jaki jest finał takich działań niech popatrzy na Iran jak i rodzące się tzw państwo islamskie. Rewolucję w Iranie przeżyłam na żywo i wiem jakie to groźne. To co do dziś tam się dzieje przeraża i budzi odrazę. Mnie jednak bardziej przerażają młodzi ludzie z OI, wychowani gdzieś w oazach poddawani od wczesnego dzieciństwa przez rozmodlonych, fanatycznych rodziców i opiekunów religijnej indoktrynacji. To są sekty, dla ich członków nie ma w zasadzie ratunku innego niż leczenie psychiatryczne. A ich źródło finansowania jest rzeczą wtórną. Czy jest to brazylijska sekta zajmująca się handlem ludźmi, czy obce mocarstwo to nie ma już znaczenia. Działalność OI w większości krajów cywilizowanych jest zakazana, a zakaz funkcjonowania OD mamy nawet wpisany do konstytucji tyle tylko że nic z tego nie wynika. Wszystkie wcześniejsze rządy przyjmowały zasadę żeby nie drażnić tygrysa. Dziś członków obu organizacji mamy w zasadzie w każdej partii i w każdym urzędzie państwowym. Albo dziś Ci którzy nie marzą o państwie wyznaniowym się obudzą albo jutro może być już za późno.
            Za 11 dni czeka nas kolejna demonstracja siły na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi. Czy to jest główny powód dla którego znoszone są kolejne obostrzenia?
            • magdolot Re: Efekt Streisand 30.05.20, 12:41
              A ja się nie mogę nadziwić, jakie to są barany. Piramidalne. Zupełnie jak te pisie barany we Trójce. No bo to są pono takie super hiper ekstra papugi, co to każdy jeden paragraf potrafią powyginać na supeł, każdego kota ogonem powywracać aże się obrzyga... I na dodatek polskie państwo pisie im teraz już całkiem bez mydła pcha się do dupy [patrz: szczucie prokuratury na studentów pod kierunkiem primadonny z OI, forsowanie przez Gowina ustawy o szkolnictwie wyższym napisanej przez OI, p.o. prezesa Sądu Najwyższego itp itd ]... a wystawiły się jak najostatniejsze najtępsze pastewne buraki i same sobie na czółkach przyspawały tę piękną etykietkę od Pani Lemparcicy, nad Wisłą zgoła wymarzoną: "fundamentaliści finansowani przez Kreml" i dzięki niej będą duuuużo lepiej rozpoznawalni niż dotąd. :-)
                • magdolot Re: Efekt Streisand 31.05.20, 11:48
                  Nie fię, nie fię, f tym szaleństfie jednak jest metoda. Latego tak cieszy własnoręcznie sobie wykonana skórka od banana do dumnego surfowania na wzburzonych falach polskiej polityki.

krytykapolityczna.pl/felietony/galopujacy-major/ikea-osoby-lgbt-wybory-polityka/
                    • inna57 Re: Efekt Streisand 31.05.20, 15:13
                      A tych którzy ostrzegają zawczasu omija się szerokim łukiem z pobłażaniem pukając się w głowę że niby wyolbrzymiają i niepotrzebnie panikują. A ja wiem o czym pisałam od lat. Przeżyłam rewolucję wyznaniową w Iranie i widzę że to co się dzieje wokół nas jest identyczne w swojej dynamice.
                      • magdolot Re: Efekt Streisand 01.06.20, 01:52
                        Niedawno czytałam wywód znacznie bardziej przerażający, bo komuś się cafło do przedwojnia i udowadniał, że wielce kurtularna klasa średnia może zagłosować na kolegę Bosaka ze strachu przed lewicą. Tak, jak niegdyś na faszystów głosowali porządni mieszczanie we trosce o porządek. I że to właśnie porządnych mieszczan należy się bać, nie ciemnego ludu i nie wywrotowcuff. Samo Ordo to przy tym pikuś, ale zaiste dosyć obrzydliwy, bo ze Bosakiem też mu będzie po drodze.
                        Niemniey yednak nadzieję ja mam, że dynamika nam ciut umyka i że Polak łaknie jednak odrobiny normalności, a sondażowe wyniki Czaskoskiego zdają się to potwierdzać.
                        Lemparcica rzuciła hasło rząd na bruk lub wicewersja na 20-go.
                        A żaden samolot nie frunie mi.
                        Kumbinuję czy stąd się da zagłosować...
                        Jutro przechodzimy do drugiej fazy wychodzenia, cokolwiek to znaczy.
                        Się zastanawiam, czy aby pandemia nie wykopała mnie podstępnie na jakąś emigrację... Coraz bardziej mi się tutaj podoba, a Sanchez jest przystojniejszy od Morawieckiego.
    • trusiaa Re: Efekt Streisand 01.06.20, 13:50
      Nie wolno mówić, że Ordo Iuris to fundamentaliści finansowani przez Kreml - to piękne hasło powitalne jest, a odzew?

Może: Czy tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, będzie Polak mógł z Polką a Polka z Polakiem???? (by Sclavus)

albo: Nie POdąŻaj za żoną bliźniego swojego, albowiem nie znasz dnia Sądu Ostatecznego. (Pan Henryk)

czy JurkaOnego - krótkie i na temat: Kaczki dostają sraczki?
      • inna57 Re: Efekt Streisand 01.06.20, 23:17
        Zamiast tej słownej "filipiki" może lepiej będzie sporządzić rzetelną listę gdzie nam się agenci OI i OD już zagnieździli.

- RPD - mój wnuk się nawet ucieszył bo mu średnia wypadnie 6,5
        - JG - polityk z gumy za to bez kręgosłupa, ale syn całkiem OK
        - GS - i wcale nie chodzi o wioskowy sklepik za PRL-u
        ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka