Dodaj do ulubionych

Witaminy i supleme diety

04.03.21, 05:53
Jako inhibitory (leki) antywirusowe.Niedawny artykuł opublikowany w czasopiśmie Niemieckiego Towarzystwa Chemicznego Angewandte Chemie tlumaczy w jaki sposób witaminy D, K, A i niektóre terapie przeciwwirusowe mogą potencjalnie pomóc w zwalczaniu infekcji koronawirusem i rozwoju niewydolnosci oddechowej. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowcow z Uniwersytetu w Bristolu.„Otyłość jest głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia ciezkich powiklan. Witamina D dobrze rozpuszcza sie w tłuszczach i w efekcie kumuluje w tkance tłuszczowej. Może to obniżyć stezenie witaminy D niezbednej w organizmach osob otylych. Kraje, w ktorych niedobory witaminy D są częstsze statystycznie bardziej ucierpialy podczas pandemii ”- powiedziała Deborah Shoemark, pracownik naukowy w School of Biochemistry.

„Nasze badania sugerują, że niektóre niezbędne witaminy i kwasy tłuszczowe, w tym kwas linolowy, mogą przyczyniać się do hamowania interakcji kolca z receptorem ACE2. Niedobór któregokolwiek z nich może ułatwić wirusowi zakażenie"
W poprzednich badaniach naukowcy wykazali, że kwas linolowy jest w stanie wiązać się z konkretna domena bialka powierzchniowego zwanego kolcem koronawirusa SARS-CoV-2 - blokujac i ostatecznie je modyfikujac do miej skutecznej wersji (ogranicza to ilosc wirusow wnikajacych do komorki, a co za tym idzie umozliwia lagodniejszy przebieg zakazenia). Po tych odkryciach zaczęto poszukiwania innych zwiazkow o podobnynym działaniu.www.contagionlive.com/view/inhibiting-sars-cov-2-virus-infectivity-with-vitamins-and-steroids
Obserwuj wątek
   • n4rmoorr Re: Witaminy i supleme diety 04.03.21, 23:22
    czandra3 napisał:

    > A oszczegałem, że to się zalęgnie, i masz, a to się rozpędza, i będzie coraz cz
    > ęściej się produkować i coraz głupsze wątki zakładać, czekają Was ciekawe przeż
    > ycia.
    >
    Tak jak ty na forum Kraj.Ja się tu nie wpraszałem.Ogólnie to są wolne media jeszcze?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka