Dodaj do ulubionych

ZAGADKI seria XXIX

22.03.07, 20:44
Więc na dobry początek nowej serii zagadek powiedzcie jaki był ulubiony napój
licznych pielęgniarek występujących w książkach Agatki. (Wiem, wiem, nie
zaczyna się zdania od "więc", ale to takie przyjemne :))
Obserwuj wątek
    • brunosch Re: ZAGADKI seria XXIX 22.03.07, 20:55
      mocna herbata :)
      • ancza7 Re: ZAGADKI seria XXIX 22.03.07, 21:44
        Jaaasne - dobra, mocna herbatka! Masz dodatkowe punkty za błyskawiczną
        odpowiedź. Nie można ich na nic wymienić :) więc zadawaj następną zagadkę!
        • brunosch Re: ZAGADKI seria XXIX 22.03.07, 22:52
          poproszę o chwilę na znalezienie pytania.
          Jeśli jest ktoś, kto ma "na końcu języka" dobrą zagadkę, oddam walkowerem swoją
          kolejność :)
    • zoe125 Re: ZAGADKI seria XXIX 26.03.07, 18:09
      OK, skoro brunosch na chwilę zamilkł i oddaje walkowerem swoją zagadkę, to
      wrzucam swoją:
      W jakiej powieści do rozwiązania zagadki morderstwa przyczyniła się (poniekąd)
      operacja wyrostka jednego z bohaterów?
      • meduza7 Re: ZAGADKI seria XXIX 27.03.07, 08:30
        Samotny dom :)
        • zoe125 Zgadza się 27.03.07, 17:59
          a więc meduza7 zadaje kolejną zagadkę.
          • meduza7 Re: Zgadza się 28.03.07, 21:51
            Skoro jesteśmy przy tematach medycznych...
            Na strzępku etykietki pewnego lekarstwa dało się odczytać małe "m". W jakiej to
            było powieści i dlaczego rozróżnienie pomiędzy "m" a "M" miało znaczenie?
            • ancza7 "M" i "m" 29.03.07, 07:40
              "Zerwane zaręczyny" Morfina (trucizna) i Apomorfina (emetyk), szczegółów nie
              wyjaśniam, bo byłby spoiler.
              • meduza7 Re: "M" i "m" 29.03.07, 09:29
                Brawo i czekam na ciąg dalszy.
                • ancza7 HP w innej roli 29.03.07, 17:02
                  Nasz ulubiony detektyw, choć sam kawaler,skojarzył wiele par. Podajcie proszę
                  przynajmniej trzy.
                  • sowca Re: HP w innej roli 29.03.07, 21:49
                    Hm... HP był na tyle dyskretny, ze jego bezposredni wplyw trudno jest zauwazyc,
                    ale mysle, ze mozna uznac takie pary:
                    1) Rozalia Otterbourne i Tim Allerton
                    2) Elinor Carlisle i Peter Lord ( w tym przypadku kojarzenia polegalo na
                    dodaniu nadziei doktorowi)
                    Nad trzecia intensywnie mysle, ale cos mam zacmienie umyslowe ;)
                    • ancza7 Re: HP w innej roli 29.03.07, 22:55
                      Pomyśl, pomyśl - on się nawet tym przechwalał :))
                      • meduza7 Re: HP w innej roli 29.03.07, 23:13
                        W "Pani McGinty" Herkules zapowiada stanowczo, że skojarzy Jamesa Bentleya i
                        Deirdre Henderson, ale niestety nie wiem, czy spełnił swoją zapowiedź.
                        • bazylkai Re: HP w innej roli 30.03.07, 09:58
                          Norma Restarick i doktor Stillingfleet.
                          Zacytuję "On i ona… Więc jak?
                          — Jeżeli koniecznie musi pani wszystko wiedzieć, odpowiem: TAK!"
                          • bazylkai Re: HP w innej roli 30.03.07, 10:00
                            Ta pani z która HP rozmawiał to Ariadna.
                            • ancza7 Re: HP w innej roli 30.03.07, 11:09
                              To on się przechwalał autorom powieści! Może miał nadzieję, że ktoś go uwieczni
                              w tej roli :))
                              Jeszcze inna para? Czy już któraś z Was - sowca lub bazylkai - chce zadać nową
                              zagadkę?
                              • ancza7 Re: HP w innej roli 30.03.07, 18:09
                                Jeszcze mała podpowiedź:
                                Autor, o którym mowa, wbrew oczekiwaniom nie miał na imię Tom, a Daniel!
                              • bazylkai Nowa zagadka 30.03.07, 18:10
                                Kim był wujek panny Marple - chodzi mi o wujka Tomasza.
                                • ancza7 Re: Nowa zagadka 02.04.07, 15:50
                                  Naprawdę nikt nie wie czy to kwestia przedświątecznej krzątaniny? Odpowiem, ale
                                  nie mam pomysłu na nową zagadkę. Może jednak ktoś się zgłosi?
                                  • bazylkai Re: Nowa zagadka 02.04.07, 16:49
                                    Ancza nie rozumiem o co Ci chodzi, masz 3 pary, zadałam nowa zagadkę a ty
                                    jeszcze czegoś chcesz? Nawet nie widzę tego pytania.
                                    • ancza7 Re: Nowa zagadka 02.04.07, 20:56
                                      Kanonikiem w katedrze w Ely - wuj Tomasz oczywiście był, a nie mam pomysłu na
                                      następną, dlatego się pytam czy ktoś ma. Niejasno się wyrażam, ale to z
                                      przedświątecznego zmęczenia, przepraszam :)
                                      • sowca Re: Nowa zagadka 04.04.07, 18:01
                                        No i sie cos poplątało. Kto teraz zadaje?
                                        • ancza7 Re: Nowa zagadka 04.04.07, 19:54
                                          bazylkai powinna potwierdzić, czy dobrze odpowiedziałam :)
                                          • ancza7 Re: Nowa zagadka 04.04.07, 20:37
                                            Ale wiem, że dobrze. Jak masz sowca gotowa zagadkę to dawaj - chyba się nikt nie
                                            obrazi. Ja nie mam niczego na podorędziu :)
                                            • bazylkai Nowa zagadka 04.04.07, 21:13
                                              Która z bohaterek zamówiła na kolacje do domu ostrygi i dlaczego nie można ich
                                              było zjeść?

Ancza przeciez dobrze odpowiedziałaś!
                                              • meduza7 Re: Nowa zagadka 04.04.07, 23:14
                                                Hm, czy chodzi o ostrygi, które kochająca siostrzenica zamowiła dla ulubionej
                                                ciotuni i dlatego nikt inny nie mógł ich tknąć? Opowiadanie "Jak rosną kwiatki
                                                w pani ogródku", bohaterka to Mary jakaś-tam (aaaaa!!!! kto mi ukradł
                                                książkę?!!! szukałam właśnie na półce, żeby sprawdzić szczegóły i nie ma!!!!).
                                                • bazylkai Re: Nowa zagadka 05.04.07, 10:47
                                                  Myślałam o jednej z powieści A. Christie, ciekawe czym otwiera sie ostrygi?
                                                  • damian.pisula Odp 08.04.07, 10:25
                                                    Szukałem, szukałem i znalazłem! :) Chodzi o Gryzeldę z "Morderstwa na plebanii"
                                                    która zamówiła ostrygi, ale jak się potem okazało nie sposób było je otworzyć.
                                                    Bardzo to dziwne biorąc pod uwagę fakt, że otwiera się je za pomocą krótkiego
                                                    noża. Nie wierzę że kuchnia na plebanii była pozbawiona takiego narzędzia...

www.gotowanie.v9.pl/owoce_morza/ostrygi.php :)

Pozdrawiam
                                                    Damian
                                                  • bazylkai Re: Odp 08.04.07, 12:18
                                                    O to właśnie chodziło, gratulacje. Nie jadłam ostryg - temat znam teoretycznie.
                                                    A teraz Twoja kolej.
    • damian.pisula NOWA :) 10.04.07, 10:58
      Łatwa:

Kto i w jakim utworze użył przysłowia: "Młyny boże mielą powoli"?

Pozdrawiam
      Damian
      • tuppence82 NOWA :) - odpowiedź 11.04.07, 19:06
        David Lee w "Morderstwo w Boże Narodzenie"
        • damian.pisula Re: NOWA :) - odpowiedź 11.04.07, 21:46
          Potwierdzam :)

Pozdrawiam
          Damian
    • tuppence82 Nowa Zagadka 12.04.07, 07:25
      Tym razem pytanie otwarte:)
      Następną zagadkę zada ta osoba, która wymieni najwięcej kobiet które
      zafascynowały Hastingsa. Jedyny warunek - kasztanowe włosy.
      • tuppence82 Problemy? 13.04.07, 18:57
        Myślałam, że to łatwe pytanie:(
        Wystarczy jak wymienicie dwie kobiety a włosy nie muszą być kasztanowe.
        • sowca Re: Problemy? 13.04.07, 23:26
          Hm... na pewno Duveen Dulcie ...i skoro nie muszą być kasztanowe włosy, to
          może "anielska Szwedka" Tora Grey?
          • tuppence82 Re: Problemy? 14.04.07, 09:31
            Zaliczam :)
            • zoe125 Re: Problemy? 14.04.07, 10:25
              Może być też Cynthia oraz Mary z "Tajemniczej historii w Styles", a także
              odrobinę mademoiselle Marthe Daubreouil (chyba tak się pisze).
              • sowca Re: Nie ma problemu :) 14.04.07, 20:29
                Proszę wymienić powieśc, ktora kończy się imieniem i nazwiskiem mordercy.
                Niewykluczone, że jest ich więcej niż jedna, ale ja znam jedną ;)
                • roger_ac Re: Nie ma problemu :) 14.04.07, 21:49
                  Najwybitniejsze, najwspanialsze:
                  "I nie było już nikogo" ("10 murzynków" jak ktoś woli;D)
                  • sowca Re: Nie ma problemu :) 14.04.07, 23:50
                    Tak jest :) łeee, myslalam, ze zadam coś trudnego, a tu lipa :P
                    • roger_ac Re: Nie ma problemu :) 17.04.07, 10:24
                      Jeszcze w kwestii poprzedniej zagadki: czy nazwiskiem nie kończyła się także powieść "Śmierć lorda Edgware'a"?? (nie mam tekstu wiec nie moge sprawdzic)

a teraz już nowa zagadka (niezbyt trudna niestety):
                      "Trach!
                      Huk wystrzału targnął powietrzem. Kajutę wypełnił gryząco–kwaśny zapach dymu. Pani ------
                      • zoe125 Moim zdaniem 17.04.07, 10:53
                        to była pani Salome Ottenbourne.
                        • roger_ac Tak jest! 17.04.07, 16:29
                          Mała literówka, ale nie szkodzi (Otterbourne)
                          szkoda, że zagadka nie wymagała dłuższego zastanowienia;
                          teraz Twoja kolej.
                          • zoe125 Nowa zagadka 17.04.07, 16:42
                            OK, to teraz moja zagadka...

W jakiej powieści morderca chciał być sprytniejszy od Poirota i pokazał mu
                            pewien list, tymczasem w liście nie bardzo zgadzały się osoby i dzięki temu
                            Poirot zaczął podejzewać właściwą osobę?
                            • sowca Re: Nowa zagadka 17.04.07, 21:09
                              Siostra Hopkins z "Zerwanych zaręczyn" ?
                              • sowca Re: Nowa zagadka 17.04.07, 21:10
                                Yyy, zle sformułowana odpowiedź. Powinno być :
                                Chodzi o "Zerwane zaręczyny"
                                • roger_ac Re: Nowa zagadka 17.04.07, 21:41
                                  a nie o "Samotny dom"??
    • zoe125 Re: ZAGADKI seria XXIX 18.04.07, 11:25
      Sowca ma rację, to były "Zerwane zaręzyny". W "Samotnym domu" chodziło o oś
      trohę innego - nie o nie zgadzające się osoby, ale o brak pewnych sfomułowań,
      które Poirotowi wydały się podejrzane. Wię teraz kolej Sowcy.
      • sowca Re: ZAGADKI seria XXIX 18.04.07, 21:26
        Hm, no to może tak: proszę podać tytuły co najmniej dwóch powieści, w ktorych
        bohaterowie posłużyli się plasteliną.
        • tuppence82 Re: ZAGADKI seria XXIX 21.04.07, 14:29
          Jak nikt nie odpowiada to może ja spróbuję.
          1) "Kot wśród gołębi" - diamenty włożone do rakiety z pomocą plasteliny
          2) "Spotkanie w Bagdadzie" - notatka od Carmichaela schowana w pieczęci i
          przyklejona plasteliną
          3) "Morderstwo w Mezopotamii" - maska w oknie zrobiona z plasteliny
          W tej chwili więcej nie pamiętam
          • sowca Re: ZAGADKI seria XXIX 21.04.07, 14:49
            Brawo! Wlasnie o tych powiesciach myslalam :) Twoja kolej :)
    • tuppence82 Nowa 22.04.07, 11:24
      Jaki jest stan cywilny pani Olivier?
      • sowca Re: Nowa 22.04.07, 21:28
        Hm, czyzby panna?
        • ancza7 Re: Nowa 22.04.07, 22:22
          Wdowa! Tylko skąd ja to wiem???
          • tuppence82 Re: Nowa 23.04.07, 07:00
            Zgadza się, pani Olivier to wdowa. A wiesz to, bo prawdopodobnie
            przeczytałaś "Słonie mają dobrą pamięć":)
            • ancza7 Re: Nowa 23.04.07, 08:43
              Uff! Faktycznie, ja wszystko przeczytałam, tylko nie pamiętam gdzie co było :)
              A jak juz jestesmy przy pani Oliver, to z kim z ekipy Poirota byla zatrudniona?
              i u kogo?
            • blue_eyes w encyklopedii 23.04.07, 09:06
              tuppence82, wiesz zatem więcej niż encyklopedia:
              pl.wikipedia.org/wiki/Ariadna_Oliver
              'Wiadomo, że była kiedyś zamężna, ale nie ma informacji o tym, czy owdowiała,
              czy też została przez męża porzucona.' - biegnij i poprawiaj hasło; zabawa
              forumowa nie dość, że zapewnia rozrywkę, to i pożytek przyniesie :))
              • damian.pisula Re: w encyklopedii 23.04.07, 14:04
                Brakuje jeszcze jednej hipotezy- to p. Oliver mogła rzucić męża ;) I wcale bym
                się nie zdziwił jakby tak było, bo alter ego Agathy była indywidualistką...

Pozdrawiam
                Damian
                • tuppence82 Re: w encyklopedii 23.04.07, 20:01
                  To mnie zaskoczyliście! Byłam pewna, że mam rację, ale dla spokoju własnego i
                  waszego jeszcze raz przeczytam "Słonie mają dobrą pamięć". (To było gdzieś na
                  początku) Jutro rano będziecie mieli odpowiedź, chyba że ktoś zdąży przede mną.
                  • ancza7 Re: w encyklopedii 23.04.07, 22:32
                    W "Słoniach.." nic nie znalazłam poza wzmianką, że Ariadna wyszła za mąż
                    (przeczytałam dopiero 4 rozdziały). Ale w książce "Hercules Poirot - życie i
                    czasy" autorstwa Ann Hart znalazłam co następuje: "Po raz pierwszy pojawiła się
                    na kartach książek Agathy Christie na początku lat trzydziestych jako wdowa w
                    średnim wieku i już światowej sławy pisarka, w opowiadaniu "Sprawa
                    niezadowolonego żołnierza"". W moim tłumaczeniu "Parkera Pyne na tropie" tego
                    nie ma (wyd.Hachette, tłum. M. Białoń-Chalecka). Może ktoś ma oryginał lub
                    tłumaczenie Ireny Chodorowskiej, na które powołuje się tłumaczka Ann Hart?
                    • tuppence82 Znalazłam!!! 24.04.07, 00:24
                      • tuppence82 Re: Znalazłam!!! 24.04.07, 00:31
                        Rozdział 7
                        " - Ale ty masz się dobrze, prawda? Dobrze ci się wiedzie? Masz męża? A,
                        rzeczywiście, pamiętam, zmarł dawno temu. ..."
                        Rozmowa pani Olivier z panią Matcham.
                        Następnym razem jak zadam jakąś zagadkę, trzy razy się zastanowię.
                        Przynajmniej ciekawa dyskusja się wywiązała :)
                        Pozdrawiam :D
                        • tuppence82 Ancza 26.04.07, 18:13
                          Gdzie nowa zagadka?
                          • ancza7 Re: Ancza - nowa zagadka 26.04.07, 20:48
                            Jest parę pięter wyżej, zanim jeszcze się dyskusja rozpętała.
                            "A jak juz jestesmy przy pani Oliver, to z kim z ekipy Poirota byla zatrudniona?
                            i u kogo?"
                            • bazylkai Re: Ancza - nowa zagadka 29.04.07, 23:07
                              Myślę i myślę, ale dla mnie ekipa to jest tylko Hasting. A Ariadna sobie pisze
                              powieści w dużych ilościach, ewentualnie jest konsultantem przy pisaniu
                              scenariusza jak "Pani McGinty nie żyje".
                              • ancza7 Re: Ancza - nowa zagadka 30.04.07, 10:13
                                Dobry trop, czasem pisze też inne niż powieściowe "scenariusze" :)
                                A z Poirotem współpracowało wiele osób - wielki detektyw nie może przecież sam
                                wszystkiego robić :))
                            • brunosch Re: Ancza - nowa zagadka 30.04.07, 19:56
                              U Parkera Penna pracowała panna Lemon (późniejsza sekretarka Poirota) i Ariadna
                              Olivier
                              • ancza7 Re: Ancza - nowa zagadka 30.04.07, 22:28
                                Yes, yes, ale u Parkera Pyne'a :) Dobra Bruno, następną zagadkę poprosimy :))
                                • brunosch Re: Ancza - nowa zagadka 30.04.07, 22:53
                                  łatwiej odpowiedzieć, niż samemu zadać zagadkę, zwłaszcza rozsądną :)
                                  No dobra, wymyślona ad hoc, na Noc Walpurgii w sam raz ;)))
                                  Agatha Christie miała urocze, staroświeckie wyobrażenie o tajnych spiskach,
                                  mafiach i szpiegach.
                                  Proszę podać tytuł powieści, w której Straszni Spiskowcy występują w dość
                                  komicznych maskach na twarzach i po co im to było?
                                  • sowca Re: Ancza - nowa zagadka 01.05.07, 22:37
                                    Nie jestem pewna, czy dobrze sie domyslilam, ale czy chodzi o spiskowcow
                                    z "Tahemnicy Siedmiu Zegarow", ktorzy nosili maski po to, aby nikt sie nie
                                    domyslil, kto naprawde jest Numerem Siedem?:>
                                    • brunosch Re: Ancza - nowa zagadka 02.05.07, 11:08
                                      Oczywiście, że tak!
                                      • sowca Re: Ancza - nowa zagadka 02.05.07, 21:44
                                        Fantastycznie :) Z jaką powieścią łączą się następujące elementy:
                                        1) broszka
                                        2) piłka
                                        3) fosfor
                                        Mysle, ze bardzo prosta zagadka, ale w dlugi weekend nie chce mi sie myslec :P
                                        • bejaa Re: Ancza - nowa zagadka 03.05.07, 09:02
                                          Niemy świadek
                                          • sowca Re: Ancza - nowa zagadka 03.05.07, 22:23
                                            Oczywiscie :)
                                            • bejaa Re: Ancza - nowa zagadka 04.05.07, 08:42
                                              Jakie 2 rodziny z dwóch różnych powieści mieszkały w Starym Dworze?
                                              • damian.pisula Re: Ancza - nowa zagadka 04.05.07, 19:04
                                                1) Protheroe z "Morderstwa na plebanii"
                                                2) Bradbury-Scott z "Nemezis"

Pozdrawiam
                                                Damian
                                                • bejaa Re: Ancza - nowa zagadka 05.05.07, 10:39
                                                  Oczywiście
                                                  • damian.pisula Zagadka 05.05.07, 23:23
                                                    Z kim kojarzą się następujące przedmioty: wycinki z gazet o zjawiskach
                                                    paranormalnych i nowych technologiach, nylonowe pończochy oraz klamerka?

Pzozdrawiam
                                                    Damian
                                                  • ulf_thorwaldsen Re: Zagadka 06.05.07, 07:59
                                                    "Pierwsze, drugie... zapnij mi obuwie"
                                                    Czy dobre skojarzenie? :)

pozdrawiam
                                                    ulf
                                                  • damian.pisula Re: Zagadka 06.05.07, 10:41
                                                    Nie Ulf:) Poza tym pytanie dotyczy osoby, nie ksiązki.

Pozdrawiam
                                                    Damian
                                                  • ulf_thorwaldsen Re: Zagadka 06.05.07, 15:32
                                                    no tak.
                                                    przeoczyłem "z kim", a ponadto pomyliłem klamerki :)

chodzi oczywiście o gladys martin
                                                    teraz dobrze mi się kojarzy? ;)

pozdrawiam
                                                    ulf
                                                  • damian.pisula Re: Zagadka 06.05.07, 15:54
                                                    Wybitnie dobrze :) A więc Twoja kolej...

Pozdrawiam
                                                    Damian
    • ulf_thorwaldsen Re: Nowa zagadka 06.05.07, 19:00
      Co wspólnego miały Dama o szarych oczach i Anielska Szwedka?

pozdrawiam
      ulf
      • ulf_thorwaldsen Re: Nowa zagadka 08.05.07, 13:10
        hmmm... czyżby pytanie sprawiało problemy?
        to może spytam nieco prościej - jak obie panie, jakkolwiek nie spokrewnione,
        miały na nazwisko?

pozdrawiam
        ulf
        • sowca Re: Nowa zagadka 08.05.07, 14:12
          Miały na nazwisko Grey?
          • ulf_thorwaldsen Re: Nowa zagadka 08.05.07, 17:19
            katarzyna gray i tora gray
            jedna podróżowała błękitnym ekspresem, druga "poszukiwała" mordercy a.b.c.
            zatem i luźne powiązanie z pociągami pojawiło się w sprawie obu pań ;)
            ale chodziło mi właśnie o nazwisko.
            aha! i podobają mi się określenia, którymi agatha christie czasami
            charakteryzowała swoje postaci :)

czekamy na nową zagadkę

pozdrawiam
            ulf
            • sowca Re: Nowa zagadka 08.05.07, 22:25
              To ja zagadkę w nieco podobnym stylu.
              W powiesciach Agatki ważną rolę odgrywali lekarze. Niekiedy mieli oni
              charakterystyczne cechy, na przyklad byli...cudzoziemcami. Proszę więc podać
              nazwiska dwoch lekarzy, ktorzy pochodzili z Grecji, oraz powieści, w ktorych
              występowali :)
              • damian.pisula Re: Nowa zagadka 08.05.07, 23:18
                A więc:
                1. Dr Tanios - "Niemy świadek"
                2. Dr Constantine - "Morderstwo w Orient-Expressie" :)

Pozdrawiam
                Damian
                • sowca Re: Nowa zagadka 09.05.07, 21:42
                  Brawo :)
    • damian.pisula Nowa 12.05.07, 15:13
      Cytat: "Ów przedziwny płaszcz miał kolor ciemnego błękitu, szkarłatną podszewkę
      i wielki kaptur nieodzowny przy niepogodzie i przeciągach."

Kto nosił ową zbójecką pelerynę?

Pozdrawiam
      Damian
      • damian.pisula Podpowiedź 14.05.07, 21:18
        Mowa o mężczyźnie- dyplomacie.

Pozdrawiam
        Damian
        • damian.pisula Podpowiedź nr 2 16.05.07, 12:24
          Widzę, że topornie idzie, więc ostatnia jednowyrazowa podpowiedź:

Zygfryd.

No to kto pierwszy, ten lepszy ;-)

Pozdrawiam
          Damian
          • sonyanna Nikt nie wie... 17.05.07, 18:57
            ja też! :D
            • damian.pisula Ostatnia podpowiedź #2 ;) 17.05.07, 21:18
              Jestem tym faktem załamany. Bohater pochodzi z jednej z moich ulubionych
              powieści szpiegowskich Agathy- "Pasażera do Frankfurtu".

Może teraz już ktoś wie?

Pozdrawiam
              Damian
              • zoe125 Re: Ostatnia podpowiedź #2 ;) 18.05.07, 13:22
                Czyżby Sir Stafford Nye?
                • damian.pisula Re: Ostatnia podpowiedź #2 ;) 18.05.07, 21:42
                  Nie mógł to być nikt inny! :))

Twoja kolej!

Pozdrawiam
                  Damian
    • zoe125 Re: ZAGADKI seria XXIX 19.05.07, 14:48
      Proszę o tytuł książki, w której pozornie niewinna uwaga Hastingsa została
      zlekceważona, a potem okazała się kluczowa dla rozwiązania zagadki(mała
      podpowiedź: WHISKY).
      • roger_ac Re: ZAGADKI seria XXIX 20.05.07, 17:51
        Chodzi o powieść "Czarna kawa"
        • zoe125 Re: ZAGADKI seria XXIX 20.05.07, 20:04
          Hmm... nie "Czarną Kawę" miałam na myśli. Dodatkowa podpowiedź: KOŃ
          • roger_ac Re: ZAGADKI seria XXIX 20.05.07, 20:33
            Wobec tego chodzi o A.B.C (mam nadzieję że tym razem dobrze ;)))
            • zoe125 Brawo!!! 20.05.07, 21:56
              Tak, chodziło mi o A.B.C., w związku z czym roger_ac zadaje kolejną zagadkę -
              może już w nowym wątku?
          • damian.pisula Re: ZAGADKI seria XXIX 21.05.07, 08:27
            A mi (mnie- nigdy nie wiem jak brzmi poprawna forma) znów kojarzy się Kurtyna.

Pozdrawiam
            Damian
            • damian.pisula Re: ZAGADKI seria XXIX 21.05.07, 17:52
              Ups ;) Nie zauważyłem odpowiedzi Rogera...

Pozdrawiam
              Damian
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka