IP: 195.136.36.* 02.05.05, 13:14
Jak jest w Anglii z uprawnieniami zawodowymi(eksploatacja,
budowlane,projektowe). Respektują nasze? Co należy zrobić aby pracować w
zawodzie?.
Obserwuj wątek
      • eccia0102 Re: Elektryk 03.05.05, 22:45
        elektryk w Uk musi miec tutejsze doswiadczenie tutejsze papiery elektryka i
        papiery pozwalające rozpocząć prace Jest trudno to wszystko miec na raz
            • Gość: mima Re: Elektryk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.05, 22:41
              Powiem tak Jak sie przyjezdza do UK najpierw trzeba sobie wyrobic karte CIS
              zeby ja zdobyc trzeba miec potwierdzenie adresu (najlepiej rachunki na swoje
              imie i nazwisko np. na gaz prąd lub telefon) Zeby miec papiery elektryka
              wymagane tutaj pewnie przydało by sie ukonczyc jakies kursy Jezeli nie macie
              mozliwosci załatwic sobie papierów podstawowych zatrudnijcie do tego prawnika
              (koszt w granicach 100 funtów)Aby zdobyc doswiadczenie w UK najlepiej sie nająć
              jako pomocnik elektryka (za troche mniejsze pieniądze)Troche cierpliwosci i
              wydanych pieniedzy i jestescie bliscy sukcesu.Zawód elektryka jest dooooobze
              opłacany ale trzeba miec wszystkie wymagane papiery.Jezeli jeszcze jestescie w
              Polsce to po 1-Przyjedzcie tu bo na odleglosc nic nie załatwicie ,po 2-wezcie
              duzo pieniazków bo tu jest bardzo drogo , po3-kupcie komore bo bez niej wydacie
              mnóstwo pieniązkow na tel.z budki i nie bedziecie dostepni dla waszych
              przyszłych pracodawców po 4-dzwoncie dzwoncie i na zmiane z dzwonieniem
              siedzcie w kafejce internetowej i rozsyłajcie wasz CV po 5-nie poddawajcie sie
              to moze trwac nawet 3 miesiące po 6- jak znajdziecie juz wymarzoną prace
              bedziecie juz tak zachartowani zyciem w UK i jakos to dalej poleci MACIE jakies
              pytania to pytajcie co wiem to wam powiem tylko prosze o konkrety I bron boze
              nie chce was zrazic tylko pisze wam tak jak jest A zapomniałam angielski w
              stopniu komunikatywnym jest przydatny nawet
              baaaaaardzooo
    • Gość: Elektryk1 Re: Elektryk IP: *.astro.silesianet.pl 08.05.05, 23:06
      O ile wiem aby móc wykonywać samodzielnie instalacje domowe
      należy mieć City&Guilds 2381 (16-th Edition of Wiring Regulations)
      oraz przynależeć do pewnej organizacji technicznej (nowy przepis zwany o ile
      dobrze pamiętam Part P czy jakoś tak). Jeśli elektryk nie przynależy do tej
      organizacji to musi oddać do sprawdzenia instalację właśnie do tej organizacji.

Sam egzamin C&G 2381 nie jest bardzo trudny o ile wcześniej przeczyta się
      BS7671 oraz On-Site Guide wydane przez IEE. Koszt egzaminu + 3-dniowy kurs
      to min. &200.

Nie wiem nic o pozostałych wymaganiach dla elektryków bo sam tyle co zdałem
      ten egzamin i zamierzam szukać pracy na utrzymaniu ruchu.
      Myślę że najlepiej o informację zwrócić się bezpośrednio do jednego z ośrodków
      prowadzących ww. kurs lub do City&Guilds (mają swoją stronę na której można
      znaleźć również adresy tych ośrodków) ewentualnie do organizacji mającej coś
      wspólnego z Part P.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka