Dodaj do ulubionych

Rosja nadal boi się NATO

    • yacek67 Rosja nadal boi się NATO - całkiem słusznie! 08.02.10, 11:33
      Bo tak naprawdę mimo całej retoryki Rosja chce zapanować nad Europą. A NATO stanowi tu przeszkodę nie do przezwyciężenia, więc stąd ten strach.
    • boyager Rosja = samodestrukcja 08.02.10, 12:08
      No cóż to było do przewidzenia. Rosja w dalszym ciągu wypina się na państwa zachodnie, choć najwięcej ma z nimi wspólnego. A tymczasem prawdziwe zagrożenie jest od strony południowej i wschodniej. Chiny stale się wzmacniają i niewykluczone, że w ciągu 50 lat zmienią doktrynę wojenną na bardziej agresywną. Byłe republiki radzieckie coraz bardziej współpracują z Chinami. Rosja ma nie najlepsze stosunki z niektórymi państwami muzułmańskimi z powodu wojny w Czeczeni i dawnej w Afganistanie. No i podstawowym zagrożeniem dla Rosji jest niż demograficzny, zwłaszcza w części europejskiej. Gdzieś czytałem, że na terenie azjatyckiej Rosji przebywa już ok. 5 mln osób pochodzenia chińskiego, mongolskiego. Niech Rosjanie dalej upatrują zagrożenia w Zachodzie, a tymczasem Chińczycy wjadą im klinem od południowego - wschodu.
      • everettdasherbreed Re: Rosja = samodestrukcja 08.02.10, 12:57
        Średnia gęstość zaludnienia Chin wynosi około 125 osób na km2 czyli tyle, co w
        Europie Środkowej (od Francji po Polskę).
        Z tą drobną różnicą, że w Chinach jedynie 10 % powierzchni kraju nadaje się pod
        uprawę a i tak wymaga ogromnej pracochłonności (pola ryżowe). W Europie ten
        wskaźnik jest 3x większy.

        Chinom są potrzebne ziemie uprawne czyli praktycznie Kazachstan. Gdyby nie chęć
        zawładnięcia Kazachstanem, Chińczycy po prostu olaliby Tybet i Sinkiang (chiński
        Turkiestan). Te rzadko zaludnione i górzyste obszary nie są Chinom do niczego
        potrzebne. Chyba że jako łącznik z Kazachstanem.

        Tu chodzi nie o politykę historyczną, nie o prestiż, nie o rewanż i nie o
        hegemonistyczne ambicje.
        Tu chodzi o jedzenie!
        • kroliklesny Re: Rosja = samodestrukcja 08.02.10, 13:24
          Niestety, ale rabnales jak lesnik. Ziemie uprawne w Kazachstanie?
          Nie w tym stuleciu chyba! I zanim ten Kazachstan przekazesz
          Chinczykom, zapytaj Kazachow i tamtejszej etnicznej wiekszosci-
          wlasnie Rosjan, co oni na to?
          • von.g Re: Rosja = samodestrukcja 08.02.10, 14:10
            Slabo znam sie na rolnictwie ale takie rzeczy mozna latwo weryfikowac.

            www.agro-info.org.pl/index/?id=74071a673307ca7459bcf75fbd024e09
            13% swiatowej produkcji pszenicy robi wrazenie (np w porownaniu z 6% w Europie
            Środkowo-Wschodniej).
          • everettdasherbreed Re: Rosja = samodestrukcja 08.02.10, 17:32
            Tak. W Azji właśnie Kazachstan ma bardzo dużo ziemi uprawnej i to akurat
            nadającej się pod pszenicę.

            Ja nie będę przekazywał Kazachstanu Chińczykom. Sami wezmą. I to nie dlatego, że
            zechcą ale po prostu będą musieli.
            Głód to naprawdę silny czynnik motywacyjny.

            No to jeszcze raz:
            Po co Chinom Sinkiang i Tybet? Utrzymanie tych terytoriów (wojsko, policja,
            drogi, łączność itd.) kosztuje bardzo wiele a pożytku mało.
            • realrusek Re: Rosja = samodestrukcja 08.02.10, 23:18
              Хорошие вы мальчики-русские,но у вас есть один недостаток:дырка в жопе.И именно
              етой дыркой пользуется весь мир.Короче говоря трахают вас все.
      • kylax1 Poludniowy wschod Rosji to dawne ziemie chinskie. 08.02.10, 15:33
        Raczej wiec Chiny odzyskaja swoja wlasnosc. :)
        • kroliklesny Re: Poludniowy wschod Rosji to dawne ziemie chins 08.02.10, 19:27
          Piekne! I tak prawidlowe, jak to twierdzenie o staroslowianskiej
          osadzie w Biskupinie..
    • andrzejberlin Rosja reaguje jak histeryczna babuszka 08.02.10, 12:46
      jak ich Chiny mocniej przycisną to zaczną inaczej śpiewać
      • realrusek Re: Rosja reaguje jak histeryczna babuszka 08.02.10, 23:08
        Chiny juz wala ich od tylu.Хорошие вы мальчики-русские,но у вас есть один
        недостаток:дырка в жопе.И именно етой дыркой пользуется весь мир.Короче говоря
        трахают вас все.
        • mongolszuudan Re: Rosja reaguje jak histeryczna babuszka 09.02.10, 08:06
          Хороший ты мальчик -realrusek,но у тебя есть один недостаток:дырка в жопе.И
          именно етой дыркой пользуется весь мир.Короче говоря трахают тебя все.
    • asmall4 Rosja nadal boi się NATO 08.02.10, 13:18
      Dziki pies powinien bać się hycla ...
    • kroliklesny Rosja nikogo nie boi się 08.02.10, 13:21
      Tytul artykulu idiotyczny. Rosja nie musi sie nikogo bac, jest
      mocarstwem i za niczyja noge sie nie chowa, coby poszczekac troche.
      NATO? Amerykanie respektuja partnera rosyjskiego, Wlosi i Niemcy
      kochaja, podobnie zreszta jak "nowy" kraj w NATO, Bulgaria. Nie
      czlonkowie, Francja i nawet Szwajcaria tez b. szanuja Rosje. Wiec
      moze czas zamiast zyc wspomnieniami o przeszlosci, zaadoptowac sie
      do wspolczesnego, troche innego niz 70 lat temu swiata? Jak na razie
      to Polska judzi, Chinczykow na Rosjan, Eskimosow na Kreoli. Poco?
      Lepiej budowac, zamiast burzyc. Tych, co glupoty wymyslaja o wojnach
      zapytam- kiedy ostatni raz widzieli urwana noge albo glowe i czy sie
      porzygali przy tym? No!
      • aurelw Re: Rosja nikogo nie boi się 08.02.10, 19:53
        Z kim chcesz budować???z Rosjanami?????to oni cały czas wpieprzają się do
        nas-chyba to normalne ze po tym czym nas przez te wszystkie lata raczyli nie
        chcemy mieć z wami nic wspólnego..to wy nas cały czas atakujecie-może to
        nieprawda???Wy pod nasza granica możecie stawiać bron ofensywna-my broni
        defensywnej mieć nie możemy...a nóż wasz atak odeprzemy-jak Finowie.....a
        mocarstwem nie jesteście...z paroma su i migami..z Iskanderami które latają
        gdzie chcą a nie gdzie wy chcecie to możecie straszyć francuzów..ci się bija
        nawet włochów:))))
        • realrusek Re: Rosja nikogo nie boi się 08.02.10, 23:08
          Хорошие вы мальчики-русские,но у вас есть один недостаток:дырка в жопе.И именно
          етой дыркой пользуется весь мир.Короче говоря трахают вас все.Mendy dobrze
          wiedza o czym mowie wiec...
          • mongolszuudan Re: Rosja nikogo nie boi się 09.02.10, 08:04
            Хороший ты мальчик -realrusek,но у тебя есть один недостаток:дырка в жопе.И
            именно етой дыркой пользуется весь мир.Короче говоря трахают тебя все.
    • przyjacielameryki Rosja nadal boi się NATO 08.02.10, 13:23
      Rosja popełnia duży błąd robiąc sobie głównego wroga z NATO. Rosja nie ma
      żadnych szans stania się faktycznym mocarstwem, odwrotnie pomimo świetnej
      koniunktury na ropę nie potrafiła tego wykorzystać, nie potrafiła
      przeprowadzić reform i stworzyć konkurencyjnej gospodarki a to oznacza że w
      gorszej sytuacji będzie tylko żle i tak jest. Natomiast brak solidnej
      współpracy z Zachodem wpycha ją w stagnację czy wręcz zacofanie i stopniowe
      uzależnianie od Chin. To jej wybór a straszeniem Zachodu niczego Rosja na
      Zachodzie nie osiągnie!!!!!!
      • alakyr Re: Rosja nadal boi się NATO 08.02.10, 13:46
        Pycha i zarozumiałość facia ze Stanów. Całe szczęście że Europa ma
        jeszcze coś do powiedzenia bo inaczej burdel amerykański rozlał by
        się po całym świecie.
        • przyjacielameryki Re: Rosja nadal boi się NATO 08.02.10, 14:25
          alakyr napisał:

          > Pycha i zarozumiałość facia ze Stanów. Całe szczęście że Europa ma
          > jeszcze coś do powiedzenia bo inaczej burdel amerykański rozlał by
          > się po całym świecie.

          Właśnie ta Europa odrzuci szantaż, blefy i dezinformacje Kremla!!!!
        • aurelw Re: Rosja nadal boi się NATO 08.02.10, 19:56
          i znowu gó... działa a nie mozg..ale ruskie dupowłazy tak maja..... ze tez
          większość chętnie by nawiała z ruskiego raju do tego amerykańskiego burdelu.....
    • kylax1 Rossija sie boi, a Chiny zacieraja rece. 08.02.10, 15:32
      Panstwo Srodka pamieta, ze Rossija ukradla im kraje Chabarowski i Nadmorski oraz
      kilka innych przyleglych obszarow.
      • realrusek Re: Rossija sie boi, a Chiny zacieraja rece. 08.02.10, 23:04
        Хорошие вы мальчики-русские,но у вас есть один недостаток:дырка в жопе.И именно
        етой дыркой пользуется весь мир.Короче говоря трахают вас все.
    • henrywigo Rosja nadal boi się NATO 09.02.10, 06:34
      Tak czy innaczej Rosja zostanie zaatakowana wielkimi silami.Pytanie?
      Czy Moskwa uzyje bron nuklearna prewencyjnie przeciwko napastnikom
      W kogo uderzy masowo.
      • mongolszuudan Re: Rosja nadal boi się NATO 09.02.10, 08:19
        Jeśli Rosja zostanie zaatakowana wielkimi silami,ty - malutki smarkaty gryzoń
        tego nie przeżysz i żadnych pytań więcej mieć nie będziesz.
    • 2kbb Rosja upokorzy NATO juz wkrotce na Ukrainie. 13.02.10, 23:39
      Tym czym nasze wladze ( dawne Sowieckie sluzby specjalne ) poily Polakow
      przez ostatnie 20 lat bylo tylko mydleniem oczu.
      Tak naprawde przyjmujac Polske i pozostale kraje wsch Europy do EU ,Zachod
      nie zdawal sobie sprawy ze tak szybko te kraje moga sie odbudowac i oslabic
      zachod EU w warunkach szybko postepujacej globalizacji swiatowej gospodarki.
      Dzisiaj Francja i Niemcy juz to rozumieja i jedyna droga minimalizacji tej
      konkurenci jest cichy sojusz z Rosja ktora poprzez brak demokracji utrzyma
      jeszcze na dlugo rynki zbytu w tym kraju dla Niemcow i Francuzow.Do tego slza
      rzady postsowieckich sluzb i oligarchow w Rosji srowadzajacej jego obwaeli do
      bezdsznych wykonawcow jedynego slusznego wodza.
      Rosja przy obecnym stanie globalizacji nie ma tez szans na inne wyjscie
      posiadajac tak ruznorodna porozrzucana ludnosc i tak ogromne zadania na ktore
      nie ma juz skad brac pieniedzy bo dotychczasowi sojusznicy jak kraje
      kaspijskie ( Turkmenistan )odwracaja sie szybko od tego kraju.
      Dla Rosji nie ma sensu wiec juz tkwic samotnie w swiecie bo to doprowadzilo
      by tylko do rozpadu Rosji.
      Jednak Polacy i inne kraje wschodniej EU choc nie sa juz w stanie wplywac na
      zachodnia EU ( traktat Lisbonski )poprzez wprowadzanie pozytywnych zmian i
      przyjecie do EU Ukrainy i Gruzji to pozostalo nam juz tylko dzialanie na
      wlasna pozycje i jedynie proby wspolpracy ze wschodem bez zadnych gwarancji
      sucesu.
      Globalizacja i gospodarczy leaderzy Zachodu nie sa juz w takiej sytuacji jak
      10 lat temu. USA stracilo na rzecz Chin w 2009 najwiekszy rynek samochodowy a
      Niemcy status najwieszego eksportera na Swiecie.
      Dzisiaj paradoksalnie mamy szanse odbic sie jeszcze bardziej jezeli dojdzie do
      topniecia w EU na rynku Euro i byc moze jego upadku czy nawet jej rozpadu w
      przyszosci.
      Wtedy mozemy stac sie nowym graczem ale wczesniej musimy zbudwac wlasny biznes
      oparty na Polskim kapitae i wlasnych firmach miedzynarodowych.
      Polska aby istniec jako wazny kraj w Europie musi dzisiaj zakasac rekawy i
      promowac polskie produkty, polski interes i polski patriotyzm gospodarczy.
      W przeciwnym razie przy Janukowyczu Rosja wchlonie na powrot Ukraine i oderwie
      Krym do czego posluza jej te nowe okrety z Francji.
      Uniemozliwi to wtedy na stale Polskie sojusze na wschodzie i zostaniemy
      zakleszczeni w szczekach pomiedzy Niemiecami i Rosji.


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka