waw-el Śmierć dziennikarzy Reutersa: wyciekł wstrząsaj... 06.04.10, 02:28 USSmani w akcji Tak rozprawi sie amerykanska armia z kazdym kto nie zgadza sie z amerykanska "demokracja" Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Śmierć dziennikarzy Reutersa: wyciekł wstrząs 06.04.10, 03:08 Prawidłowo. Na świecie musi być porządek. Ciekawe, czy Chavez oglądał te filmiki? Odpowiedz Link Zgłoś
viking2 Śmierć dziennikarzy Reutersa: wyciekł wstrząsaj... 06.04.10, 03:31 "Od 2007 roku Reuters domaga sie wyjasnien, jak doszlo do smierci pracownikow..." No dobrze, udziele Reutersowi wyjasnien: otoz, agencja Reuters - w bezrozumnej i cynicznej pogoni za zyskiem, prestizem, zaspokojeniem ego "tych na gorze" i wzrostem ogladalnosci - bezkrytycznie i lekkomyslnie szafuje zyciem i zdrowiem swoich pracownikow. W tym konkretnym przypadku, agencja Reuters wyslala dziennikarza i fotoreportera w rejon bezposrednich dzialan zbrojnych, jednoczesnie pozwalajac na to, by poruszali sie w terenie sami (bez konwoju ochrony) i - tu juz powiem "zapewne", bo dowodu na to nie mam - zapewne domagajac sie, by "zawsze byli pierwsi" tam, gdzie dzieje sie cos wartego reportazu. Jesli w rejonie bezposrednich starc zbrojnych "dzieje sie cos waznego", to z reguly to cos jest oparte na tym, ze ludzie strzelaja do siebie nawzajem. W realiach, o ktorych mowa, jedna ze stron dysponuje przytlaczajaca przewaga militarna w sprzecie i sile ognia. Agencja Reuters zlekcewazyla ten fakt i w ten sposob, poprzez wlasne karygodne zaniedbanie - jesli nie celowa dzialalnosc - doprowadzila do smierci swoich pracownikow... Odpowiedz Link Zgłoś
sfuj_hlop Bardzo proszę o podobne filmy, które wyciekły z... 06.04.10, 05:10 wojny sowiecko-afgańskiej w latach 80-tych... Chociaż no nie, przecież Sowieckaja Armija była zawsze dobra, bogobojna, sprawiedliwa, cywilów zawsze broniła, czego z resztą dała przykład w serialu "Czterej Pancerni i ruski pies"... Pozdrawiam idiota spod znaku sierpa i młota! Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab Tych bandziorów rządzący chcą wpuścić do Polski, 06.04.10, 06:21 bójmy się i protestujmy zawczasu. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Tych bandziorów rządzący chcą wpuścić do Pols 06.04.10, 08:13 Wyemigruj do Łukaszenki. Albo nie, dalej. Białoruś też będzie w NATO. Odpowiedz Link Zgłoś
synprl No niezupełnie 06.04.10, 06:48 Banderowcy metody owszem, ale na szczęście sprzętu latającego brak. Hitlerowcy jak najbardziej, walenie z samolotów do tysięcy cywilnych uchodźców, żeby zabić znajdującego się w tłumie jednego żołnierza z Mauserem na ramieniu to był standard w 1939 roku. I nie były to wybryki lotników jak się często pokazuje, to był element planu wojennego polityka zastraszenia ludności i blokowania dróg. Nie da się ukryć, że w realizacji zadania dopomógł głupi polski rząd a konkretnie płk. Umiastowski, który kazał ludziom cofać się razem z wojskiem. Natomiast nie słyszałem o przypadku, żeby NKWD, czy UB strzelało do kogokolwiek z samolotów. Odpowiedz Link Zgłoś
tenare Gdyby Amerykanie nie mieli helikopterów 06.04.10, 07:40 to tych cywili zarżnęliby maczetami albo pałkami z kijów. Bo to naziści. Odpowiedz Link Zgłoś
wedry Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 07:54 Wreszcie cos napisano o nieudolnosci amerykanskiej armii. Odpowiedz Link Zgłoś
iron1410 to jest wojna , proszę państwa.... 06.04.10, 08:03 ...i jakoś nikt nie patrzy na to z punktu widzenia żołnierzy - tam nie da się walczyć w inny sposób i to cywile oraz dziennikarze musza być tego swiadomi, że nie mogą się pchać w taki rejon, gdzie może być prowadzony ostrzał..to jest wojna a nie zawody w paintballu. takie przypadkowe ofiary zdarzały się i będą zawsze zdarzać, jeśli jakiś buraczany ,żądny sławy reporter nie zda sobie sprawy z tego gdzie włazi..jest różnica między idiotyzmem, kiedy kolesie sami się pchają ,gdzie ich nie powinno być , a świadomym ludobójstwem ...Amerykanie..? problem z nimi tylko taki , że uważają się za rozdawców dobra, wolności i demokracji , a wszystko w imię potęgi dolara i własnych interesów..co by o nich nie pisać uważają się za lepszych i mądrzejszych od innych i gdyby znowu się przydarzyło My Lai to znowu się z tego łatwo rozgrzeszą - bo oni są tymi ,,dobrymi''....ale powyższy incydent to nie My Lai - nie ma co robić afery , bo nikt panom reporterom nie kazał iść pod lufy......z resztą , korespondent wojenny musi być świadom , że może nie wrócić z wycieczki po dobry materiał dziennikarski- chyba ,że jest debilem. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: to jest wojna , proszę państwa.... 06.04.10, 08:14 Na pewno ci reporterzy biorą ekstra wynagrodzenie za narażanie się na ostrzał. No to tym razem rzetelnie zarobili. Odpowiedz Link Zgłoś
bf109 Re: to jest wojna , proszę państwa.... 06.04.10, 09:09 W Mai Lai zginęło 163 ludzi, zbrodnia została opisana a dowódca dostał chociaż trzy lata pierdla, w Hue komuniści zabili 9 tys. ludzi i do dziś uważają że nic się nie stało... z dwojga złego to wolę amerykański system walki. ------------------------------ Fuck communism Odpowiedz Link Zgłoś
xnonorx Kiedyś Izralel kilkanaście godzin ostrzeliwał 06.04.10, 08:15 obserwatorów ONZ mimo, że mieli z nimi łączność radiową, a ci krzyczeli, że są ostrzeliwani. Żydzi przestali dopiero kiedy nikt z obserwatorów nie żył. Ot - taka nauczka. Ciekawe jakie rzeczy jeszcze NIE wypłynęły. Odpowiedz Link Zgłoś
neokomunista Kwachu to pionek CIA...do tego 06.04.10, 08:30 "naiwny" jak sam to podkreślił. Nigdy nie był on żadnym "komunistycznym preziem". Warto jednak przypomnieć, iż za wysłaniem polskich wojaków do Iraku głosowali na pewno RAZEM posłowie PiS PO i SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
mat-tab Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 08:42 A ja myślałem, że tylko w Czeczeni Ruscy strzelali do niewinnych. Odpowiedz Link Zgłoś
thook wydajecie opinie na podstawie filmu którego 06.04.10, 09:10 analizę ktoś wam podsunął. Ja w przedmiocie określanym tu jako kamera kamery widziałem tylko jakąś kreskę - będąc żołnierzem widzącym wszędzie tylko czyhających wrogów chyba bym widział tu broń. Za to kształt RPG w rękach jednego z tych "cywili" już chyba jest dostatecznym powodem do obawy (żołnierze nie myślą kategoriami: "napastnik z przedmiotem przypominającym RPG") i tu ich rozumiem. Ale strzelanie do niosących pomoc to już s..syństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
kireta21 Re: wydajecie opinie na podstawie filmu którego 06.04.10, 12:00 Van podjechał udzielić pomocy, ale równie dobrze mógł podjechać wyzbierać broń i rannych, zaminować ciała lub zwyczajnie ograbić zabitych. Dlatego NIE WOLNO wkraczać na teren po walce dopóki uprawnione siły (w Iraku to yankee, irackie wojsko i iracka policja) go nie zabezpieczą, a każdy kto ten prosty zakaz łamie staje się automatycznie celem. Może i jest to niehumanitarne, ale takie są realia wojny (stabilizacji, okupacji - to tylko nazwy). Odpowiedz Link Zgłoś
kontaktagora EEE paru Arabów a taka afera. Wojna to czy 06.04.10, 09:33 misja humanitarna? Szkoda kasy na wojsko i wojny co do niczego nie są podobne. Oni zabijają niewinnych więc musimy przejąć ich sposób traktowania niewinnych ludzi. Najważniejsza w wojnie jest skuteczność. Bez niej są tylko ofiary i koszty a potem kolejne wycofanie się Amerykanów. Odpowiedz Link Zgłoś
najlepszya_a Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 09:35 Bez komentarza: www.truthtube.tv/play.php?vid=2008 Odpowiedz Link Zgłoś
lubliniec888 W Polsce też wyciekło ale CISZA! 06.04.10, 09:44 Cały czas się mówi, że Amerykanom wyciekł film a nie mówi się, że Polakom też. Do kin i na festiwale w Kanadzie trafia polski film o którym w Polsce nikt nie mówi „Przyszedł człowiek i wziął” – ten film pokazuje jak polskie sądownictwo, policja i prokuratorzy dobijają rodziny ofiar! To wstrząsający dokument. Jego zapowiedź można zobaczyć tylko na youtube pod adresem: www.youtube.com/watch?v=F6CboDC8Yyw albo trzeba wpisać A MAN CAME AND TOOK HER HOT DOCS Odpowiedz Link Zgłoś
concat Re: W Polsce też wyciekło ale CISZA! 06.04.10, 10:26 Któryś post z rzędu o tej samej treści, kiepska próba reklamy wirusowej... Jeśli zaś chodzi o meritum sprawy, to jakiego rozstrzygnięcia spodziewałeś się w przypadku procesu poszlakowego? Ot, Kantowski problem imperatywu kategorycznego i konfliktu interesów... Odpowiedz Link Zgłoś
super-optymista Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 09:53 Takich pomyłek jest więcej, tu mamy przypadek reportera, jednak wiele podobnych jemu ofiar pozostanie bezimiennymi lub ochrzczonymi terrorystami, za to, że stali o złej godzinie w złym miejscu.... Odpowiedz Link Zgłoś
garnek_z_neolitu Uwaga na emerytury 06.04.10, 10:01 Polacy - popieracie i wspoluczestniczycie w tych zbrodniach. Uwazajcie bo w przyszlosci moga wam odebrac emerytury. Precedens juz jest (esbeki) Odpowiedz Link Zgłoś
jacek_loks Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 10:07 Nie macie wrażenia, że ten tak zwany "wyciek" to tylko sposób na manipulowania opinią publiczną. Kiedy Bush chciał wejść do Iraku, media trąbiły o wągliku, bombie atomowej no i o pomocy humanitarnej oraz demokracji, którą zaniesie Irakijczykom amerykańska armia. Ze zdumieniem przyglądałem się jak te oczywiste bzdury, znajdują posłuch wśród niektórych znajomych. (Wprawdzie i tak ponad 60% Polaków był przeciw wysyłaniu naszych wojsk do Iraku, ale nasz demokratyczny rząd miał to gdzieś.) Amerykańska opinia publiczna łatwiej dała się ogłupić. Teraz, gdy dopływ taniej ropy jest już zapewniony, a dalsza okupacja była by tylko marnotrawieniem ukochanej forsy, trzeba zmobilizować opinię by chciała wycofać wojsko, mimo oczywistego braku stabilizacji w tamtym rejonie. Bo po prawdzie stabilizacja, nie sprzyja interesom. Odpowiedz Link Zgłoś
kacper2004 a polska współpracuje z tymi bydlakami 06.04.10, 10:07 wymiotować się chce od tego filmu. Odpowiedz Link Zgłoś
amenominakanushi-pan-poczatku Re: a polska współpracuje z tymi bydlakami 06.04.10, 10:32 Wymiotować ci się chce, boś jak typowy Polak nachlał się wódą w te święta. Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Ale zato opływa w bogactwie... 06.04.10, 11:15 kacper2004 napisał: > wymiotować się chce od tego filmu. Odpowiedz Link Zgłoś
carmamir Re: a polska współpracuje z tymi bydlakami 06.04.10, 11:39 no male dzieci zyjace w swiecie kolorowanek beda wymiotowaly jak koty. Odpowiedz Link Zgłoś
jacek_loks Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 10:56 Zauważyliście jak w ciąg tych kilku lat wojny w Iraku i Afganistanie zmieniła się nasza społeczna mentalność? Wtedy by wejść do tych krajów, musiano argumentować, że chodzi o ratowanie miejscowej ludności przed totalitarnymi rządami Husajna czy Talibów. Mam wrażenie, że teraz wielu forumowiczów jest gotowych uznać zbrodnię Amerykańskich żołnierzy za usprawiedliwioną, bo biorą udział w świętej wojnie z Islamem Jeszcze kilka lat odpowiedniej akcji medialnej i będziemy gotowi zabijać arabskie dzieci w imię zachodnich wartości. Odpowiedz Link Zgłoś
rav108 Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 11:09 Zanim zaczniecie krytykować nasze wojska proponuję szczegółowo obejrzeć ten film www.youtube.com/watch?v=3t5f_bOZn1o&feature=related Ja po nim jestem wstrząśnięty i całkowicie zmieniłem zdanie na temat islamu. Zanim zaczniecie bronić muzułmanów dokładnie obejrzyjcie wszystkie odcinki i zastanówcie się jak się przed nimi obronić. Zaznaczam, że nigdy wcześniej nie miałem żadnych uprzedzeń do żadnej wiary ale po tym czego się dowiedziałem... Naprawdę obejrzyjcie wszystkie odcinki z uwagą. Odpowiedz Link Zgłoś
13ronin zigzaur... 06.04.10, 11:15 Ty się już taki urodziłeś czy pogorszyło Ci się od niedawna? Wyrzuć te proszki, które bierzesz i zmień lekarza bo ten Cię oszukuje! Zresztą nie wiem czy coś się da jeszcze zrobić z tak wypranym mózgiem?! Odpowiedz Link Zgłoś