Dodaj do ulubionych

Śmierć dziennikarzy Reutersa: wyciekł wstrząsaj...

    • waw-el Śmierć dziennikarzy Reutersa: wyciekł wstrząsaj... 06.04.10, 02:28
      USSmani w akcji
      Tak rozprawi sie amerykanska armia z kazdym kto nie zgadza sie z
      amerykanska "demokracja"
      • zigzaur Re: Śmierć dziennikarzy Reutersa: wyciekł wstrząs 06.04.10, 03:08
        Prawidłowo. Na świecie musi być porządek.
        Ciekawe, czy Chavez oglądał te filmiki?
    • viking2 Śmierć dziennikarzy Reutersa: wyciekł wstrząsaj... 06.04.10, 03:31
      "Od 2007 roku Reuters domaga sie wyjasnien, jak doszlo do smierci pracownikow..."

      No dobrze, udziele Reutersowi wyjasnien: otoz, agencja Reuters - w bezrozumnej
      i cynicznej pogoni za zyskiem, prestizem, zaspokojeniem ego "tych na gorze" i
      wzrostem ogladalnosci - bezkrytycznie i lekkomyslnie szafuje zyciem i zdrowiem
      swoich pracownikow. W tym konkretnym przypadku, agencja Reuters wyslala
      dziennikarza i fotoreportera w rejon bezposrednich dzialan zbrojnych,
      jednoczesnie pozwalajac na to, by poruszali sie w terenie sami (bez konwoju
      ochrony) i - tu juz powiem "zapewne", bo dowodu na to nie mam - zapewne
      domagajac sie, by "zawsze byli pierwsi" tam, gdzie dzieje sie cos wartego
      reportazu. Jesli w rejonie bezposrednich starc zbrojnych "dzieje sie cos
      waznego", to z reguly to cos jest oparte na tym, ze ludzie strzelaja do siebie
      nawzajem. W realiach, o ktorych mowa, jedna ze stron dysponuje przytlaczajaca
      przewaga militarna w sprzecie i sile ognia. Agencja Reuters zlekcewazyla ten
      fakt i w ten sposob, poprzez wlasne karygodne zaniedbanie - jesli nie celowa
      dzialalnosc - doprowadzila do smierci swoich pracownikow...
    • sfuj_hlop Bardzo proszę o podobne filmy, które wyciekły z... 06.04.10, 05:10
      wojny sowiecko-afgańskiej w latach 80-tych...
      Chociaż no nie, przecież Sowieckaja Armija była zawsze dobra, bogobojna,
      sprawiedliwa, cywilów zawsze broniła, czego z resztą dała przykład w serialu
      "Czterej Pancerni i ruski pies"...

      Pozdrawiam idiota spod znaku sierpa i młota!
    • krzych.korab Tych bandziorów rządzący chcą wpuścić do Polski, 06.04.10, 06:21
      bójmy się i protestujmy zawczasu.
      • zigzaur Re: Tych bandziorów rządzący chcą wpuścić do Pols 06.04.10, 08:13
        Wyemigruj do Łukaszenki. Albo nie, dalej. Białoruś też będzie w NATO.
    • synprl No niezupełnie 06.04.10, 06:48
      Banderowcy metody owszem, ale na szczęście sprzętu latającego brak. Hitlerowcy jak najbardziej, walenie z samolotów do tysięcy cywilnych uchodźców, żeby zabić znajdującego się w tłumie jednego żołnierza z Mauserem na ramieniu to był standard w 1939 roku. I nie były to wybryki lotników jak się często pokazuje, to był element planu wojennego polityka zastraszenia ludności i blokowania dróg. Nie da się ukryć, że w realizacji zadania dopomógł głupi polski rząd a konkretnie płk. Umiastowski, który kazał ludziom cofać się razem z wojskiem. Natomiast nie słyszałem o przypadku, żeby NKWD, czy UB strzelało do kogokolwiek z samolotów.
    • tenare Gdyby Amerykanie nie mieli helikopterów 06.04.10, 07:40
      to tych cywili zarżnęliby maczetami albo pałkami z kijów.
      Bo to naziści.
    • wedry Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 07:54
      Wreszcie cos napisano o nieudolnosci amerykanskiej armii.
    • iron1410 to jest wojna , proszę państwa.... 06.04.10, 08:03
      ...i jakoś nikt nie patrzy na to z punktu widzenia żołnierzy - tam
      nie da się walczyć w inny sposób i to cywile oraz dziennikarze musza
      być tego swiadomi, że nie mogą się pchać w taki rejon, gdzie może
      być prowadzony ostrzał..to jest wojna a nie zawody w paintballu.
      takie przypadkowe ofiary zdarzały się i będą zawsze zdarzać, jeśli
      jakiś buraczany ,żądny sławy reporter nie zda sobie sprawy z tego
      gdzie włazi..jest różnica między idiotyzmem, kiedy kolesie sami się
      pchają ,gdzie ich nie powinno być , a świadomym
      ludobójstwem ...Amerykanie..? problem z nimi tylko taki , że uważają
      się za rozdawców dobra, wolności i demokracji , a wszystko w imię
      potęgi dolara i własnych interesów..co by o nich nie pisać uważają
      się za lepszych i mądrzejszych od innych i gdyby znowu się
      przydarzyło My Lai to znowu się z tego łatwo rozgrzeszą - bo oni są
      tymi ,,dobrymi''....ale powyższy incydent to nie My Lai - nie ma co
      robić afery , bo nikt panom reporterom nie kazał iść pod lufy......z
      resztą , korespondent wojenny musi być świadom , że może nie wrócić
      z wycieczki po dobry materiał dziennikarski- chyba ,że jest debilem.
      • zigzaur Re: to jest wojna , proszę państwa.... 06.04.10, 08:14
        Na pewno ci reporterzy biorą ekstra wynagrodzenie za narażanie się na ostrzał.
        No to tym razem rzetelnie zarobili.
      • bf109 Re: to jest wojna , proszę państwa.... 06.04.10, 09:09
        W Mai Lai zginęło 163 ludzi, zbrodnia została opisana a dowódca dostał chociaż
        trzy lata pierdla, w Hue komuniści zabili 9 tys. ludzi i do dziś uważają że nic
        się nie stało... z dwojga złego to wolę amerykański system walki.
        ------------------------------
        Fuck communism
    • truten.zenobi wona to nie zabawa 06.04.10, 08:04

    • xnonorx Kiedyś Izralel kilkanaście godzin ostrzeliwał 06.04.10, 08:15
      obserwatorów ONZ mimo, że mieli z nimi łączność radiową, a ci krzyczeli, że są
      ostrzeliwani. Żydzi przestali dopiero kiedy nikt z obserwatorów nie żył. Ot -
      taka nauczka.
      Ciekawe jakie rzeczy jeszcze NIE wypłynęły.
    • neokomunista Kwachu to pionek CIA...do tego 06.04.10, 08:30
      "naiwny" jak sam to podkreślił. Nigdy nie był on żadnym "komunistycznym
      preziem". Warto jednak przypomnieć, iż za wysłaniem polskich wojaków do Iraku
      głosowali na pewno RAZEM posłowie PiS PO i SLD.
    • mat-tab Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 08:42
      A ja myślałem, że tylko w Czeczeni Ruscy strzelali do niewinnych.
    • thook wydajecie opinie na podstawie filmu którego 06.04.10, 09:10
      analizę ktoś wam podsunął. Ja w przedmiocie określanym tu jako kamera kamery
      widziałem tylko jakąś kreskę - będąc żołnierzem widzącym wszędzie tylko
      czyhających wrogów chyba bym widział tu broń. Za to kształt RPG w rękach
      jednego z tych "cywili" już chyba jest dostatecznym powodem do obawy
      (żołnierze nie myślą kategoriami: "napastnik z przedmiotem przypominającym
      RPG") i tu ich rozumiem.
      Ale strzelanie do niosących pomoc to już s..syństwo.
      • kireta21 Re: wydajecie opinie na podstawie filmu którego 06.04.10, 12:00
        Van podjechał udzielić pomocy, ale równie dobrze mógł podjechać wyzbierać broń i
        rannych, zaminować ciała lub zwyczajnie ograbić zabitych. Dlatego NIE WOLNO
        wkraczać na teren po walce dopóki uprawnione siły (w Iraku to yankee, irackie
        wojsko i iracka policja) go nie zabezpieczą, a każdy kto ten prosty zakaz łamie
        staje się automatycznie celem.

        Może i jest to niehumanitarne, ale takie są realia wojny (stabilizacji, okupacji
        - to tylko nazwy).
    • kontaktagora EEE paru Arabów a taka afera. Wojna to czy 06.04.10, 09:33
      misja humanitarna? Szkoda kasy na wojsko i wojny co do niczego nie są podobne.
      Oni zabijają niewinnych więc musimy przejąć ich sposób traktowania niewinnych
      ludzi. Najważniejsza w wojnie jest skuteczność. Bez niej są tylko ofiary i
      koszty a potem kolejne wycofanie się Amerykanów.
    • najlepszya_a Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 09:35
      Bez komentarza:
      www.truthtube.tv/play.php?vid=2008
    • lubliniec888 W Polsce też wyciekło ale CISZA! 06.04.10, 09:44
      Cały czas się mówi, że Amerykanom wyciekł film a nie mówi się, że Polakom też.
      Do kin i na festiwale w Kanadzie trafia polski film o którym w Polsce nikt nie
      mówi „Przyszedł człowiek i wziął” – ten film pokazuje jak polskie
      sądownictwo, policja i prokuratorzy dobijają rodziny ofiar! To wstrząsający
      dokument. Jego zapowiedź można zobaczyć tylko na youtube pod adresem:
      www.youtube.com/watch?v=F6CboDC8Yyw albo trzeba wpisać A MAN CAME AND
      TOOK HER HOT DOCS
      • concat Re: W Polsce też wyciekło ale CISZA! 06.04.10, 10:26
        Któryś post z rzędu o tej samej treści, kiepska próba reklamy wirusowej... Jeśli
        zaś chodzi o meritum sprawy, to jakiego rozstrzygnięcia spodziewałeś się w
        przypadku procesu poszlakowego? Ot, Kantowski problem imperatywu kategorycznego
        i konfliktu interesów...
    • super-optymista Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 09:53
      Takich pomyłek jest więcej, tu mamy przypadek reportera, jednak wiele
      podobnych jemu ofiar pozostanie bezimiennymi lub ochrzczonymi terrorystami, za
      to, że stali o złej godzinie w złym miejscu....
    • garnek_z_neolitu Uwaga na emerytury 06.04.10, 10:01
      Polacy - popieracie i wspoluczestniczycie w tych zbrodniach. Uwazajcie bo w
      przyszlosci moga wam odebrac emerytury. Precedens juz jest (esbeki)
    • jacek_loks Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 10:07
      Nie macie wrażenia, że ten tak zwany "wyciek" to tylko sposób na manipulowania
      opinią publiczną.
      Kiedy Bush chciał wejść do Iraku, media trąbiły o wągliku, bombie atomowej no
      i o pomocy humanitarnej oraz demokracji, którą zaniesie Irakijczykom
      amerykańska armia. Ze zdumieniem przyglądałem się jak te oczywiste bzdury,
      znajdują posłuch wśród niektórych znajomych.
      (Wprawdzie i tak ponad 60% Polaków był przeciw wysyłaniu naszych wojsk do
      Iraku, ale nasz demokratyczny rząd miał to gdzieś.)
      Amerykańska opinia publiczna łatwiej dała się ogłupić.
      Teraz, gdy dopływ taniej ropy jest już zapewniony, a dalsza okupacja była by
      tylko marnotrawieniem ukochanej forsy, trzeba zmobilizować opinię by chciała
      wycofać wojsko, mimo oczywistego braku stabilizacji w tamtym rejonie.
      Bo po prawdzie stabilizacja, nie sprzyja interesom.
    • kacper2004 a polska współpracuje z tymi bydlakami 06.04.10, 10:07
      wymiotować się chce od tego filmu.
      • amenominakanushi-pan-poczatku Re: a polska współpracuje z tymi bydlakami 06.04.10, 10:32
        Wymiotować ci się chce, boś jak typowy Polak nachlał się wódą w te święta.
      • ubiquitousghost88 Ale zato opływa w bogactwie... 06.04.10, 11:15
        kacper2004 napisał:

        > wymiotować się chce od tego filmu.
      • carmamir Re: a polska współpracuje z tymi bydlakami 06.04.10, 11:39
        no male dzieci zyjace w swiecie kolorowanek beda wymiotowaly jak koty.
    • jacek_loks Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 10:56
      Zauważyliście jak w ciąg tych kilku lat wojny w Iraku i Afganistanie zmieniła
      się nasza społeczna mentalność?
      Wtedy by wejść do tych krajów, musiano argumentować, że chodzi o ratowanie
      miejscowej ludności przed totalitarnymi rządami Husajna czy Talibów.
      Mam wrażenie, że teraz wielu forumowiczów jest gotowych uznać zbrodnię
      Amerykańskich żołnierzy za usprawiedliwioną, bo biorą udział w świętej wojnie
      z Islamem
      Jeszcze kilka lat odpowiedniej akcji medialnej i będziemy gotowi zabijać
      arabskie dzieci w imię zachodnich wartości.
    • hurysa1 Odpowiedź Pentagonu 06.04.10, 10:58

      Do pobrania.
    • rav108 Śmierć dziennikarzy Reutera: wyciekł wstrząsają... 06.04.10, 11:09
      Zanim zaczniecie krytykować nasze wojska proponuję szczegółowo obejrzeć ten
      film www.youtube.com/watch?v=3t5f_bOZn1o&feature=related Ja po nim
      jestem wstrząśnięty i całkowicie zmieniłem zdanie na temat islamu. Zanim
      zaczniecie bronić muzułmanów dokładnie obejrzyjcie wszystkie odcinki i
      zastanówcie się jak się przed nimi obronić. Zaznaczam, że nigdy wcześniej nie
      miałem żadnych uprzedzeń do żadnej wiary ale po tym czego się dowiedziałem...
      Naprawdę obejrzyjcie wszystkie odcinki z uwagą.
    • fikumikum fucking bastards 06.04.10, 11:13
      gdzie oni tam widzieli broń??
    • 13ronin zigzaur... 06.04.10, 11:15
      Ty się już taki urodziłeś czy pogorszyło Ci się od niedawna?
      Wyrzuć te proszki, które bierzesz i zmień lekarza bo ten Cię oszukuje!
      Zresztą nie wiem czy coś się da jeszcze zrobić z tak wypranym mózgiem?!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka