Dodaj do ulubionych

Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania r...

    • koniectegodobrego [...] 26.10.05, 15:00
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • mordzinas Re: WYBORY NA WIOSNE :) 26.10.05, 15:01
        koniectegodobrego napisał:

        > jupiii... bedzie mozna pisiorow wy..... z parlamentu :)

        Chciałoby się co ???
        Niedoczekanie.

        • filut69 [...] 26.10.05, 15:13
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • tomcat21 Re: WYBORY NA WIOSNE :) 26.10.05, 15:14
          mordzinas napisał:

          > > jupiii... bedzie mozna pisiorow wy..... z parlamentu :)
          >
          > Chciałoby się co ???
          > Niedoczekanie.

          Oj doczekanie. PiS bardzo rozbudził nadzieje wyborców. I nie bardzo będzie miał
          na kogo zwalić winę za niedotrzymanie (nierealnych) obietnic.
      • guyritchie na wiosne ale 2007 26.10.05, 15:05
        koniectegodobrego napisał:
        > jupiii... bedzie mozna pisiorow wy..... z parlamentu :)

        trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.
        pis nie przygotuje budzetu na 2007 r.
        cala ich ta iv rzeczpospolita nie wytrzyma nawet jednego budzetu.
      • papa.leone Re: WYBORY NA WIOSNE :) 26.10.05, 15:58
        Aleś Ty gł..i człowieku... Ale niech tam, załóżmy, że jakieś przyspieszone
        wybory się trafią niedługo. Módl się (tak módl :-D) żeby PO (czy to co po niej
        zostanie) przekroczyło w tych wyborach próg 5% bo taka ich czeka nagroda za tę
        obstrukcję, którą teraz serwują.

        Kiepsko z nimi będzie. :-D I dobrze. Jak to powiedziała Pani Nelly Rokita - PO
        nie dojrzało do rządzenia krajem. Widać to właśnie JAK NA DŁONI!
    • bd251 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:00
      ten palanciarski kaczor ma gdzies wszystkie wasze opinie. Kladzie laske jak zareaguje gielda, rynek walutowy, Europa, Rosja, Ameryka. Prezy swe urojone miesnie i kaczym wrzaskiem oglasza: TKM. Rzady w Warszawie to byl tylko poczatek. Caly kraj "spic-ci" i wtedy kaczory beda sie cieszyc, o jak cieszyc
    • guyritchie pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:01
      tylko ciekaw jestem jaka odnowa moralna jest mozliwa z lepperem i giertychem?

      rzad mniejszosciowy moze zajmie sie polityka ale gospodarka na pewno nie
      bo nie bedzie mial szans na przeprowadzenie zadnych rozsadnych gospodarczych
      ustaw.

      budzet na 2006 rok przepchna sila rozpedu bo coz teraz moga w nim zmienic.
      polegna na budzecie 2007.
      jesli beda chcieli rzadzic mniejszosciowo to spieprza gospodarke
      pod dyktando lpr i lepperiady to zatona w bagnie socjalizmu.
      jesli beda starali sie trzymac wszystko w ekonomicznych ryzach to polegna na
      oporze leppera i lpr-u. zatona wtedy na budzecie 2007 r. czyli cos okolo
      pazdziernika.
      tak czy inaczej pis polegnie na lpr lub lepperiadzie.

      niech sie PO trzyma od tego cyrku z daleka.
      nie ich cyrk nie ich małpy.
      • uu1 Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:03
        > niech sie PO trzyma od tego cyrku z daleka.
        > nie ich cyrk nie ich małpy.
        Fajnie. A gdzie szmal, gdzie posady, gdzie ochrona wielu tyłków?
        • zirby Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:04
          uu1 napisała:

          > > niech sie PO trzyma od tego cyrku z daleka.
          > > nie ich cyrk nie ich małpy.
          > Fajnie. A gdzie szmal, gdzie posady, gdzie ochrona wielu tyłków?

          A gdzie pozew????
          • uu1 Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:05
            Znasz zasadę, że leżącego się nie kopie? Raczej nie znasz.
            • zirby Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:08
              que ??????

              Ja pytam gdzie pozew ktory zostal przez ciebie zlozony do prokuratury, w
              sprawie falszowania przez sztab tuska wynikow sondazy.
              • uu1 Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:13
                Nie wmawiaj ludziom dziecka w brzuch, jak mawiał b. prezydent. N i g d y nie
                mówiłem, że ja złożę pozew. A przy okazji. Pogratuluj pułkownikowi. Nie tylko
                sflekował W. Cimoszewicza ale przy okazji również swojego mocodawcę.
                PS. Loty do Gdańska odbywały się?
                • zirby Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:19
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=28817742&a=28835304
                  Nie twierdze ze to ty skladlas pozew. Twierdze natomiast ze stwierdzilas ze
                  zostal zlozony. Skoro nie wiesz jakie sa jego losy, prosze o namiary na
                  prokurature gdzie zostal zlozony - sam sie zainteresuje;). Nie znasz namiarow
                  prokuratury - podaj namiary na osobe ktora go skladala.
                  • uu1 Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:25
                    Nie znasz namiarow
                    > prokuratury - podaj namiary na osobe ktora go skladala.
                    Odbiło Ci? Jesteś z grupy Miodowicza?
                    • zirby Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:28
                      czyli po prostu łgałaś? to miej chociaż odwagę sie do tego przyznać :)
                      • uu1 Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:38
                        To już Twój osąd. Z poziomu TW. A tak ogólnie, dobrze się czujesz w nowej roli?
                        Pułkownikowi pogratulowałeś? Loty sprawdziłeś? Czy kłamałeś?
                        PS. Skrót POpaprańcy jest wyjątkowo celny. Przegrać wszystko, co było w zasięgu
                        ręki, to sztuka. Ale przy tych metodach..i tych ludziach.
                        • zirby Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:49
                          uu1 napisała:

                          > Pułkownikowi pogratulowałeś? Loty sprawdziłeś? Czy kłamałeś?

                          A wiesz ze sprawdzilem? Otoz na Rebiechowie od marca 2004 do czerwca 2005
                          rzadowe latadla ladowaly w sumie 31 razy. Z tego 23 ladowania to byly Jak-40, 1
                          Bell-205, 2 Tu-154 i 5 razy Mi-8. Rekordzista byl niejaki Janusz Steinhoff,
                          chyba minister od gospodarki (nie wyznaje sie w skladzie upadlego rzadu
                          czerwonych) - w sumie 21 wizyt. Co najmniej 5 razy byly juz prezio Kwasek
                          latał, a pomniejszych urzednikow to niekiedy i po 5 na raz przylatywalo. Tuska
                          wsrod nich brak :)



                          > PS. Skrót POpaprańcy jest wyjątkowo celny. Przegrać wszystko, co było w
                          zasięgu
                          > ręki, to sztuka. Ale przy tych metodach..i tych ludziach.

                          Czy prosta odpowiedz TAK lub NIE na proste pytanie przekracza twoje mozliwosci
                          intelektualne? Wiec kłamałaś czy nie w sprawie pozwu o fałszowanie sondaży?
                          • uu1 Re: NIE. 26.10.05, 15:55
                            • zirby To bardzo dobrze! 26.10.05, 15:56
                              wiec spokojnie mozesz napisac jakie sa losy pozwu. Jesli tego nie wiesz, podaj
                              namiary na prokurature gdzie zostal zlozony i sam sie o t dowiem. W
                              prokuraturze bowiem zasiegnac mozna informacji o toczacych sie (lub nie)
                              postepowaniach.
                              • uu1 Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 16:01
                                Nie sądzisz, że to nie są sprawy do korespondencji internetowej? Z jakiego
                                powodu miałbym Tobie udzielać takiej informacji? Przy takim tupecie nie mogłeś
                                nie głosować na PO.
                                • zirby Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 16:07
                                  uu1 napisała:

                                  > Nie sądzisz, że to nie są sprawy do korespondencji internetowej?

                                  ?????
                                  Z jakiego to powodu nazwa MIASTA (poniewaz prokuratury zwykle mieszcza sie w
                                  miastach:)) nie jest sprawa do korespondencji internetowej.

                                  > Z jakiego
                                  > powodu miałbym Tobie udzielać takiej informacji?

                                  Ponieważ jest to sprawa powazna, zagrożona w KK kara pozbawienia wolnosci do
                                  lat bodajze trzech (po nowelizacji w 2003 mozliwe ze do pieciu). Ze nie wspomne
                                  o patriotycznym obowiazku borony demokracji, a falszowanie sondazy wyborczych
                                  godzi w same podstawy demokracji. Poniewaz wiec o pozwie - który jak sama sie
                                  przyznalas ZOSTAŁ złozony - jest jakos tak cicho, chce po prostu pogonic ta
                                  ospała, wredna prokurature ktora takia pierwszorzednej wagi sprawe wyraznie
                                  zaniedbuje...




                                  > Przy takim tupecie nie mogłeś
                                  > nie głosować na PO.

                                  Przy takim duzym prawdopodobienstwie ze zwyczajnie łgasz, nie mogłaś nie
                                  głosowac na lewice... A wyborach na prezia to juz na bogowie jedni wiedza
                                  kogo :)
                                  • uu1 Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 16:17
                                    Na nic cała Twoja erystyka. Popełniasz błąd POpaprańców. Wszyscy są głupsi. A to
                                    może prowadzić na manowce.
                                    Ale jeżeli koniecznie chcesz kolaborować z prokuraturą, zadzwoń do stołecznej i
                                    dowiedz się, jakie są losy 183 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia
                                    przestępstwa złożonych przez L.Kaczyńskiego i jego urzędników. Przypuszczam, że
                                    niektóre postępowania są mocno zaawansowane.
                                    • zirby Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 16:21
                                      uu1 napisała:

                                      > Ale jeżeli koniecznie chcesz kolaborować z prokuraturą, zadzwoń do stołecznej
                                      i
                                      > dowiedz się, jakie są losy 183 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia
                                      > przestępstwa złożonych przez L.Kaczyńskiego i jego urzędników. Przypuszczam,
                                      że
                                      > niektóre postępowania są mocno zaawansowane.

                                      Te postepowania i te pozwy nie sa przedmiotem sprawy o ktorej mowa, moja dorga.
                                      mnie interesuje akurat jedno, scisle okreslone zawiadomienie o popelnieinu
                                      przestepstwa. To o ktorego zlozeniu pisalas tutaj:
                                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=28817742&a=28835304
                                      No wiec jak bedzie z tym okresleniem prokuratury do ktorej owo wspomniane
                                      zawiadomienie - wedlug ciebie - wplynelo?
                                      • uu1 Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 16:25
                                        Ty jednak chyba niezbyt dokładnie czytasz kierowane do Ciebie posty. I we
                                        wrzesniu i teraz.
                                        • zirby Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 16:29
                                          Na jedno pytanie potrafilas udzielic jasnej odpowiedzi: twierdzisz ze mowiac o
                                          tym ze pozew został złożony nie klamalas. OK. No wiec ja teraz chce sie
                                          dowiedziec jakie sa jego dalsze losy. wiec prosze o jasna odpowiedz na pytanie:
                                          w jakiej prokuraturze zostal zlozony. Czy to takie trudne i przerasta twoje
                                          mozliwosci? Nie chcesz na forum - nie ma sprawy. skrzynka mailowa, dostepna po
                                          kliknieciu na moj nick jest dostepna i sprawdzana co najmniej raz dziennie.
                                          • uu1 Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 16:38
                                            We wrześniu napisałem Ci, ze dowiesz się tak jak wszyscy - z mediów. Skoro do
                                            tej pory nie było komunikatu .. widocznie są jakieś przyczyny. Mnie osobiście
                                            to lotto a Ty musisz poczekać. Nie mam wpływu.
                                            • zirby Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 16:40
                                              uu1 napisała:

                                              > We wrześniu napisałem Ci, ze dowiesz się tak jak wszyscy - z mediów. Skoro do
                                              > tej pory nie było komunikatu .. widocznie są jakieś przyczyny. Mnie osobiście
                                              > to lotto a Ty musisz poczekać. Nie mam wpływu.

                                              Alez masz. To jest wlasnie piekno demokracji. wystarczy ze podasz nazwe miasta
                                              w ktorej znajduje sie ta - jakze skandalicznie opieszala - prokuratura i juz
                                              bedzie mozna podac informacje np. do prasy, a ta takiego newsa przeciez w zyciu
                                              nie przepusci! Tym bardziej teraz gdy PRAWO wraz ze SPRAWIEDLIWOSCIA bedzie
                                              rzadzic :)
                                              • uu1 Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 17:13
                                                Ale jeszcze nie rządzi. Rządzą komuchy, masoni i żydzi. Cierpliwość jest cnotą.
                                                Uzbrój się w nią. Cierpliwość, oczywiście.
                                                • zirby Re: To bardzo dobrze! 26.10.05, 17:57
                                                  uu1 napisała:

                                                  > Ale jeszcze nie rządzi. Rządzą komuchy, masoni i żydzi.

                                                  A cyklistów nie ma w tej koalicji? Coż za niedopatrzenie...
                                                  Aha - prezia kwasa mozna podciagnac pod komucha, to zrozumiale. Ale kim jest
                                                  np. premier belka? Komuchem masonem czy zydem? Intrygujacy problem...

                                                  > Cierpliwość jest cnotą.
                                                  > Uzbrój się w nią. Cierpliwość, oczywiście.

                                                  Widzisz ja z wyksztalcenia jestem geofizyk. To oznacza ze czlowiek wiele, wiele
                                                  godziny siedzi i gapi sie w ekran komputera na ktorym przesuwa sie obraz
                                                  powiedzmy z magnetometru protonowego holowanego za plynacym z predkoscia 3
                                                  wezlow statkiem. I tak przez 8-10 godzin na dobe, przez dwa tygodnie albo i
                                                  dluzej. Ci ktorzy nie rozumieja piekna tej pracy twierdza ze jest to nudne ze
                                                  mozna skonac;)A to tylko kwestia wyrobienia sobie w sobie cierpliwosci. Ja
                                                  kocham te robote, wiec w dziedzinie cierpliwosci moge brac udzial w zawodach z
                                                  kamiennym posagiem i miec szanse na zwyciestwo:).
                                                  Rzecz, szanowny moj, w czym innym. Otóz prokuratura, jesli nie dostala pozwu w
                                                  trybie wyborczym obowiazana jest prawem w ciagu 30 dni od daty jego otrzymania
                                                  a) rozpoczac postepowanie b) zadecydowac o jego nierozpoczynaniu. W przypadku
                                                  b) skladajacy pozew otrzymuje uzasadnienie decyzji prokuratury. Popatrz zreszta
                                                  na przebieg afery z cimoszka i jarucka, to dobry przyklad z natury. No wiec
                                                  zakladajac ze tutaj
                                                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=28817742&a=28835304
                                                  czyli 9 wrzesnia 2005r poniosla cie nieco chec walki o podstawy demokracji i
                                                  bój o praworzadnosc i pozew nie zostal zlozony od razu, tylko powiedzmy tydzien
                                                  pozniej, gdzies tak w okolicach 15 bm. uplynal ustawowy termin w ktorym
                                                  prokuratura powinna ustosunkowac sie do pozwu. No wiec jesli zostal on z jakis
                                                  przyczyn uznany za niewarty wszczynania postepowania to juz zostal oddalony i
                                                  moje czekanie nie ma sensu. Moge sobie czekac i do sadnego dnia. Tak wiec chce
                                                  wiedziec czy czekanie to ma jakis sens. Nie potrafisz udzielic takiej
                                                  informacji - coz, bywa. Ale podanie prokuratury do ktorej wplynal pozew nie
                                                  jest (jak na moj gust) zbyt wielkim wyzwaniem intelektualnym i powinienies bez
                                                  problemu mu podolac; wszak na tym forum wielokrotnie dawales(as) przyklady
                                                  elokwencji :] No wiec czekam. Nie chcesz na maila - nie ma sprawy: wysle ci
                                                  adres korespondencyjny, ba, moge nawet na wskazany przez ciebie adres wyslac
                                                  koperte zwrotna, zaadresowana i ze znaczkami. Ty tylko napiszesz na
                                                  kartce: "pozew w sprawie falszerstw sondazy przez PO zostal zlowony w
                                                  prokuraturze w /i tu nazwa miasta/" i wrzucisz do skrzynki. Wiecej - moge w tej
                                                  kopercie nawet taka kartke umiescic, zeby zaszczedzic ci pracy (oczywiscie bez
                                                  wpisanej nazwy miasta...:)). Prawda jakie to proste?

                                                  PS. Oczywiscie, czlowiek podejrzliwy i obdarzony mniejszym niz ja zaufaniem do
                                                  swiata jako calosci (a fe! zdecydowanie od takich sie odcinamy!) moglby
                                                  stwierdzic ze istnieje jeszcze mozliwosc c) czyli ze zadnego pozwu nie bylo, a
                                                  ty po prostu kłamiesz, kręcisz i nie masz odwagi sie do tego przyznać. I ze
                                                  takich kłamców i krętacz, jako niezasługująych na szacunek w stopniu chocby
                                                  najmniejszym mozna nazwac slowem grubym, acz zuupelnie zasłużonym. Ot, na
                                                  przykład: "głupi ku...as". Ale jak mowilem to jest teoria ludzi podejrzliwych i
                                                  nieufajacych swiatu. A takich nie lubimy, nie lubilismy i lubic nie bedziemy!
                          • uu1 Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:58
                            Ale Ty bez kręcenia żyć nie możesz. O jakie loty chodziło?
                            Janusz Steinhoff był w czerwonym rządzie? Very ciekawe.
                            • zirby Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 16:14
                              uu1 napisała:

                              > Janusz Steinhoff był w czerwonym rządzie? Very ciekawe.

                              Boze swiety i generale jackosonie!! Ale zonk... Uuuupppsss. sorry. Chodzilo o
                              nazwisko JERZY HAUSNER. Oba jakos tak z niemiecka mi brzmialy i
                              pomylilem :))... Tak to jest jak sie spisuje z pamieci, zamiast zajrzec do
                              źródeł. Zeby nie bylo watpliwosci: chodzi o tego Hausnera co byl persona o
                              funkcji "Minister Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej" po niejakim
                              Piechocie.
                              • uu1 Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 16:21
                                A nawet był autorem pomysłu sprzedaży alkoholu od godz. 13:00. To tak dla
                                uzupełniena wiedzy o czerwonych. :-)) A tusk brzmi z angielska - po prostu "kieł"
        • guyritchie Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:08
          uu1 napisała:
          > > niech sie PO trzyma od tego cyrku z daleka.
          > > nie ich cyrk nie ich małpy.
          > Fajnie. A gdzie szmal, gdzie posady, gdzie ochrona wielu tyłków?

          Coz swoje kacze tylki chronic beda pisiorki, wezma caly szmal i wszystkie
          posady. moze cos tylko skapnie dla przyjaciela leppera.
          • uu1 Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 15:10
            Chłopi z Grzybowskiej też się załapią. :-))
      • barakal Re: pis wyraznie pokazal z kim mu po drodze. 26.10.05, 21:45
        a czy ktos mial watpliwosci z kim blizniakom po drodze? przeciez w PiSie glowne
        role rozpisane sa na aparatczykow z ZCHN-u Np. premier
    • pcat PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 15:02
      Twardo trzymali się swoich pozycji, nie cofnęli się o krok. Teraz zapłacą za to
      politycznym niebytem i kolejną kadencją w opozycji. Nie będą mieli też szans na
      wygranie wyborów.
      • funia81 Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 15:05
        Najwiekszym ustepstwem PiSu bylo przeforsowanie Jurka. Puknij sie w glowke.
        • saikokila Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 15:07
          funia81 napisała:

          > Najwiekszym ustepstwem PiSu bylo przeforsowanie Jurka. Puknij sie w glowke.

          Nie, większym ustępstwem był Marcinkiewicz na premiera, czego gorąco domagała si
          ę PO. ;)
      • zadarek Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 15:08
        dokładnie odwrotnie wejście do koalicji z PiS to za 4 lata konieć dla PO ale też
        dla PiSu górą Samoobrona LPR i a największą partią SLD
      • wojtekmt Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 15:11
        Ciekawe ustępstwa.Decydowanie o tym kto ma czym sie zajmować w PO.
        Co do niebytu i przegranych wyborów:
        tak sie składa,że w tym kraju wylatują ci którzy dorwali sie do władzy
        obiecując gruszki na wierzbie.
        Wyborcy w to wierzą, a potem rozliczają z ich braku.
        Czyli to raczej PiS ma się o co martwić i to raczej PiS przelicytował.
        PO jako większościowa opozycja w sejmie (jeśli wyciągnie wnioski z tej kampanii
        wyborczej i wykopie osoby za nią odpowiedzialne) ma duże szanse na wygranie
        następnych wyborów.
        • lubliniak Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 15:28
          Tylko co to dla nas Polaków za pociecha. Następne wybory, nowe igrzyska, miłe
          podniecenie polityków, strach w oczach wyborców, odpowiedni program w
          telewizji.. Może dosyć na dzisiaj!
      • ajkaj Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 15:38
        może oni tego nie widzą, są zbyt wysoko, ale "nisko" są przegrani, już ich nie
        ma, za kilka tygodni Tusk zostanie zapomniany
        • papa.leone Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 16:11
          Tak być może, racja Ajkaj. Zastanawiam się, czy będzie rozłam w PO, po tym jak
          skutecznie spaprali wszystko. Jest właśnie konferencja Tuska, Rokita stoi
          obok... Mam wrażenie, że choć robią za frontmenów to są na jakiejś smyczy. W
          ciągu dzisiejszego dnia w TVN24 wypowiadało się kilku ważnych z PO i można
          zauważyć, że zbyt spójni to oni nie są. Zastanawiam się więc, czy w najbliższym
          czasie ujawnią się te frakcje czy też PO jako opozycja sąsiadująca z SLD zachowa
          się w miarę jednorodna i... za jakiś czas zniknie z życia politycznego.

          Pewnie by się znów odrodzić jako UW - KL-D - PO coś tam :-D
      • fritz.fritz Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 26.10.05, 22:23
        pcat napisał:

        > Twardo trzymali się swoich pozycji, nie cofnęli się o krok. Teraz zapłacą za
        to
        >
        > politycznym niebytem i kolejną kadencją w opozycji. Nie będą mieli też szans
        na
        >
        > wygranie wyborów.

        dokladnie to. dlatego sadze, ze im rura zmieknie i jutro wroca do stoliczka.
        Chociaz wolalbym wrecz, zeby tego nie robili.

        Marcinkiewicz robi tak dobre i recjonalne wrazenie, a PiS zachowuje sie w
        sejmie tak integrujaco, ze PiS ma bardzo duze szanse nawet bez PO.

        PO oznacza formalna wiekszasc z jednej strony a z drugiej nieprawdopdobne
        starcia wewnatrz rzadu, niszczece cala energie i dynamike.
        W sumie wiecej strat niz pozytku.
      • przypadek Re: PiS ustępował w negocjacjach. Platforma nie. 27.10.05, 00:01
        Nie, największym ustępstwem PiSu jest ulegnięcie gorącym namowom Platformy i
        zagłosowanie na Leppera na wicemarszałka, chociaż jeszcze 2 lata temu Kaczyński
        mówił, że Samoobrona to ludzie SB. Ale wiadomo nie od dziś, ja wiele gotowi są
        poświęcić bracia Kaczyńscy w drodze do koalicji z Platformą :-)
    • dominique2 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:03
      może azyl polityczny w małym afrykańskim panstewku:O
      • gadach2 Re: Tusk: Miernota 26.10.05, 15:12
        ma jeszcze czelność zabierać głos.
        • uu1 Re: Dlatego, że miernota. 26.10.05, 15:15
        • saikokila Re: Tusk: Miernota 26.10.05, 15:16
          gadach2 napisał:

          > ma jeszcze czelność zabierać głos.

          Ciesz się że jeszcze Ty możesz zabierać głos. Może już niedługo będą mogli
          zabierać głos tylko "nasi".
          • gadach2 Re: Tusk: Miernota 26.10.05, 15:17
            Wasi to juz historia....
            • saikokila Re: Tusk: Miernota 26.10.05, 15:22
              gadach2 napisał:

              > Wasi to juz historia....

              Cudzysłów był specjalnie. Widać że PiS stosuje podział nasi-wasi jak komuniści
              za swoich złotych czasów. TKM.

              A mnie osobiście zwisa i powiewa PO, ja chcę tylko sensownej polityki
              gospodarczej i wolności głoszenia przekonań, na co się nie zanosi przy rządach
              PiS, SO a zwłaszcza LPR.
              • gadach2 Re: Tusk: Miernota 26.10.05, 15:28
                A widzisz, a jednak chcesz normalnej Polski,
                a nie rzadów kanapowców z PO.
                Jednak to PO sieje ferment. Dostali duzo, a chcieli by jeszcze wiecej.
                Tylko ze to nie oni rozdaja karty w tej grze.

                Podobnie jak ty jestem za normalna Polska.
    • mario.osh SPIEPRZAJ DZIADU. bier się do rządzenia 26.10.05, 15:03
      bo masz mniej niż 2-3 lata na swe wybryki.
    • gadach2 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:04
      Bezpłciowy palant. Juz sie wypłakał po przegranej...
      Niech spada domy ocieplac bo do tego sie tylko nadaje.
      • lubliniak Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:32
        Wyraźnie nie lubisz Tuska. Emocje polityczne rozsądnego czlowieka, jakim jesteś
        w innym poście, nie mogą przesłaniać świata.
        • gadach2 Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:49
          Do lubliniaka:

          No coż. Czasami emocje biorą górę.
          Ale po tym co zaprezentował Tusk
          w kampani straciłem do niego jakikolwiek szacunek.
          On sie tak naprawde do niczego nie nadaje.
          A do rzadzenia krajem to juz wogole czysta abstrakcja.
          • filc1957 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowani 26.10.05, 16:07
            No, za to L. Kaczyński perła czystej barwy!!! Ten wdzięk, ta madrość, to
            poczucie ... WŁASNEGO EGO !!!
    • lidja81 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:05
      Brawo!!!!!! Nareszcie mądra decyzja:)
      • panzerviii Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:16
        I bardzo dobrze, trzeba uszanować wolę wyborców, wyborcy chcieli Populizmu i
        Socjalizmu z Giertychem i Leperem, dlatego PO do rządu wchodzic nie powinna, z
        szacunku dla wyborców własnie.

        a tak w ogóle to przed chwilą kupiłem 300 Euro, tylko tyle wolej gotówki miałem
        w tej chwili, ciekaw jestem ile na tym zarobię w ciągu najblizszych dwu tygodni.

        Żal mi mojego kraju ((((( Kolejne 2 -3 lata zmarnowane.
        • deformator Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:53

          > a tak w ogóle to przed chwilą kupiłem 300 Euro, tylko tyle wolej gotówki miałe
          > w tej chwili, ciekaw jestem ile na tym zarobię w ciągu najblizszych dwu
          tygodni

          jeśli zarobisz, to raczej w ciągu DWÓCH tygodni, a będzie to kwota oscylująca
          w granicach 50-60 złotych (licząc od 300 eur).
    • spike23 Radio Ma Ryja wygrało 26.10.05, 15:07
      kaczynskim w rzeaczywistosci chyba jednak nie zalezalo na tej koalicji z PO, w
      sumie czemu tu sie dziwic, oklamaliby swoich wyborcow...elektorat radia maryja
      i samoobrony, w koncu to ich glosami kaczor nr2 zostal prezydentem
    • langston OTO PRAWDZIWE OBLICZE PLATFORMY!!!! 26.10.05, 15:07
      Poszlo o kontrole nad teczkami czyli MSWiA!!!!
      Platforma ma w d... nasze panstwo.
      • tomcat21 Re: OTO PRAWDZIWE OBLICZE PLATFORMY!!!! 26.10.05, 15:13
        langston napisał:

        > Poszlo o kontrole nad teczkami czyli MSWiA!!!!
        > Platforma ma w d... nasze panstwo.

        Zobaczymy gdzie ma wyborców PiS. Ma teraz pełnię władzy. Zobaczymy jak się
        wywiążą z obietnic przeudowy Polski.
      • filut69 [...] 26.10.05, 15:18
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • uu1 Re: platforma w d.. ma dawanie alibii Pisiorkom 26.10.05, 15:21
          Założysz się, że nie?
      • papa.leone Re: OTO PRAWDZIWE OBLICZE PLATFORMY!!!! 26.10.05, 16:18
        Też mi się tak zdaje... Różowa łapka (lekko już przytrzaśnięta) jeszcze próbuje
        szperać paluszkami po szufladach, teczuszki jej w głowie...
    • eduszka1 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:08
      Tak trzymać! Za nierealne pomysły, hasła ma brać całą odpowiedzialność PIS.
      Łatwo się mówi, teraz ja będę czekał na pełną realizację obietnic. Jako
      niedaleki emeryt chcę bezpieczeństwa ekonomicznego, fizycznego na ulicach,
      służby zdrowia za darmo a a nawet więcej a wogóle prawa, sprawiedliwości i
      solidarności. Tak mi obiecaliście!!! merbert
      • uu1 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:17
        Demokracja polega na tym, że możesz chcieć. Nikt Ci nie zabroni.
    • michaldrwota Marcinkiewicz musi odejść 26.10.05, 15:08
      Jarek, bierz sie do pracy , Ojczyzna wzywa Cie wraz z Ojcem Tadeuszem i Andim
      L. Noc długich noży już blisko , nie bedzie Niemiec pluł nam w twarz .
    • centrala I bardzo dobrze. 26.10.05, 15:09
      Nie beda 24% spoleczenstwa smiac sie w twarz.
    • tomcat21 Kaczory chcą rzadzić - niech rządzą ;P 26.10.05, 15:10
      będzie krótko, ale za to wesoło. Będzie bolało, ale widocznie boleć musi.
      Podobno głupota nie boli, ale postępuje. To chyba nieprawda.
      Wybraliśmy Kaczyńskich, daliśmy im pełnię władzy, nawet pozakonstytucyjną (bo
      Jarosław ma wpływ na wszystkie organy władzyw Polsce). To dobrze. Przekonajmy
      się, jak rządzić potrafią ci, co obiecują wszystko wszystkim.
      Byle do następnych wyborów.
      • papa.leone Re: Kaczory chcą rzadzić - niech rządzą ;P 26.10.05, 16:26
        To sobie posłuchaj konferencji Tuska w tej właśnie chwili. Dostali lanie z
        marszałkiem (jak im się zresztą należało), stoją i straszą wraz z Rokitą, że im
        teraz tak do koalicji daleko, ale... 'są ludźmi dobrej woli', i mówią w taki
        sposób, że mostów nie palą... oj palą się za to by jednak sobie POrządzić w
        koalicji...
    • trucinska Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:10
      Niezrozumiałe jest dla mnie jak PO mogło tak beznadziejnie postąpić z PiS. Deklarowali koalicje przed wyborami i nie stawiali wtedy warunków - byli przekonani o zwycięstwie - hasła na plakatach: Prezydent Tusk, Premier z Krakowa. Stało się inaczej i zabrakło honoru PO dotrzymania obietnic. Dziasiaj jestem przekonana jak nigdy, że PO to grupa ludzi chcąca jedynie władzy dla siebie a nie lepszej Polski dla Polaków. Chcą być europejczykami, ludźmi światowymi a czy poczucie bycia Polakiem w silnym państwie polskim nie oznacza brak kompleksów w Europie? Zastanówcie się nad hasłem: Bóg, Honor, Ojczyzna.
      • wojtekmt Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:16
        Ciekawi mnie gdzie byłaś podczas kampanii wyborczej ?
        Bo na pewno nie tutaj. PiS doszedł do władzy dzięki brudnej kampanii,
        populistycznym obiecankom i straszeniu Platformą.
        Jak bys zareagowała na zaloty kogoś , kto wczoraj robił z Ciebie dziwkę i
        mówił,że puszczasz sie na lewo i prawo?
        Po takiej kampanii jakakolwiek koalicja jest niemożliwa. Przyzwoitość powinna
        obowiązywać także w polityce - w końcu PiS ma pełną gębę przyzwoitości i
        sprawiedliwości.
        • pioskee Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:44
          Nie odpowiadaj kretyńskim paplaniem na sensowną wypowiedź.
          W kampanii wyborczej kazdy zachwala siebie i straszy przeciwnikiem. Zgaduję, że
          nie pamietasz straszenia Polaków Kaczorami w wykonaniu PO i Tuska. A potem,
          paniczyki zdumione, że elektorat nie dał im 50% mówili: "żal im Polski", "nie
          moga dopuścić, aby PiS aresztował polityków nocami".
          Jeżeli mądrzejsi w PO nie odwrócą taktyki opozycyjnej, jeżeli prym wieść tam
          będą polityczni durnie, to zapłacą za to jak UD, UW i śmieszny Władek F.
          (sztandarowy przykład politycznego durnia).
          Przypominam także, iż poważna część elektoratu PO dokonała swego wyboru w
          głębokim i uzasadnionym przekonaniu, że wybrańcy ich tworzyć będą (jak
          obiecywali kłamliwie) koalicje z PiS, w celu naprawy państwa zepsutego przez
          lewiznę.
          • papa.leone Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 16:34
            Słusznie piszesz! W rzeczywistości może się okazać, że elektorat PO jeszcze
            stopnieje, gdyż liczył na ich aktywny udział w koalicji, a nie zaakceptuje ich w
            opozycji. Z drugiej strony PO w opozycję pójść nie może - byłoby to ostateczne
            sprzeniewierzenie się postawie sprzed wyborów! Sądzę, że ZNÓW źle
            'wykalkulowali' stawiając się w kwestii stołków i marszałka, zebrali zasłużone
            cięgi i... nadal są zainteresowani udziałem w rządzie. Oczywiście muszą (jak to
            oni) się teraz trochę POpieklić, POujadać ale położą ogonki i okaże się jeszcze,
            że znajdą się w rządzie z PO.

            Swoją drogą pan Jarosław Kaczyński to ma dopiero teraz ubaw PO pachy, jak patrzy
            na POdrygi platformersów i widzi jak sami sobie wyciągają karty z talii...

            Brawo dla JK! Toż to strateg ZNAKOMITY!
          • rt7 Re: PIS to lewizna. 26.10.05, 17:17
            > Przypominam także, iż poważna część elektoratu PO dokonała swego wyboru w
            > głębokim i uzasadnionym przekonaniu, że wybrańcy ich tworzyć będą (jak

            Znacząca część elektoratu PO dokonała swego wyboru w przekonaniu, że PO będzie ich bronić przed Kaczorami. Skoro już widać, że nie da się tego zrobić w koalicji (bo Kaczki chcą całej władzy dla siebie) to powinna to robić w opozycji. I to właśnie zadeklarował Tusk.

            Jakoś nie widzę na tym forum oburzonych zwolenników PO. Burzą się tylko PISowcy. Co najlepiej świadczy, że decyzja Tuska była słuszna.

            > obiecywali kłamliwie) koalicje z PiS, w celu naprawy państwa zepsutego przez
            > lewiznę.

            PIS to lewizna. Chyba nie śledziłeś ich kampanii.
          • fritz.fritz Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 22:44
            Bardzo dobrze i bardzo dobra trucinska (to chyba nik trujacy).
      • filut69 typowa pisiorowa socjotechnika 26.10.05, 15:20
      • trolling4food Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:33
        Z listu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do przewodniczącego PO Donalda Tuska,
        w którym przedstawił zasady, na jakich powinna opierać się współpraca obu ugrupowań.

        "[...]
        Ponieważ wybory przyniosły wynik zrównoważony, z lekką przewagą PiS, rządzący
        układ parlamentarno-gabinetowy powinien mieć także zrównoważony charakter. W
        polskich warunkach oznacza to, że skoro PiS wskazuje kandydata na premiera, to
        PO ma prawo do wskazania kandydata na Marszałka Sejmu oraz kandydata na jedynego
        wicepremiera, który jednocześnie obejmuje jeden z kluczowych resortów.
        [...]"
        • 6nine9 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 16:06
          trolling4food napisał:

          > Z listu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do przewodniczącego PO Donalda
          Tuska
          > ,
          > w którym przedstawił zasady, na jakich powinna opierać się współpraca obu
          ugrup
          > owań.
          >
          > "[...]
          > Ponieważ wybory przyniosły wynik zrównoważony, z lekką przewagą PiS, rządzący
          > układ parlamentarno-gabinetowy powinien mieć także zrównoważony charakter. W
          > polskich warunkach oznacza to, że skoro PiS wskazuje kandydata na premiera, to
          > PO ma prawo do wskazania kandydata na Marszałka Sejmu oraz kandydata na
          jedyneg
          > o
          > wicepremiera, który jednocześnie obejmuje jeden z kluczowych resortów.
          > [...]"

          Brawo, ten cytat powinno sie wrzucic do co drugiego tematu z forum.
          • fritz.fritz Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 22:48
            > "[...]
            > > Ponieważ wybory przyniosły wynik zrównoważony, z lekką przewagą PiS, rząd
            > zący
            > > układ parlamentarno-gabinetowy powinien mieć także zrównoważony charakter
            > . W
            > > polskich warunkach oznacza to, że skoro PiS wskazuje kandydata na premier
            > a, to
            > > PO ma prawo do wskazania kandydata na Marszałka Sejmu oraz kandydata na
            > jedyneg
            > > o
            > > wicepremiera, który jednocześnie obejmuje jeden z kluczowych resortów.
            > > [...]"
            >
            Dowcip polega na tym, ze nie ma.... koalicji.

            Pozycja marszalka sejmu byla myslana dla partnera w koalicji a nie dla
            POzartego wroga.
            • trolling4food Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 27.10.05, 09:57
              fritz.fritz napisał:

              > > "[...]
              > > > Ponieważ wybory przyniosły wynik zrównoważony, z lekką przewagą PiS
              > , rząd
              > > zący
              > > > układ parlamentarno-gabinetowy powinien mieć także zrównoważony cha
              > rakter
              > > . W
              > > > polskich warunkach oznacza to, że skoro PiS wskazuje kandydata na p
              > remier
              > > a, to
              > > > PO ma prawo do wskazania kandydata na Marszałka Sejmu oraz kandydat
              > a na
              > > jedyneg
              > > > o
              > > > wicepremiera, który jednocześnie obejmuje jeden z kluczowych resort
              > ów.
              > > > [...]"
              > >
              > Dowcip polega na tym, ze nie ma.... koalicji.
              > Pozycja marszalka sejmu byla myslana dla partnera w koalicji a nie dla
              > POzartego wroga.

              Przecież koalicji nie ma właśnie dlatego, że wbrew wcześniejszym ustaleniom, PiS
              nie pozwolił PO na wyznaczenie marszałka Sejmu. Przecież wystarczy przeczytać
              list J. Kaczyńskiego do Tuska, aby się przekonać o istnieniu takiej oferty.
              Trzeba dużo złej woli, aby odwracać kota ogonem. Naprawdę czytałeś ten list?
    • signal I bardzo dobrze Panie Tusk , 26.10.05, 15:11
      konstruktywna opozycja będzie lepsza niż sojusz z populistami
    • ukos PO nie chciała 100 państwowych przedsiębiorstw 26.10.05, 15:14
      Tzw. "strategicznych" - he, he, chyba w strategii obsiadania ich rad
      nadzorczych osieroconych przez nieboszczkę (no, dopiero schodzącą) PZPR.
      • ecot pewnie! najlepiej nieprywatyzować tylko obsadzić 26.10.05, 15:16
        ludźmi
        • minimum1 po co prywatyzować... 26.10.05, 15:19

          zdaniem polskiej prawicy gospodarką steruje Ojciec Narodu
          a wolny rynek i własność prywatna to liberalny eksperyment...
    • wierzba_b Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:14
      I dobrze. PiS najwyraźniej chce wrobić PO w rolę chłopca do bicia - oni będą rządzić tak jak chcą, na swoich warunkach, a na PO będą zwalać odpowiedzalność za niedotrzymanie populistycznych obietnic wyborczych. Bez sensu jest wchodzenie do koalicji na zasadzie bezwzględnego podporządkowania. Bez sensu jest również wchodzenie po to, żeby się przez cały czas żreć. A trzeciej możliwości nie ma.
      Chcieliście PiSu, no to go macie. Skumbrie w tomacie pstrąg.
    • jume Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:15
      Brawa należą się nie Polakom, którzy głosowali na 'Kaczorów', ale Tuskowi,
      który odrzucił propozycję objęcia stanowiska marszałka. Wysuwając kandydaturę
      Komorowskiego PO pokazało kto tak naprawdę nie chcę tej koalicji.tusk powinien
      spuścić z tonu jęsli jest poważny. powinien dążyć z wszystkich sił do
      utworzenia tej koalicji. Czy może dla Tuska urząd Marszałka to za mało?
      • saikokila Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:19
        jume napisał:

        > Brawa należą się nie Polakom, którzy głosowali na 'Kaczorów', ale Tuskowi,
        > który odrzucił propozycję objęcia stanowiska marszałka. Wysuwając kandydaturę
        > Komorowskiego PO pokazało kto tak naprawdę nie chcę tej koalicji.tusk powinien
        > spuścić z tonu jęsli jest poważny. powinien dążyć z wszystkich sił do
        > utworzenia tej koalicji. Czy może dla Tuska urząd Marszałka to za mało?

        Nie powinien, nie powinien. Większość wyborców PO nie chce koalicji z Pisiakami.
        Zresztą Tusk jest szefem partii, to za dużo zadań żeby zostać marszałkiem.
        Nauczył się tego od Jarosława Kaczyńskiego, który na logikę powinien zostać
        premierem a jakoś nie chciał.
      • wojtekmt Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:20
        Dlaczego to Tusk ma dążyć ze szystkich sił.PiS to oczywiscie nie dotyczy.
        Nie rozumiem. W normalnym kraju to partia rządząca szuka koalicjantów a nie
        odwrotnie. Tusk byłby idiotą gdyby tak postąpił.Niech PiS rządzi z Samoobroną-
        maja w końcu podoby elektorat i program. Dziwi mnie postawa zwolenników PiS ,że
        tak sie oburzają,że te "liberalne palanty" z PO nie wchodzą do koalicji.
        Po co wam koalicja z "palantami" ? Rządźcie i umoczcie sami bez szukania
        chłopca do bicia.
        • saikokila Masz 100% racji. 26.10.05, 15:23
          To partia największa zawsze szuka poparcia i godzi się na ustępstwa żeby nie
          tworzyć rządu mniejszościowego. Zwolennicy PiS mają dziwne wyobrażenia o
          demokracji. :(
          • uu1 Re: Masz 100% racji. 26.10.05, 15:44
            Zwolennicy PiS mają dziwne wyobrażenia o
            > demokracji. :(
            Z pewnością. Ale znają życie i wiedzą, że 4 lata w opozycji, bez możliwości
            spłaty określonych długów, zmiękczy najtwardszych. D. Tusk nie będzie długo
            przewodniczącym, obserwuj Rokitę.
        • prof.filutek Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:47
          Z logiki PiSowców wynika, że to zaproszony gość powinien zrobić domownikowi
          kolację, przypalić papierosa, nalać wina do kieliszka i po imprezie jeszcze
          pozmywać.
      • filut69 No popatrz jest ktoś kto nie chce stołka !!! 26.10.05, 15:24
        Pisuar by nie pogardził żadnym stołkiem, prawda?
      • papa.leone Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 16:38
        Już mu para zeszła z kotła, jak mu Marek Jurek zawór bezpieczeństwa otworzył
        przed chwilą na konferencji prasowej.
    • golcon BRAWO TUSK, NIE DAJ SIĘ ZESZMACIĆ ! 26.10.05, 15:16
      Kaczyńscy naobiecywali gruszek na wierzbie, wykorzystali mentalność tych co
      tylko oczekują jałmużny i opieki socjalnej kosztem innych a teraz chcą zrobić
      żyranta z PO. To przecież oczywiste, że wszelkie niepowodzenia będą składać na
      karb koalicjanta. Sami będą stosować sprawdzoną taktykę przerzucania win na
      innych, obrzucania błotem nawet koalicjanta.
      Bardzo podoba mi się postawa Pana Tuska, to prawdziwy mąż stanu. Głosowałem na
      Tuska, głosowałem na program PO a nie na stołki. Trzeba powstrzymać Jasia
      Rokitę, może trochę jeszcze zaczeka na Urząd Premiera.
      Dziś triumfuje PiS, już spełnił cześciowo dług Ojcu Rydzkowi, proponując Pana
      Jurka na Urząd Marszałka Sejmu.
      Propopzycja 5 wicemarszałków to dalsze wzmocnienie PiS, przecież będzie miał
      teraz wsparcie ze strony swych popleczników: Samoobrony oraz LPR.
      Zobaczymy jak oszołomy prawicowe poradzą sobie z realizacją swych księżycowych
      obietnic.
      • azael11 przecierz już bardzej się nie da 26.10.05, 15:18


        • gadach2 Re: przecierz już bardzej się nie da 26.10.05, 15:20
          Całkowicie sie zgadzam z przedmówcom.
          Ostatnio trudno o wiekszego szmaciarza.
      • wojtekmt Re: BRAWO TUSK, NIE DAJ SIĘ ZESZMACIĆ ! 26.10.05, 15:23
        Golcon, nie zgadzam się z toba jednym punkcie - kiedy uzywasz słowa "prawicowe".
        Od kiedy to populistyczni narodowi socjaliści mogą się określać mianem prawicy ?
      • aktualne Re: BRAWO TUSK, NIE DAJ SIE˛ ZESZMACIC´ ! 26.10.05, 15:35
        Wlasnie tak jest, i coraz bardziej to sie uwidacznia, ze Donald Tusk jest prawdziwym mezem
        stanu. Mam uczucie, ze nawet Jan Pawel wolaby widziec Polske w wersji pana Tuska, gdzie
        kazdy moglby wierzyc w co chce, mowic co chce i byc respektowanym bez wzgledu na swoje
        poglady religijne - ktore w nowoczesnym, wspolczesnym panstwie moga nalezec jedynie do
        sfery prywatnej, a nigdy do politycznej. Wprowadzajac katolicyzm do konstytucji Polska zblizy
        sie, a raczej cofnie do poziomu tych krajow arabskich, gdzie religia jest czescia polityki. A od
        tego juz krok do przemocy i wytykania tych, ktorzy nie naleza do czarodziejskiego kregu wokol
        Kaczynskich, przekonanych o swojej nieomylnosci.
      • deformator Re: BRAWO TUSK, NIE DAJ SIĘ ZESZMACIĆ ! 26.10.05, 15:48
        Drodzy Koledzy i Koleżanki!
        Pan Tusk nie jest tu żadnym bohaterem, tylko niestety przegranym, a jako taki
        nie może nadawać żadnego tonu rozmowom i nie może mieć większego wpływu na to,
        co się obecnie dzieje. Ot, taka pozycja przegranego na dwóch frontach. Na jego
        miejscu spakowałbym walizkę i wyszedł z przedsionka koalicji. Jest rzeczą
        oczywistą, że w przypadku jakichś "rządowych turbulencji" PiS wytrze sobie
        Tuskiem gębę. Facet nie powinien w to wchodzić. Z drugiej strony uważam, że
        pełna odpowiedzialność PiS za następne 4-5 lat to NADZWYCZAJ dobra sytuacja
        polityczna. Od 16 lat każdy miał jakąś koalicję i każdy zasłaniał się "tym
        drugim". Teraz gra jest czytelna - albo Kaczki dadzą radę, albo nie. Żadnych
        odcieni szarości i rozmazywania gó...na palcem po szybie...
    • guyritchie Pierwsza ustawa 4 Rzeczpospolitej Obojga Kaczorów 26.10.05, 15:18
      Ustawa o abonamencie radiowo-telewizyjnym dla telewizji TRWAM i Radia Maryja
      w podziece za wyborczy sukces i liczac na dalsze poparcie kaczory z pisiorkami
      uchwalaja:
      par. 1
      Wszystkie katoliki i niekatoliki zapłacą po 100 zł miesiecznie od głowy.
      par. 2
      pedały zapłaca po 200 zł.
      par. 3
      moherowy beret daje znizke. znizke okresli oglosi na antenie dyrektor tadeusz.
      par. 4
      pisiorki na antenie beda tylko chwalone i popierane bo inaczej ustawe cofniemy!
    • behemot68 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:19
      Solidarność" najlepiej może reprezentować polski lud, realną Polskę katolicką z jej wielkościami i słabościami. „Solidarność" najpełniej reprezentuje też naszą historię narodową ostatnich kilkunastu lat. Gdy w przeszłości przeżywaliśmy w Polsce powroty królów - na przykład w czasach Władysława Łokietka czy Jana Kazimierza - wezwanie ludu i uznanie przez lud poprzedzało objęcie władzy przez monarchę. Powracającego króla przyjmował dom za domem, miasto za miastem, ziemia za ziemią. Podobnie może być i dziś, gdy wielu katolików odrzuciło kult Chrystusa Króla jako rzekomo niezgodny z poszanowaniem wolności i społecznego pluralizmu. To właśnie w tych okolicznościach szczególnego znaczenia nabiera to, by zanim Polska odda się jako naród Chrystusowi, reprezentowana przez komeptentne władze kościelne i państwowe, było to poprzedzone dobrowolnym uznaniem władzy Chrystusa Króla w życiu poszeczgólnych ludzi, rodzin, wspólnot i społeczności, które tworzą Rzeczpospolitą.

      • Oby rzucona przez Radio Maryja i „Solidarność" idea narodowej intronizacji Chrystusa Króla doprowadziła w przyszłości do takiego aktu. I obyśmy już niedługo dowiedli naszej wierności Królowi Królów.

      Tak sobie pisał Marek Jurek
    • jerzy.kosecki Re: Nie wystarczy mówić, gdy 26.10.05, 15:20
      dąży się do zdobycia władzy, że wyłącznie "liczy sie interes panstwa", trzeba
      jeszcze czynami to udowodnić. Jakie społeczenstwo, taka i władza. Polacy
      (niestety) już wielokrotnie udowodnili, że "demokracja" to dla nich pusty
      dzwięk.
    • janma46 Re: Tusk: dziś nie widzę możliwości kontynuowania 26.10.05, 15:21
      Brawo.Nareszcie chyba zrozumieliście że PiS to Patrz i Słuchaj i nic poza
      tym.Miliście być tylko łatką na tyłek w razie niepowodzenia(a to niepowodzenie
      jest oczywiste).Zobaczcie jak sprytnie zachowuje się prezes PiS,żadnych funkcji
      i brania na siebie odpowiedzialności.Zresztą jest to jego sposób od czasów
      Wałęsy,poprostu czerpać korzyści za czyichś pleców tak jest łatwiej i bez
      konsekwencji.
    • superkret Tusk nie jest uczciwy mowiac 26.10.05, 15:22
      ze PiS mysli o koalicji z Lepperem, LPR
      • wojtekmt Re: Tusk nie jest uczciwy mowiac 26.10.05, 15:25
        Tusk w odróżnieniu od ciebie patrzy i potrafi wyciągać wnioski.
        Koalicja już działą (patrz wybory prezydenckie i wybory marszałka sejmu).
        Inna opinia jest typowym zaklinaniem rzeczywistości.
      • saikokila Re: Tusk nie jest uczciwy mowiac 26.10.05, 15:27
        superkret napisał:

        > ze PiS mysli o koalicji z Lepperem, LPR

        Nie to musi być koalicja formalna. Podobnie w poprzednim sejmie, w kluczowych
        kwestiach opozycyjna Samoobrona zwykle głosowała jak SLD. Może być rząd
        mniejszościowy ale z poparciem tych Lepperów i LPRów, może coś za to dostaną,
        jak nie stołki to ustawy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka