panbox
05.06.06, 03:52
Zawisza ma zerowe pojecie o jest z reszta komisji). Moze zas robic to, co
potrafi juz robic dobrze: moze krzyczec lapac zlodzieja i biegac w kolko
goniac go...Starajac sie podstawic przy kazdej mozliwej okazji noge
politycznym rywalom... Jak Prezio "Lojalka" Kaczynski, goniacy uklad, ktory
byl laskaw sobie uroic.
Dziwienie sie, ze obywatele PRL zarzadzali bankami w PRL troche smieszy,
jesli nie zenuje: to kto mial rzadzic bankami? Chinczycy czy Portorykanczycy?
Zarzut , ze bankiem rzadzil byly minister finansow, to juz jednak kretynstwo:
tak jest od zawsze na calym swiecie: szefowie korporacji ida do rzadu, ludzie
z rzadu ida kierowac korporacjami, bankami etc. Rozumiem, ze Zawisza jest z
prowincji, nie wyjezdzal za granice, wiec nie wie tego...Ale czemu gada jak
nie ma pojecia?
Cale to gaworzenie Zawiszy przypominajace stekanie wsiurka z prowincji,ktory
sie zgubil w wielkim miescie i pokazuje, ze tak naprawde PiS,owi na pewno nie
chodzi o merytoryczna wiwisekcje procesu transformacji sektora bankowego,
sporzadzenie oceny transformacji w kontekscie zyskow i strat panstwa
polskiego i wyciagniecia wnioskow, ktore daly by sie wykorzstac w przyszlosci
przy tworzeniu prawa.
Chodzi o polityczna dintojre politycznych maniakow z urojeniami, bezsensowna
walke z wiatrakami (gdyz przepisy prawa bankowego polskiego i miedzynarodo-
wego nie pozwola amatorom z komisji grzebac widlami i grabiami w skompliko-
wanym i delikatnym mechanizmie finansowym)...
Zabawa w dobrych policjantow z PiS i brzydkich zlodziei z innych partii
politycznych, ktora merytorycznie nie jest w stanie nic zmienic i niczego
wyjasnic, gdzyz policjanci sa zbyt niekompetentni merytorycznie i zbyt
"spolaryzowani" politycznie, to kolajna dawka rozrywki dla "ciemnego ludu" z
PiS... Za ktora oczywiscie zaplaca wszyscy Polacy...
Jak sie czyta o zabawach chlopcow z PiS w rzadzenie panstwem i w polityke, to
przychodzi do glowy pomysl, zeby ze skladek spolecznch wybudowas gdzies na
uboczu jakis duzy plac zabaw dajacy mozliwosc zabawy w sejm, rzad, policjan-
tow, zlodziei, etc... I zostawic na nim "politykow" z PiS, zeby sie tam
bawili juz do emerytury...
A normalni Polacy mogli by wtedy jak wszyscy inni ludzie na swiecie zajac sie
soba i swoim krajem...