Dodaj do ulubionych

Ten pacjent się dusił!

    • ajst44 ten pacjent się dusił 28.11.06, 11:00
      Coś w tej wypowiedzi jest nie tak: czy Pani dr podała pacjentowi zakazany
      Corhydron z Jelfy czy czeski Hydrocortizon? Przecież Czesi nie wpakowali do
      fiolki jakiegoś wąglika czy Pawulonu!
    • wyrozumialski corhydron 28.11.06, 11:02
      Widocznie ten lek był prawdziwy a nie trefny.
    • kemot007 Nie ma w tym nic niezwykłego 28.11.06, 12:32
      Społeczeństwo tego nie wie, ale lekarze kontrowersyjne działania podejmują na
      co dzień.Dlatego częściej od innych umieramy na zawały serca.Pani doktor
      postąpiła tak jak lekarz,a nie biurokrata.
    • langenfeld corhydron 28.11.06, 13:01
      Zaraz, zaraz to jakies totalne pomieszanie pojec . Jesli corhydron zostal
      zakazany, to zakaz dotyczy badz to konkretnej serii albo calosci preparatu
      produkowanego przez jednego producenta jakim jest Polfa (bo tam doszlo do
      podmiany leku) . Nie znalazlem nigdzie informacji jakoby zakaz obejmowal
      hydrocortizone pochodzacy od wszystkich producentow. Jednak dziennikarze
      powinni bardziej przykladac sie do swojej pracy a nie gonic za tania sensacja .
    • omikron22 Wbrew zarzadzeniu 28.11.06, 17:23
      W c.-k. Austrii najwyższy order wojskowy, Order Marii Teresy, był przyznawany
      za czyny uwieńczone powodzeniem, zwłaszcza jeżeli ich zaniechanie nie
      powodowałoby uszczerbku na honorze oficerskim – ten nieco toporny opis mowi o
      wlasnych skutecznych inicjatywach, podejmowanych wbrew obowiazujacym rozkazom
      czy dyrektywom.
    • d7d brawo Pani Doktor !! 28.11.06, 17:25
      w nagłych przypadkach trzeba kierować się dobrem pacjenta ... które jest
      ważniejsze niż wytyczne ministerstwa
    • travel_wawa Dzielna dziewczyno! Twoja przyszłość w UK lub IRL. 28.11.06, 19:19
      Tutaj te zawistne urzędasy przyjmujące postac czopka z wazeliny przed swoimi
      przełożonym zgnoją Cię.

      W Wielkiej Brytanii Cię docenią i jeszcze dostaniesz uczciwe honorarium.
      Za uratowanie życia temu człowiekowi należą się najwyższe referencje od Izby
      Lekarskiej. Brytyjskie szpitale będa się bić o Ciebie.
      • grix Re: Dzielna dziewczyno! Twoja przyszłość w UK lub 28.11.06, 23:41
        wow, travel:) soczysty jezyk twoj mi sie tu podoba bardzo:)

        a, i masz 100% racji

        pozdroo
    • bezrobotny55 Brońcie dzielnej lekarki 28.11.06, 19:52
      Zauważcie zagadkową sprawę leku Hydrocortizon, który nie zadziałał - bo zapewne
      nie włozono do ampułki włąsciwego leku, albo był w zbyt małej dawce niż napisano
      na opakowaniu. A moze to było coś innego?! Ta własnie sprawa powinna
      zainteresować prokuraturę, Nadzór Farmaceutyczny i Min. Zdrowia. Kto i co
      zapakował w ampułkę, w której miał być ten zastępczy lek-Hydrocortizon? A ten
      niby Hydrocortizon valeant miał działać tak jak corhydron. Ale nie zadziałal i
      to mogło być przyczyną śmierci pacjenta poprzez uduszenie, gdyby nie przytomność
      umysłu i odwaga lekarki, stosującej zakazany corhydron. Brońcie wszyscy dzielnej
      i uczciwej lekarki, piszcie protesty do Min. Zdrowia w tej sprawie!

      • wj_2000 Re: Brońcie dzielnej lekarki 28.11.06, 21:15
        Spotkałem się z opinią, że jedna ampułka może być w szczególnym przypadku za
        mało. Prawdopodobnie, gdyby jako pierwszy został podany Jelfowski corhydron,
        też nie byłoby efektu. Analogicznie, gdyby drugą ampułkę podać znów czeski
        zamiennik, zamiast corhydronu, też byłoby dobrze.

        Trzeba jednak zrozumieć tok myślenia lekarki. Oto zamiast wypróbowanego
        corhydronu każą jej podawać coś nowego. Pierwsza ampułka nie wystarcza (rzadkie
        zjawisko, ale możliwe). W jej praktyce jedna ampułka corhydronu zawsze
        wystarczała. Mając sekundy na decyzję, uznaje że ten czeski lek to jakaś lipa. M
        Podaje więc sprawdzony skutecznością corhydron z serii, która NIE była trefna.
        Słuszna decyzja. Przede wszystkim dlatego że szybka (no i skuteczna).

        Jest pytanie, czy wobec wykrycia błędu w jednej serii corhydronu słuszne było
        wycofanie wszelkich serii? Przecież dziesiątki lat stosowano corhydron i było
        wszystko OK. To niewątpliwie asekurancka decyzja była.
        • radca Re: Brońcie dzielnej lekarki 28.11.06, 23:51
          bronie, bronie Jej.... i to jeszcze jak

          pozdrawiam
          radca
    • b.6.1966 Re:Pani doktor, odrobila zadanie domowe na 6!! 28.11.06, 23:56
      tAK TRZYMAC!
      A zasrana prokuratura, powinna ROBIC za tragarza!Dzwigac z wiatrem czy z
      mozgiem???!I pomyslec tylko, ze w prokuraturze TAKZE pracuja jednostki??Bo jak
      wyrokuje, to dziala w grupie jak STADO, bezimiennych sprawiedliwow z kodeksem w
      ryju??!!
    • monbas Brawo dla pani doktor 01.12.06, 22:58
      Moja mama znała panią Anie jeszcze jako nastolatkę. Była ona osobą ułożoną i
      zawsze współczującą innym ludziom. Od zawsze wiedziała co chce robić w
      przyszłości- pomagać innym, nie zaś im szkodzić!!!! Jej dokonanie świadczy o
      niesamowitej odwadzei i w ten sposób udowodniła swoje młodzieńcze pragnienia!
      Zdrowie i życie innego człowieka postawiła ponad swoją kariere! Za podanie
      zakazanego leku nie można obwiniać jej, lecz cały system opieki zdrowotnej,
      który funkcjonuje w naszym kraju! PANI DOKTOR JESTEŚMY PO TWOJEJ STRONIE!
      • kum.z.antalowki Ciekawi mnie postawa Religi: lekarz,czy biurokrata 02.12.06, 01:33

        Biurokrata pozwoliłby pacjentowi zgodnie z przepisami umrzeć, a Panią Doktor
        potępiłby za to że uratowała człowiekowi życie, używając w obronie koniecznej
        wycofanego leku (ale bez ryzyka, bo z ampułki mającej numer serii, która nie
        tylko nie była kwestionowana, ale wcześniej wstrzykiwana z dobrym skutkiem).
        Lekarz - pochwaliłby inteligencję Pani Doktor i szybką, trafną ocenę szans oraz
        decyzję ratująca życie.

        Gdybym ja miał wypadek, albo z jakiegoś innego powodu znalazł się w tak
        dramatycznej sytuacji jak ów pacjent z Brodnicy - chciałbym trafić na tak
        dobrego lekarza i rozumnego człowieka jak Pani Doktor z przychodni Alfa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka