Dodaj do ulubionych

Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybetu

27.11.07, 13:51
zniszcza bogata stara kulturę i to przy zgodzie wszystkich wielkich - którzy
za dobre kontrakty dla siebie sprzedadza Tybetańczyków jak i własna matke i
ojca by za pare dolarów oddali
a juz chiński MSZ jak ekspert od religii to ponury żart
Obserwuj wątek
    • pistolet13 !!! 27.11.07, 13:54
      ...DAJCIE SE SPOKÓJ Z JAKIMŚ TAM DALAJLAMĄ...
      ...MAMY LEPSZEGO APARATA DJ RYDZA.. KTÓRY ZNOWU ZACZĄŁ WALIĆ JADEM..
      ..AMEN.
      • mlasskacz Chińscy komuniści to wyjątkowo brudne squ..ele. 27.11.07, 14:11
        Mam nadzieję, że będą mieli sporo manifestacji podczas Olimpiady.
      • klaa Re: !!! 27.11.07, 14:50
        www.lazarus.pl/ilustracje/aaaa/fronda06.jpg
        • boncza Re: !!! 27.11.07, 16:25
          Ciekawe że Chiny tak bardzo domagaly się zwrotu Macao, Honkongu i
          teraz Tajwanu powolując się na fakt że te ziemie byly historycznie
          Chińskie. Jednak jeśli chodzi o Tybet to oskarżają tybetanczyków że
          chcą go oderwać od Chin a przecież Tybetanczycy jak najbardzije mają
          do tego prawo. Dla mnie to po prostu absurd okupanci oskarzają
          okupowanych o separatyzm. To tak jak by Hitler oskarżal polski ruch
          oporu o dążenie do oderwania Polski od Rzeszy Niemieckiej.
    • poszeklu Dalej (lama) Donald Tuske z Gdanska nastepca!!! 27.11.07, 14:10
      To idealny kandydat! Charyzmatyczny, uduchowiony,
      oaza spokoju, wewnetrznie skupiony.
    • cygan37 Re: Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybet 27.11.07, 14:32

      Dalajlama kłamie jako, że nie narodzi się nowy zanim on nie umrze.
      Poza tym łamie prawo ChRL nie zgłaszając się do odpowiedniego urzędu o zgodę i
      zatwierdzenie nowego kandydata.
      • g.r.a.f.z.e.r.o Re: Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybet 27.11.07, 14:35
        Wspaniały kraj te Chiny - nawet reinkarnację potrafili oblec w biurokrację. :)
      • oryganion1 Re: Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybet 27.11.07, 15:12
        masz racje łamie prawo Chinskie - bo tam na reinkarnacje trzeba miec zgode
        miejscowego urzednika - sam myślałem ze to zart - ale taka jest prawda - nie ma
        zgody na reinkarnacje jak sie nie zgodzi urzednik chiński- i to dosć niskiego
        szczebla
        wyzszy szczebel zajmuje sie juz takimi rzeczmi ze zwykły Europejsczyk nie ma na
        to głowy - taka to jest ta wielka kultura chińska
        to typowe dla chińskiej kultury srodka - wszystko pod kontropl
    • klaa Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybetu 27.11.07, 14:47
      Niech sobie Chińczycy i Tybetańczycy wybierają kogo chcą - co mnie to obchodzi.
      Poza Kościołem Chrystusowym nie ma zbawienia.
      • ewakwiecinska Re: Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybet 27.11.07, 15:09
        Jesteś chrześcijanką/chrześcijaninem? Cała ludzkość stanowi Kościół
        Chrystusa, a nie obchodzi Cię los Tybetańczyków. Radzę zgłębić nieco
        problem interpretacji wytartego sloganu "nie ma zbawienia poza
        Kościołem".
      • tashi Nie musi ale warto poczytać... 27.11.07, 15:12
        "Kościół katolicki nic nie odrzuca z tego, co w religiach owych prawdziwe jest i święte. Ze szczerym szacunkiem odnosi się do owych sposobów działania i życia, do owych nakazów i doktryn, które chociaż w wielu wypadkach różnią się od zasad przez niego wyznawanych i głoszonych, nierzadko jednak odbijają promień owej Prawdy, która oświeca wszystkich ludzi. Głosi zaś i obowiązany jest głosić bez przerwy Chrystusa, który jest "drogą, prawdą i życiem" (J 14,6), w którym ludzie znajdują pełnię życia religijnego i w którym Bóg wszystko z sobą pojednał.
        Przeto wzywa synów swoich, aby z roztropnością i miłością przez rozmowy i współpracę z wyznawcami innych religii, dając świadectwo wiary i życia chrześcijańskiego, uznawali, chronili i wspierali owe dobra duchowe i moralne, a także wartości społeczno-kulturalne, które u tamtych się znajdują."
    • ewakwiecinska Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybetu 27.11.07, 15:00
      Czegokolwiek nie dopuściliby się urzędnicy partyjni-międzynarodowa
      społeczność buddyjska (wadżrajany), z roku na rok coraz liczniejsza,
      nigdy nie zaakceptuje absurdsalnych manipulacji chińskich władz.
      niestety postępowac będzie erozja tradycji i świadomosci religijnej
      Tybetańczykow w samym Tybecie, czego smutnym symbolem może sie stać
      powołanie marionetkowego "Dalajlamy", podział szkoły i wyłonienie
      służalczej, "chińskiej" linii Gelugpy, jednym słowem wypaczenie XIII-
      wiecznej idei relacji władca-kapłan ("jon-mcz'od").

      Mieliśmy już w historii sytuację, gdy kolejny Dalajlama nie
      pochodził z Tybetu, ba, nie był nawet Tybetańczykiem.

      Pozostaje liczyć na opór materii ludzkiej, opinii publicznej, sumień
      obywateli zachodnich demokracji.
    • realny.esteta Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybetu 27.11.07, 15:01
      Jeżeli do mojej śmierci dojdzie w czasie, gdy nadal będziemy na wygnaniu,
      logicznie moja reinkarnacja pochodzić będzie spoza Tybetu.

      Z całym szacunkiem dla przedstawiciela prześladowanego narodu - większej bzdury
      już dawno nie słyszałem.
      • dr.rocco Tybet oddac dalajlamie !!! 27.11.07, 15:10
        Mam nadzieje ,ze kiedys ktos dokopie tym chinolom.
      • ewakwiecinska Re: Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybet 27.11.07, 15:21
        Co widzisz bzdurnego w powyższym stwierdzeniu? Spójrz z peraspektywy
        doktryny tej szkoły: migrująca cząstka świadomościowa "wybiera"
        swoją inkarnację zgodnie z prawami karmicznych uwarunkowań -
        związanych z czynami, czasem i miejscem życia poprzedniego
        Dalajlamy. Logicznie rzecz biorąc, przyjmując logikę prawa karmana,
        kolejna inkarnacja D. "będzie pochodzić spoza Tybetu".
      • sejlor4 do realnego estety 27.11.07, 16:04
        pomyśl chwilę, aż zaboli...logiczne, ze jeśli żyje na wygnaniu to jego
        inkarnacja pojawi się na wygnaniu
    • funia81 Male chinskie sk...syny n/t 27.11.07, 15:10

      --
      21.10.2007. Nie placzemy po PiSie.
      f.
    • antonioni1 Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybetu 27.11.07, 15:13
      Nie znam się na reinkarnacji, ale gdyby taka była to nie chciałbym by mnie
      zamieniono w kaczorka, bo kaczki lubię tylko na talerzu. Niemniej jednak
      Tybetańczycy mają prawo do swoje kultury i swoich wierzeń. Jakiekolwiek by one
      nie były. To nie Tybetańczycy są śmieszni, ale władze Chin. Nawet by mi do głowy
      nie przyszło, by się bać Dalaj Lamy. Pokojowo nastawiony facet. Ubrany według
      mojego gustu trochę dziwacznie no i nawet nie mówi ani słowa po polsku. Jak tu z
      takim porozmawiać? Dlaczego pewna grupa ludzi boi się religii? A może boją się
      religi i jego skalpelu? Religa już nikogo nie oskalpuje. To raczej jego kroić
      będą, jak nie przestanie palić papierosów.
      • oryganion1 Re: Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybet 27.11.07, 15:20
        kazde Państwo obawia sie religii Państwo w wydaniu chińskim szczególnie - bo
        jaka by to nie była religia ona na wspólna ceche - zajmuje Ducha - a to się nie
        da kontrolować przez Państwo - nie ma takiego sposobu
        a Państwa - kazde chce kontreolowac wszystko
        poza tym istnieje zawsze nie do pokonania sprzecznosc pomiedzy wolnosciowymi
        pragnieniami człowieka a każdym Państwem i w kazdym czasie - lepiej miec ta
        swiadomosc
        Tybetanczycy sa dziedzicami ogromnej kultury bez której trudno zrozumiec swiat
        chińczycy moga tylko pomarzyc - swoja sprzedali na ołtarzu komunizmu i totalitaryzmu
        dlatego Tybetańczycy wygraja z imperialnym bandytami
    • te_rence Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybetu 27.11.07, 15:22
      "bezczelnym pogwałceniem praktyki religijnej i historycznej procedury"

      Powiedzieli przedstawiciele reżimu który okupuje ten kraj, morduje oraz więzi i
      torturuje najwięcej ludzi na świecie... i jest zapewne ekspertem w sprawie
      praktyk religijnych buddyjskich oraz historycznych procedur Tybetu...

      historia tego świata pełna nienawiści kreowanej przez zasadę korzyści
      rzeźnia numer jeden haha człowieka dzieje...

      • boncza Re: Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybet 27.11.07, 16:32
        To możę Chiny będą jeszcze zatwierdzać wybory papieża :)
    • poglodzio Wolny Tybet- jak najbardziej 27.11.07, 15:40
      lecz kiedy wolne Łużyce??
    • one.jaleo Wolny Tybet 27.11.07, 15:57
      juz druga w ciagu ostatnich dni informacja o Dalajlamie i Tybecie. Dobrze ze nie
      zapomnieliscie. Okupacja trwa juz ponad 50 lat, szkody i krzywdy jakich doznal
      Tybet przez ten czas, sa nie do opisania.
      wierze ze komunistyczne wladze Chin, zostana w koncu zmuszone do wycofania sie z
      Tybetu.
      • velda Re: Wolny Tybet 27.11.07, 16:41
        My Pokolenie JP2,uczciwi Katoliccy Buddysci wyznawcy wegeterianizmu
        absolutnego i milosnicy pewnego ziola z Tybetu,mowimy Chinczykom
        stanowczo NIE.Jak sa tak madrzy ,to niech se swojego Dalaj Lame
        wybiora ,a od naszego "ucznia i wielbiciela Wielkiego JP2" jak
        najDalaj !! I niech wszyscy Lamowie i Panczenisci oraz hokeisci maja
        nas w opiece i chronia przed Polskim Narodowym Budda,zapatrzonym we
        wlasny pepek i przed jego reinkarnacja ( no chyba ,ze w prosiaka)
    • morte_macabre Re: Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybet 27.11.07, 16:24
      Chiny - okupant - bronią tradycji Tybetu? Śmiech na sali.
    • pies_na_lewizne Ale religijni fanatycy z tych chinskich komunistow 27.11.07, 16:25
      GazWyb podaje:

      > - Reinkarnacja żywego buddy jest jedyną droga sukcesji w buddyzmie
      > tybetańskim i odpowiada relatywnie szczegółowym rytuałom
      > religijnym i historycznej konwencji - powiedział w ubiegły
      > czwartek rzecznik chińskiego MSZ Liu Jianchao.

      Dalajlama chce unowoczesnic tybetanski buddyzm (cos na obraz zmian
      wprowadzonych do obrzedow religijnych przez Sobor Watykanski II) i
      sptyka sie ze sprzeciwem ze strony nie wiernych, nie kaplanow ale ze
      strony.... chinskich KOMUNISTOW!!!!!

      Cha cha cha cha, ale ciemnogrod, co za mohery z tych chinskich
      komunistow!
    • pies_na_lewizne Wot zagwozdka dla chinskich komunistow!___________ 27.11.07, 16:35
      GazWyb podaje:

      > - Jeżeli do mojej śmierci dojdzie w czasie, gdy nadal będziemy na
      > wygnaniu, logicznie moja reinkarnacja pochodzić będzie spoza
      > Tybetu - powiedział XIV Dalajlama.

      Cha cha cha, ale Dalajlama zrobil komunistyczne wladze chinskie w
      konia!

      W gruncie rzeczy Dalajlama mysli logicznie... po co jego duchowi
      podrozowac do Tybetu, tym bardziej ze wladze mu sa niechetne, skoro
      teraz wyznawcy tybetankiego buddyzmu sa na calym swiecie... Bez
      wielkiego wysilku jego duch Buddy moze sie reinkarnowac bez
      odbywania dalekich i zapewne meczacych podrozy ;)
    • kauzyperda Widać dla Dalajlamy liczy się polityka nie religia 27.11.07, 17:10
      Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o władzę albo o kasę. Tradycje
      religijne można sobie podarować jak w perspektywie jest szansa (fakt
      że bliska szansie na 6tkę w totka) na władzę nad Tybetem. Mogłoby
      być tak pięknie jak w czasach "wolności" Tybetu - 98% społeczeństwa
      jako niewolnicy garstki katabasów i szlachty, pełna teokracja i
      Dalajlama jako Król-Bóg któremu poddani niewolnicy muszą oddawać
      cześć jak Bogu. Nie dziwię się Dalajlamie i też bym zlał ciepłym
      moczem jakieś tam tradycje i wierzenia gdyby mi to politycznie nie
      pasowało. A następcę "cudownie" zidentyfikował w dzieciaku
      mieszkającego po sąsiedzku przydupasa. W końcu władzy z rąk się nie
      wypuszcza.
      • miluszka Re: Widać dla Dalajlamy liczy się polityka nie re 27.11.07, 19:08
        O Tybecie kauzyperdo, to ty zapewne uczyłeś się z podręczników religioznawstwa z
        czasów PRL-u?
        • zk3a Re: Widać dla Dalajlamy liczy się polityka nie re 27.11.07, 20:37
          Większość Polaków chyba uczyła się myśleć w PRL-u. Ale czy w PRL-u myślenie nie
          było zakazane? Niektórzy mogą mieć to dziedziczne.
        • kauzyperda Re: Widać dla Dalajlamy liczy się polityka nie re 28.11.07, 09:03
          > O Tybecie kauzyperdo, to ty zapewne uczyłeś się z podręczników
          religioznawstwa
          > z
          > czasów PRL-u?

          Hmm, nie wiem akurat czy PRL interesował się Tybetem i jak pisał o
          jego religii, ale być może masz rację że nie manipulował i
          przedstawiał to tak jak w skrócie napisałem.

          Może zaprzeczysz że w Tybecie panował ustrój feudalny, dlajlamie
          oddawano cześć jak Bogu, większość społeczeństwa była de facto
          niewolnikami kapłanów i feudałów?

          A, a może ty czerpiesz swoją wiedzę o Tybecie z filmów typu "7 lat w
          Tybecie" z Bradem Pitem albo innym Richardem Gerem. Pogratulować
          źródeł.
    • haansa Czy Chinczycy maja racje ? 27.11.07, 23:42
      W zeszlym roku ustalili w Tybecie absolutny zakaz reinkarnacji
      bez zgody wladz.
      Jest wiec logiczne ze nastepca bedzie sie musial urodzic poza
      granicami aby nie lamac prawa.
    • ekolog2007 Następca Dalajlamy może nie pochodzić z Tybetu 01.12.07, 23:59
      Dobrze,że Dalejlama czuje się dobrze, ponoć po jego odejściu ma go
      zastąpić Karmapa

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka