nixodus 19.02.08, 10:26 Jakoś rolnicy nie protestują przeciwko zbyt wysokim cenom skupu mleka :P Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lidek_syn_ubeka Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 10:48 "cuda,cuda oglaszają."Tuskowe rzecz jasna.Oto pierwszy cud-zniknęlo gdzies tanie jabłko donalda.Zaraz zniknie tania cebula i kurczaki. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 10:55 Czytać ze zrozumieniem jak widać nie nauczyli. A przecież to w zeszłym roku był nieurodzaj, nie w tym. Widać posłowie PiS po modlitwie o deszcz zapomnieli o modlitwie o urodzaj. Odpowiedz Link Zgłoś
faiga_danielak aby żyło się lepiej wszystkim Wyzdychają POpleczni 19.02.08, 11:08 poplecznicy POpaprańców Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: aby żyło się lepiej wszystkim Wyzdychają POpl 19.02.08, 11:16 Prędzej wymrze komunistyczny elektorat PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
kerrmit20 A Eurokołchoz płaci rolnikom za NIE produkowanie 19.02.08, 11:36 limity na mleko i kary za ich przekroczenie powodują że nadwyżki trzeba wylewać, to samo dotyczy reszty artykułów Odpowiedz Link Zgłoś
arcyfioletowy Re: aby żyło się lepiej wszystkim Wyzdychają POpl 19.02.08, 11:38 inflacja a później wzrost stóp procentowych, za kredyt hipoteczny 500 000 PLN będziecie płacić 50 000 PLN i więcej rocznie samych odsetek, oj będzie baaaardzo wesoło Odpowiedz Link Zgłoś
rolnik_polski To dopiero początek podwyżek 19.02.08, 14:48 Niestety, ale w Polsce mamy ciągle do czynienia z dławieniem produkcji żywności. Szczególnie teraz to widać na przykładzie wieprzowiny. Mówi się powszechnie o domniemanej "świńskiej górce" - której tak naprawdę nie ma. Jest za to potężny import mięsa z zachodu, lecz nie jest to wynik zdrowej konkurencji, ale wypychania nadwyżek. Tak w końcu skończą się nadwyżki, a wtedy okaże się, że u nas są braki, które będzie można uzupełnić jedynie kosztownym importem - efekt zobaczymy w sklepach. Do tego dochodzi zakaz sprowadzania soi GMO, który dobije hodowców trzody (kolejny powód do ograniczenia produkcji) oraz rozłoży produkcję drobiu. A jeszcze jak rząd weźmie się za KRUS, to dopiero może być Sajgon. Nie chcę tu nikogo prowokować. Zasada jest prosta - jeśli rolnik będzie musiał zapłacić większą składkę na KRUS, to wzrosną mu koszty produkcji. I albo zrekompensuje mu to wyższa cena za sprzedawane produkty (z gospodarstwa), albo nie zrekompensuje, czym doprowadzi do ograniczenia produkcji, a tym samy zmniejszenia podaży na rynek, i w efekcie wzrostu cen. Tak czy siak - będzie drożej. Odpowiedz Link Zgłoś
bambi7 Re: To dopiero początek podwyżek 19.02.08, 16:04 jak ktoś ma chociaż kilka ha, które da się uprawiać, to z palcem w d**** zapłaci obecny KRUS - jeżeli chodzi o zmianę zasad płacenia KRUS, to jest to głównie robione po to, aby ci rolnicy z ogromnymi dochodami płacili więcej niż dziadowskie kilkadziesiąt zł/mies (bo tyle wynosi obecnie KRUS) to co mamy teraz jest śmieszne - gość z miasta, który założył działalność (często za pieniądze pożyczone z Urzędu Pracy) po to, aby zarabiać tyle żeby utrzymać rodzinę, płaci większe ubezpieczenie niż rolnik "wielkoobszarowy", który się z tego pierwszego śmieje.... a przecież każdy ma taki sam żołądek Odpowiedz Link Zgłoś
rolnik_polski Re: To dopiero początek podwyżek 19.02.08, 16:15 Racja. Tylko znając Polskie "realia" to po d.pie najbardziej dostaną ci średni (jak ja). Odpowiedz Link Zgłoś
wiseman_said PO = POdwyżki gwarantowane 19.02.08, 16:59 przed wyborami donal t.mówi: ja jako pszyszły phłemieł obiecuję, że bedziemy więcej zahłabiać a ceny nie będą hłosnąć po wyborach donald t. mówi: Polacy, te podwyżki to przez PiS, ja jestem niewinny, ja jestem na wczasach przez caly czas donald t. myśli: bedę phłezydentem, te durnie mnie wybiorą, Polacy są tacy naiwni, jeszcze im coś POobiecuję, np. że zimy nie będzie Odpowiedz Link Zgłoś
moki1 Internet jest cierpliwy i mozna pisac głupoty, ale 19.02.08, 17:56 mozna też znaleźć ciekawe dane np tutaj www.wir.org.pl/kalk/pszenica.htm Wynika z tego, że jeśli ktos miałby 10ha i uprawiałby tam: pszenice, jeczmien, buraki, rzepak i hodował 10 szt świń to zarobi 7300 na rok. Razem z dopłatami z unii. Teraz ile on ma według ciebie płacić KRUSu? A co jeśli ma 5ha i zarobi 3500/rok? Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwek1 Re: aby żyło się lepiej wszystkim Wyzdychają POpl 19.02.08, 15:02 A co się stało z elektoratem "SOLIDARUCHOWYM" ciągle tylko komuchy,komuchy a gdzie się podziały solidaruchy i ich 21 postulatów. Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszdd Re: aby żyło się lepiej wszystkim Wyzdychają POpl 19.02.08, 17:53 prawdziwek1 napisał: > A co się stało z elektoratem "SOLIDARUCHOWYM" ciągle tylko komuchy,komuchy a > gdzie się podziały solidaruchy i ich 21 postulatów. geremki i mazowieckie zadekowali się i cicho siedzą Nawet Michnikoid artykułów nie pisze ! Kryzys jaki idzie ,czy co :). Odpowiedz Link Zgłoś
operatorkoparki czy doniu tusku cudowny 19.02.08, 10:57 czy Donaldzik też teraz zna ceny na pamięc jak w debacie? Czy teraz do pustego łba specjalisci nic nie wtłoczyli, ale nic to ważne żebyśmy sie kochali i rozumieli jeśc nie musim przecie Odpowiedz Link Zgłoś
slavko.matejovic Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 10:57 To jest ten cud zapowiadany przez Tuska? Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 11:17 Nie, to są konsekwencje cudownej polityki Kaczyńskiego. No chyba, że odpowiedzialność za zeszłoroczny nieurodzaj ponosi partia, która wtedy nie rządziła. Odpowiedz Link Zgłoś
babaqba Re: Wszyscy zdechniemy z głodu 19.02.08, 11:35 A może weźcie się do pracy? Wtedy sobie tę żywność po prostu kupicie, a jak przestaniemy "chronić" polskie rolnictwo, to sobie kupicie taniej i zdrowsze. Myśleć! Odpowiedz Link Zgłoś
majuna Re: Wszyscy zdechniemy z głodu 19.02.08, 11:52 Zatem czekamy na Twoje propozycje pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Wszyscy zdechniemy z głodu 19.02.08, 11:56 A co, bezrobotne stworzenie jesteś? Odpowiedz Link Zgłoś
wrezz Re: Wszyscy zdechniemy z głodu 19.02.08, 13:59 praca.gazeta.pl/gazetapraca/0,0.html Odpowiedz Link Zgłoś
mposte Re: Wszyscy zdechniemy z głodu 19.02.08, 12:41 babaqba napisała: > A może weźcie się do pracy? Wtedy sobie tę żywność po prostu kupicie, > a jak przestaniemy "chronić" polskie rolnictwo, to sobie kupicie > taniej i zdrowsze. Myśleć! tylko od kogo odd Niemców któży kupują u nas bo taniej? Odpowiedz Link Zgłoś
grisza14 Don Donald obnizy ceny miloscia, nie smuccie sie 19.02.08, 11:38 i pusta lodowka znow sie zapelni- u Kulczyka i Krauzego. Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 11:40 a na jesieni ceny się zmniejszą ;) Odpowiedz Link Zgłoś
majuna Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 11:50 Unia nakłada swoje limity na produkcje żywności bojąc sie o własny rynek i zbyt własnej produkcji. Dlatego mamy co mamy. Unia to był największy błąd naszych czasów. Wyrzucamy do śmieci nadmiar żywnośc kiedy w Azji, Afryce czy Ameryce Płd. ludzie umierają z głodu. Polskę też to czeka w niedalekiej przyszłości zostaną jedynie potomkowie elit finansowych i politycznych. Czyż nie o to chodziło! Reformujemy edukacje stopniowo zaniżając poziom wykształcenia. Reformujemy sektor zdrowia i pochodne żeby zostali Ci których stać na życie. Polaków ma być 1/3 populacji obecnej. Ślepo zapatrzone Polaczki w cudowny zachód, bez własnej kultury, tradycji, zdania. Przecież o to chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 11:58 Ślepo zapatrzone > Polaczki w cudowny zachód, bez własnej kultury, tradycji, zdania. > Przecież o to chodzi. No właśnie, a Ty już jesteś ofiarą systemu. O Polakach piszesz Polaczki. Odpowiedz Link Zgłoś
bonar10 A tymczasem żywność gnije i się ją wyrzuca 19.02.08, 11:56 Zobaczcie jesienią na polach ile pozostaje niezebranych plonów! Ile jabłek w sadach i ogrodach! Wyrzucany jest nadmiar chleba na śmietniki! Wyrzucane są niedojedzone wędliny i mięso! Jedni tyją na potęgę z obżarstwa podczas, gdy inni umierają z głodu! Czy my naprawdę jesteśmy kupą idiotów? Odpowiedz Link Zgłoś
lava71 Re: A tymczasem żywność gnije i się ją wyrzuca 19.02.08, 12:40 To się nazywa właśnie konsumpcyjny styl życia. Masz forsę to możesz z niż zrobić wszystko ... nawet wyrzucić w postaci resztek jedzenia. Idąc za podobnym tokiem myślenia równie dobrze można się przyczepić do takich rzeczy jak nadmierne eksploatowanie dóbr naturalnych, marnotrawstwo energii (elektryczna, gaz, węgiel, ropa). Po prostu staliśmy się ęąę i nie interesują nas już drobne rzeczy ... przynajmniej do czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
lava71 jest super ... 19.02.08, 12:49 Tak tak. Gospodarka pędzi do przodu jak szalona, ludzie zarabiają coraz więcej ... takie baje słyszymy z każdej strony. Ciekawe jakie będą nastroje na koniec 2008 roku gdy rodziny dokonają bilansu wydatków. Podwyżki energii elektrycznej, gazu, żywności ..., wzrost wynagrodzeń w budżetówce ..., wzrost stóp procentowych ... Świetlana przyszłość więc inwestujmy w nieruchomości i oczywiście zaciągajmy kredyty bo to takie trendy i cool. Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Re: jest super ... 19.02.08, 22:32 lava71 napisał: > Tak tak. Gospodarka pędzi do przodu jak szalona, ludzie zarabiają coraz więcej > ... takie baje słyszymy z każdej strony. Oficjalne dane o płacach: Na podstawie art. 5 ust. 7 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335, z późn. zm.1)) oraz w związku z art. 110 ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 11, poz. 74, z późn. zm.2)) ogłasza się, że przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej, pomniejszone o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe oraz chorobowe, w 2007 r. wyniosło 2275,37 zł, a w drugim półroczu 2007 r. wyniosło 2417,63 zł. Jeżeli średnia wyniosła 2275, a w drugim półroczu to było 2418, to w pierwszym musiało być 2132 zł. Zatem przez pół roku wzrosła płaca od 2132 do 2418. Nie każdemu tak wzrosła. 286 od 2132 to ok. 13%. Czy to mało? Mnie tyle nie wzrosło. Ba! Tylko o tyle mi wzrosło, że zmniejszono składkę (a faktycznie podatek) rentowy, a to było chyba 4% właśnie w drugim półroczu. Żadnej podwyżki brutto na uniwersytetach nie było od 3 lat. Ale mój kolega w PAN dostał 1000zł podwyżki. W sumie my dwaj, akurat te 13% u siebie widzimy. Może w przyszłym roku nam, po 4 latach coś dodadzą. To budżetówka. A poza nią płace rosną imponująco. Mój zięć dostał kolosalną podwyżkę. Brat (kierowca) nie narzeka na moiniony rok. Może jednak to nie fałsz, że ludzie zarabiają coraz wiecej? Odpowiedz Link Zgłoś
lider4 Państwo musi kontrolować ceny! 19.02.08, 12:06 Trzeba ścigać spekulantów i karać za nieuzasadnione podwyższanie cen. Odpowiedz Link Zgłoś
lava71 Re: Państwo musi kontrolować ceny! 19.02.08, 12:54 To już było i jak wiadomo się nie udało. Poza tym nie mówi się spekulanci tylko inwestorzy. Problem nie leży w tym aby ich ścigać i karać tylko aby się do nich przyłączyć:) Lepiej doić niż być dojonym. Odpowiedz Link Zgłoś
rastalioness Re: Państwo musi kontrolować ceny! 13.05.08, 19:59 Jesli na calym swiecie ceny zywnosci wzrastaja, to jak panstwo ma kontrolowac ceny.Wzrost cen zywnosci to nie tylko polski problem, ja mieszkam w Montrealu i tez tego doswiadczam. Na razie, co prawda, nie jest jeszcze drastycznie, ale w ciagu najblizszych kilku miesiecy oczekiwana jest dosc znaczna podwyzka cen zywnosci, nawet do 57% na np. produkty zbozowe. Odpowiedz Link Zgłoś
sar11 Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 12:31 Jak PiS przejął władzę, to po dwóch miesiącach krzyczeli że naprawili gospodarkę i że następuje wzrost gospodarczy/twierdzili że to ich zasługa a nie poprzedniej władzy/Obecnie po dwóch miesiącach rządzenia przez PO,ci sami krzykacze twierdzą że obecna władza położyła gospodarkę.Przestancie się pi..wcy ośmieszać.Nadajecie się tylko do dołu z wapnem. Odpowiedz Link Zgłoś
mposte Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 12:51 sar11 napisał: > Jak PiS przejął władzę, to po dwóch miesiącach krzyczeli że naprawili gospodark > ę > i że następuje wzrost gospodarczy/twierdzili że to ich zasługa a nie poprzednie > j > władzy/Obecnie po dwóch miesiącach rządzenia przez PO,ci sami krzykacze twierdz > ą > że obecna władza położyła gospodarkę.Przestancie się pi..wcy > ośmieszać.Nadajecie się tylko do dołu z wapnem. nom troche w tym racji ale nie do końca bo premier po prostu niespełniajak narazie oczekiwań wycofuje się z podatku liniowego itp itd posłuchaj troche wiadomości choćby skutki wizyty w Moskwie dla przedsiębiorców i jak to wyglądało nic nic nic... a gospodarka reaguje gdzie ustawy itp. pis był bardziej wyrazistą partią wyraznie mówił co ma być i jak ma wyglądać niemówie że byli lapsi tylko jak jest Odpowiedz Link Zgłoś
sar11 Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 13:01 do mposte,też masz rację,ale jak wjść z bagna w tak krótkim czasie.PiS pluł na Rosję przez dwa lata.Czego możemy oczekiwać po dwóch miesiącach rządzenia PO? Aby naprawić to co popsuła poprzednia władza trzeba czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 14:22 > nom troche w tym racji ale nie do końca bo premier po prostu > niespełniajak narazie oczekiwań wycofuje się z podatku liniowego itp Gwoli ścisłości, to premier nie wycofał się z podatku liniowego tylko z wprowadzania go w tej chwili. Ale to w sumie bardzo dobrze. Aż dziw jak bardzo niektórzy lubią żądać od premiera spełnienia głupiej obietnicy niż pochwalić, że zmądrzał. Odpowiedz Link Zgłoś
mposte Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 12:37 a ceny sa wysokie bo zbliza sie koniec roku kwotowego (koniec marca) wiec trzeba ogrzniczyć produkcje to i cena skacze jak niema 0.9 za litr to niedużo jc Odpowiedz Link Zgłoś
grisza14 Cuda Don Donka 19.02.08, 12:43 do roboty nieroby.Czy Premier to pierwsza stala praca Don Donka? Czy moze juz gdzies przepracowal pare miesiecy w jakims wydawnictwie Pomorze? Odpowiedz Link Zgłoś
arturdent Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 13:04 To zaczniemy się odchudzać :-) Odpowiedz Link Zgłoś
valana Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 13:25 Czyli, jeśli dobrze rozumiem, dopłaty dla rolników nie będą potrzebne? Może uda się sporo pieniędzy dzięki temu zaoszczędzić? Chociaż, jak znam życie, to dopłaty dla rolników będą niezależnie od tego, czy urodzaj, czy nieurodzaj. Szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
rolnik_polski Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 14:12 valana napisał: > Czyli, jeśli dobrze rozumiem, dopłaty dla rolników nie będą potrzebne? Może uda > się sporo pieniędzy dzięki temu zaoszczędzić? > Chociaż, jak znam życie, to dopłaty dla rolników będą niezależnie od tego, czy > urodzaj, czy nieurodzaj. > Szkoda. Czy dobrze rozumiesz??? Z twojego postu wynika, że nic nie rozumiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
tomasso3 Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 14:31 bardzo źle rozumiesz Dopłaty są niezależne od plonów. Jak jest nieurodzaj nie wzrastają, więc trudno żeby zniknęły przy urodzaju. Jak ci ten system nie odpowiada wyprowadź się do Namibii, Bangladeszu albo Afganistanu. Dzisiaj praktycznie cały cywilizowany świat subsydiuje rolnictwo. Odpowiedz Link Zgłoś
rolnik_polski Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 14:12 nixodus napisał: > Jakoś rolnicy nie protestują przeciwko zbyt wysokim cenom skupu mleka :P Bo nie są zbyt wysokie. Proste? Odpowiedz Link Zgłoś
derobson Rosjanie - utrzymajcie embargo 19.02.08, 14:38 wychodzi na to , ze najlepiej obrazic Rosje zeby utrzymała embargo na nasze mięso - będzie go więcej na rynku krajowym, to może nie zdrożeje , może trzeba żeby prezydent z Rydzykiem kazali się Putinowi wyeutanazjować i nazwali jego żonę i matkę i wszystkich jakos na KA Odpowiedz Link Zgłoś
rolnik_polski Re: Rosjanie - utrzymajcie embargo 19.02.08, 15:06 derobson napisał: > wychodzi na to , ze najlepiej obrazic Rosje zeby utrzymała embargo > na nasze mięso - będzie go więcej na rynku krajowym, to może nie > zdrożeje To jest właśnie błędne myślenie. Proszę spojrzeć na kraje zachodnie (albo Węgry) gdzie wspomaga się hodowców w trudnym okresie. Po co taka szczodrość? Ano po to, by nie doprowadzić do zdławienia produkcji. Bo jak już produkcja padnie (jak w Polsce - wkrótce się o tym przekonamy) to nagle zrobi się wielki problem. Bo mięsa mało, i drogie... A to z zachodu, czyli tzw. "tania importowana żywność" zupełnie nie jest tania. No, ale skoro swojej już nie ma, a jeść trzeba... Odpowiedz Link Zgłoś
derobson Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 14:40 SAME pisiory się wypowaidają na tym forum póki co, nie załapali się do sejmu, to grzebią w internecie i szkodzą ile się da , skończy się jak wam internet odetną , bo pewnie nie płacicie Odpowiedz Link Zgłoś
darwes Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 14:48 Chciałbym wam wszystkim przypomnieć, że ceny skupu artykułow rolnych na dzień dzisiejszy są na poziomie 1998 roku. Napisze jeszcze raz, 1998 rok. Dotyczy to wołowiny i wieprzowiny. A ceny zbóż są wyższe (ale nie wysokie) tylko dlatego że był nieurodzaj. Który z was ma pensje z 1998 roku. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwek1 Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 15:10 Ja mam emeryturę wynoszącą 47 % tego co dostawałem w 1998r.Po 42 latach pracy 1250 zł (inżynier mechanik kierownik zespołu około 100 prac.w ruchu ciągłym). Odpowiedz Link Zgłoś
rolnik_polski Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 15:15 prawdziwek1 napisał: > Ja mam emeryturę wynoszącą 47 % tego co dostawałem w 1998r.Po 42 latach pracy > 1250 zł (inżynier mechanik kierownik zespołu około 100 prac.w ruchu ciągłym). Tym bardziej powinien Pan się martwić o kondycję Polskiego rolnictwa. Bo naprawdę, ja tu nie chcę straszyć, ale to co się u nas dzieje (w temacie dławienia produkcji pisałem wyżej) nie wróży niczego dobrego, zwłaszcza dla konsumentów z ograniczonymi możliwościami. Odpowiedz Link Zgłoś
resinstant O kondycję to ty sie martw 19.02.08, 20:23 jak na razie to wasze produkty śmierdzą zarobaczone i napakowane chemią Odpowiedz Link Zgłoś
milu100 Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 22:19 to trzeba było inwestować w mleko, ceny skupu są wyższe o 300% niż 2 lata temu Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 Podziękujcie Ónii Europejskiej 19.02.08, 15:05 i tej bandzie nierobów na urzędach. Odpowiedz Link Zgłoś
brutus36 jak to podwyżki? 19.02.08, 15:18 Jak to podwyżki? A rynek (sorry, Rynek)? Przecież ceny dyktuje Rynek. Odpowiedz Link Zgłoś
rolnik_polski Re: jak to podwyżki? 19.02.08, 15:48 brutus36 napisał: > Jak to podwyżki? A rynek (sorry, Rynek)? > Przecież ceny dyktuje Rynek. Rynek zboża mówi: zboża jest mało, bo nieurodzaj - to jest drogie. Mleka mało, bo UE limituje - to będzie drogie. Itd. Okej, teraz na serio. Jest elementarna zasada wolnego rynku: podaż - popyt. Popyt na żywność jest mniej więcej stały (chociaż te biopaliwa...), ale będzie problem z podażą, w tym wypadku mięsa. Czy będziemy mieli możliwość importu mięsa? Pewnie tak, tylko że... Właśnie. Dopiero teraz zaczyna działać rynek, i dyktować ceny. Chcesz kupić - to płać! Dlaczego My, Duńczycy (przykład) mamy dopłacać do ciebie! Ha! A jak nie chcesz, to sprzedamy gdzie indziej, do Rosji, albo Chin. Co, może myślisz, że Polska to pępek świata? - spoko, to tylko przykład ;) P.S. W Polsce, na skutek wejścia do UE w wielu obszarach produkcji przestały obowiązywać zasady wolnego rynku. Przykład z mlekiem: jest go mało, ale zwiększyć produkcji nie wolno, bo limity nie pozwalają. Cukier to samo. Tu mamy sytuację odwrotną. Było go za dużo (chyba?), Komisja Europejska zafundowała więc nam reformę rynku cukru (co to ma wspólnego z wolnym rynkiem? - nic!). Obniżono limity uprawy buraka, zamknięto kilka cukrowni, efekt będzie widoczny po tegorocznej kampanii cukrowniczej, czyli gdzieś tak około Bożego Narodzenia. Cyba nie muszę tłumaczyć, jaki efekt jest spodziewany. Odpowiedz Link Zgłoś
jatom Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 15:21 Strona Gazety redagowana jest przez niewyżytego żurnalistę lub niespełnionego polityka - to krzykacz i sensat. Mówienie o zwyżce cen o 8% jako "szalonej" jest szukaniem podniety na siłę. Nie byłoby o czym mówić, gdyby nie to, że takie dęte komentarze mają obiektywny wpływ na rynek przez nerwowe postawy konsumentów i cyniczne producentów. Wstarczy, by co drugi głupek w mediach zaczął powtarzać, że podwyżki płac są nieuniknione, by za jakiś czas takimi się stały. Czwarta władza - jeszcze jeden azyl dla inteligentnych ludzi bez zasad. Co nie znaczy, że nie ma tam inteligentnych i z zasadami. Odpowiedz Link Zgłoś
ewax100 Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 15:37 Skoro ciagle słyszymy w TV jak to jest w Polsce wspaniale i dostatnio jak rosną place /3 tyś/ ile to mają niektórzy zarabiać?po 5 -10tyś a nawet 170tyś /jak Lis/ to nic dziwnego że rosną tak ceny i tak już za duże dla wielu.Tylko te niestety rosną dla wszystkich.Dla tych którzy nie dostali od lat żadnej podwyżki również i muszą często utrzymać całą rodzinę za 800zł../z czego 500 idzie na opłaty/Jest to bardzo niesprawiedliwe społeczne. Te ogromne dysproporcje płacowe powodują własnie ten wzrost cen i inflacji. Ciekawe że ani politycy ani dzienniekarze tego nie dostrzegają i nic o tym się nie mówi tylko jak to jest wspaniale.... Odpowiedz Link Zgłoś
milu100 Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 22:22 > Ciekawe że ani politycy ani dzienniekarze tego nie > dostrzegają i nic o tym się nie mówi tylko jak to jest > wspaniale.... politycy i dziennikarze dzięki darciu się jak to rosną płace sami dostaja coraz wyższe pensje, niby czemu mają się przejmować zwykłymi robolami??? Odpowiedz Link Zgłoś
hydepark1 żywność i wszytko inne zdrożeje ....skoro 19.02.08, 15:28 mamy miec euro wystarczy pojechać w podróż po Europie aby zrozumieć ze to logiczne ...... Odpowiedz Link Zgłoś
anna-888 Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 16:07 A bedzie napewno coraz drozsze. Oby zachowalo kwalitet ! Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: Czekają nas szalone podwyżki cen żywności 19.02.08, 16:12 Czyli obietnice sepleniacego Donalda spelniaja sie do do joty. Gratuluje glupoty idiotom, ktorzy na niego glosowali!!! Odpowiedz Link Zgłoś
viscaelbarsa Pytanie do fanów PO: 19.02.08, 17:23 Dlaczego zawsze usprawiedliwiacie rzedy PO nieudanymi rzadami poprzedniej ekipy? Przeciez Wasz przywódca jasno deklarowal, ze bedzie druga Irlandia, stadiony, drogi, ze wszystkim bedzie sie zylo lepiej. A sytuacja cialge sie pogarsza. Zawsze macie jaks wymowke. Dlaczego nie przyznacie, ze PO jak i Pis to jedna wieljka porazka? Tylko tutaj sie nawzajem obrazacie, a politycy maja Was i tak w D. Licza sie tylko Wasze glosy Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Pytanie do fanów PO: 19.02.08, 19:24 > Dlaczego zawsze usprawiedliwiacie rzedy PO nieudanymi rzadami poprzedniej ekipy > ? Fakt, usprawiedliwianie nieudolności obecnego rządu każdorazowo nieudolnością poprzedniej ekipy jest nie w porządku, zwłaszcza wobec nieudolnej ekipy SLD i nieudolnej ekipy AWS. Niemniej wiele działań podjętych przez PiS czy wcześniejsze rządy ma właśnie teraz swoje efekty. Ludziom bardzo często się wydaje, że akt prawny ma jakieś natychmiastowe skutki z definicji. W sferze prawnej tak, ale w sferze, powiedzmy, ekonomicznej, takiej realnej, już nie. Dziś uchwalona ustawa o, powiedzmy, zerowym PIT dla przedsiębiorców handlujących guzikami nie spowoduje, że jutro wszyscy przedsiębiorcy zaczną guzikami handlować. Natomiast taka ustawa odniosłaby swój skutek w trochę dłuższym okresie, na przykład w ciągu 6 miesięcy. Jak to ma się do PO? PO rządzi tak naprawdę od niedawna. Fakt, że wystarczająco długo, by przynajmniej wejść na drogę obiecanych reform. Nie zmienia to faktu, że to co mamy obecnie to bardzo często skutek decyzji poprzednich rządów lub też braku podjętych przez nie działań. Za rok, za dwa faktycznie nie da się usprawiedliwić wszystkich wpadek PO nieudolnością PiS, ale obecnie znacznie większe prawdopodobieństwo jest, że to co dziś przeżywamy to wina poprzednich rządów, nie obecnego. > Przeciez Wasz przywódca jasno deklarowal, ze bedzie druga Irlandia, stadiony, > drogi, ze wszystkim bedzie sie zylo lepiej. A sytuacja cialge sie pogarsza. Tusk został premierem 16.XI 2007, pierwsze posiedzenie Sejmu odbyło się 5 listopada i przez pewien czas parlament zajmował się tworzeniem komisji (siłą rzeczy, są one obligatoryjne i muszą zostać powołane aby Sejm mógł w ogóle funkcjonować). Dzisiaj mamy 19.II 2008. PO rządzi dopiero ok. 100 dni. Z tego odpada kilka dni na kłótnie sejmowe o składy komisji, kłótnie o wicemarszałków, przerwy świąteczne, kłótnie z prezydentem. Pozostaje raptem jakieś 60 dni realnego funkcjonowania. I w ciągu 2 miesięcy Ty chciałbyś, żeby wybudowano kilka tysięcy stadionów? (Teraz nawiążę do pierwszego pytania). PiS nie zrealizował swoich obietnic w ciągu 2 lat, a od Tuska oczekuje się, że zrealizuje je w 3 miesiące. Wyjaśnij, tak przy okazji, dlaczego tak nieuczciwie się traktuje obecną koalicję? Odpowiedz Link Zgłoś
viscaelbarsa Re: Pytanie do fanów PO: 19.02.08, 20:16 >Wyjaśnij, tak przy okazji, dlaczego tak nieuczciwie >się traktuje obecną koalicję? Nieuczciwie? Zobacz co robily media z PiSem. Kazda najmniejsza błahostkę naglasnialy do rangi mega wydarzenia. CO by to bylo, jakby za PiS tak gwaltownie rosly ceny, gielda pikowala a kolejne szpitale byly ewakuowane? Media obwiescilyby apokalipse. A to, ze PO to tylko produkt mediów pokazuje najlepiej epizod z ustawa zdrowotna. Przez 2 lata ostra krytyka, a teraz okazalo sie, ze nie maja zadnego sensownego planu na poprawe stanu sluzby zdrowia, i cos tam kleca na kolanie. Ale media nie pomoga juz PO, kiedy ( co mowia fachowcy ) runie caly ten program mistrozstw Europy w Polsce, czy jak ceny poszybuja jeszcze bardziej go gory? A gdzie obiecane reformy? Nie ma i nie bedzie, bo Pan Premier szykuje sie na prezydenta i nie mozna robic zadnych niepopularnych ruchów, ktore moglbyby uzdrowic Polske. Ja od kilku dobrych lat nie chodze na wybory, bo nie dam sie nabijac w butelke tym cynicznym politykom. Obojetnie z ktorej partii by nie byli. Odpowiedz Link Zgłoś