Dodaj do ulubionych

Ósemka zwycięzców konkursu

22.09.08, 01:59
zdjecie Pana Marcina Kin nie jest niczym oryginalnym, mam prawie
identyczna fotografie ( kupina w sklepie z plakatami w NY) w
formacie plakatu, jest rowniez czarno biala, podalabym nazwisko
autora niestety fota jest w warszawie a ja w NYC.
Obserwuj wątek
    • stan.bed Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 06:14
      Szanuje opinie oceniających i gratulacje dla zwycięsców.
      Ale troche szczerości musze dodać od siebie - były zdjęcia lepsze i
      piękniejsze i wyjątkowe które tu się nieznalazły. Np. zwycięskie
      zdjęcie w kategorii Kolorowa Polska takie cudne to ono niejest.
      • xxxena Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 18:59
        one nie mają być cudne. one mają być dobre.
        • gaudia Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 19:25
          a mnie się podobają wybrane zdjęcia

          kolorowa Polska nie tylko temat, ale i kadr i faktura i kontrast...

          "kopia" Saudka - po prostu dobre zdjęcie

          "sport, ruch" - urzekło mnie uchwcenie "sladu" w wodzie....- super


          nie wiem jak z tym z Chicago, ale reszta extra
    • jozwiaklukasz Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 07:47
      zdjęcie z kategorii SPORT & RUCH to jakiś żart?
      beznadziejna fotka typowo albumowa, zupelnie nie zasługujaca na Nikona.
    • made_in_poland-girl Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 08:20
      uuu nie ladnie... co wam da wysmiewanie nagrodzonych zdjec? takie zwyciezyly i
      juz. co innego gdy chodzi o jakis szwindel, ale takie zwykle "to jakis zart?" i
      "byly lepsze"... nauczcie sie przegrywac.
      moje zdj tez sie nie pojawily, ani tu, ani w nagrodzonych. tez mi przykro. ale
      potrafie docenic zdj zwyciezcow. a nawet jesli nie rozumiem dlaczego akurat zdj
      X a nie inne to umiem stwierdzic, ze moze sie po prostu nie znam...
    • agamiks Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 08:47
      Nie ma tutaj ani jednego zdjęcia, które w pełni zasługiwałoby na
      wyróżnienie. To co zostało tu przedstawionie, już "gdzieś było" a
      teraz zostało skomponowane powtórnie dla celów konkursu. Jeśli ideą
      konkursu była odwtórczość to zastanawiam się nad sensem
      organizowania tego rodzaju akcji. W dodatku mam wrażenie, że
      szanowne jury posłużyło się "metodą prof. Jerzego Wiatra" przy
      wyborze prac. Zdecydowane NIE dla wyników konkursu.
    • emka1981 Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 09:26
      No właśnie, to praktycznie kopia zdjęcia Jana Saudka...
      • fotografovat Kopia Jana Saudka 22.09.08, 09:32
        ja rozumiem sie czyms inspirowac itd, ale prawie wszystkie szczegoly sa takie
        same jak ze zdjecia Saudka. Ku porownaniu:
        st.blog.cz/t/teerreezzkkaa.blog.cz/obrazky/1296405.jpg
        Jeansy, wlochaty facet, ulozenie niemowlaka...

        Innym zwyciezcom gratuluje! Dobra robota!
        • zaphod_beeblebrox Re: Kopia Jana Saudka 23.09.08, 08:47
          Nie Saudka, tylko Saudek, Sary Saudek (właściwie Saudkovej:)) A co do zdjęcia -
          jedyne określenie jakie przychodzi mi na myśl zaczyna się na literę "P".
          • zaphod_beeblebrox Re: Kopia Jana Saudka 23.09.08, 08:51
            Ups, faktycznie Jan nie Sara, tak to jest jak sie pisze zaraz po obudzeniu :)
    • 6artificial6 Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 09:37
      Jak dla mnie to straszne.
      Zdjecia sa fatalne.
      Nie sa wcale dobre.
      jestem rozczarowany
    • fairytalle2 Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 10:06
      Gratulacje..
      ale moim zdaniem też było dużo lepszych zdjęć..
      co do tego zdjęcia Sport, ruch, jest niezłe, ale tło beznadziejne.. poza tym
      zdjęcie jest krzywe, nie wykadrowane ani nic..
      a co do kategorii miłość, to ja też widziałam gdzieś bardzo podobne zdjęcie..
      Moim zdaniem tylko 'Jak w raju' i 'znikający świat' zasługują na swoje nagrody
    • cineo Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 10:07
      Gratulacje dla zwycięzców!!!!
      • aosekowska1 Re: Ósemka zwycięzców konkursu 23.09.08, 19:20
        nie lubię zdjęć podrasowanych w fotoshopie,to już nie jest
        fotografia,a zupełnie inna sztuka.nachalna zabawa kontrastem,kolorem
        jakoś dla mnie dziwnie przytłacza fotkę,która nie nadaje się do
        odbioru,zatraca przejrzystość.
        Cyfrówki są genialne,ale teraz wszystko robi sie komputerowo.Nie ma
        to jak dawne czasy-zeby nauczyć robic sie zdjęć trzeba było wielu
        prób w kadrowaniu,zabaw z przesłoną,czasem naświetlania i to prób
        oszczednych robionych fiedami,zenitami czy starymi canonami,ale
        wtedy satysfakcja z dobrego zdjęcia była ogromna.
        • 1thing Re: Ósemka zwycięzców konkursu 23.09.08, 22:25
          Teraz też tego potrzeba. O ile nie jedzie się na AUTO. : )
    • akaya Ósemka zwycięzców konkursu- czy wyróżnienia? 22.09.08, 10:16
      Nie wiem czym kierowali się jurorzy - śmiem sądzic, że cztery osoby nie są w
      stanie w ciągu TYGODNIA, ocenic 120.000 zdjęc.
      Jako osoba zainteresowana, sama przeglądałam zdjęcia innych osób - wybór
      jurorów wydaje się jednak troszkę chybiony, czego dowodem jest zestaw zdjęc
      wyróżnionych, gdzie znajduje się kilka, zdecydowanie bardziej zasługujących na
      nagrodę.
      Zadziwiającym jest również fakt "trafności" - dwa zdjęcia nagrodzone i kilka
      wyróżnionych była omawiana podczas trwania konkursu.
      "Takiej armii świat nie widział!" - wydaje się, że jurorzy też.
    • trzykreciki Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 10:21
      Wow. Czyli wystarczy zrobic zdjecie z dzieckiem i ma sie ok. 50% szans na
      nagrode albo wyroznienie, bez wzgledu na kategorie, w jakiej sie startuje.
      Drodzy panstwo jurorzy, polecieliscie po takich standardach, ze to az glowa
      boli. Sledzilem konkurs, obejrzalem sporo zdjec (na pewno nie wszystkie) i w
      kazdej kategorii widzialem lepsze od tych nagrodzonych. Ale coz, o gustach sie
      nie dyskutuje. Dramat, po prostu dramat. Wspolczuje tym, ktorzy sie wysilili i
      wyslali naprawde niezle zdjecia, ale nie wstrzelili sie w humor redaktorow.
    • trzykreciki Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 10:37
      I jeszcze jedno: promujecie niechlujstwo, niestety. Zdjecie moze byc krzywe,
      bezmylsnie skadrowane, slabe technicznie - ale wyroznicie je, bo ma w sobie
      "cos". Czasem tego "cosia" chyba jest za malo... Naprawde, zachecacie do
      robienia zdjec slabych i bylejakich (vide: wyrozniona "Kolorowa Polska" z
      duzym fiatem, "Najmocniejszy czlowiek" przepychajacy ładę...) Nie przysluzycie
      sie w ten sposob fotografii. O pracy zwycieskiej ("Milosc") zainspirowanej w
      sposob ewidentny znanym plakatem juz nie bede sie powtarzal - inni napisali
      wszystko, co trzeba. Szkoda, idea byla fajna. Moze jednak trzeba bylo sobie
      dac wiecej czasu, co? A nie w tydzien po lebkach ocenic(?!) 140 tys. zdjec...
    • mycha977 Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 11:10
      Ja jestem ciekawa, czy wszyscy autorzy dysponują zgodą
      fotografowanych do wykorzystania ich wizerunków, np. panów ze
      zdjęcia scenki ulicznej NYC (swoją drogą wygląda jak zdjęcie
      zrobione plakatowi, a nie żywej scenie, ale podoba mi się ;)? Od
      dłuższego czasu dręczy mnie taka myśl, w każym regulaminie
      konkursowym jest o tym mowa... Dysponuję kilkoma niezłymi zdjęciami
      (to oczywiście tylko moja opinia) i chciałam już nie raz spróbować
      moich sił w jakimś konkursie, ale nie publikuję ich nigdzie, w
      szczególności nie są przedmiotem żadnego konkursu, właśnie z powodu
      nie posiadania takiego przyzwolenia... przecież każdy z nas ma takie
      fotki, nie wierzę, że wszyscy pytają o zgodę przed zrobieniem
      zdjęcia... pół biedy jeśli na zdjęciu jest jedna czy kilka osób, a
      co ze zdjęciami np. ulicy po której idzie kilkadziesiąt osób i
      twarze są widoczne? Czy ktoś może mi odpowieć jak to jest z tymi
      prawami? Pozdrawiam i gratuluję zwycięzcom
      • nie.jestem Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 13:22
        Jeśli zdjęcie prezentuje grupę (powyżej 6 osób), lub ludzie są tylko elementem
        krajobrazu, nie trzeba mieć zgody.

        Gratulacje dla wszystkich zwycięzców i wyróżnionych. Jak wszyscy piszący, też
        wybrałbym inaczej, ale cóż począć:) Miejsca straszydła nie straszy, ale bardzo
        mi się podoba. Jak w raju też w pełni zasługuje na nagrodę. Miałem zdjęcie
        oparte na podobnym pomyśle, ale przy tym wymięka:)
    • mika-only Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 11:18
      Panie Mrcinie Kin
      Panskie zdjecie to nieudana proba skopiowania klimatu fotograffi Jana Saudka z
      1966r. Tytul pewnie jest Panu znany, innym przypominam - "Life"
    • aosekowska1 Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 13:04
      zdjęcia zwycięzców widzę,że wszystkich zaskakuja,mnie tez,a
      najbardziej te patetyczne opisy-KOLOROWA POLSKA-to zwyczajnie
      rysujace dziewczynki-nasza Polska juz nie jest tak szara jak za PRLu.
      ZNIKAJĄCY ŚWIAT-tO TYPOWE ZDJECIE DLA TAMTEGO KRAJOBRAZU,TAK JAK LWY
      DLA AFRYKI.-najciekawiej wyglada kierowca w lusterku.
      MIŁOŚĆ-identyczne plakaty,czy obrazki były kiedys w czasopismie-
      BRAVO-tylko trzymajacy był modelem,a tu co mi sie podoba-brudne
      paznokcie trzymajacego,który widać,że modelem nie jest.
      FAJNE ZDJĘCIE-TO JAK W RAJU-RADOŚC DZIECKA I INNYCH OSÓB JEST
      SZCZERA. I BRAWA DLA AUTORA,ŻE ZNALAZŁ SIE WE WŁAŚCIWEJ CHWILI I WE
      WŁASCIWYM MIEJSCU,CHYBA,ŻE SAM TE BAŃKI ROZPUŚCIŁ.
    • biskup365 Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 14:08
      Gratuluję nic dziwnego,że jak jury ma taki gust i poczucie piękna
      lub dobrego zdjęcia to jest w tym kraju tak jak jest. Na dodatek to
      sa ludzie,którzy parają się zawodowo fotografią-żenada. Panie Wajrak
      z całym szacunkiem możesz pan mieszkać na podlasiu nawet 100 lat ja
      się tu urodziłem i powiem Panu nie masz Pan pojęcia o pięknie
      przyrody i poczucia estetyki!!!
    • 1thing Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 14:34
      Ciekawe czego nawciągała się część jurorów przed wybieraniem zwycięskich prac. : )
      Nie chciałam nikogo obrażać, ale Państwa wybór to totalna porażka.
      Strasznie mi przykro, że tacy ludzie nazywani są profesjonalistami.
      • wobo1704 Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 14:46
        Proszę zerknąć na zdjęcie z 31.sierpnia
        skafander-i-hiena.blog.pl/
    • cheyennedream Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 15:40
      A mnie podobają się te zdjęcia. Konkurs był dla wszystkich, nie
      tylko dla fotografów "profesjonalistów", którzy mają sprzęt za
      kilkanaście tysięcy... dlatego może niektóre zdjęcia nie są idealnie
      piękne.Myślę, że jury zobaczyło potencjał w tych osobach, może
      warto, żeby się rozwijały. dlatego ja się cieszę razem z nimi.
      Przykro czytać komentarze rozgoryczonych osób. Zawiść to jedna z
      cech, która u Polaków występuje bardzo często, niestety...
      • elatomas Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 15:51
        gratuluję zwyciężcom oraz wyróżnionym.Szczegolnie Pani Aleksandrze Brodak.Lubię
        takie"złapane" chwile.Co do zdjęcia Pana D.Moskwiaka może po prostu zbiezność
        pomysłów, nie wszyscy znają Jana Saudka.Ale jury chyba zna ? :-)
        Panu M.Urbanowicz gratuluję"nieziemskiej" fotografii- miejsce straszne a zdjęcie
        fantastyczne.
        Panu J.Cwiklewskiemu gratuluję uchwycenia na gorąco tej cudownej radości..a w
        ogóle to gratuluję nagrody i Szczęścia...:-)
      • stan.bed To nie zawiść to obiektywizm .... 22.09.08, 16:51
        To nie zawiść to obiektywna ocena zdjęc. Zarówno zawodowiec jaki
        amator interesujący się fotografią powie i napisze że: np. zdjęcie
        Kolorowa Polska - podobne -dzieci malujące lub piszące na ulicy lub
        chodniku były publikowane w wielu gazetach - to nic nowego.
        Miejsca - straszydła - nagroda tu się należy - choć podobne zdjęcia
        np. zniekształcone dzrzewa lub pręty - takie foto było publikowane
        nawet w G.W. Szczególne gratulacje dla zdobywców nagród w
        kategorii:Miłość i Spotkanie - wyprowadziliście w pole oceniających -
        BRAWO. Podobne plakaty wisiały w knajpie w słonecznej Italii-
        niedawno byłem- kobieta tuląca dziecko, mężczyzna i dziecko,
        dziecko tulące dziecko, a podkładki na stoliku były - foto biały i
        czarny, chudy i gruby siedzą na ławce obok siebie - chyba ta sama
        para. Szanowni Państwo - zgadzam się z wynikami i gratuluje wygranym.
        G.W.> zawodowcy troche daliście się ...
    • mroch4 Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 15:58
      taaak, wiekszość zdjęć, które wygrały zapewne zostały wykonane przez profesjonalistów, co zresztą widać... Ci ludzie mają już swoje super-aparaty, a nagroda zostanie najprawdopodobniej sprzedana na allegro;/ z całym szacunkiem, widziałem lepsze zdjęcia konkursowe...
    • annamariaj Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 16:23
      mika-only napisała:

      > Panie Mrcinie Kin
      > Panskie zdjecie to nieudana proba skopiowania klimatu fotograffi
      Jana Saudka z
      > 1966r. Tytul pewnie jest Panu znany, innym przypominam - "Life"

      Udana czy nieudana, nie da się ukryć, że to kopia... Szkoda, że nie
      doceniono oryginalnych pomysłów na zdjęcia.
    • lady283 Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 17:00
      Panie Marcinie Kin szkoda,że Pan Bóg poszczędził panu
      wyobrazni .Jurorom także .Współczuję wam wszystkim.
    • jurekk_2 Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 21:13
      Na filmiku z głosowania Panowie i Panie z wielkim oddaniem oceniali i
      głosowali, ale to na filmie.
      Moim skromnym zdaniem głosowanie polegało na usypaniu paru górek zdjęć a
      następnie na wyciągnięciu na chybił trafił po jednym zwycięskim i paru
      wyróżnionych zdjęciach - od i cała filozofia.
      Bo w jaki inny sposób w wyróżnionych znalazło by się zdjęcie w kategorii
      "Kolorowa Polska". Hanna Górska: - Zimny, letni poranek. Spokój, senność i
      cierpliwość.
      Odpowiedź: PRZEZ PRZYPADEK !!!
      • aosekowska1 Re: Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 21:59
        haha,może i tak...dobrze,że w kategorii KOLOROWA POLSKA nie znalazło
        sie zdjęcie z Ameryki.
        Czyżby jury pokazowym filmem próbowało udowodnić rzetelność
        głosowania? Gratuluję wyborów.
    • aosekowska1 Ósemka zwycięzców konkursu 22.09.08, 22:03
      a te rury cudne,kojarzą mi się z Doctorem Octopusem.
    • aniakornelia Ósemka zwycięzców konkursu 23.09.08, 00:06
      Moim zdaniem, fotografia pana Marcina Kina jest antytezą przedstawienia
      miłości do dziecka. Jurorzy napisali o silnej ojcowskiej ręce- zgoda, ale
      bardzo brudnej, silnej męskiej ręce. Dotykanie bezbronnego niemowlęcia ( kilka
      dni po urodzeniu)- brudnymi łapami jako obraz miłości do dziecka to naprawdę
      żenujące. Przykro mi.
    • vuuf Ósemka zwycięzców konkursu 23.09.08, 00:11
      wygrały zdjęcia z klucza: niewinne dzieci, starcy i czarno-białe.
      najbardziej poprawne politycznie i potylicznie. dzieci skaczą, malują i niech pokażą jakiś problem społeczny w czerni i bieli. I Nikon twój.
      • trzykreciki Re: Ósemka zwycięzców konkursu 23.09.08, 11:45
        Otoz to: wczesniej juz o tym pisalem. Przepis na sukces: wez dziecko... A potem
        samo sie ulozy. Zobaczcie sami, jak wysoki jest procent zdjec
        wyroznionych/nagrodzonych z dzieciakami bez wzgledu na kategorie. Przeciez to
        taki slodziutki, wdzieczny temat... Panstwo jurorstwo sie nie popisalo.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka