Dodaj do ulubionych

MMR a uczulenie na jajka

04.11.08, 11:13
NA ulotce ktora dostalam na temat AZS,bylo napisane ,ze dzieci
uczulone na jajka nie powinny byc szczepione MMR. Moje dziecko jest
uczulone na bialko jajkakurzego.Czy powinnam ja szczepic?
Obserwuj wątek
    • gabrielle76 Re: MMR a uczulenie na jajka 04.11.08, 11:57
      ja bym na Twoim miejscu nie ryzykowała, mi zaproponowano szczepienie córki na
      oddziale w razie gdyby dostała wstrząsu oczywiście sie nie zgodziłam. Dzis córka
      ma 25 miesiecy, uczulenie na jajko minęło ale ja i tak nie zamierzam jej
      szczepić w najblizszym czasie MMR.
    • betty-226 Re: MMR a uczulenie na jajka 04.11.08, 13:31
      Kategorycznym przeciwwskazaniem do szczepienia MMRem jest uczulenie na białko
      jaja kurzego w stopniu anafilaksji.
      • pollymamma Re: MMR a uczulenie na jajka 04.11.08, 14:46
        No właśnie. A uczulenie w postaci wysypek skórnych itp nie jest
        kategorycznym przeciwwskazaniem. Wiem, bo sama miesiąc temu miałam
        ten problem. Lekarka alergolog zaleciła dawanie dziecku tylko
        Zyrtecu (jest na receptę) 2x dziennie po 5 kropel chyba tydzień
        przed szczepieniem i tydzień po. Zaszczepiłam (ale Prevenarem, choć
        to nie ma znaczenia dla alergii, bo tez ma jajko kurze) i nic się
        nie działo. Powodzenia.
        • joasiakr Re: MMR a uczulenie na jajka 04.11.08, 15:29
          A wiec sie wstrzymam.Dziekuje.
        • gabrielle76 pollymamma 04.11.08, 17:10
          chyba miałas na mysli Priorix bo Prenevar to szczepionka na pneumokoki i nie
          zawiera białka jajka kurzego.
          • pollymamma Re: pollymamma 17.11.08, 23:20
            tak, tak, oczywiście priorix, już od tych wszystkich szczepionek mi
            się miesza... dzięki:)
            • mynia0 Re: pollymamma 18.11.08, 09:45
              betty ma racje, przeciwskazaniem jest dopiero wstrząs, ale ja nie
              ryzykowałam i nie szczepiłam. nawet lekarka z sanepidu mi
              powiedziała, że lepiej poczekać.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka