Dodaj do ulubionych

28 listopada,CWP

28.11.12, 06:05

kol.Hardy śpi jeszcze,świetnie,to ja dzisiaj przy środzie jako pierwszy

radosnego dnia Koleżeństwu życzę
i zachęcam do lektury

https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-ash4/c10.10.160.160/479778_10151154822808946_1172369438_a.jpg

nr 48/2012 tygodnik Polityka spis treści (link)

Obserwuj wątek
    • hardy1 Re: 28 listopada,CWP 28.11.12, 08:10
      Dzień dobry Mirku i WKN smile

"Jest czas pracy, czas czuwania, czas odpoczynku i czas spania".

Ponieważ zaczyna się czas pracy, więc serwuję jasieńka na dobudzenie:
      -Jasiu, ile było wojen ze Szwecją?
      -Trzy, proszę pani.
      -Dobrze. Możesz je wymienić?
      -Pierwsza, druga i na końcu trzecia.

wink
    • hardy1 29 listopada,CWP 29.11.12, 09:03
      Leje, leje, leje...już całą dobę bez przerwy...uncertain
      O czym to ja miałem? Aha, dzień dobry Wszystkim smile Chociaż bliższe prawdy by było bez tego "dobry". Ale niech już będzie smile

To chociaż jasieńka:
      -Dzieci zrobimy doświadczenie. Kaziu, nabierz pół łyżeczki tego proszku i wsyp do probówki.
      -Ale ja nigdzie nie widzę pół łyżeczki...

wink
        • hardy1 Re: 29 listopada,CWP 29.11.12, 17:12
          Mirku, o tym zmianie znaczenia słowa "pierdolić" nie wiedziałem.
          Znaczy dalej semantycznie znaczy to samo (opowiadać bajki, dyrdymały), tyle że wymowa przyjęła wydźwięk wulgarności wink
              • hardy1 Re: 29 listopada,CWP 30.11.12, 07:19
                Zaintrygowało mnie, sprawdziłem. Jednak Mirek ma rację. Illmatar. Wujek Gugel udzielił mi informacji. Jeden z linków o znaczeniu słowa "pierdolić" i jego pochodzeniu:
                pl.wiktionary.org/wiki/pierdoli%C4%87
                Cytat z powyższego:
                etymologia: od słowa „pierdoła” (1588 r., o starym niedołędze), a to z kolei od słowa „pierdzieć”; przed XIX w. słowo przyzwoite, używane na salonach np. Józef Wybicki w liście z 1783 r. używa „co ona pierdoli?” w znaczeniu „cóż za niestworzone rzeczy ona wygaduje”.
                • k.karen Re: 30 listopada,CWP 30.11.12, 10:45
                  Dzień dobry Wszystkim smile

Mirku dziękuję za widoczek i muzykę, które zabrały nas na wycieczkę po Polsce
                  z prawdziwie kosmicznym przyspieszeniem, fajne!
                  O etymologii różnych dziwnych słów wolę nie mówić i nie pisać...

A dzień jest dobry, mimo szaroburości za oknami, przecież to Andrzejki! smile
            • mirekms Re: 29 listopada,CWP 30.11.12, 05:02

illmatar napisała:

No co Ty. To jest żart.

-----------------------------------------------------

To nie jest żart

używając zwrotu"co Ona pierdoli" jesteś w towarzystwie Józefa Wybickiego
              a to zacny kompan

• illmatar Re: 29 listopada,CWP 01.12.12, 00:56
                  Bezpodstawnie.
                  "w liście z 1783 r. używa „co ona pierdoli?” w znaczeniu „cóż za niestworzone rzeczy ona wygaduje”. "
                  To znaczenie jest całkowicie współczesne, list może być z wczoraj. Wybicki niepotrzebny.
                • illmatar Re: 29 listopada,CWP 01.12.12, 01:01
                  Wikipedia nie zawsze mówi prawdę. W tym wypadku – nie wiem, ale kiedyś sprawdzę, bo nie wygląda to wiarygodnie..

"w liście z 1783 r. używa „co ona pierdoli?” w znaczeniu „cóż za niestworzone rzeczy ona wygaduje”. "
                  • hardy1 Re: 29 listopada,CWP 01.12.12, 09:32
                    matar napisała:
                    > Wikipedia nie zawsze mówi prawdę. W tym wypadku – nie wiem, ale kiedyś sp
                    > rawdzę, bo nie wygląda to wiarygodnie..

Sprawdź. Lubię być doinformowany.
    • hardy1 Re: 28 listopada,CWP 30.11.12, 06:53
      Dzień dobry piątkowo. Wszystkim, którzy cieszą się że nadchodzi weekend, składam serdeczne gratulacje. Wszystkim, którzy w weekend będą zapracowani, nieważne pracowo czy prywatnie, życzę urwania chwili wolnego czasu dla siebie smile

Dzisiaj jeszcze piątek. Trzeba więc pracować, dzieci muszą się uczyć wink :
      -Panie profesorze, barometr spadł bardzo nisko!
      -Jak nisko, Jasiu?
      -Na podłogę!
    • hardy1 1 grudnia,CWP 01.12.12, 09:44
      Dzień do...ups! Ktoś wczoraj nie był przekonany, że słowo (z dokończeniem "...bry") jest adekwatne do pogody.
      W takim razie powitam neutralnym "Hej!" smile Jak się macie? Bo ja się mam...znaczy, jestem, istnieję i nie narzekam smile))

W ramach neutralnych informacji zapodam, iż trzy najbogatsze rodziny na świecie posiadają większy majątek niż 48 biednych państw łącznie.
      Teraz już wiem, dlaczego "Państwo" (pisane z dużej litery) oznacza ludzi, a "państwo" kraj, organizację polityczną ludzi. Po prostu ci pierwsi są bogatsi, a więc ważniejsi. Chociaż nie powinniśmy narzekać - średnia statystyczna na ileś tam milionów ludzi nie wyjdzie tak źle, wliczając tych trzech pierwszych "Państwa"...
      • sza.aliczek Re: 1 grudnia,CWP 01.12.12, 10:57
        Hardy: )))) - ja isę po prostu uśmiecham! : ) I to naprawdę : ) - choć tu mozna to wyrazić tylko ikonką.

U mnie znowu słoneczko. Cudnie jest. Wreszcie sucho i wreszcie pogodnie. Choć już zimno.
        • k.karen Re: 1 grudnia,CWP 01.12.12, 11:13
          Dzień dobry, Kochani smile

Jednak jest sprawiedliwość na tym świecie. W mojej krainie ( ostrożnie żeby nie było w "Państwie" albo w "państwie") nie ma na niebie ani jednej chmurki.
          Słooooońce, nie mogę uwierzyć ale jest! smile

Miłego dnia Wszystkim smile
        • hardy1 Re: 1 grudnia,CWP 01.12.12, 11:49
          Dzień dobry (tym razem naprawdę dobry smile), miłe Panie (z dużej litery...może pomoże i niespodziewana manna pieniężna spadnie na Was z nieba? wink Szczęściu trzeba pomagać, jak w znanej dykteryjce o góralu i Bogu wink
          Dlaczego "dobry"? Gdyż i u mnie słońce już jest big_grin
          • k.karen Re: 1 grudnia,CWP 01.12.12, 12:21
            Hardy, dziękuję za "pobożne" życzenia ale póki co, to nie potrzebuję manny z nieba. Co więcej, nie obrażę się a nawet będę zadowolona, jak nadal będziesz się do mnie zwracał po imieniu/nicku smile

Słońce u Ciebie, to wsiadaj na rower i korzystaj z ładnej pogody smile
            • hardy1 Re: 1 grudnia,CWP 01.12.12, 12:50
              Miła Pa...ups! Miła Karen, mam wieczorem mały najazd ma mój dom, więc i trochę "zajętości czasu pracą"...ale kończę i za chwilę wskakuję na rower. Przynajmniej na godzinkę. Taką pogodę muszę wykorzystać big_grin
              PS.Jeżeli by jednak ta manna spadła niepotrzebnie na Ciebie, to poproś mnie. Ulżę w ciężarze...akurat tak się składa, że znajdę zastosowanie dla "manny"...suspicious
          • mirekms Re: 1 grudnia,CWP 01.12.12, 21:36

do mojego stołu wigilijnego każdy może dosiąść,i kol.Hardy i inni przybysze jak najbardziej
            (karp w galarecie i barszcze czerwony,to moje ulubione dnia)

Hardy

dostałem dzisiaj przykrą wiadomość
            mój znajomy,od lat,dawnych lat
            związany i ideą Kościoła katolickiego z ludzką twarzą

zachorował,wypalenie zawodowe

musi odpocząć,i to akurat w czasie świąt
            wyjdzie z tego,musi wyjść,człowiek z wielką klasą

za bardzo brał sobie do serca czyny kolegów,kuglarzy słowa
            gdzie miłość oznacza nienawiść i wykluczenie

pisałeś jedno pokolenie,i będzie dobrze
            może i masz rację,ale nasze pokolenie musi wymrzeć

jak my łatwo stygmatyzujemy rozmówcę czy grupę
            robimy to wręcz z rozkoszą,a to niezbyt dobra cecha

czas na muzykę,czami warto wejść na stronę telewizji ARTE

Mirosław

PS.

przy karpiu w galarecie koniecznie trzeba uważać no ości,koniecznie

• hardy1 Re: 28 listopada,CWP 03.12.12, 07:37
      Dzień dobry smile Grudzień już jest od trzech dni, jakby ktoś zapomniał.

Poniedziałkowo zagadkowy jasieniek:
      Kazio szedł do szkoły. Zobaczył duży napis: "Kierowco! Nie przejeżdżaj uczniów!" Dopisał i poszedł dalej.
      Jasio szedł do szkoły. Zobaczył napis i dopisek...jaki?
      wink
          • k.karen Re: 28 listopada,CWP 03.12.12, 20:57
            Dobry wieczór Hardy, Mirku i WKN smile
            Jeszcze nie śpię bo zastanawiam się nad tym "panopanią", o którym napisał rano Mirek smile
            Możliwe, że to następstwo niepogwałcania praw dziecka związanych z płcią. To znaczy - "ono" będzie w dziecięctwie a potem "panopani" big_grin
              • hardy1 Re: 28 listopada,CWP 03.12.12, 21:23
                ...pewnie język wpadł w "błędnik", albo twarz była już błędna wink

Jako znany wszem i wobec niemiłośnik wklejania wklejek, "tą razą" odstąpię od zasady swej. Zresztą..przecież wyjątek potwierdza regułę. Więc, jako wyjątek, raz wkleję to, na co przypadkiem trafiłem...uczcie się na pamięć! W IV/V RP znajomość słów podobno będzie przepustką do pracy...wink :
                www.youtube.com/watch?v=ljYtiQWJxQM
                • mirekms Re: 28 listopada,CWP 03.12.12, 22:02
                  Hardy

więcej,więcej i jeszcze raz więcej

na forum (już) jestem do przesady delikatny,aż na wymioty mi idzie
                  cenzuruje rysunki,wstawiam już tylko takie ugrzecznione,ale chyba więcej
                  mogę?,jak coś będzie nie tak,to Ojciec Założyciel,kol.Uli da mi znać,a ja wtedy (link)

i zgadzam się z Jego Ekscelencjami/Eminencjami,że chwalą
                  o.Tadeusza z maryjnego radia za brak poprawności politycznej

jak oni mogą,to dlaczego nie ja (my)? (brak odpowiedź wskazany)

w ostatnim czasie czytam teksty do roku 1939 w "Ateneum Kapłańskie" Stefana Wyszyńskiego (kard.)
                  ostro jedzie,aż strach o tym pisać

--------------------------------------

stare,ale dobre,i jeszcze Kwiatkowska,cudne
                  • hardy1 Re: 28 listopada,CWP 03.12.12, 22:11
                    Mirku, i dobrze. Celniej trafia "delikatne" z podtekstem, niż prymitywne. Na to drugie nie trzeba pomyślunku.
                    Żart i kpina jest jak celny cios szpadą - dziurka mała, a trafia aż do głębi. Prymitywna maczuga powoduje zewnętrzne stłuczenia, nie sięgając w miejsce chronione wink
                    • mirekms Re: 28 listopada,CWP 03.12.12, 23:00

maczuga nie jest dobrym narzędziem,odciski na dłoniach można dostać
                      a subtelnie koniecznie,ale ile ja już przeżyłem subtelności,dużo i więcej

obrażam rozmówcę,a on nie wie że go obrażam,widocznie subtelny jestem

czasami warto być bardziej komunikatywny,a już szczególnie w polityce

odbiorca masowy,tłum (2+) reaguje na hasła,obrazki,i nie komplikować
                      uprościć symbolikę do minimum,i potwierdzić mądrość rozmówcy (ważne)

--------------------------------

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/527420_441889089204330_1104344402_n.jpg

rysunek - Raczkowski
                      • hardy1 Re: 28 listopada,CWP 03.12.12, 23:42
                        ,,,no i "wiedzący wszystko o religii" ma dwa wyjścia -nie odpowiedzieć i żyć. Albo odpowiedzieć i cieszyć się bardzo krótką trafną odpowiedzią smile
                        Chyba że wpadnie na pomysł i napisze odpowiedź, prosząc o jej odczytanie prowadzącego "grę o wszystko" suspicious

PS. Mirku, u nas nie ma tłumu "2+". Z komunikacją nie mamy problemu. Chyba że wyjdziesz na "masowe fora". Wiem, że to rozdziera duszę. Nie martw się, nie Ty pierwszy. Mam tak codziennie, ciągle w ciągu dnia muszę się dostosowywać do poziomu "nie tłumu", na zmianę z "tłumem" wink
                      • 1agfa Re: 28 listopada,CWP 04.12.12, 02:48
                        Mirek napisał:
                        (...)
                        >obrażam rozmówcę,a on nie wie że go obrażam,widocznie subtelny jestem (...)
                        big_grin big_grin
                        Jesteś pewien, że nie wie? Może sobie w pamięci zapisuje? wink
                • hardy1 Re: 28 listopada,CWP 04.12.12, 00:40
                  ...jak najdalej od fatalnego szwedzkiego wychowania "dzieciom wszystko wolno, dorosłym do nich nic" (mam jak najgorsze z tym doświadczenia. To jest antywychowanie), z daleka od "hen".

I ja już udaję się na zasłużony wypoczynek nocny...dobranoc Karen i Mirku, dobranoc Wszystkim smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka