Dodaj do ulubionych

Krzykiem...

19.01.20, 20:50
... niekoniecznie się wygrywa. Groźne miny i histeryczne wrzaski tylko odstraszają ( nie przestraszają!) wyborców..

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82593503_2183961151911950_4939854389226504192_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=o1NBIIM5AMUAX-lB--7&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=f33cd9188729be800344d70e2c7ae0a0&oe=5ED6E8D0
Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Krzykiem... 20.01.20, 10:29
   List do prezydenta Andrzeja Dudy opublikowali wczoraj przewodniczący komisji spraw zagranicznych Kongresu Eliot L. Engel i przewodniczący podkomisji ds. Europy, Eurazji, Energii i Środowiska Bill Keating.

   List napisany w grzecznym, ale ostrym tonie poddaje jednoznacznej krytyce ustawę dyscyplinującą jako zagrażającą rządom prawa w Polsce i podważającą podstawy ładu demokratycznego. Autorzy, obaj prawnicy z wykształcenia, piszą też o wcześniejszych ustawach PiS wymierzonych w państwo prawa oraz wymieniają czystki w wojsku i służbach wywiadowczych, które naruszyły apartyjność tych instytucji.

   Warto na ten fragment zwrócić uwagę, bo przez ministrów obrony Antoniego Macierewicza i Mariusza Błaszczaka, z wojska zostali zwolnieni najwyżsi dowódcy, wyszkoleni m.in. w USA i mający za sobą udział w misjach zagranicznych pod dowództwem amerykańskich partnerów. Takie osłabienie polskiej armii niepokoi Amerykanów, którzy rozmieszczają dodatkowe siły w Polsce.

   Eliot L. Engel jest demokratą, kongresmenem z Nowego Jorku, byłym prokuratorem okręgowym, Bill Keating, też demokratą, prawnikiem, reprezentuje Massachussets.

   List został upubliczniony w niedzielę wieczorem, 19 stycznia. Tego dnia Andrzej Duda znów zaatakował polskich sędziów. Jest to zresztą w ostatnich tygodniach jeden z głównych tematów jego kampanii o wybór na drugą prezydencką kadencję.   Szanowny panie prezydencie,

   Jako wieloletni zwolennicy silnej relacji amerykańsko-polskiej, opartej na wspólnych wartościach demokratycznych, piszemy, by wyrazić głębokie zaniepokojenie reformami sądownictwa, które nie szanują niezawisłości sędziowskiej i podziału władz.

   Od 2015 roku Wasz rząd podejmuje niepokojące kroki w kierunku konsolidacji władzy kosztem polskich instytucji demokratycznych. Kroki te, na które składają się próby usunięcia za stanowiska znacznej liczby sędziów Sadu Najwyższego, oraz szykanowanie sędziów, którzy starają się kontrolować rząd, osłabiły niezależność sądownictwa w Polsce.

   Tymi samymi metodami przeprowadzono czystki w wojsku i służbach wywiadowczych, pozbywając się tych, którzy nie wyrażają całkowitej zgody z polityką rządu, i zastępując ich ludźmi wiernymi partii. Apartyjność tych instytucji została w ten sposób zbrukana.

   Szczególnie martwi nas uchwalona przez Sejm 20 grudnia 2019 roku, nowelizacja Prawa o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw. Zgodna z duchem tzw. reform podjętych w ostatnich 4. latach, ustawa ta stanowi zagrożenie dla niezależności sędziów, ogranicza ich wolność wyrażania opinii i zrzeszania się, zmniejsza autonomię sędziowską i rozszerza polityczną kontrolę nad pracą sądów.


   Ustawa umożliwia też m.in. stawianie zarzutów dyscyplinarnych sędziom, którzy przeciwstawiają się usuwaniu przez rząd mechanizmów kontroli władzy, ogranicza też decyzyjność organizacji sędziowskich, w tym ich wpływ na wybór prezesa Sądu Najwyższego i innych sędziów.

   Wejście tego prawa w życie stanowić będzie znaczący krok w tył w historycznym przywództwie Polski w reformach demokratycznych w Europie. Erozja zasad demokracji niweczyć będzie wielki postęp, jaki przez dekady uczyniła Polska, budując nowoczesne, demokratyczne państwo.

   Chcielibyśmy widzieć, jak tętniąca życiem polska demokracja rozwija się dla dobra polskiego społeczeństwa i dla dobra Europy. Siła Polski – tak jak i siła Ameryki – jest jednak oparta na szacunku dla instytucji i wartości demokratycznych. Dlatego – jako przyjaciele Polski – wzywamy Pana do odrzucenia tej ustawy.

   Z poważaniem

   Eliot L. Engel

   Bill Keating
   • sorel.lina Re: Krzykiem... 20.01.20, 12:15

    Stanowisko Stałego Prezydium Forum Współpracy Sędziów z dnia 19.01.2020 r. w sprawie wypowiedzi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 17 i 18 stycznia 2020 roku


    Stałe Prezydium FWS, po wypowiedziach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które miały miejsce w dniach 17 i 18 stycznia 2020 roku, stanowczo PROTESTUJE przeciwko dyskryminacji całej grupy zawodowej, jaką stanowią sędziowie Rzeczypospolitej Polskiej.

    DOMAGAMY się od przedstawicieli władzy wykonawczej, tj przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zaprzestania używania mowy nienawiści skierowanej przeciwko jakiejkolwiek grupie społecznej.

    PRZYPOMINAMY, że w naszej historii znane już były przypadki, kiedy politycy, dla doraźnych celów politycznych, wykorzystywali różne grupy społeczne antagonizując je. Nie chcemy, aby historia ta się powtórzyła.
    PAMIĘTAJMY, że sędziowie codziennie wchodzą na salę rozpraw, aby wydawać orzeczenia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, a słowa Prezydenta RP mogą doprowadzić do zwiększenia agresji, której ofiarami będą właśnie sędziowie i ich rodziny.

    APELUJEMY o zaprzestanie wypowiedzi szkalujących sędziów, podważających ich dobre imię, naruszających ich godność osobistą, przynależną każdemu człowiekowi. Nie służy to dobru wspólnemu, jakim jest nasza wspólna Ojczyzna.
      • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 14:06
       Z Ameryki to będą czytać Dunajcu. Bez krzty skumania ale będą. Tym bardziej, że tamtejszy "parlament" ma na pieńku z debilem na stolcu, a ten musi zabiegać o głosy Wolonii - zwłaszcza jackowskiej, więc nie kiwnie paluchem w sprawie demokracji w Wolsce.
       • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 14:07
        ralerka od Szanownej Pani MKB dzieli nie procent w sondażach, a to nowo wybrane propisonie bydło.

        PiS i reszta polityków wybrała skład PKW.
        To już ciało POLITYCZNE a nie złożone z sędziów.

        To teraz wynik wyborów będzie taki, jaka władza będzie miała przewagę w PKW

        A to ma obecnie w kieszeni PiS - wskazało 3 członków, 1 członka TK - czyli Przyłębska, i 1 NSA - w którym PiS także ma silne wpływy.

        NIE MA ANI JEDNEGO PRZEDSTAWICIELA SĄDU NAJWYŻSZEGO!
        Pierwszy raz w historii wolnej Polski

        "Były szef PKW Wojciech Hermeliński ostrzegał, że taka sytuacja jest sprzeczna z wytycznymi Komisji Weneckiej, Rady Europy, a osoby wskazane przez partie będą brały udział w rozpatrywaniu sprawozdań finansowych komitetów wyborczych i partii, co jest jednym z zadań PKW. – Będą to osoby wskazane przez partię, do których partie mają zaufanie. To jest właśnie problem, bo w zasadzie będą orzekać o swoich sprawach – przewidywał Hermeliński."

        I to właśnie bydło nie zawaha się unieważnić wybory, gdy będą nie po myśli mafii.
        • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 14:36
         https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82445952_2839474449515527_8805064178097192960_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ohc=cJoUzrHO_HAAX_I2rdO&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=0914db64c46d0f4532ccf798bba19fbf&oe=5E9D38B3

         Bo Ślunzoki liczą, iż przyznają im odmienną narodowość (Ślunską naturalnie) lub też w ich obronie - jako ukrytej opcji niemieckiej - stanie Janielcia.

         Co za durny naród, co za Ciemna Masa bez krzty honoru.
         Winno się to pogonić na cztery wiatry a nie gościć kłamczuszka w pełnej gali.
          • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 14:50
           Prezydent daje krajowi twarz. Kochani, czy wolimy Polskę twarzy złej, wywrzaskiwanych obelg, mimik a la Mussolini, czy wolimy Polskę elegancji, uśmiechu, życzliwości do ludzi, pokoju a nie wojny i słów spokojnych, mądrych? Wybierzmy uśmiech, a nie wrzask, życzliwość, a nie obelgi, spokój w kraju, a nie wojnę. To jest możliwe!!
           • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 14:54
            zbbbaaafffcccaaajjjeeeewwww nad Potomak Hufy nasze Prowadź!
            Nie będzie żydolewacka hamerykańska hołota pluć w jidisz w nasze Dumnie Podniesione Czoła.

            wiadomosci.wp.pl/kulisy-listu-kongresmenow-do-prezydenta-dudy-to-przygrywka-przed-przemowieniem-pelosi-6469682013534337a?fbclid=IwAR0fgT1SWPg6JQITCHPRO9Mej_zvDVgOPTuRazGAWBTH6vF0j5Obo8-rrok
               • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 17:07
                Comfortably Numb (Live, Delicate Sound Of Thunder)
                Pink Floyd
                Hello? Hello? Hello?
                Is there anybody in there?
                Just nod if you can hear me
                Is there anyone at home?
                Come on now
                I hear you're feeling down
                Well I can ease your pain
                Get you on your feet again
                Relax
                I'll need some information first
                Just the basic facts
                Can you show me where it hurts?
                There is no pain you are receding
                A distant ship smoke on the horizon
                You are only coming through in waves
                Your lips move but I can't hear what you're saying
                When I was a child I had a fever
                My hands felt just like two balloons
                Now I've got that feeling once again
                I can't explain you would not understand
                This is not how I am
                I have become comfortably numb
                Okay
                Just a little pinprick
                There'll be no more, ah
                But you may feel a little sick
                Can you stand up?
                I do believe it's working, good…
                • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 17:34
                 Po słowach A.Dudy do górników w czasie karczmy piwnej w Katowicach:"Proszę Was o wsparcie, bo sytuacja jest trudna", zastanawiam się czy Dudzie chodzi o to aby powtórzyła się sytuacja z marca 1968 r gdzie ORMO i klasa robotnicza PACYFIKOWAŁY strajki STUDENTÓW czy dzisiaj GÓRNICY ze SZTYLAMI od kilofów mają pacyfikować protesty SĘDZIÓW, a może później LEKARZY i wszystkich INACZEJ MYŚLĄCYCH od DOBREJ ZMIANY??? Duda twierdzi, że nieodpowiedzialnych należy eliminować. Wydaje mi się , że NIEODPOWIEDZIALNEGO A.Dudę należy w maju 2020 roku WYELIMINOWAĆ z życia politycznego. Duda jest WIELKIM WSTYDEM dla POLSKI jako prezydent i trzeba wysłać Go na ŚMIETNIK HISTORII.
                 Dla przypomnienia:

                 https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/83267028_169698594251523_7306905939448168448_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeGnPeuBVQz68fI3EB-f8EUqb4QZjy77W-OtlojwprptGhKLbZQTz6rqp4bQ3WyTrUBcJ7HodjaFw8-cGfWVN0GmA2na_vDmpiNRrYRRlhRBpA&_nc_ohc=a4hc4a2DTPgAX_Enjyo&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=796d341bcf4a2081b5f05cabd1905d71&oe=5ED4FBBF

                 https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/83865656_169698770918172_7417993279989350400_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_eui2=AeFIsIal6Ia6EhviPeRUExglR8lF7hiCormvNn-3iasWbYzwjxJFWFuHSjPdnPXIF8wf3Ur5dTlk_M0-vnrlYkh_k_C0TzkhhWLMY5k6YMj2cg&_nc_ohc=UppU-BXyM6cAX8e0mYU&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=76be69829ea568512e0f651f8c729d56&oe=5ED076B5

                 z netu.

                 Teraz wezmą bejsbole.
                  • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 17:37
                   Wedle najnowszych wyliczeń 4 miliona obywateli Polski przebywa na terenie pozostałych 27 państw członkowskich.. Niemal wszyscy mieszkają i pracują na podstawie unijnych regulacji.. dlatego po raz kolejny chcemy zaktualizować ich sytuacje.. albowiem władza nad Wisłą piąty rok z rzędu wymachuje toporem aby finalnie wyprowadzić Polskę z UE.. Pierwszą i naturalną konsekwencją będzie utrata wszystkich praw jakie płyną z członkostwa w unijnej wspólnocie.. a to oznacza że niemal wszyscy zostaną zmuszeni do powrotu do kraju.. Należy w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić! że różnica pomiędzy Brexitem a Polexitem będzie kolosalna.. Bo o ile unijni negocjują z Wielką Brytanią sprawę opuszczenia wspólnoty.. to z Polską nikt negocjować nie będzie.. wszak jedno nie ulega najmniejszej wątpliwości.. Władza która permanentnie demoluje unijne traktaty.. nie oszczędzi ich przy Polexicie.. dlatego nikt i nigdzie.. oraz w żadnej kwestii nie pójdzie Polakom na rękę.. a wszyscy poszkodowani będą mogli zgłosić reklamacje w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej.. Sytuacja w Polsce jest niezmiernie dynamiczna i w przeciągu kilkunastu miesięcy może się okazać że kraj nad Wisłą jest poza unijną planszą.. Być może w tej chwili podniosą się głosy że do opuszczenia UE niezbędne jest referendum.. ale w tym miejscu natychmiast przypominamy.. że włodarze Polski piąty rok nie stosują się ani do Konstytucji.. ani do obyczajów.. ani do żadnych zasad.. a już najmniej do unijnych traktatów.. Prosimy zatem nie być zaskoczonym.. jeżeli coś zostanie przeprowadzone ze złamaniem fundamentalnych zasad.. bowiem kluczowe figury na polskiej szachownicy są nie tylko podatne na zdalne sterowanie.. ale przy okazji kompletnie nieobliczalne.. Jesteśmy w pełni świadomi w którą stronę prowadzone jest obecne ale i kolejne pokolenie Polaków.. Nie zamierzamy tracić wszystkich przywilejów przez grupkę kilkuset ludzi.. wybranych do tymczasowego zarządzania Polską. Najważniejsi Polacy z Unii mówią że w tej chwili Polska jest wyprowadzana z UE to Tusk, Gersdorf oraz Safjan.. dlatego informujemy że czerwony alarm pali się w kolorze bordowym!
                       • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 20:49
                        Olga i ja

                        POSTANOWILIŚMY, JA JAKO PREZYDENT”…

                        "Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg".
                        To treść ślubowania polskiego Prezydenta. Nie dość, że z ładnych kilkunastu milionów Polaków obecna „głowa państwa” zrobiła idiotów i ich po prostu okłamała jeszcze przed objęciem urzędu, to na dokładkę, mieszając Stwórcę w treść przysięgi, której nie zamierzała dotrzymać, pokazała mu środkowy palec… Trzeba było opuścić ostatnie zdanie o Bogu, bo nie jest ono obowiązkowe. A tak wyszło na to, że jedynymi, których 4,5 roku temu "głowa państwa" nie okłamała, był twardy rdzeń elektoratu PIS-u. Czyli raptem 3-4 miliony Polaków. My i Bóg możemy już mieć duże pretensje.

                        „Postanowiliśmy, ja jako Prezydent…”. Jaki przywódca europejski zaczyna swoje wystąpienie do rodaków od takiej formułki?! Gdyby takie słowa powiedzieli Prezydent lub Kanclerz Niemiec, to 80 milionów jego ziomków wpierw tarzałoby się ze śmiechu po podłodze, a potem zmusiliby takiego „Postanowiliśmy…” do poddania się kompleksowym badaniom psychiatrycznym. Nawet Prezydent Trump, który na punkcie swojego "ego" (i nie tylko) ma przecież zdrowo zaorane "pod sufitem", nigdy takich słów nie wypowie.

                        Pluralis maiestatis (łac.) czyli „liczba mnoga majestatu”– użycie liczby mnogiej zamiast liczby pojedynczej, mające na celu podkreślenie godności i dostojeństwa władcy, stosowane przez niego w odniesieniu do siebie samego… Taka dawna forma mówienia o sobie wzięła się prawdopodobnie z powszechnego wówczas przekonania o boskim namaszczeniu władców („My, z woli Boga, król…”) lub wręcz ich cechach boskich. Dziś wypowiada je przywódca średniej wielkości i mało znaczącego kraju, w dodatku wybrany nie przez żadnego Boga, tylko przez, mających coraz mnie wspólnego z Bogiem, własnych rodaków. Przyfastrygował sobie „majestat”, założył czerwony płaszcz oraz koronę z tektury, no i gada „ja” w liczbie mnogiej… Taka nowa, pisowsko-dudowa etykieta dworska lub maniera. Może jednak rzeczywiście chodzi mu o to, że on i Pan Bóg coś postanowili? Mania wielkości manią wielkości, ale to już pachnie XVII wiekiem!

                        A jakby mało było tego „śmy”, to jeszcze w każdym publicznym wystąpieniu kilka razy podkreśla to swoje „ja jako Prezydent”. Potem zaś wściekłym wzrokiem groźnie spogląda dookoła, wydyma policzki i podnosi podbródek… Może na jakichś przygłupach robi to wrażenie, ale dla ludzi o IQ powyżej 100 punktów jest to jak uderzenie pioruna żenady, błazenady i kompromitacji najwyższego urzędu. Gdyby raz występował jako Prezydent, innym razem jako doktor nauk prawnych, a jeszcze innym jako po prostu Andrzej Duda (po raz pierwszy od miesięcy napisałem to imię i nazwisko), można by tego ”ja jako Prezydent…” od biedy zrozumieć. Ale on od 4,5 roku zawsze i wszędzie występuje wyłącznie jako Prezydent! Nawet jeżdżąc po stoku lub uciekając w panice z pizzerii przed odważną dziewczyną zadającą mu przecież dość proste pytanie: "dlaczego wciąż łamie pan Konstytucję?!".

                        To nie koniec mojej dzisiejszej semantycznej ekwilibrystyki i gry w słówka. Proszę bardzo, niech gada o sobie, jakby był polskim królem! Z milionów Polaków idiotów już zrobił. Co zadaniem szczególnie trudnym nie było, bo od ponad 200 lat prawie wszyscy robią z nas idiotów. A już szczególnie ci nami rządzący. Więc niech teraz ten "Miłościwie Nam Panujący" spokojnie nie tylko robi idiotę, tym razem już z siebie samego, ale także niech pokazuje wszem i wobec, że jest nie tylko idiotą, ale także zwykłym bucem i pajacem. Tak na marginesie tego „ja jako Prezydent…” chcę coś przypomnieć. 3 lata temu to nie Kaczyński, pod osłoną nocy, z kapturem na głowie i szalikiem na ryju, jak zwykły kibol, przedzierał się przez żywopłoty i ogrodzenia, by dostać się przed oblicze „głowy państwa”. Tylko robiła to „głowa państwa”, przedzierając się do willi zwykłego posła na Żoliborzu… Ciekawe, czy wtedy zadawała sobie pytanie: "co My tu robimy jako Prezydent?!". To nie Pawłowicz i Piotrowicz kazali wyłączyć podczas swojego ślubowania kamery, mikrofony i światła w Belwederze... To nie Kaczyński, witając się z „głową państwa” zachowuje się tak, jakby chciał uklęknąć lub ucałować dłoń monarchy. Jest dokładnie na odwrót…

                        Zaczynam właśnie punktować ostatnie szokujące wypowiedzi "Jego Wysokości". Diabli wiedzą, kiedy skończę... Było ich tyle, że już sam nie wiem, którą omówić jako następną. No i jeszcze nie zacząłem wybierać, a już mnie krew zalewa.

                        Nie wiem, co PIS-owcy spece od PR i marketingu wyborczego doradzają "Jego Wysokości". Jeśli to oni podsunęli mu pomysł i napisali treść ostatniej przemowy na Śląsku, wzywającej górników, by wsparli rząd PIS-u w walce z polskimi sędziami, to gratuluję doradców. Pomijam już fakt, że sędziowie Gersdorf, Zabłocki, Tuleya, Łączewski, Juszczyszyn lub Żurek mają w sobie więcej odwagi, kultury osobistej, poczucia odpowiedzialności za losy kraju i patriotyzmu, niż cały PIS razem wzięty ze swoim Prezydentem. Chodzi mi o coś innego. "Jego Wysokość" widać nie zauważyła, że tak jak jego partię poparło ostatnio w wyborach 8 milionów Polaków, tak 9 milionów innych Polaków (a z "Konfederacją" licząc 10 milionów) było PIS-owi przeciwnych. I z tych 10 milionów zdecydowana większość identyfikuje się właśnie z wymienionymi sędziami! Więc "Jego Wysokość", wzywając członków górniczej "S" do walki z sędziami, wzywa ich do walki nie z jakąś grupą odszczepieńców w togach, ale z 1/3 własnego narodu... Im też 4,5 roku temu składała ślubowanie trzymając rękę na Konstytucji.

                        Cdn
                        • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 20:50
                         Gdy słyszę w ustach "Jego Wysokości" słowa "oczyścimy nasz dom" to nieodparcie przypominają mi się słowa jej kolegi partyjnego senatora Biereckiego o konieczności "oczyszczenia narodu z tych, którzy nie są godni, by należeć do wspólnoty...". Słowa straszne. Przywołujące wspomnienia marszów z pochodniami, rzezi przeciwników politycznych i obozu koncentracyjnego w Dachau. Dziś, po 80 latach, słowa Adolfa Hitlera powtarzają członkowie partii rządzącej w państwie będącym członkiem UE i NATO, która to partia ma w swojej nazwie słowa "prawo" i "sprawiedliwość".

                         Skoro już jestem przy ostatnim spotkaniu z działaczami górniczej "S" to jeszcze jedna ważna kwestia. O czym część z Was pisze w komentarzach do moich tekstów, do cholery?! Że jesteście w szoku, że wielu z Was załamała atmosfera tego spotkania i bezkrytyczne, a momentami nawet entuzjastyczne wsparcie dla polityki PIS-u okazane przez obecnych tam górników?! Nie zachowujcie się jak dzieci! Życiorys każdego z obecnych na sali został sprawdzony przez służby PIS-u nie jeden raz, ale 3 razy. Tak jak sprawdzany jest 3 pokolenia wstecz każdy, kto zbliża się do Prezesa na odległość mniejszą niż 50 metrów! Po to, by w którymś momencie "Jego Wysokość" lub Kaczyński nie usłyszeli przypadkiem okrzyków "Konstytucja!", "zdrajca!" lub "bolszewik!". Zamiast więc teraz rozpaczać, zapamiętujcie nazwiska tych, których na tej sali rozpoznaliście! Kiedyś jakoś będziemy musieli ich odszukać...

                         Na zakończenie. Może część za Was zauważyła, że dziś złagodziłem język wypowiedzi. Określenia „szmata”, „kanalia” lub „swołocz” Was na ogół nie drażnią, ale drażnią adminów grup, w których niektórzy dobrzy znajomi chcieliby udostępniać moje posty. Są to grupy bardzo liczne i prężne, ale często o profilu właściwie apolitycznym. Skupiają więc także osoby nie interesujące się polityką, a nawet te nadal popierające "dobrą zmianę". Nawet gdyby moje teksty zaczęły być w tych grupach publikowane, nazywając szmatę - „szmatą”, a kanalię - „kanalią”, ludzi niezdecydowanych prędzej odstraszę, niż przekonam do naszych racji. A wkrótce każdy głos będzie na wagę złota. Więc jestem gotów przychylić się do sugestii i argumentów o konieczności złagodzenia języka wypowiedzi. Wy wiecie już doskonale, że gdyby to zależało wyłącznie ode mnie, to moje teksty o PIS-ie składałyby się wyłącznie ze słów niecenzuralnych.

                         Przychylę się również do próśb o jednak pewne ograniczenie długości postów. Gdy zaczynałem w sierpniu, jeszcze jako ”Olga Mazur – Jacek B.”, za górną granicę przyjąłem 5.000 znaków. Potem zrobiło się 6.000, potem 7.000. A ostatnio ocieram się o 10.000 znaków… Nawet o tym nie wiedzieliście. Od dziś koniec z takimi „tasiemcami”. Najwyżej będziecie czytać moje teksty w odcinkach, tego samego dnia np. dwa. Lub trzy…
                         Już dziś macie tego przykład. To zaledwie 1. odcinek tekstu "Postanowiliśmy, ja jako...".

                         Dziękuję za uwagę.
                         I proszę o udostępnianie tego tekstu gdzie się da, komu się da i kiedy się da...

                         Olga Mazur
                         • wscieklyuklad Re: Krzykiem... 20.01.20, 21:10
                          Panie Andrzeju Dudo,
                          po Pana apelu do górników o pomoc w oczyszczeniu Polski chciałbym zapytać, jak ma się to odbywać? Będzie Pan z górnikami obmywał z kurzu starości i zacofania, wyganiał z kraju, izolował od społeczeństwa, czy jeszcze bardziej drastyczne środki Pan zastosuje?
                          Ponieważ leży mi na sercu dobro mojego kraju chciałbym podpowiedzieć Panu, że najpilniej potrzeba oczyścić Polskę z niekompetencji władz, bo zatrute powietrze, śmieci, choroby... zależą od inicjatywy, która ich nie nawiedza.
                          Wszystko jednak da się zrobić, ale sam rzeczywiście nic Pan nie poradzi, bo wybory blisko, a sukcesów jak na 5 lat „dojnej zmiany” mało.
                          Na pierwszy plan do czyszczenia zgłaszam nielegalnego dyktatora reżimu, bo nie ma takiej funkcji w Konstytucji RP. Po oczyszczeniu Polski z tego schorowanego komucha i "prezesa", poprawę zobaczymy natychmiast.
                          Następnie proponuję oczyścić ministerstwo sprawiedliwości od generalnego przestępcy kraju. Nie będzie takich zamachów jak na Barbarę Blidę, nie będzie wsparcia dla morderców Igora Stachowiaka, skończy się prywata postępowań karnych lekarzy, organizacja hejtów nienawiści płynących z jego ministerstwa, a dzieci i matoły prawne nie będą awansowały na najwyższe urzędy w kraju.
                          Musi Pan oczyścić służby specjalne z kolesiów Banasia, bo giną miliony w służbach i trzeba zatrudnić agentów do pilnowania agentów, a co dopiero dla innych hien partyjnych.
                          Proponuję oczyścić Polskę z faszystów i tu wystarczy zdelegalizować narodowców oraz pozbawić wpływów Mateusza bajko-mówcę.
                          Jednocześnie oczyściłbym zdrajców i mitomanów zgromadzonych wokół szalonego Antka i oligarchy z Torunia, tak jak z totalnego, ale jednak mini-stera Mariusza siedzącego na niesprawnej ławeczce patriotycznej, bo o obronie narodowej nie wie przecież nic.
                          Oszalałych PiS-osłów z Wiejskiej na czele z pedofilem z Podkarpacia i tej, co to czyta o Katyniu z przedwojennych książek, czyszczenie należy się pilne.
                          Oczyszczenia wymaga wiara Polaków w brzuchatych biskupów pełnych pychy, pijaków i pedofili, którzy korzystają ze wszystkich możliwych przywilejów w kraju.
                          Panie Andrzeju Dudo,
                          sam Pan widzi, że pracy jest wiele, a ja dopiero zaczynam Panu pokazywać miejsca do oczyszczenia.
                          Tak, więc nici z nart w tym roku i wizyt turystycznych po selfie z kolejnym prezydentem lub koniem. Trudno, jak chce się coś pożytecznego zrobić, to trzeba się poświęcić.
                          Nie będę dużej zarzucał Pana moimi podpowiedziami, więc chwilowo na tym skończę. Zdradzę jednak, że najwięcej czyścicieli potrzeba będzie w mediach Kurskiego i braci Karnowskich. Tam górników może już nie wystarczyć, mimo że nie mają co robić, odkąd węgiel kupujemy od Rosjan zrabowany na Ukrainie. W TVPiS i narodowych szczujniach wylałbym odrdzewiacz i lizol, zamknął archiwa ze wzorami postępowania z czasów komuny, kazał im się utrzymać z reklam pozapaństwowych i po miesiącu sami się oczyszczą.
                          Panie Andrzeju Dudo,
                          słusznie Pan wzywa pomocy do oczyszczania, bo szmat u nas nie brakuje, ale sprzątaczki zwolnił Pan w ramach ustawy dezubekizacyjnej i pozbawił części emerytury, dlatego wypada samemu założyć fartuszek i zacząć szusować z wiadra.
                          Na koniec przyjdą wybory i jeśli też Pan oczyści swój Pałac, może naród odniesie sukces. Czego Panu i sobie z całego serca życzę.
                          Zawsze z dobrą radą,
                          Adam Mazguła
                         • 1zorro-bis Re: Krzykiem... 20.01.20, 22:16
                          ja na tego ciula "Mussoliniego" juz patrzec nie moge....Takiego blazna Polska jeszcze nie miala....

                          --
                          A takie sobie cusik....big_grin
                          www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka