Dodaj do ulubionych

Stan (krypto)wyjątkowy

14.03.20, 09:21


Przypominamy, PiS przeznaczył 2 miliardy zł w tym roku na na propagandową TVP!
Unia Europejska przeznaczyła dla Polski ponad 32 miliardy (w złotych) na skutki związane z koronawirusem

Na swoich licznych konferencjach Morawiecki i Duda o tym nie mówią i pozwalają, np. Maciarewiczowi, na putinowskie kłamstwa i publiczne pytania "gdzie jest Unia".
Dlaczego? Pytanie retoryczne.

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/89772263_2221998568108208_8391698198904700928_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=oQF44PKkMmgAX8-xqkV&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=313ae8d109f7af1b94c3c8081af2a478&oe=5E929E82

Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Stan (krypto)wyjątkowy 14.03.20, 09:24
   https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/89716232_2787764381457572_5293991206039060480_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=110474&_nc_ohc=x9xtGq203r8AX91ro58&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=f1ef34d7f66fcdb78e9315ccdbc137c8&oe=5E90B38C

   Dlaczego nie zawieszają kampanii wyborczej i nie przesuwają daty wyborów?
   Grają na wynik PAD.

   Dla kontrkandydatów kampania jest niemożliwa do prowadzenia, a obóz rządzący niedawno wykupił sobie pakiet "Propaganda+" za 2 miliardy złotych.
     • sorel.lina Re: Stan (krypto)wyjątkowy 14.03.20, 09:44
      Dlaczego faktyczny stan wyjątkowy nie może być przez władzę nazwany stanem wyjątkowym?
      Oto odpowiedź:

      Według postanowień Konstytucji z 1997 (art. 228 i następne)

      stan wyjątkowy może wprowadzić prezydent na wniosek Rady Ministrów na czas oznaczony, lecz nie dłuższy niż 90 dni, na części albo na całym terytorium kraju, jeśli zagrożone zostało bezpieczeństwo państwa, bezpieczeństwo obywateli lub porządek publiczny.

      Prezydent może przedłużyć ten stan tylko raz (na okres nie dłuższy niż 60 dni) za zgodą Sejmu.

      W czasie stanu wyjątkowego oraz w ciągu 90 dni od jego zakończenia nie mogą być zmienione Konstytucja i ordynacje wyborcze oraz nie można rozwiązać Sejmu; nie przeprowadza się też wyborów ani referendów ogólnokrajowych.

      W przypadku upływu kadencji Prezydenta, Sejmu i Senatu bądź organów samorządu terytorialnego ulegają one odpowiedniemu przedłużeniu.
              • wscieklyuklad Re: Stan (krypto)wyjątkowy 14.03.20, 14:34
               andrzej Duda vel adrian

               Zachęcam pana premiera Donalda Tuska do tego, żeby biorąc pod uwagę, że przez kilka lat pełnił bardzo eksponowane stanowisko w Unii Europejskiej, w końcu był, jak by nie było, przewodniczącym Rady Europejskiej, żeby zachęcał swoich kolegów w Brukseli do tego, aby rzeczywiście dynamiczniej realizowali programy wsparcia, które są potrzebne.

               źródło Polsat News, 13.03.2020

               biedny kretyn
                • wscieklyuklad Re: Stan (krypto)wyjątkowy 14.03.20, 19:00
                 pisonia mafia ukrywa szczegóły dotyczące chorych z powodu koronawirusa.
                 Kwarantannie poddano WSZYSTKICH lekarzy Kl. Kardiologii Szp. Biegańskiego w Łodzi po tym, jak u jednej ze sprawujących opiekę nad pacjentami OIOM(!!!!) po utracie przez nią przytomności stwierdzono obecność koronawirusa.

                 Panika także na Śląsku (ukryta opcja niemiecka) bowiem koronawirusa stwierdzono od ordynatora OIOM-u - lekarze z tego ośrodka pełnią dyżury w 1/3 śląskich OIOMów!
                 Kwarantanna wykosi kolejnych lekarzy. Problemem będzie wtedy nie tylko brak respiratorów, ale brak odpowiednio wyszkolonych do ich obsługi.

                 Tymczasem kutas matołuszek i bucenty pinkas pierdolą teraz w telewizjach jak to jest cacy, na Zachodzie to dopiero syf, a świat winien czerpać z naszych doświadczeń w walce z koronawirusem.
                 Dotychczas WYŁĄCZNYM wolskim osiągnięciem jest zredukowanie liczby testów w kierunku zakażenia do minimum.
                 Na szczęście pozostałe kraje mają inne podejście do diagnostyki.
                 Ciekawe czy w chwili lawinowego przyrostu zachorowań te buce będą równie nadymać swe ego.
                    • wscieklyuklad Re: Stan (krypto)wyjątkowy 14.03.20, 19:10

                     Wstrząsający wpis pielęgniarki. Tak wygląda jej praca podczas epidemii

                     Przez wiele godzin dziennie pracuje w nieprzepuszczającym powietrza kombinezonie ochronnym, masce i okularach. Żeby zrobić łyk wody, albo skorzystać z toalety musi najpierw ściągnąć z siebie wszystkie te rzeczy. Na to i tak nie ma jednak czasu. 23-letnia Alessia B. pracuje w szpitalu w Mediolanie, stolicy Lombardii gdzie odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa we Włoszech. Wpis, który zamieściła na swoim Instagramie, poruszył internautów.

                     www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/koronawirus-we-wloszech-pielegniarka-alessia-b-o-walce-z-epidemia/dy3jlcb?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare&fbclid=IwAR3aGElM8PoRcFUZ1ptcH5v8p3Bhdzo-eBOC38ZA8hHlF6PGDaZBDjVYMaA
                       • wscieklyuklad Re: Stan (krypto)wyjątkowy 14.03.20, 19:24
                        Kazimierz Marcinkiewicz

                        Pytam premiera,
                        od stycznia wiemy o epidemii koronawirusa rozprzestrzeniającej się najpierw w Chinach, a pózniej w innych krajach. W lutym było już pewne, że wirus tak rozprzestrzenia się po świecie, że trafi niebawem do Polski. Reakcje rządu z ostatnich 10 dni wydają się racjonalne. Dlatego należy się polskiemu społeczeństwu odpowiedz na następujące pytania:
                        👑 Kto i dlaczego podjął decyzję, że jako jedyny kraj UE nie wzięliśmy w styczniu udziału w przetargu na testy i maski? Czy wiedział o tym premier?
                        👑 Co rząd i agendy rządowe zrobiły w styczniu i lutym w celu przygotowania naszego kraju do epidemii? Konkretnie, kto i jakie podejmował decyzje i działania, dzień po dniu?
                        👑 Dlaczego do pierwszego tygodnia marca były tylko cztery punkty wykonywania testów na koronawirusa, co spowodowało radykalne opóźnienie działań? Dlaczego nie opracowano wcześniej planu zagęszczenia miejsc dokonywania testów? Kto za to odpowiada?
                        👑 Dlaczego dopiero ostatnio opracowuje się procedury postępowania w szpitalach, transporcie, sklepach, aptekach, itp z wirusem?
                        👑 Dlaczego nie dokonano centralnych zamówień środków higieny, np masek, kombinezonów itp dla szpitali? Kto za to odpowiada?
                        👑 Czy to prawda, że Duda i Szumowski, byli w trakcie epidemii na nartach we Włoszech?
                        👑 Kto odpowiada za to, że w Polsce mamy tylko 50.000 testów na koronawirusa? Kiedy zostały podjęte decyzje, że to wystarczy? Kiedy i o ile drożej zamówiono kolejne testy?
                        👑 Ile osób z ponad 100.000 osób wracających w marcu z krajów objętych epidemią zostało przetestowanych na obecność wirusa?
                        👑 Kto odpowiada za brak badań przeprowadzanych na lotniskach i granicach? Czy wiedział o tym premier?
                        👑 Czy prawdą jest, jak powiedział Andrzej Duda, że pierwsze przypadki wirusa pojawiły się w zachodniopomorskim już w styczniu? Ile czasu obecność wirusa w Polsce była zatajana przed społeczeństwem?
                        👑 Kto odpowiada za to, że w Polsce jest tylko 10.000 respirator /w Czechach 300.000/? Kiedy zostały zamówione kolejne respiratory i o ile drożej? We Włoszech wysoki poziom śmiertelności wynika przede wszystkim z braku możliwości podłączenia zarażonych wirusem do respiratorów.
                        👑 Co stanie się z pacjentami hospitalizowanymi w związku z obecnością konawirusa, gdy zostanie /pewnie w kwietniu/ przekroczona granica 10.000 i nie będzie już dla nich respiratorów? Jakie leczenie będzie dla nich przewidziane?
                        👑 Na co zostanie przeznaczona pomoc finansowa UE związana z pandemią? Czy zostaną zachowane procedury przetargowe, czy ponownie tylko firmy związane personalnie z partią rządzącą będą mogły skorzystać z tych środków?
                        👑 Czy decyzja o zamknięciu granic nie sparaliżuje eksportu i importu, nie ograniczy wymiany gospodarczej, a więc nie powiększy kryzysu gospodarczego?
                        👑 Rząd Niemiec przeznaczył ok. 50 mld Euro na pomoc niemieckiej gospodarce? Ile na pomoc polskiej gospodarce przeznaczy rząd polski? Na jaką wielokrotność środków przeznaczonych na propagandę /2 mld zł/ w mediach reżimowych mogą liczyć Polacy i polscy przedsiębiorcy w sytuacji ogromnego, a niezawinionego przez nich kryzysu?
                        👑 Kto sprowadzi do Polski Polaków pozostających poza granicami kraju, gdy loty zostały odwołane, a granice zamknięte?
                        👑 Na jaką pomoc mogą liczyć małe i średnie firmy, zwłaszcza z sektora usług /transport, turystyka, handel poza spożywczym, sport, rekreacja, gastronomia, kultura, kosmetyka.../, które mają w marcu radykalnie zmniejszone przychody, a przestój potrwa /jak pokazuje przykład Chin/ przynajmniej 3 miesiące? Kto zapłaci za nich ZUS i wynagrodzenia dla tysięcy pracowników? Kto uchroni ich przed bankructwem?
                        👑 Kto zapłaci pracownikom upadających małych i średnich firm zatrudnionych na innej podstawie niż umowy o pracę? Te osoby już obecnie nie mają przychodów.
                        👑 Kiedy może zostać wprowadzona pomoc w postaci przesunięć płatności podatkowych, stworzenia tanich, sponsorowanych z budżetu kredytów dla przedsiębiorców, kiedy zostanie opracowany i wdrożony program przeciwdziałania kryzysowi gospodarczemu i program wsparcia rozwoju gospodarczego w związku z koronawirusem?

                        25 lutego odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu w tej sprawie, zbojkotowane przez senatorów PiS /niejaki Karczewski od pół roku robi tylko dwie rzeczy: napieprza bez opamiętania w Marszałka Grockiego i chce jego odwołania oraz po godzinach dorabia w szpitalu, już legalnie/. Dopiero to posiedzenie opamiętało rząd i rozpoczęło myślenie o Polsce. Partia rządząca już tyle razy kłamała i tyle razy walkę polityczną przedkładała nad współpracę i porozumienie, nad dobro wspólne, że należy się Polsce i Polakom pełna informacja i przejrzystość działań. WZYWAM PREMIERA DO ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PYTANIA. TO SIĘ NAM PO PROSTU NALEŻY 🤝

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka