Dodaj do ulubionych

PIS - u ukryta miłość

29.05.20, 16:58
... czyli ...PRL!
Wskrzeszanie gospodarki socjalistycznej.

———————————————————————————————————————-


Uszczypnijcie mnie. Niewyobrażalne, niebywałe, niepojęte... wraca KOMUNA.
Rząd nie przestaje zadziwiać i zaskakiwać. Przecież Polska wyrwała się z okowów komunizmu, żeby nie było już kołchozów i centralnego sterowania. Państwowe, czyli nasze tzn. niczyje? Na państwowych molochach uwłaszczają się aparatczycy partyjni i ich rodziny. Do tego dąży PiS? Rozumiem gałęzie strategiczne, np. energetyka, ale spożywka? Państwowe sklepy są na Białorusi. Ten kierunek obiera rząd? Jeśli te sklepy będą przegrywać swoją konkurencję z gospodarką wolnorynkową (co jest pewne) to dopłaci rząd z kieszeni podatnika? To jakiś żart?
Pamiętam czasy kiedy zaradni i przedsiębiorczy Polacy byli nazywani spekulantami. Liczyło się tylko to co państwowe. Dlaczego model kapitalistyczny jest lepszy od socjalistycznego? Gdyż w kapitalizmie, opartym na własności prywatnej, jest gospodarz. A w kołchozie?
To co, nowe hasła wyborcze Andrzeja Dudy: "kobiety na traktory, a mężczyźni do kołchozów". "Nauczyciele na wykopki ziemniaków". Czy: "Polska jednym wielkim kołchozem zarządzanym przez sekretarzy jedynie słusznej partii"?
Powiem szczerze, że aż ciary chodzą po plecach.
P.S. Premier Szydło ogłosiła w Nowej Soli program "Polska w ruinie" na terenie upadłej Fabryki Nici Odra. Rozumiem, że na tych ruinach powstanie też nowa państwowa fabryka nici? Będziemy światową państwową potęgą i basta. Chińczycy, Amerykanie, Niemcy, Japończycy... mają się czego bać.

W. Tyszkiewicz
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka