Dodaj do ulubionych

Plan awaryjny?

16.06.20, 09:51
Kiedy startowała Małgorzata Kidawa-Błońska byliśmy pewni zwycięstwa w pierwszej turze. Teraz, kiedy pojawił się Trzaskowski, boimy się, że przegramy. Nie wykluczam, że w ostatnim momencie zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, żeby odłożyć wybory – powiedział informator, ważny polityk PiS w rozmowie z dziennikarzem.
Podobno istnieją sondaże, w których to Rafał Trzaskowski wygrywa w drugiej turze wyborów.
Kluczowe sondaże.


– Jarosław Kaczyński ma już plan awaryjny na wypadek, gdyby prezydent Warszawy dogonił obecną głowę państwa w sondażach. To może być wprowadzenie stanu wyjątkowego i odłożenie wyborów. Sytuacja na Śląsku związana z koronawirusem jest fatalna, a przy jeszcze większym natężeniu epidemii uzasadnione byłoby wprowadzenie stanu wyjątkowego. Czekamy – stwierdził rozmówca.

Co na to PO? Borys Budka powiedział, że po partii rządzącej „spodziewa się wszystkiego”.

W PiS widać coraz większy strach przed porażką Dudy, a raz zdobytej władzy nie będą chcieli oddać. Ale Rafał Trzaskowski wygra wybory w lipcu, w sierpniu, czy we wrześniu. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant – dodał lider największej partii opozycyjnej.

Co ze strategią Dudy?

Na niespełna dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi Andrzej Duda stawia w swoich przemówieniach na kwestie ideologiczne. Głośno stało się o wypowiedziach głowy państwa na temat LGBT, a w ślad za jego kontrowersyjnymi przemówieniami poszli politycy PiS, również nie szczędząc gorzkich słów na temat „ideologii”.

Być może sztab uznał, że skoro ten motyw, ten element kampanijny udał się kilkanaście miesięcy temu w wyborach do europarlamentu, bo zmobilizował elektorat konserwatywny, elektorat tradycjonalistyczny, to być może powtórzenie tego manewru spowoduje kolejne zwycięstwo – ocenił Krzysztof Łapiński, który był gościem „Rozmowy Piaseckiego” w TVN24.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka