29.06.20, 19:53
www.facebook.com/TrzaskowskiPrezydent/videos/194584928603651/
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Dogrywka 29.06.20, 19:54
   twitter.com/SlawomirNitras/status/1277634030444384256?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1277634030444384256%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwyborcza.pl%2Frelacje%2F1412686226076678.html&fbclid=IwAR2FiftUio3CtVAgdUPD4jJNSAA-xbuKqGWqYbzjW_VslfP4nCU3V_C-Te0
    • sorel.lina Re: Dogrywka 29.06.20, 21:53
     „Zapraszamy Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do debaty

     TVN, TVN24, Wirtualna Polska i Onet zapraszają Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. Planujemy ją na czwartek, 2 lipca o godzinie 19.25. Poprowadziliby ją Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Marek Kacprzak (Wirtualna Polska ) i Andrzej Stankiewicz (Onet). Zaproszenie wysłaliśmy do sztabów obu kandydatów. Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że zgadza się na udział.

     Debata w TVP planowana jest na poniedziałek, 6 lipca w miejscowości Końskie. Prowadzącym ma być Michał Adamczyk, a pytania będą zadawane m.in. przez publiczność.”


     Andrzej „Niezłomny” chodzi tylko do TVPiS, innych mediów się boi. 😄 Rafał Trzaskowski nie bal się pójść do Kurwizji.
     • 1agfa Re: Dogrywka 30.06.20, 13:55
      Wadim Tyszkiewicz FP, senator RP:

      No to zaczynamy. Hej, niezdecydowani!
      Przyjrzyjcie się polskiej "demokracji" i zacznijcie przewidywać co czeka Polskę. W demokracji, w uczciwym państwie, kandydaci powinni mieć równe szanse w walce o prezydenturę. Mają?
      Jak jest? Zerknijcie w załączony artykuł. Znajdziecie w nim odpowiedź, dlaczego pan Duda ma przewagę? Uczciwie ją zdobył?
      TVP jest telewizją narodową, a tak na poważnie- powinna być telewizją wszystkich Polaków. A czyja jest telewizja TVP, TVP2. TVP3? Chyba nie muszę odpowiadać.
      A czyj jest Polsat? Prywatny? Tak macie rację.
      Solorz od jakiegoś czasu jest nietykalny przez władzę. Jakoś dziwnie wszystko wokół jednego z najbogatszych ludzi ucichło. Linia polityczna telewizji też się zmieniła. Jak myślicie, dlaczego? Bywałem w Polsacie bardzo często. Po ostatniej wizycie wyszedłem zbulwersowany stronniczością i "proPiSowością", jakiej kiedyś nie było.
      Kto ma media, ten ma władzę. Racja?
      I pamiętajcie, to jest tylko preludium do zbudowania dyktatury przez Kaczyńskiego. Po zdobyciu 100% władzy, ci dzisiejsi jego poplecznicy będą wyli z bólu, ale już wtedy będzie za późno, tak jak na Węgrzech, w Turcji czy na Białorusi.
      Wtedy, jak było kiedyś, prawdy trzeba będzie szukać w Radiu Wolna Europa.

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26079804,wybory-2020-ponad-pol-godziny-przemowienia-andrzeja-dudy-to.html#a=351&c=160&s=BoxNewsImg1

      Podpisał dwa miliardy rocznie (z naszych podatków) dla Kurwizji rządowej/propagandowej, to podziękowanie ma i reklamę i osłonę, a małe ptaszki podpowiedzą, jakie pytania! : )
      Nawiasem, na pewno wiedzą Państwo, bo każdy myślący człowiek ma tę świadomość, ile ( ILE!!) można zrobić za takie dwa miliardy (w sumie 10 miliardów) dla rozwalonej tzw. Ochrony Zdrowia?! Dla Edukacji, także radośnie rozwalonej?
      Bardzo dużo. A idą te pieniądze, jak się teraz mówi, jak krew w piach...Trafna to jest alegoria w tym przypadku.
      • 1agfa Re: Dogrywka 30.06.20, 14:01
       PS. Errata: wypowiedź Pana Senatora Wadima Tyszkiewicza, tekst ponad linkiem, powinna być ujęta w cudzysłów, jest cytatem.

       Chyba nie trzeba dodawać, jak wytrawnym i znakomitym samorządowcem jest Pan Wadim Tyszkiewicz, zatem wybitnym politykiem. Zatem znającym się na rzeczy.
       • wscieklyuklad Re: Dogrywka 30.06.20, 17:49
        Dogrywka ustawkowa w Końskich winna wyglądać podobnie jak poniższa historyjka.

        W 896 roku mamy Synod Trupi jedną z najciemniejszych kart historii biskupstwa Rzymskiego.Stefan VI nakazał ekshumację byłego biskupa Rzymu Formozusa w celu odbycia nad nim rozprawy sądowej.Trupa ubrano w szaty biskupie i posadzono na tronie, następnie zadawano mu pytania na które nie odpowiadał, więc uznano go za winnego, odrąbano mu trzy palce, którymi udzielał błogosławieństwa i wraz z poćwiartowanych zwłokami wrzucono do Tybru.
        Mój imiennik nie wyszedł na tym dobrze. W kilka tygodni po synodzie pojmano go i uduszono.

        Telewizyjna ustawka ma mieć na celu ćwiartowanie Szanownego Pana Prezydenta Rafała T.
  • wscieklyuklad Re: Dogrywka 30.06.20, 18:15
   "Fakt": Witek zwoła Sejm wcześniej, by pomóc Dudzie w wyborach prezydenckich. Chodzi o bon turystyczny.

   Jak toto chce zachować pozory! A przecież wynik dogrywki jest znany od niedzieli!
   Kadry mafijne już pracują nad fałszerstwami!
  • sorel.lina Re: Dogrywka 01.07.20, 12:33
   Trzeci na podium, Szymon Hołownia, bezpartyjny, katolik
   https://bi.im-g.pl/im/4b/e0/18/z26086987V,Szymon-Holownia.jpg

   Dorota Wysocka-Schnepf: Panie Szymonie, a zatem Trzaskowski?

   Szymon Hołownia:

   - Przede wszystkim nie Duda. To jest dla mnie komunikat podstawowy. Nie mam w drugiej turze swojego kandydata, więc zagłosuję nie za czymś, tylko przeciwko czemuś. Przeciwko tej wizji prezydentury i Polski, jaką prezentował Andrzej Duda przez ostatnie lata, suflowanej mu przez Prawo i Sprawiedliwość. Chciałbym mieć inny wybór, ale go nie mam.

   - I te cztery postulaty, które pan wskazał, wyglądają jak wyciągnięcie ręki do Trzaskowskiego, bo w zasadzie są zbieżne z jego programem.

   Bardzo się cieszę. Deklaracja, że je spełni, tzn. powoła Radę Samorządową, zleci NIK-owi audyt nie tylko spółek skarbu państwa i zatrudnienia w nich, ale również spółek samorządowych i komunalnych, także w Warszawie, jeżeli przekaże jasny komunikat, że będzie wetował ustawy nieekologiczne, niewspierające samorządów albo te, które zostały napisane na kolanie, no i obsadzi cztery kluczowe miejsca w Kancelarii Prezydenta osobami, które nie będą z partyjnego rozdzielnika, tylko nigdy nie były członkami żadnej partii - i, żebyśmy mieli jasność, nie chodzi o moich ludzi - to być może niektórym z naszych wyborców pomoże to podjąć decyzję. Myśmy to zrobili tylko po to - przychodzi człowiek, chce rozmawiać, my podajemy konkrety, które są dla nas ważne, ale ja decyzji za moich wyborców podejmować nie będę. Oni nie oddali głosu mi, dla mnie - oni oddali głos na mnie. I on nie jest moją własnością.

   - Nie chce pan, by Andrzej Duda był prezydentem przez drugą kadencję, to mówi pan jasno, to co pan doradzi Trzaskowskiemu, aby on wygrał?

   Żeby jak najbardziej odkleił się od swojej formacji, od Platformy Obywatelskiej. Ja nie mam nic osobiście do Rafała Trzaskowskiego, natomiast jak wielokrotnie to mówiłem - PiS robi w Polsce zło, a PO nie potrafi zrobić dobra.    • sorel.lina Re: Dogrywka 01.07.20, 12:45
     Bosak upomina Bielana: To kłamstwo. Nie dezinformujcie opinii publicznej w zawłaszczonych mediach


     https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/BB164O8J.img?h=533&w=799&m=6&q=60&o=f&l=f&x=1249&y=859

     We wtorek wieczorem Adam Bielan na antenie TVP podziękował Krzysztofowi Bosakowi za wsparcie.
     "– Cieszy mnie deklaracja Krzysztofa Bosaka, który kandydował, uzyskał niezły wynik, gratuluję mu tego, który powiedział dzisiaj, że weźmie udział w wyborach i na pewno nie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, więc wniosek jest oczywisty. Dziękujemy za to wsparcie Krzysztofowi Bosakowi" – dodał.

     Do słów rzecznika sztabu Andrzeja Dudy szybko odniósł się sam Krzysztof Bosak.
     - „Twierdzenie, że powiedziałem dzisiaj na kogo zagłosuję lub nie zagłosuję jest kłamstwem, panie europośle Adam Bielan” – stanowczo stwierdził Bosak.
     - [i]„Proszę nie dezinformować opinii publicznej korzystając ze swojego uprzywilejowanego dostępu do zawłaszczonych przez Was mediów publicznych” –[/i] dodał.
     • sorel.lina Re: Dogrywka 01.07.20, 14:00
      Duda na wiecu w Złotowie przechodzi sam siebie, a nawet Kurwizję 😄 Kompromitacja i żenada. Ale "ciemny lud" to kupi.

      Było: " nie będą nam tu w obcych językach mówili, jaki mamy mieś ustrój w Polsce"

      Jest: ( o tvn) "obca zagraniczna stacja nie będzie nam debaty narzucała"

      Boże, jak on się boi! big_grinbig_grinbig_grin
      • sorel.lina Re: Dogrywka 01.07.20, 14:19
       Nieco ponad 2 punkty procentowe przewagi ma nad Andrzejem Dudą Rafał Trzaskowski – wynika z sondażu IBRiS dla WP dotyczącym drugiej tury.

       Według tego badania, Rafał Trzaskowski może liczyć na 48,1 proc. głosów (+2,6 pkt proc.), natomiast Andrzej Duda na 45,8 proc (-0,3 pkt proc.). 6,1 proc. badanych nie wie, na kogo oddać głos w drugiej turze.

       Gdyby głosowanie odbywało się dzisiaj, do urn poszłoby 62 proc. ankietowanych. 36,8 proc. zadeklarowało, że nie będzie głosować. 1,9 proc. respondentów to niezdecydowani.

       Sondaż IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą, w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI na próbie 1100 Polaków.
       • wscieklyuklad Re: Dogrywka 01.07.20, 18:43
        Niebywałe, niepojęte, niezrozumiałe...
        właśnie w Senacie odbywa się, czy raczej miała się odbyć, debata nad stanem finansów Państwa.
        Pierwszy raz w historii Senatu rząd zlekceważył Wyższą Izbę Parlamentu i nie wykonał powinności konstytucyjnej. Nie ma ani Premiera, ani choćby stażysty z ministerstwa finansów.
        Pan premier jeździ dzisiaj po Polsce i rozdaje pieniądze przed II-gą turą wyborów i nie chce odpowiedzieć na pytania: co z finansami Państwa. Polskiego?
        Niebywałe. Czy sytuacja finansowa państwa jest aż tak bardzo dramatyczna, że pan premier stchórzył, tak jak pan Duda przed debatą z Trzaskowskim?
        Czy po przedwyborczym szastaniu kasą na lewo i prawo, już chwilę po wyborach, będzie dramat? Nie dowiemy się tego. Niebywałe. Chcieliśmy się dowiedzieć, co ze służbą zdrowia, co z rewaloryzacją emerytur, co z długami poukrywanym w różnego rodzaju tworzonych naprędce nowych fundacjach i instytucjach rządowych ...? Senat Rzeczypospolitej Polskiej został przez Premiera zlekceważony.
        I to jest tylko preludium do tego, co nas może czekać, gdyby Kaczyński zdobył 100% władzy, wygrywając wybory prezydenckie.
        Wielokrotnie mówiłem i powtórzę:
        nie można pozostawić Kaczyńskiego bez jakiejkolwiek kontroli, dlatego jedyny układ, który może temu zapobiec to:
        - opozycja- Prezydent+Senat,
        - rządzący- Sejm, rząd, Premier.
        Inny układ, czyli: Kaczyński: Prezydent, Sejm, Premier, rząd, prokuratura, sądy, służby specjalne, Trybunał Konstytucyjny...= DYKTATURA.

        Z netu

        Faktycznie min hałsen objeżdża majtecznik śpiączka i sypie kasiorą. Łącznie ma rozdać 70 melonów co oczywiście nie ma nic wspólnego z przekupstwem (mimo, że rozdaje przekupa).

        Rozdawany jest oczywiście nie żywy szmalec, lecz... BON, czyli obiecanki- macanki.
        A głupki zgodnie z porzekadłem się radójom!
        • wscieklyuklad Re: Dogrywka 01.07.20, 18:49
         Kandydat rządzącej partii chce debaty w jedynej "uczciwej telewizji", którą przed wyborami "zasponsorował" ogromnym wkładem finansowym, w której to pracują wynagradzani przez jego partię "uczciwi" partacze dziennikarstwa, umożliwiający mu zapoznawanie się z pytaniami przed debatą i manipulujący przekazem medialnym. 🤔 Tak, to faktycznie Fair Play polityczne ze strony AD. Jednakże tchórzostwo wygrało w jego przypadku ze strachem, a to potwierdza, że AD boi się przegranej z Rafałem Trzaskowskim. Skoro zwolennicy AD mieli czelność drwić z Szymona Hołowni, że im nie potrzebny jest "płaczący" prezydent, to ja mówię, że nam nie potrzebny jest prezydent trzęsący "gaciami".

         Z netu
         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 01.07.20, 18:51
          Andrzej Duda w Drawsku Pomorskim: ,,Mam dobre wiadomości:
          dużo rzeczy tanieje,Spadają ceny gazu, pieluch i cytrusów,,
          ,,Do 11-tysięcznego Drawska już nad godzinę przed wyznaczonym spotkaniem z mieszkańcami zajechał samochód z bilbordem Andrzeja Dudy, stanęły dzieci z kwiatami, grupa rekonstrukcyjna w barokowych strojach i ubrane w ludowe stroje panie z koła gospodyń wiejskich "Radość".
          Dzieci, które przyszły z biało-czerwonymi chorągiewkami, pytały się rodziców, czy na pewno pokaże je telewizja. Zebrani mieszkańcy ćwiczyli skandowanie: "Andrzej Duda - to się uda" i "Zwyciężymy".

          Z netu
   • 1agfa Re: Dogrywka 03.07.20, 03:24
    sorel.lina napisała:

    > Trzeci na podium, Szymon Hołownia, bezpartyjny, katolik
    > https://bi.im-g.pl/im/4b/e0/18/z26086987V,Szymon-Holownia.jpg
    >
    > Dorota Wysocka-Schnepf: Panie Szymonie, a zatem Trzaskowski?
    >
    > Szymon Hołownia:
    >
    > [i] - Przede wszystkim nie Duda. To jest dla mnie komunikat podstawowy.
    > Nie mam w drugiej turze swojego kandydata, więc [b]zagłosuję nie za czymś, tylk
    > o przeciwko czemuś. Przeciwko tej wizji prezydentury i Polski, jaką prezentował
    > Andrzej Duda przez ostatnie lata, suflowanej mu przez Prawo i Sprawiedliwość[/
    > b]. Chciałbym mieć inny wybór, ale go nie mam[/i].
    >
    > - I te cztery postulaty, które pan wskazał, wyglądają jak wyciągnięcie ręki do
    > Trzaskowskiego, bo w zasadzie są zbieżne z jego programem.
    >
    > Bardzo się cieszę. Deklaracja, że je spełni, tzn. powoła Radę Samorządową
    > , zleci NIK-owi audyt nie tylko spółek skarbu państwa i zatrudnienia w nich, al
    > e również spółek samorządowych i komunalnych, także w Warszawie, jeżeli przekaż
    > e jasny komunikat, że będzie wetował ustawy nieekologiczne, niewspierające samo
    > rządów albo te, które zostały napisane na kolanie, no i obsadzi cztery kluczowe
    > miejsca w Kancelarii Prezydenta osobami, które nie będą z partyjnego rozdzieln
    > ika, tylko nigdy nie były członkami żadnej partii
    - i, żebyśmy mieli jasnoś
    > ć, nie chodzi o moich ludzi - to być może niektórym z naszych wyborców pomoże t
    > o podjąć decyzję. Myśmy to zrobili tylko po to - przychodzi człowiek, chce rozm
    > awiać, my podajemy konkrety, które są dla nas ważne, ale ja decyzji za moich wy
    > borców podejmować nie będę. Oni nie oddali głosu mi, dla mnie - oni oddali głos
    > na mnie. I on nie jest moją własnością.

    >
    > - Nie chce pan, by Andrzej Duda był prezydentem przez drugą kadencję, to mówi p
    > an jasno, to co pan doradzi Trzaskowskiemu, aby on wygrał?
    (...)

    Żałuję, ze nie ma w Polsce instytucji wiceprezydenta. W olbrzymiej, rozbudowanej ponad wszelką przyzwoitość i również ponad przyzwoitość kosztownej (jak nigdy jeszcze nie bywało) obecnej kancelarii prezydenckiej pracowników wielu. Żaden nie nadawałby się do takiej roli, jak Pan Szymon Hołownia. Mam nadzieję, ze nawiąże się jakaś współpraca, kontakty, doradztwo między Panami: Prezydentem Rafałem Trzaskowskim i Panem Szymonem Hołownią, kiedy już nastanie nowy Prezydent. Ten z prawdziwego zdarzenia.
    4 minima ponadpartyjnej prezydentury zostały uzgodnione. Może być ich więcej.
    Na pewno jest koniecznością ponadpartyjność (obecne upartyjnienie prezydentury przybrało już karykaturalne rozmiary), ale równocześnie musi istnieć wsparcie zewnętrzne, to trudna równowaga, jednak możliwa do spełnienia i wykonalna, w co głęboko wierzę.
    Budująca była rozmowa obu panów; zdołaliśmy już zapomnieć, niestety, jak rozmawiają kulturalni ludzie na poziomie i z klasą. Na poziomie nieosiągalnym wśród pospolitych i prostackich wrzasków ostatnich lat...

    www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/890508998096728/
     • wscieklyuklad Re: Dogrywka 03.07.20, 19:09
      Mój Boże , słuchając przez chwilę nawiedzonych krzyków i wrzasków Dudy na dzisiejszym wiecu wyborczym w Bolesławcu , miałem niezbyt przyjemne deja - vu - czas się cofnął i nagle znalazłem się w pewnej monachijskiej piwiarni , a zaraz potem w Berlinie na placu przed Reichstagiem gdzie mizerny facecik , z krótko przystrzyżonym wąsikiem obficie gestykulując ryczał zapamiętale do zgromadzonych tłumów . Co prędzej wróciłem do rzeczywistości i na szczęście zauważyłem , że facecik z Bolesławca wprawdzie podobnie gestykuluje , wrzeszczy i wydziera się ale nie posiada wąsików , tłum wielbicieli też nie zbyt okazały a gdzieś w dali wyraźnie widniejące zdjęcia Rafała oraz napisy KONSTYTUCJA , Mamy Dość i Demokracja uświadomiły mi , że nie wszystko jeszcze stracone .

      z netu
      • wscieklyuklad Re: Dogrywka 03.07.20, 19:17
       Leszek Miller: Andrzej Duda był bardziej komikiem niż poważnym prezydentem..

       www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/200709879-Leszek-Miller-Andrzej-Duda-byl-bardziej-komikiem-niz-powaznym-prezydentem.html?fbclid=IwAR0M9S_he3ALDrC0FI5_nFr-_YLHDYjm_19ICBO49RhLiMqmUni2_C1gcOY

       no dobra ale dlaczego w czasie przeszłym?
         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 03.07.20, 19:27
          Morawiecki poszedł na całość w straszeniu wygraną Trzaskowskiego. "Wszystko może upaść"

          natemat.pl/313377,morawiecki-poszedl-na-calosc-w-straszeniu-wygrana-trzaskowskiego?fbclid=IwAR2AgWGRGK_qDni4QPQLbHCNqIYjuYIH1muJWColdjlJ7o5g7BMtxSd5O2w
                 • wscieklyuklad Re: Dogrywka 03.07.20, 19:57
                  TWORKI CZEKAJĄ!

                  Gdańsk. Żaryn: Trzaskowski może być zwolennikiem przejęcia miasta przez Niemców.

                  polityczek.pl/uncategorised/13284-gdansk-zaryn-trzaskowski-moze-byc-zwolennikiem-przejecia-miasta-przez-niemcow?fbclid=IwAR2mCYQsWDgACIwgpzQsRPF-suaMemnDI0uwcRiogPoUx9XIiYJGDHCg8kg
                  • wscieklyuklad Re: Dogrywka 03.07.20, 19:59
                   Stanisław BREJDYGANT:

                   ❤️”DO MOICH RODAKÓW, WYBORCÓW❗️

                   Z przerażeniem zauważam, że ogromna część narodu, użyję dosadnego określenia, odkleiła się od rzeczywistości. Wydaję się, jakby tym ludziom, współmieszkańcom mego kraju, skutecznie zainfekowano umysły. I tak oto nie koronawirus okazał się śmiertelnie niebezpieczny, ale wynalazek pewnego chromego ministra z tytułem doktora, który w latach trzydziestych ubiegłego wieku w Niemczech konsekwentnie przeprowadził plan prania mózgów swych obywateli za sprawą totalnej, zmasowanej propagandy. Propaganda ta pomogła u większości Niemców, potencjalnie wszak , jak wszyscy ludzie , zdolnych do dobra i zła, wyzwolić to, co najgorsze. Ów minister wiemy jak skończył. Nie wiem, czy odpowiedzialny za trucie umysłów, mający w pogardzie tych, których truje, swych rodaków („ciemny lud to kupi”), Jacek Kurski podobnie jak ów minister kiedyś sam sobie wymierzy sprawiedliwość. Cóż, jeśli nawet tak się stanie, to skutki trucicielskiej działalności i tak mogą być już nieodwracalne. Napisałem to co wyżej wstrząśnięty relacją telewizyjną ze spotkania prezydenta Dudy, ze swymi zwolennikami, w wieczór wyborczy i ich reakcją na „dobre słowa” wypowiedziane przezeń (pomijam czy szczerze) pod adresem rywali w wyścigu wyborczym, zwłaszcza do tego, który rywalem, w drugiej turze pozostaje, skierowane. Otóż reakcją na te nieoczekiwane słowa było buczenie i eksplozja nienawistnych okrzyków. Zobaczyłem czerń, która zieje nienawiścią. Pan prezydent z półuśmiechem z trudem kryjącym satysfakcję, gestem i słowem próbował te reakcje uciszyć. I w tym momencie pojąłem co takiego – w istocie przerażającego – dokonało się w moim kraju. Tak. Zatruto umysły i odklejono rzesze ludzi od rzeczywistości. Uczyniono demona z człowieka uśmiechniętego, przyjaznego ludziom, z najlepszą wolą, a też, co szczególnie ważne, kompetentnego na każdym z dotychczas pełnionych stanowisk i jako polityka, deputowanego do europarlamentu i samorządowca. Pytam: dlaczego? I odpowiadam. Bo już znam, aż za dobrze odpowiedź. Otóż ta władza bardzo ale to bardzo złej „dobrej zmiany”, nie ma żadnego pomysłu, żadnego sposobu wskazania sensu bycia władzą. Jedyne co potrafi, to przekupywać i tumanić. Kreując wyimaginowanego wroga. To podstawowy warunek jej istnienia. A wróg to ten, który zagraża i trzeba go nienawidzić. Zatem sycą nienawiść. Na tej nienawiści budują jedność „swoich”, starając się zwabić ich jak najwięcej, by móc, kreując dyktaturę większości – która z demokracją nie ma nic wspólnego - panować. I niestety to panowanie im się udaje. Ponad czterdzieści procent z głosujących sześćdziesięciu trzech, którzy wzięli udział w wyborach, czyli ponad ćwierć trzydziestoośmiomilionowego narodu uważa prezydenta-figuranta, który z polecenia tego, który nim, kukiełką, porusza (bardzo udana rycina na okładce ostatniego wydania „Polityki”) za swego prezydenta, choć przecież bez trudu może się dowiedzieć, że ten quasi prezydent siedmio czy ośmiokrotnie złamał Ustawę Zasadniczą, podpisując uchwalane nocami taśmowo przez sejm z pisowską większością, ustawy sprzeczne z Konstytucją, na którą wszak przysięgał. A zatem jest wiarołomnym krzywoprzysięzcą. I przecież owe kilka milionów moich rodaków (pomijam część z nich, rzeczywistych beneficjentów chytrze pomyślanego rozdawnictwa rządzących, o których poprzednie rządy nie dość pamiętały) wie, a przynajmniej gdyby chciała, to mogłaby wiedzieć, że ów „ich” prezydent jest prezydentem tylko i jedynie jednej partii, a nie całego narodu. Dokładnie tak, jak w 1947 roku wybrany prezydentem Bolesław Bierut był jedynie prezydentem komunistycznej partii, PPRu, bo przecież nie całego narodu. Był wykonawcą dyrektyw Komitetu Centralnego Partii, który to komitet działał pod dyktando Moskwy. Dziś ten nie „nasz”, narodu, a jedynie „ich”, PISu, prezydent, nie działa pod dyktando Komitetu, a tylko jednego prezesa. Ten z kolei nie musi słuchać już niczyich poleceń, wystarczy mu własne widzimisię. Choć dzisiejszej władzy w Moskwie służy jakby mimo woli. I to w możliwie najlepszy sposób. Realizując z głębokim zaangażowaniem misję osłabiania jedności Unii Europejskiej, co jest wszak naczelnym celem polityki dzisiejszego władcy Kremla. Wyznam szczerze, nie jestem w stanie pojąć – i niestety nikt nie jest w stanie mi w tym pomóc – jak to się dzieje, że tak ogromna cześć narodu chce widzieć na stanowisku prezydenta, niezbędnego dla rzeczywistej, władzy figuranta. Tej władzy, która jest jaka jest. A jaka ona jest to przecież chyba równie dobrze widać z perspektywy dużego jak i małego miasta. Także wsi. Przecież ludzie w mniejszych miejscowościach, podobnie jak ci w tych większych, mają, a w każdym razie mogą mieć, dostęp do różnych źródeł informacji. Przecież nie są skazani jedynie na prostacką tubę propagandową, TVPiS, działającą według niegdysiejszej instrukcji doktora Goebelsa. Mogą przełączyć telewizor na inne stacje. Także zagraniczne. Mogą słuchać różnych radiostacji i czytać różne gazety. Także korzystać z Internetu. Mogą wiedzieć. Powtórzę: mogą WIEDZIEĆ. I widzieć. To jak bardzo ich ojczyzna straciła w oczach świata. Jak, miast budzić respekt, a czasem nawet podziw, czego, bywało, doświadczaliśmy jeszcze kilka lat temu, staliśmy się przedmiotem, my, społeczeństwo – współczucia, a władze państwa – nagan, upomnień i ostrzeżeń. Wciąż jeszcze jesteśmy w Unii, jednak już na marginesie, a niebawem możemy znaleźć się w istocie, poza nią. I nic nam nie pomoże stawianie na jedynego sojusznika , dalekiego, zza oceanu. Gdy to topornie dziergając ten sojusz nieudolne władze skłócają nas z najbliższymi, niezbędnymi partnerami z Unii. Idol chcianego przez rzeszę moich rodaków – tych, powtórzę, odklejonych od rzeczywistości – obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, skłócił się nieomal z całym światem. I bardzo, ale to bardzo niechciany jest przez większość Amerykanów. Budzi w nich sprzeciw i wstyd. Podobno lubi on nas. Podobno. Bo pozbawiony aprobaty nieomal na całym świecie, złakniony jest pochlebstw. I bodaj łatwo z nami robi się intratne interesy. A czy dla nas istotnie korzystne, to inna sprawa. Ale nasze nieudolne władze nie biorą pod uwagę ewentualności zmiany lokatora w Białym Domy. Otóż gdy Demokraci przejmą wkrótce władzę , co przecież bardzo to możliwe, wtedy już nikt nam nie pozostanie przyjazny. Na Zachodzie. Wtedy Wschód nas przygarnie. Tyle o szerokim świecie. A w kraju? Ktoś powiedział, że budżet nie jest z gumy. Bo nie jest. 500+, nikt nie zaprzeczy, było aktem sprawiedliwym (drobny szczegół, że darowywanie takiej sumy najbogatszym , to marnowanie potrzebnych innym, pieniędzy) , a że wyrachowanym, to inna sprawa. I tyle. Reszta „dobrej zmiany”, która zaczęła się od zniszczenia unikalnej , będącej skarbem narodowym, stadniny koni, po kupowanie respiratorów od handlarza bronią – to jedno, długie pasmo nieudolności. Nie dość, że miliony – a nasze, nas wszystkich są to pieniądze, choć kandydat Duda ośmiela się na wiecach twierdzić, że to on dał to i tamto – zostały wyrzucone w błoto (karty wyborcze, maski etc, etc..) to planowane tak zwane „wielkie inwestycje” zobowiążą do dalszego wyrzucania tych milionów przez dziesiątki lat. Absurdalna budowa przekopu Mierzei Wiślanej, wszak nigdy się nie zwróci, a utrzymywać ją trzeba będzie już zawsze. Na spotkaniach przedwyborczych z Rafałem Trzaskowskim powtarzane jest hasło: MAMY DOŚĆ! To chyba hasło oczywiste. I jedynie słuszne. Czyżby zatem wyborcy prezydenta nie całego narodu, jedynie jego PISowskiej części, Andrzeja Dudy, przeciwnie, chcieli nadal tego trwającego stanu rzeczy. Czy na komendę krzyczącego – bo przecież on nie mówi, tylko krzyczy – pana Dudy, mają czuć się dumni, gdy tyle powodów do wstydu. I gdy OJCZYZNA W NIEBEZPIECZEŃSTWIE!!! Zaiste: odklejeni od rzeczywistości. Za kilka dni zapadnie decyzja: życie czy wegetacja. Bo nie powiem śmierć. Można żyć na ćwierć oddechu, wegetując. A do takiego stanu mają doprowadzić rządy tego (Właśnie: kogo? Jak go nazwać, jak określić?) pana, szeregowego posła, szarego
                   • wscieklyuklad Re: Dogrywka 03.07.20, 20:02
                    szarego (?) obywatela, mieszkańca dzielnicy Żolibórz, w Warszawie, dysponującego podległym mu rządem i podległym prezydentem. Wybierzmy zatem prezydenta n i e p o d l e g ł e g o. Zróbmy to. Kończę apelem do nas wszystkich, niezależnie, podkreślam, niezależnie od poglądów. Do wyborców ceniących sobie wolność i ład demokratyczny. Do wyborców szanowanych przeze mnie kandydatów, których – różniąc się poglądami – darzę szacunkiem. Apeluję: MAMY WSPÓLNY CEL. Ocalić demokracje. Ocalić państwo prawa. Ocalić wolność. W przyszłym, za jakiś czas, wolnym parlamencie, posłowie waszch partii i jak mniemam posłowie wyłonieni z Ruchu, z którym wiążę wielkie nadzieje, a którego twórcę, Szymona Hołownie, darzę ogromnym szacunkiem – będziecie się spierać i znajdywać porozumienie, dla dobra naszej wspólnej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. By tak się stało, powtórzmy: mamy dość! My wszyscy. Wolni. Niepodlegli PISowi. Nie pozwólmy odebrać sobie drogi do wyzwolenia z „ich” uzurpatorskiej władzy. Wybierzmy prezydenta, który nie będzie „ich”. Będzie w s p ó l n y. Nasz. Będzie prezydentem Polski. I w s z y s t k i c h Polaków”.
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 03.07.20, 22:47
                          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/106501879_720359022083150_7516812730621851974_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&_nc_ohc=SgtBeY_ZDW4AX9YB5_m&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=9376f91b1222b6ecbd700b615834cc90&oe=5F2459F9


                          No popaczpopacz . A jaka to firma drukowała majowe karty wyborcze?
                          Ponoć z bauerami w zarządzie!

                          Feeeee! A wolscy przedsiębiorcy przymierzali głodem w tym czasie nie mając zleceń!
                          Czy to bydło ma jakiś gen bredzenia permanentnego?
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 04.07.20, 09:47
                          Właśnie! Zdrajca! Winno jeździć Polonezem, Maluchem a w najgorszym przypadku Syrenką lub Warszawą.
                          Nie będzie Volkswagen dróg naszych zdzierał i dziury w asfalcie nam wyrywał!
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 04.07.20, 10:11
                          Piesio po raz kolejny i jak zawsze nie mając pojęcia o czym bredzi zaatakowało Demokratyczne Państwo rządzone przez Szanowną Panią Kanclerz Angelę Merc-kel o to, ze chce nam wybrać prezydęta.
                          Bidne niekumate powiązało artykuł dotyczący ułaskawienia bandziora pedofila- gwałciciela- kazirodcę z wyborami prezydenckimi.
                          Zdolność kojarzenia faktów jak zwykle ZEROWA.
                          Jeśli ten piesek naprawdę uważa, źe taki pojedynczy artykuł w gazecie, której współudziałowcem jest KONCERN AMERYKAŃSKI ( mienszewiczki z niszowego forum oczywiście o tym jak i o niczym innym nie maja pojęcia) może mieć decydujące znaczenie dla wyborczych preferencji tzn. że nie masz już dlań ratunku.
                          Tu już psychiatria bezradnie rozkłada ręce.
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 04.07.20, 10:15
                          To moralnie wzmożone szczenię zamiast puścić z dymem 850.000 milionów na wydatki nie wiadomo na co ( wyszczegolnialiśmy już kiedyś listę tych dramatycznych bzdetów) mogło ufundować dziewczynie stypendium a nie pierdolić, że się pochyliło nad prośbą nie mających środków do życia córki i żony.
                          Mienszewiczki oczywiście nie ustosunkowały się do sprawy SzanownegO Pana Leżysera Romana Polańskiego, któremu „ofiara” ( podłożona świadomie przez mamuńkę) również wybaczyła apelując o zaprzestanie ścigania za czyn sprzed lat kilkudziesięciu.
                          No mienszewiczki, coś w tym temie?
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 04.07.20, 10:22
                          Nie sposób nie zauważyć, że psinka obszczekuje wyłącznie Wielkie Demokratyczne (zwłaszcza gdy chodzi o ferowanie wyroków przez tamtejsze sądy) Niemcy, a nie zapiskała w proteście przeciw ingerencji równie Wielkiej Rusi w proces wyborczy.
                          Udowodniono jednoznacznie, iż Rosja zdecydowała o wyborach tak w Wolsce jak i w USA.
                          Oczywiście jest to po myśli psiaka i reszty mafii, ale NIE BĘDZIE RUSKI PREZYDENTA NAM WYBIERAŁ!
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 04.07.20, 10:33
                          Wałbrzyskie wycie na żywczyka. Będzie droga do Wałbrzycha! Jest już na sztalugach drogowców i jest odłożony szmal na inwestycję. Pod wstęgę do przecięcia... za rok.
                          ( toto nie ma pojęcia o procesie inwestycyjnym i jego realizacji)
                          Odbudują stadion Górnika Wałbrzych,! ( będą haratać w galę na wysokim poziomie w odróżnieniu od kopaniny po nogach na setkach bezmyślnie pobudowanych Orlików przez proniemieckiego i prożydowskiego Tuska)

                          Doprawdy TRANKWILIZERY w dużych dawkach i Vicebrol w maksymalnych.
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 04.07.20, 11:44
                          On (duda) tak wygaduje bo tkwi w nim kompleks małomiasteczkowy, kompleks blokowiska , kompleks wsi . Przecież rodzice PAD pochodzą z małej wsi i mimo awansu społecznego nadal są wieśniakami z proboszczem jako przewodnikiem, patriarchalną rodziną i anżejem jako dzieckiem posłusznym i podporządkowanym prostackiej tradycji wyniesionej z domu. Amen.

                          Z netu

                          Ynteligencja krakowska, hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.
                          Ucz się od Krakowskiego Inteligenta z Podwórka psinko!
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 05.07.20, 08:05
                          Prezydent dzikości”
                          Za dziesięć dni wybory. Więc - choć mu współczuję - nie będę towarzyszył Andrzejowi Dudzie w emocjach, których mu przysparzają złowieszcze literki L i G oraz B i T. Niech sobie z tym swoim problemem sam radzi. Nie powinien z tym zwlekać, bo ma poważniejsze kłopoty niż ideologia, która mu się przyśniła.
                          Tak jednak się fatalnie składa, że problemy Dudy są też (choć w innym sensie) problemami nas wszystkich. A największym z tych problemów jest dzikość. Narastająca. Przygniatająca. Niszcząca. Degenerująca. Ciekaw jestem, czy Andrzej Duda widzi, jak dramatycznie zdziczał przez pięć lat sprawowania urzędu i jak bardzo za jego prezydentury zdziczało polskie państwo.
                          Kiedy Andrzej Duda obejmował urząd, polskie państwo nie było idealne, ale mieściło się we współczesnych cywilizowanych standardach. Nie trzeba było specjalnego wysiłku, by tak pozostało. I trzeba było się bardzo napracować, by to tak radykalnie zmienić.
                          Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić, że zanim Polska zdziczała pod Dudą, jakiś minister przelewał sto milionów zaliczki handlarzowi bronią z czarnej listy ONZ i wierzył mu praktycznie na słowo, że dostarczy mgliście określony towar? Czy w Polsce, nim zdziczała za Dudy, było do pomyślenia, by taki urzędnik był faktycznie bezkarny, bo jego rząd zagwarantował mu to specjalnym zapisem w ustawie?
                          Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić, że nim Polska pod Dudą zdziczała, ważny poseł parlamentarnej większości mógł publicznie kwestionować stosowanie praw człowieka wobec jakichś ludzi i dalej spokojnie pełnić wszystkie funkcje - także w sztabie wyborczym głowy państwa?
                          To nie jest wyborcza gorączka. To dzikość, która zaatakowała Polskę wraz z objęciem urzędu prezydenta przez Andrzeja Dudę. I w dużym stopniu właśnie za jego sprawą. Zanim swoją dzikość objawili Macierewicz maltretujący powstańców warszawskich, Misiewicz, jak książę Konstanty poniżający polskich oficerów, Piotrowicz, pastwiący się nad opozycyjnymi posłami, Ziobro bezczeszczący zwłoki, Pawłowicz żrąca w sali obrad sałatkę z plastiku; zanim zamordowano Igora Stachowiaka, zanim w kajdanach wyprowadzano z domów ludzi rozwieszających plakaty, zanim zdemolowano Trójkę, zanim Lichocka pokazała środkowy palec i zanim prezes dziko miotał z mównicy oszczercze insynuacje; zanim nie wpuszczono posłów na uchwalenie budżetu, zanim te wszystkie akty dzikości się stały, to właśnie świeżutko wybrany prezydent Andrzej Duda odpalił pierwszą armatę dzikości, po prostu nie robiąc tego, co jako głowa państwa miał obowiązek zrobić, czyli nie zaprzysięgając dobrze wybranych sędziów Trybunału.
                          Inni poszli potem jego śladem, nie drukując ani nie wykonując wyroków, wyznaczając pół minuty na wypowiedź posła, odmawiając zapłaty architektowi od słynnych wież prezesa, rozbijając się państwowymi limuzynami po kraju, wyrzynając puszczę itp.
                          Przez pięć lat wiele osób przebiło Andrzeja Dudę dzikością. Ale każda lub niemal każda dzikość działała na jego rachunek. Bo jego podpis lub brak podpisu określał, w jaką stronę Polska ewoluuje. To on zrobił z Polski dziki kraj. Ona mu tego nie zapomni. Także w dniu wyborów.
                          JACEK ŻAKOWSKI
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 06.07.20, 19:02
                          Szykany jak na Białorusi. Policja spisuje protestujących pokojowo przeciwko Dudzie.

                          www.wiesci24.pl/2020/07/05/szykany-jak-na-bialorusi-policja-spisuje-protestujacych-pokojowo-przeciwko-dudzie/?fbclid=IwAR0HCXPz3GhIoFMlYtMOdwfIo_6ibEFR-cE9TrsYX7xqnpocpMUMzTf_GOw
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 06.07.20, 19:18
                          Duda ułaskawił pedofila, choć nie okazał skruchy. Żołnierza z Nangar Khel - nie.

                          Po głośnej sprawie pedofila media wzięły pod lupę inne prezydenckie ułaskawienia. Równie ciekawe są przypadki, w których nie skorzystał on z prawa łaski - np. sierżanta Tomasza Borysiewicza. Podoficer należał do grupy żołnierzy uniewinnionych za sprawę Nangar Khel. Miał tylko wyrok za naruszenie dyscypliny wojskowej.

                          GW

                          Bo z psinki taki zwierzchnik, jak z koziej dudy trąba.
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 06.07.20, 21:47
                          Sędzia TK w "Społecznym Komitecie Honorowym" Andrzeja Dudy. Opozycja mówi o skandalu, a Sochański o pomyłce

                          www.onet.pl/informacje/onetszczecin/wybory-prezydenckie-sedzia-tk-w-spolecznym-komitecie-honorowym-andrzeja-dudy/g7wckjh,79cfc278?fbclid=IwAR2-A7TJ5xawoTE_M4LjQ0PvUXCLj81QXw3jiwhcEeHJwVfc8kQq9pXxX8E

                          Cała mafia to jedna wielka pomyłka
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 07.07.20, 18:38
                          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/107612281_3153426434704814_7172444295272070563_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=07e735&_nc_ohc=uMT_DHl8e54AX-p8aTs&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=b4e0824cfa0c5a4d76d6808859ec6c4d&oe=5F2B71EE

                          Suszna kara dla Zdrayców Nayukochańszey Oyczyzny, którzy w pierwszej turze oddali głos na bolszewików i żydolewactwo!

                          Tym razem to... LONDYN!
                          I jak w przypadku Oslo nie drzyjmy szat! Trzeba skreślić jedną kratkę i głos będzie przecież ważny!
                          Oczywiście nie trzeba dodawać, iż reklamacja nic już nie da - za późno na jakąkolwiek poprawkę.

                          pisony dokładnie ustaliły kto i gdzie jak głosował (karty z PESELEM!)
                          I mużdżahedini zasłużyli na medale, premie oraz posady w Spółkach Skarbu Państwa!
                          Pisze to przy zerowej emocji, gdyż jako JEDYNE OPINIOTWÓRCZE FORUM portalu GW już dawno ogłosiliśmy sukces psiaczka w walce o przetrwanie na stolcu w wyniku fałszerstw.
                          Ciekawe jaka będzie taktyka fałszerstw lokalnych.
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 07.07.20, 19:48
                          Andrzej Duda zapowiedział, że razie ponownego wyboru na urząd prezydenta będzie umacniał pozycję Polski w Unii Europejskiej jako państwa STOWARZYSZONEGO. Wyjaśniamy: Polska jest krajem członkowskim od 16 lat”
                          To brzmi jak zapowiedz wyprowadzenia Polski z EU!

                          Z netu.

                          Po pierwsze nie wyjaśniamy, ale informujemy.
                          A dlaczego informujemy? Bo informowane nie ma o niczym pojęcia i wymaga stałego intelektualnego i merytorycznego wsparcia i dozoru.
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 07.07.20, 20:20
                          Oczywiście nie muszę dodawać, iż to interwencja wolstapo wobec kobiety, która pospieszyła z pomocą chłopcu bitemu przez mafijne bojówki za to, iż trzymał transparent z informacją, iż duda ułaskawiło pedofila

                          www.facebook.com/tuobywatele/videos/723398045170687/

                          a tu mamy wystąpienie absolwenuf wyszszej uczelni o profilu psychologicznym.

                          www.facebook.com/jacek.fogiel/videos/3251527468288454/
                         • wscieklyuklad Re: Dogrywka 07.07.20, 20:21
                          Rozlew krwi jest najoczywistszą oczywistością, bo to przecież banda paranoików!

                          www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-pis-waldemar-andzel-chce-wojska-na-slasku/vk49x00.amp?fbclid=IwAR1WAMRp4eMQ7X30nx35WOXXjjukujDmqRNjI2FUdWRtGeQKZn-I5V9aN20

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka