Dodaj do ulubionych

Zostajemy!

11.10.21, 10:03
POLSKA WOLNA, DEMOKRATYCZNA i EUROPEJSKA! Taką Ojczyznę chcą mieć Polacy; na przekór szaleńcom, faszystom, naziolom i zwykłym cwaniakom, którzy próbują ściągnąć Ją na Wschód, "azjanizować", "putinizować", "erdoganizować" stosując metodę faktów dokonanych (nawet wbrew woli narodu) i prawo silniejszego w stylu "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi?"

Szczególnie perfidne jest mydlenie ludziom oczu frazesami o tzw. suwerenności, którą jacyś wredni Europejczycy, zwłaszcza Niemcy, próbują nam ukraść, epatowanie językiem napompowanym aż do mdłości bogoojczyźnianym patriotyzmem. Budzenie strachu przed "obcym", kreowanie i podsycanie atmosfery zagrożenia, dzielenie Polaków, szczucie i sianie nienawiści. A wszystko po to - tylko po to! - by przykryć korupcję, kolesiostwo, nepotyzm uprawiane przez tzw. dobrą zmianę na niespotykaną dotąd skalę, a przede wszystkim utrzymać się przy władzy! Za wszelką cenę, po trupach, byle być przy korycie ( bo pazerność rządzących jest nienasycona!), byle móc dalej bezkarnie łamać prawo i bezczelnie śmiać się Rodakom w oczy, w przekonaniu, że wszystkie sprzeciwy uciszy "pińcet plus".
Otóż, nie uciszy! Czego dowodem jest choćby wczorajszy dzień.

100 tysięcy w samej tylko Warszawie i wielotysięczne tłumy w 120 polskich miastach demonstrowały swój sprzeciw wobec prób - bardziej lub mniej zakamuflowanych - wyprowadzenia Polski z Unii! Frekwencja przekroczyła największe oczekiwania.

Zostajemy! Zostajemy w Europie!

Obserwuj wątek
   • sorel.lina Re: Zostajemy! 11.10.21, 10:45
    Oczywiście znaleźli się "patrioci"- naziole, którzy próbowali przy pomocy sprzętu nagłaśniającego zakupionego z dotacji min. Glińskiego zakłócać manifestację na Pl. Zamkowym w Warszawie, zagłuszając nie tylko wystąpienia, ale nawet śpiewany przez ludzi Hymn. Ot, wzory kultury i patriotyzmu, pokroju niejakiego Bąkiewicza.

    https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244991464_10221299668663680_4160826179156436258_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=sorJHAld_uoAX_qO0pC&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=ac5d8aff6b996f18fb9f0e52df0a18c6&oe=618877B4    Weteranka Powstania Warszawskiego, pani Wanda Traczyk Stawska odpowiedziała:

    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/244986490_350479316858193_9088195047212367839_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=qGAljQnwlhQAX9kjeQ3&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=9909699cc7d5eb4438f9aa1b25ca2276&oe=616814A3

    A to 'pełna szacunku" dla bohaterki Powstania reakcja "patrioty"

    • sorel.lina Re: Zostajemy! 11.10.21, 10:57
     W niedzielę grupa 26 sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku wydała oświadczenie.

     Stwierdzili w nim, że
     wyrok "wywołał wielkie zaniepokojenie społeczne ze względu na jego przewidywalne niszczące następstwa dla pozycji Rzeczypospolitej Polskiej jako państwa członkowskiego Unii Europejskiej".

     "Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku w pełni podzielają to zaniepokojenie. Ponadto jednak uważają za swój obowiązek sprostowanie wielu fałszywych twierdzeń zawartych w wyroku, jego ustnym uzasadnieniu i komentarzach przedstawicieli władzy politycznej"

     Oświadczenie sędziów TK w stanie spoczynku ws. czwartkowego orzeczenia

     - "nieprawdą jest, że
     wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. został wydany w celu zagwarantowania nadrzędności Konstytucji wobec prawa unijnego, ponieważ taka pozycja Konstytucji została wystarczająco utrwalona w dotychczasowym orzecznictwie Trybunału (w sprawach K 18/04, K 32/09, SK 45/09);"

     - "nieprawdą jest, że
     sam wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. mieści się w ramach kompetencji Trybunału i jest zgodny z Konstytucją;"

     -"nieprawdą jest, że
     prawo unijne i dotychczasowe orzecznictwo TSUE kwestionują czy naruszają nadrzędność Konstytucji w polskim porządku prawnym;"

     - "nieprawdą jest, że
     TSUE wymaga od polskich sądów zaniechania przestrzegania i stosowania Konstytucji jako nadrzędnego prawa Rzeczypospolitej;"

     - "nieprawdą jest, że
     stosowania przez polskie sądy prawa unijnego nie da się pogodzić ze stosowaniem przez nie Konstytucji;"

     - "nieprawdą jest, że
     kwestionowanie przez instytucje unijne naruszania przez polskie ustawy i praktykę ich stosowania zasad niezawisłości polskich sędziów, orzekających także w dziedzinach objętych prawem Unii, wykracza poza kompetencje przyznane Unii Europejskiej na podstawie art. 90 ust. 1 Konstytucji;"

     - "nieprawdą jest, że
     prawo Unii Europejskiej i orzecznictwo TSUE wkracza w normowanie ustroju sądownictwa w Polsce, ponieważ obrona niezawisłości sędziowskiej nie należy do ustroju sądownictwa;"

     - "nieprawdą jest, że
     wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. będzie w stanie wywołać inne skutki prawne, niż wywieranie nacisku na działalność orzeczniczą polskich sędziów i grożenie im postępowaniem dyscyplinarnym"

     - "nieprawdą jest, że
     Trybunał Konstytucyjny ma kompetencje do badania zgodności orzeczeń TSUE z Konstytucją i decydowania o wybiórczym respektowaniu orzecznictwa TSUE przez Polskę jako państwo członkowskie;"

     - "nieprawdą jest, że
     sądy konstytucyjne innych państw członkowskich w sprawach relacji między prawem krajowym a prawem unijnym wydawały wyroki podobne do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r."

     Pod oświadczeniem podpisali się sędziowie TK w stanie spoczynku: Stanisław Biernat, Teresa Dębowska-Romanowska, Kazimierz Działocha, Lech Garlicki, Mirosław Granat, Wojciech Hermeliński, Adam Jamróz, Stefan Jaworski, Leon Kieres, Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, Wojciech Łączkowski, Ewa Łętowska, Marek Mazurkiewicz, Andrzej Mączyński, Janusz Niemcewicz, Małgorzata Pyziak-Szafnicka, Stanisław Rymar, Ferdynand Rymarz, Andrzej Rzepliński, Jerzy Stępień, Piotr Tuleja, Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Mirosław Wyrzykowski, Bohdan Zdziennicki, Andrzej Zoll i Marek Zubik.
    • sorel.lina Re: Zostajemy! 11.10.21, 11:07
     Zbigniew Hołdys do Bąkiewicza:

     "Koleś, coś ci powiem. W 1981 roku, kiedy był strajk i walczyliśmy z komuną, to komuna robiła to, co ty, zagłuszała nas przez głośniki. Ale oni mieli wielki głośnik, a ty jesteś nędzarz. Tak jak wtedy, walczymy dzisiaj z podłym systemem i ludźmi. Ale to nic, skoro historia zatacza koło, to wygramy"
     – mówił popularny muzyk.
    • sorel.lina Re: Zostajemy! 11.10.21, 11:39
     Wolność po polsku" – tak nazywa się program dotacyjny Funduszu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, z którego rząd PiS przekierował aż 3 miliony z naszych podatków do organizacji Roberta Bąkiewicza.
     Jak tłumaczył dziennikarzom OKO.press rzecznik prasowy Instytutu, głównym celem projektów obu organizacji Bąkiewicza miało być "zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom zgromadzeń publicznych" (Stowarzyszenie Straż Narodowa) i "zapewnienie Polakom możliwości bezpiecznego uczestnictwa w patriotycznych wydarzeniach organizowanych na terenie Polski" (Stowarzyszenie Marsz Niepodległości).

     Z rządowej dotacji organizacje kupiły, między innymi sprzęt nagłaśniający użyty w niedzielę do zagłuszenia przemówienia uczestniczki Powstania Warszawskiego, pani Wandy Traczyk-Stawskiej, podczas legalnego zgromadzenia. Tegoroczne obchody Powstania Warszawskiego już się skończyły, do kolejnych jeszcze prawie rok, można przestać udawać, że się szanuje bohaterów. Zwłaszcza, jeśli mają inne zdanie niż władza.

     "Wolność po polsku" – jak bardzo to jest trafne.

     Tituszki Bąkiewicza to niejedyni utrzymywani przez władzę współcześni ORMO-wcy. Przygotowując się do niedzielnej demonstracji gwiazdor publicznej telewizji, Jarosław Jakimowicz wrzucił na media społecznościowe swoje zdjęcie, na którym uzbrojony w policyjną pałkę i tarczę "zaprasza Tuska do tańca", uznając – podobnie jak inni klakierzy władzy – że organizacja demonstracji akurat 10 października miała być prowokacją wymierzoną w uczestników mszy za ofiary katastrofy smoleńskiej. Co zresztą miało usprawiedliwiać konieczność "obrony" przez narodowców Bąkiewicza

     Prowokacji nie było

     Z wielu niezrozumiałych decyzji Piotra Glińskiego, wsparcie dla środowisk, o których wiadomo wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby nie chcieć mieć z nimi nic wspólnego, jest chyba najtrudniejsze do wytłumaczenia. Jeśli się pamięta Glińskiego jako powszechnie szanowanego, niepokornego socjologa, a wcześniej działacza organizacji ekologicznych i polityka Unii Wolności.

     Dziennikarz Konrad Piasecki napisał na Twitterze: "Sponsorowani przez rząd milionowymi dotacjami narodowcy, zagłuszający uczestniczki Powstania Warszawskiego, wystawiają polityce rozdawania publicznych pieniędzy, najgorsze z możliwych świadectwo"

     – niewykluczone, że jest to skandal nawet większy, niż Fundusz Sprawiedliwości czy Puszcza TV, bo te przypadki to było "tylko" marnowanie publicznych pieniędzy i pasienie swoich. A w przypadku dotacji z Funduszu Patriotycznego zarzut musi być dużo poważniejszy - władza pod pretekstem finansowania inicjatyw patriotycznych hoduje sobie bojówki na takie okazje jak w niedzielę.

     Czas pokaże – i to pewnie szybciej, niż byśmy chcieli – czy publiczne pieniądze posłużą tylko do zakłócania legalnych zgromadzeń opozycji, czy także do siłowego przekonywania nieprawomyślnych. Chyba po raz pierwszy od upadku komuny władza wspiera regularne bojówki, z pełną świadomością sposobu, w jaki te uprawiają swój "patriotyzm". To już nie zwykła głupota i brak szacunku do publicznych pieniędzy, to – nie bójmy się poważnych oskarżeń - działanie na szkodę państwa.

     I marną pociechą jest to, że przymilanie się do narodowców się prędzej czy później na władzy zemści.
     • sorel.lina Re: Zostajemy! 11.10.21, 12:12
      PiS zapiera się jakoby miał w planach wyprowadzenie Polski z UE. Podjął nawet w związku z tym uchwałę, mającą zapewnić pozostanie Polski w Unii. Śmieszne to. Uchwała wewnątrz partyjna nie ma żadnej wiążącej władze państwowe mocy prawnej. Zresztą, nawet gdyby miała, to znając pisowski szacunek dla prawa, można mieć pewność, że gdyby tylko prezesowi się tak spodobało, zignorował by i tę uchwałę bez zmrużenia oka.

      Nieee, PiS wcale nie chce wyprowadzić Polski z UE, skądże znowu! PiS chce tylko nie przestrzegać prawa unijnego, nie wykonywać wyroków TSUE, co jest przecież warunkiem bycia członkiem UE.
      No i PiS chce unijnych pieniędzy, których - również według PiS-u - Polska wcale nie potrzebuje. smile

      Jednym słowem PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, być w Unii tak, jak być trochę w ciąży.

      Otóż tak się nie da! Albo respektuje się wszystkie - nie tylko te wybrane przez siebie - wspólne prawa, albo we wspólnocie się nie jest, ze wspólnoty się wychodzi.
      W ten właśnie, zakamuflowany sposób , kwestionując prawo unijne, PiS dokonuje Polexitu. Żeby nie wiem jak się tego zapierał. To jest po prostu fakt.
      • wscieklyuklad Re: Zostajemy! 11.10.21, 13:55
       To faszystowskie proncie stwierdziło, że ma w nosie stare babsko? (przypominam post Sorell).
       To zdemenciałe babsko śpiewało hymn, gdy proncie wudzierało sie do megafonu. Za to proncie winno zostać obrzezane!
       • wscieklyuklad Re: Zostajemy! 11.10.21, 14:11
        Policja zatrzymała siostrzeńca premiera. "Skuli, zaczęli mnie kopać"

        wiadomosci.onet.pl/kraj/siostrzeniec-premiera-franek-broda-zatrzymany-przez-policje/g14qge1?fbclid=IwAR1SQWhCUG16GqjNojq47oiYGM5whiKLH1qXB9C6FrbuVQ846ipSVX9k8Dg

        I SUSZNIE!
           • wscieklyuklad Re: Zostajemy! 11.10.21, 14:25
            Pogarszający się wzrok?
            Polecamy prosty sposób pomocny przy problemach ze wzrokiem, zaskakujące efekty
            Rafał Mrowicki
            Dzisiaj, 11-10-2021 00:46
            Członek kolegium IPN zestawił uczestniczkę Powstania Warszawskiego z nazistą. Rzecznik reaguje

            - Ten komentarz nie miał prawa się pojawić - napisał rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej o wpisie członka Kolegium IPN-u. Krzysztof Wyszkowski zestawił Wandę Traczyk-Stawską z niemieckim zbrodniarzem z okresu II wojny światowej. W poniedziałek za to przeprosił.
            Wanda Traczyk-Stawska stanowczo zwróciła się do narodowców, którzy ją zagłuszali (Fot. East News/Piotr Molecki)
            Wanda Traczyk-Stawska stanowczo zwróciła się do narodowców, którzy ją zagłuszali (Fot. East News/Piotr Molecki)

            krzysztof wyszkowski, członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej i doradca wojewody pomorskiego, w skandalicznych słowach wypowiedział się na Twitterze po niedzielnym wiecu w Warszawie. Zestawił on Wandę Traczyk-Stawską - uczestniczkę Powstania Warszawskiego, która zwróciła się bezpośrednio do zagłuszających ją narodowców - z niemieckim nazistowskim zbrodniarzem wojennym.

            z netu

            CHUJ DO KASACII!
            • wscieklyuklad Re: Zostajemy! 11.10.21, 14:26
             Stanisław Skarżyński, Londyn
             "PiSexit", "Ja zostaję!". Od Wilna po Houston Polonia wspiera protesty przeciwko wyjściu Polski z UE [KORESPONDENCJA]
             "Głośne NIE dla pełzającego polexitu" niosło się w niedzielę pod ambasadą RP w Londynie. Zaś pod konsulatem w szkockim Edynburgu zatknięto na furtce flagę Unii Europejskiej i transparenty: "Kocham UE", "ZostajeMY w UE".
             - Dzisiejsza "domówka" w Londynie była serią akcji Polonii, które odbywają się na całym świecie.
             Od Wilna po Houston w Teksasie Polonia protestuje i wspiera protesty przeciwko wyjściu z Unii Europejskiej. Tak mocno jak trzeba będzie i tak długo jak trzeba będzie - powiedziała "Wyborczej" Małgorzata Hallewell z zarządu brytyjskiego Komitetu Obrony Demokracji.
             Londyn: "Głośne NIE dla pełzającego polexitu."
             W Londynie, jednym z największych skupisk Polonii na świecie, pod ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej przy Portland Place w niedzielę po południu przyszło blisko 200 osób. Głównymi organizatorami spotkania "Głośne NIE dla pełzającego polexitu" były londyński oddział KOD i organizacja feministyczna FARSA.
             Radosne "***** ***!" niosło się po ulicach stolicy Wielkiej Brytanii śpiewane na melodię znanego przeboju muzycznego.
             Flagi Polski i Unii Europejskiej, na transparentach osiem gwiazd, "PiSexit", "Ja zostaję!", "Europa to ja", "My zostajemy, PiS wypierdala".
             Zdjęcia i relację na żywo robił Michał Reimer.
             - Bez Tuska i tak ludzie by przyszli, zdają sobie sprawę z tego, co się dzieje - odpowiada, kiedy pytam, czy przyszedł w odpowiedzi na wezwanie lidera Platformy Obywatelskiej.
             - Moim zdaniem wojna wśród opozycji to jest to, co najbardziej szkodzi dzisiaj Polsce. Partie opozycyjne, skoro nie umieją się dogadać, tak jak nie umiały się dogadać w sprawie dzisiejszego protestu w Polsce, powinny przynajmniej zawrzeć pakt o nieagresji i nie zwalczać się nawzajem. Kiedy partie opozycyjne się zwalczają, to wygrywa Jarosław - ocenia.
             Pytam jeszcze, czy kontekst brexitu wpływa na to, jak myśli o możliwości wyjścia Polski z Unii Europejskiej.
             - Brytyjczycy bardzo odczuwają to, co się stało. Mieliśmy poważne braki paliwa, ja pracuję w firmie handlującej whisky i do producentów w Szkocji nie docierają produkowane w Europie szkło, korek, naklejki, a szkocka gospodarka przecież stoi whisky. Miało być tak, że imigranci wyjadą i skrócą się kolejki do lekarzy, a kolejki się wydłużyły - tłumaczy Reimer.
             Donald Tusk z telefonu w Oksfordzie.
             - Przede wszystkim z solidarności z Polakami i innymi obywatelami Unii Europejskiej - mówi Aleksandra Lubicz. W Wielkiej Brytanii od 2013 r. ma podwójne obywatelstwo, zwołała pikietę pod oksfordzką biblioteką Radcliffe Camera.
             Spotkała się mała grupa, inni przysyłali przeprosiny za nieobecność i wyrazy wsparcia przez internet. Na zdjęciach transparenty zatknięte w płocie neoklasycystycznego budynku, obok nich telefon, z którego uczestnicy słuchali wystąpienia Donalda Tuska na głównej demonstracji w Warszawie.
             - Żyję w kraju, który właśnie zaczyna uzmysławiać sobie realne konsekwencje brexitu, a Wielka Brytania jest w zupełnie innej sytuacji geopolitycznej.
             Nie wyobrażam sobie, jak druzgocący wpływ miałby polexit na polską gospodarkę, sytuację polityczną, przyszłość młodego pokolenia. Mamy już przecież w Polce generację, która nie zna innej Polski niż ta europejska - tłumaczy Aleksandra Lubicz.
             I dodaje: - To było ciekawe doświadczenie, organizować tę pikietę w intelektualnym centrum Wielkiej Brytanii. Ludzie zatrzymywali się i pytali, o co chodzi, ale na szczęście "polexit" jeszcze nic nie znaczy dla osób spoza Polski.
             Podszedł też do nas zwolennik brexitu. Powiedział, że żałuje swojego głosu, życzył nam powodzenia.
             Waszyngton, Paryż, Berlin…
             Polacy spotkali się też pod konsulatem w szkockim Edynburgu. Na furtce zatknęli flagę Unii Europejskiej i transparenty: "Kocham UE" po polsku i po angielsku oraz "ZostajeMY w UE".
             Przeciwko polexitowi spacerowano na całym świecie - na Twitterze aktualizowana była lista demonstracji m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Kanadzie, Belgii i Hiszpanii.
             W wielu krajach sprzeciw wobec polexitu wyrażano w więcej niż jednym mieście. Stany Zjednoczone miały co najmniej trzy demonstracje (Waszyngton, Nowy Jork, Houston), we Francji spacerowano w Paryżu i Lyonie, w Niemczech - w Berlinie i Kolonii.
             wyborcza.pl/7,75399,27674586,pisexit-ja-zostaje...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka