catapillar 11.05.09, 10:35 słyszeliscie o tym ,iz SMLW nie zgadza sie na zabudowę loggi!!????? co o tym sądzicie?? maja na to jakies podstawy prawne???? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kka69 Re: zabudowa loggi 11.05.09, 21:27 jest to związane z zmianą wystroju zewnętrznego budynku , który jest w zarzadzie SMLW. Bardzo prawdopodobne, że zabudowa balkonu czy loggi zmieni jego wystrój, lub naruszy elewację zewnętrzną , do której lokator nie ma prawa . Są spółdzielne , w których np. samodzielnie nie mozna wymienic okien na inny typ , aby nie zmienić wystroju elewacji, lub nie mozna wywieszać na balkonach rzeczy do suszenia. Ale lokator może np. mieć wpływ na zmianę zarzadu SMLW. Odpowiedz Link Zgłoś
catapillar Re: zabudowa loggi 12.05.09, 08:01 ... z tym praniem to niektórzy już przeginają... dowiadywałam sie w administracji osiedla- nie mozna zabudowac loggi...bo podobno jest to bardzo niebezpieczne.... ale zabudowe w stylu altanki mozna zrobic.....wtedy społdzielnia się nie doczepi.. tylko jak założe przeszklenie - zapewne jakis spryciarz w społdzielni za jakis czas wymysli intratny interes. Spóldzielnia bedzie wydawać zezwolenia na zabudowe loggi słono opłacone - ich zezwolenie i ich firma montująca. Sytuacja identyczna jak z balkonami kilka lat temu.Ktos na tym natrzepał sporo kasy.... Odpowiedz Link Zgłoś
ralphie Re: zabudowa loggi 14.05.09, 09:36 [url=http://www.miejscowa.pl/images/stories/video/LTV%208.5.2009/NS_BALKONY.wmv]Materiał LTV[/url] 1. Na filmie pada stwierdzenie (dwukrotnie), że zabudowa jest niezgodna z przepisami bez podania przepisu. Jaki zatem przepis tego zabrania? 2. Jest to niebezpieczne, bo skrzydło przy silnym wietrze wypada i jest gilotyną. - Nie znam takiego przypadku. Jak silny musi być wiatr, aby unieść kilkunastokilogramowe skrzydło, a jego wektor prędkości musiałby być w przybliżeniu równoległy do powierzchni? A może niebezpieczeństwo to ciężar konstrukcji? Jeśli tak to budowniczowie powinni bić się w pierś, a mieszkańcy z duszą na ramieniu wychodzić na własną loggię. 3. Wyczuwam tu pretensje finansowe spółdzielni do firm wykonawczych i chyba w tym chomik pogrzebany. Odpowiedz Link Zgłoś
madziulec Re: zabudowa loggi 14.05.09, 10:45 www.wilenska18.bo.pl/artykuly.php?id=25 moze tu troche przepisow Odpowiedz Link Zgłoś
ralphie Re: zabudowa loggi 14.05.09, 11:50 Prawo budowlane Matko kochana, słyszałem o paradoksach prawa budowlanego ale żyłem przekonaniem, że to tak jak z Yeti :) Odpowiedz Link Zgłoś
catapillar Re: zabudowa loggi 21.05.09, 11:43 nie jeden chomik ale całe stado chomików...podejrzewam,ze za jakis czas okaże sie ze jest firma która dostała zezwolenie od spoldzielni na zabudowe loggi... ale nie za 2 tys jak to teraz jest ale za 5 tys...... identyczna sytuacja była/ jest z balkonami....... Odpowiedz Link Zgłoś