Dodaj do ulubionych

zabudowa loggi

11.05.09, 10:35
słyszeliscie o tym ,iz SMLW nie zgadza sie na zabudowę loggi!!?????
co o tym sądzicie?? maja na to jakies podstawy prawne????
Obserwuj wątek
    • kka69 Re: zabudowa loggi 11.05.09, 21:27
      jest to związane z zmianą wystroju zewnętrznego budynku , który jest w zarzadzie SMLW.
      Bardzo prawdopodobne, że zabudowa balkonu czy loggi zmieni jego wystrój, lub naruszy elewację zewnętrzną , do której lokator nie ma prawa .
      Są spółdzielne , w których np. samodzielnie nie mozna wymienic okien na inny typ , aby nie zmienić wystroju elewacji, lub nie mozna wywieszać na balkonach rzeczy do suszenia.
      Ale lokator może np. mieć wpływ na zmianę zarzadu SMLW.
      • catapillar Re: zabudowa loggi 12.05.09, 08:01
        ... z tym praniem to niektórzy już przeginają... dowiadywałam sie w
        administracji osiedla- nie mozna zabudowac loggi...bo podobno jest
        to bardzo niebezpieczne.... ale zabudowe w stylu altanki mozna
        zrobic.....wtedy społdzielnia się nie doczepi.. tylko jak założe
        przeszklenie - zapewne jakis spryciarz w społdzielni za jakis czas
        wymysli intratny interes. Spóldzielnia bedzie wydawać zezwolenia na
        zabudowe loggi słono opłacone - ich zezwolenie i ich firma
        montująca. Sytuacja identyczna jak z balkonami kilka lat temu.Ktos
        na tym natrzepał sporo kasy....
        • ralphie Re: zabudowa loggi 14.05.09, 09:36
          [url=http://www.miejscowa.pl/images/stories/video/LTV%208.5.2009/NS_BALKONY.wmv]Materiał
          LTV[/url]

          1. Na filmie pada stwierdzenie (dwukrotnie), że zabudowa jest niezgodna z
          przepisami bez podania przepisu. Jaki zatem przepis tego zabrania?

          2. Jest to niebezpieczne, bo skrzydło przy silnym wietrze wypada i jest
          gilotyną. - Nie znam takiego przypadku. Jak silny musi być wiatr, aby unieść
          kilkunastokilogramowe skrzydło, a jego wektor prędkości musiałby być w
          przybliżeniu równoległy do powierzchni? A może niebezpieczeństwo to ciężar
          konstrukcji? Jeśli tak to budowniczowie powinni bić się w pierś, a mieszkańcy z
          duszą na ramieniu wychodzić na własną loggię.

          3. Wyczuwam tu pretensje finansowe spółdzielni do firm wykonawczych i chyba w
          tym chomik pogrzebany.

          • madziulec Re: zabudowa loggi 14.05.09, 10:45
            www.wilenska18.bo.pl/artykuly.php?id=25 moze tu troche przepisow
            • ralphie Re: zabudowa loggi 14.05.09, 11:50
              Prawo
              budowlane


              Matko kochana, słyszałem o paradoksach prawa budowlanego ale żyłem przekonaniem,
              że to tak jak z Yeti :)
          • catapillar Re: zabudowa loggi 21.05.09, 11:43
            nie jeden chomik ale całe stado chomików...podejrzewam,ze za jakis
            czas okaże sie ze jest firma która dostała zezwolenie od spoldzielni
            na zabudowe loggi... ale nie za 2 tys jak to teraz jest ale za 5
            tys...... identyczna sytuacja była/ jest z balkonami.......
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka